Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk - inaczej ale też fajnie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.09.2014 15:42

Piękna pogoda w Wenecji Ci się trafiła...
...zdjęcia też niczego sobie :oczko_usmiech: i czekam na więcej.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.09.2014 09:32

Byłem parę dni w Vrbniku ale nie widziałem nawet małych fal nie mówiąc o takich 8O
....ale był mały plus....no duży plus ...była bardzo ciepła woda 25 C :D

2014-06-17_0185[1].jpg


Wenecję bardzo miło wspominam, lubię takie małe mostki :wink:
do-chorwacji-przez-montenegro-t43071.html
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 10.09.2014 12:02

Wspaniałe zdjęcia. Oglądałam z wielką przyjemnością :)
I nawet wyspa Krk, którą wspominam średnio, jest u Ciebie piękna...
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 10.09.2014 19:43

OK, to jedziemy dalej z tymi zdjęciami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

no i to nie koniec, pytanie czy chcecie jeszcze? :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.09.2014 20:00

Marne zdjęcia i fatalnie piszesz ..........




Poczytam i pooglądam jeszcze by tym bardziej Cię wypunktować !
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 14.09.2014 18:43

kończ pan z tą Wenecją

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... koniec

no i obiecanie kilka słów o meczu. W czasie naszego pobytu w CRO trwały piłkarskie mistrzostwa świata. Pierwszy mecz Chorwatów, w którym to trochę niezasłużenie przegrali z Brazylią 1:3 obejrzeliśmy w domu, a kolejny z Kamerunem czekał nas już w Klimnie. W chorwackim studiu przedmeczowym atmosferę nakręcał m.in. Robert Prosinecki, wiecznie nie ogolony, wiecznie w tym samym garniturze, wyglądał jakby go dopiero co z baru wyciągnęli :). Idziemy z P do baru właśnie i wiemy, ze Prosineckiego tam nie będzie no bo jest w studio ale mamy nadzieję, że będzie kolorowo i głośno ... i było, choć ludzi nie było zbyt wiele,w końcu Klimno to nie Rijeka. Hrvaci gładko rozbijają Kameruńców, a mnie wykończonego wenecką wyprawą raz po raz budzą z drzemki okrzyki zgromadzonej gawiedzi. Orzeszki do piwa dostaliśmy gratis. I jak tu trzymać linię :P

Jutro ma być plaża no bo przecież dzisiejszy dzień był piękny, liczymy na prawo serii... ale jak to zwykle w tym roku, plany wzięły w łeb

PS MiS byli w tym czasie na Obzovej, najwyższym szczycie Krku, opowieści i zdjęcia wskazują, że warto :) niestety my w tym roku nie damy rady
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 20.09.2014 10:27

Fajna relacja i Super zdjęcia.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 20.09.2014 11:34

piękny ten wasz Krk :)
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 21.09.2014 15:57

Ciężko mi to idzie. Wiecie w mojej branży to już Boże Narodzenie i Nowy Rok :) tak, tak ... towary już krążą :) ale na nadmiar roboty narzekać nie ma co ...

Dzień 3 - Plaża

W planie była plaża. Od rana leżenie, smażenie, wygrzewanie starych kości. Wstaję rano, nieśmiało odchylam żaluzje ... jest, jest, tak, słońce! Wstawać słońce! Płetwy, ręczniki, piwo oczywiście i naginamy na plażę. Dojście na plażę miejską to jakieś 10-15 min. spacerku.

Plaża jest bardzo fajna ale w sezonie to chyba nie łatwo się tu zmieścić bo jest mała. Dla chętnych parasole z leżakami, chyba 60 kn na dzień, boisko do siatki, rowerki wodne. Dla dzieci wręcz idealna bo dno opada równo i łagodnie. My na razie tak po prostu, poleżeć, odpocząć, popływać. Właśnie popływać ... woda zimna, no cholera jak może być taka woda w Chorwacji, a ostrzegali mnie, że to dopiero czerwiec, że to północ ... ja zwalam to na tą pogodę, no przecież teraz już będzie tylko upał i woda się szybko ogrzeje. Nie ogrzała się. Do końca naszego pobytu bynajmniej.

OK, jak już wlazłem to teraz posnurkuję, maska na twarz, fajka umocowana na gumce do włosów przypomina mi, że już trzy lata temu miałem to naprawić. To jest idealna ilustracja do hasła "prowizorki są najtrwalsze". Zanurzenie głowy to coś w rodzaju krioterapii no ale daję radę i co ... a g......!!!! Nic nie widać. No ja cie %#^%%*^^$!!!! nic! Zielono, mętno. Wyjeżdżam stąd! Tęsknię za Dalmacją coraz bardziej. Na dodatek ten nasz "upał" zaraz się kończy. Chmury raz słońce zasłaniają raz odsłaniają, momentami nawet pada lekki deszcz, a szczytem jest to że siedzę w Chorwacji na plaży w kąpielówkach z piwkiem i .... parasolem w ręce.

Byłem tak wk.......y, ze praktycznie nie zrobiłem zdjęć więc będzie tylko jedno pod tytułem plaża w Klimnie podczas "upału"

Obrazek

Nerwy łagodzimy przy grillu, Zlahtinie i Karlovacku do późnych godzin wieczornych :)
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 28.09.2014 12:42

Dzień 4 - Krk stolica wyspy

W planie była znów plaża. No przecież dzień wczorajszy to takie byle co było. Ktokolwiek rano pierwszy uchylił żaluzji, przyniósł hiobowe wieści ... słońce ma urlop. W związku z tym do przyspieszonej realizacji trafia kolejny punkt z listy "must see", miasto Krk - stolica wyspy.

No i właściwie to nie ma o czym pisać. Taka zwykła wycieczka bez przygód i sensacji. Miasto ładne ale bez rewelacji, niewielka starówka, port i tyle. Szlajamy się przy typowej dla tego roku zmiennej pogodzie, raz słońce, raz deszcz, jakieś lody, obiad, a na koniec zakupy w dużym Konzumie na wylocie z miasta i tyle. Flaki z olejem. Nawet nie pamiętam co było po powrocie, a nic nie piłem. Jak jutro nie będzie pięknej pogody to chyba na południe pojadę.

Tradycyjnie trochę zdjęć skoro pisać nie mam o czym...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 28.09.2014 13:10

Mimo braku pogody, pięknie tu u Ciebie...:)
Będę zaglądać z przyjemnością.
pozdrawiam
Gośka :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2014 21:34

Przepiękne fotki Wenecji i miasta Krk :D

Od razu widać, które miasto było stolicą państwa :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.09.2014 06:07

Skoro jest Wenecja, to przysiadam się do relacji.

A i miejsca takie jak Krk, Vintgar, Bled czy Predjama chętnie powspominam :D :D
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 02.10.2014 20:00

Dzień 5 - plaża

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dawniej taką pogodę uznałbym za taką sobie, dziś jest rewelacyjna, w większości słonecznie z przerwami na chmurki ale w sumie cały dzień spędzamy nad wodą. Nawet udało mi się zrobić trochę więcej fotek plaży.

Ponieważ wieczorem planowaliśmy grilla to rankiem wybraliśmy się z M po ryby do Malinskiej na targ. Okazało się, że targ to tylko w poniedziałki ale zaraz obok parkingu są 3 czy 4 ribarice ze świeżymi dobrami. Padło na dorady.

Oglądajcie. Jutro randka z Baską.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 09.10.2014 10:00

Dzień 6 - Baska
Na pogodę już liczyć nie będziemy więc na dziś plan był taki. Jedziemy do Baski bez względu na ilość chmur na niebie ale zabieramy sprzęt plażowy i jeśli tam będzie ładnie to skorzystamy z plaży.
W Klimnie rano dość pochmurnie, no ale na drugim końcu wyspy Baska skąpana w słońcu. Jak żyć ...
Najpierw biegnę dwa kilometry żeby rozmienić pieniądze na parking, a jak wracam to się okazuje, że ten właśnie przyjmuje banknoty. Jak żyć ...
Nad Baska góruje kościół z charakterystyczną żółtą wieżą. To nasz pierwszy punkt bo stamtąd podobno piękne widoki na całe miasteczko. Można tam podjechać autem ale my jesteśmy fit, eko i w ogóle i idziemy piechotką. Naprawdę warto. Widoki z cmentarza obok kościoła fantastyczne, kazałbym się tam pochować z otwartymi oczami. Zresztą zobaczcie sami ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Krk - inaczej ale też fajnie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone