Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Krk - inaczej ale też fajnie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weger
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 22.08.2014 06:55

Witam po rocznej przerwie :)

jakoś nie mogę zabrać się do tegorocznej relacji ale jak nie zacznę to wiadomo. Będzie jak zwykle powoli ale na pewno do końca :)

Planów na ten rok było wiele. Jednym z najpoważniejszych był Krym (sic!), była jeszcze Lefkada, Peljesac, a nawet Bieszczady. Skończyło się z różnych względów na wyspie Krk + Wenecja, Postojna, Vintgar.

Poniżej mała foto zajawka, a później w miarę czasu będzie reszta. Bądźcie cierpliwi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.08.2014 07:33

Krk - chętnie poczytam i popatrzę :wink: ,
już widzę znajome miejsca :P .
sebek75
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebek75 » 22.08.2014 09:31

byliśmy tam chyba 8 lat temu ;) za tydzień powtórka ;)
leszekpawlikowski
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 22.08.2014 09:39

1 września Baśka KRK już się nie mogę doczekać prognozy pogody są zaskakujące będzie palnik !!!!!!!
onyxx72
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) onyxx72 » 22.08.2014 09:41

ZApowiada sie interesujaco :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.08.2014 09:52

Zajawka mi pasuje, to się przyłączam :wink:
madziaos
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaos » 22.08.2014 16:09

Też chętnie pooglądam znajome miejsca. I Vintgar i jaskinia w Postojnej super. W drodze do Baski zatrzymywaliśmy się w Kranjskiej Gorze i zaliczyliśmy właśnie te dwa urokliwe miejsca Słowenii
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.08.2014 20:26

Bardzo ładne zdjęcia :D
Zapowiada się interesująco, więc nie może mnie tutaj zabraknąć :)
Czekam zatem na ciąg dalszy relacji ;)
Zytek20
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 22.08.2014 20:35

:) Krk u nas w zeszłym roku, jakoś nie mogę się zebrać do zamieszczenia paru fotek, więc przyłączam się chociaż do Twojej relacji i powspominam:). Tylko taka prośba - może dałbyś radę podpisać skąd te fotki dokładnie, bo nie wszystkie widoki znajome.
Piter_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 22.08.2014 20:51

Krk :D

Nie może mnie tu nie być :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2014 21:28

Widzę, że nie tylko Krk :D

Jest nawet dziewojka z Opatiji :lol:

No to się przysiadam
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.08.2014 22:58

...Jest Vrbnik jest OK :wink:
...o chyba zobaczę Bled i wąwóz Vintgar w słońcu ,bo jak byliśmy padał deszcz :roll:
MRK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 23.08.2014 01:34

Czołem krajan. Znowu będziesz fajne zdjęcia wrzucal? Ech... :-)
bakard
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 23.08.2014 09:52

W tej części Chorwacji jeszcze nie byłem a początkowe zdjęcia wyglądają super więc będę śledził wątek.
weger
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 26.08.2014 09:40

Geneza :)

Krótko o genezie. Jak wspominałem plany były różne ale skończyło się na Chorwacji.

To nasz powrót po pierwszym razie w 2011 => zivogosce-wrzesien-2011-czyli-pierwszaki-w-raju-t30769.html

Zajrzeliśmy też do CRO rok temu będąc w Czarnogórze => czarnogora-2013-czyli-tego-nie-ma-w-all-inclusive-t42733.html

Tym razem miało być w sezonie bo mała M pierwszy rok w szkole, ja się też na starość na jakąś podyplomówkę wybrałem itd. No ale okazało się, że M radzi sobie w szkole nadzwyczaj dobrze, a pod koniec czerwca to tam się już nic nie będzie działo, mnie udało się zdobyć dyplom już na początku czerwca, więc kiedy towarzysze podróży zaproponowali "Jedźmy w czerwcu", decyzja mogła być tylko jedna.

Właśnie ... towarzysze. Standardowo mieli z nami jechać PiS, podobnie jak do Czarnogóry P i jako nowość Ci, których namówiliśmy na pierwszy wyjazd do CRO MiS z 2-letnią L i 7-letnią O najlepszą psiapsiółką mojej M ze szkoły. Niestety 3-tygodnie przed wyjazdem okazuje się, że PiS z ważnych powodów nie mogą jechać :/.
Ostatecznie ruszamy na dwa auta.

Czemu Krk? Bo chciałem ze względu na koszty troszkę bliżej, bo MiS dla których była to pierwsza tak długa podróż z dziećmi też to pasowało, bo chciałem zwiedzić Wenecję, bo M koniecznie chciała na jakąś wyspę, bo, bo, bo ... ale cały czas tęskniłem za Dalmacją.

Apartamenty jak to zwykle ja lubię rezerwować i jak zwykle szukamy małej wioski bez dyskotek i tłumów więc Baśka, Malinska i Krk odpadły w przedbiegach. Szukałem w trójmieście Klimno, Soline, Cizici i w Starej Basce. Stara Baska odpadła ze względu, ze ciężko było nam znaleźć apartamenty w jednym budynku w odpowiedniej dla trzech ekip konfiguracji, a drugi powód to taki, że mieliśmy zamiar jak zawsze sporo zwiedzać a Stara Baśka to koniec wyspy. Ostatecznie padło więc na Klimno.

Apartamenty zarezerwowaliśmy tutaj. Ceny z cennika można negocjować, przynajmniej w czerwcu :)
http://www.apartmani-marija.info/

Trasa tradycyjnie przez Austrię i Czechy i otwarty po 7-latach męki most na naszej A1 w Mszanie :). Modyfikacja dopiero od Słowenii. Jako, że wracając mieliśmy zamiar wstąpić do Bled i Vintgar, wcześnie do Postojnej i może jeszcze gdzie indziej to postanowiłem, że kupujemy Słoweńskie winiety i jedziemy na wybrzeże przez Słowenię, a potem do Rijeki i na Krk.

Zaliczka wpłacona, winiety jak zwykle kupione na tolltickets i odliczamy dni do wyjazdu.

Planujemy zwiedzić: Wenecję, Postojną, Bled, Opatiję, Rijekę no i oczywiście cały Krk. Wypić sporo wina i piwa, zjeść dorady i cevapcici, leżeć i nic nie robić na plaży.

Już niebawem pierwszy dzień w Klimnie i pierwsze wrażenia.
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019