Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk - inaczej ale też fajnie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010
Krk - inaczej ale też fajnie

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 22.08.2014 06:55

Witam po rocznej przerwie :)

jakoś nie mogę zabrać się do tegorocznej relacji ale jak nie zacznę to wiadomo. Będzie jak zwykle powoli ale na pewno do końca :)

Planów na ten rok było wiele. Jednym z najpoważniejszych był Krym (sic!), była jeszcze Lefkada, Peljesac, a nawet Bieszczady. Skończyło się z różnych względów na wyspie Krk + Wenecja, Postojna, Vintgar.

Poniżej mała foto zajawka, a później w miarę czasu będzie reszta. Bądźcie cierpliwi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.08.2014 07:33

Krk - chętnie poczytam i popatrzę :wink: ,
już widzę znajome miejsca :P .
sebek75
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebek75 » 22.08.2014 09:31

byliśmy tam chyba 8 lat temu ;) za tydzień powtórka ;)
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 22.08.2014 09:39

1 września Baśka KRK już się nie mogę doczekać prognozy pogody są zaskakujące będzie palnik !!!!!!!
onyxx72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) onyxx72 » 22.08.2014 09:41

ZApowiada sie interesujaco :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.08.2014 09:52

Zajawka mi pasuje, to się przyłączam :wink:
madziaos
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 22.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaos » 22.08.2014 16:09

Też chętnie pooglądam znajome miejsca. I Vintgar i jaskinia w Postojnej super. W drodze do Baski zatrzymywaliśmy się w Kranjskiej Gorze i zaliczyliśmy właśnie te dwa urokliwe miejsca Słowenii
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.08.2014 20:26

Bardzo ładne zdjęcia :D
Zapowiada się interesująco, więc nie może mnie tutaj zabraknąć :)
Czekam zatem na ciąg dalszy relacji ;)
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 22.08.2014 20:35

:) Krk u nas w zeszłym roku, jakoś nie mogę się zebrać do zamieszczenia paru fotek, więc przyłączam się chociaż do Twojej relacji i powspominam:). Tylko taka prośba - może dałbyś radę podpisać skąd te fotki dokładnie, bo nie wszystkie widoki znajome.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 22.08.2014 20:51

Krk :D

Nie może mnie tu nie być :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2014 21:28

Widzę, że nie tylko Krk :D

Jest nawet dziewojka z Opatiji :lol:

No to się przysiadam
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.08.2014 22:58

...Jest Vrbnik jest OK :wink:
...o chyba zobaczę Bled i wąwóz Vintgar w słońcu ,bo jak byliśmy padał deszcz :roll:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 23.08.2014 01:34

Czołem krajan. Znowu będziesz fajne zdjęcia wrzucal? Ech... :-)
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 23.08.2014 09:52

W tej części Chorwacji jeszcze nie byłem a początkowe zdjęcia wyglądają super więc będę śledził wątek.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 26.08.2014 09:40

Geneza :)

Krótko o genezie. Jak wspominałem plany były różne ale skończyło się na Chorwacji.

To nasz powrót po pierwszym razie w 2011 => zivogosce-wrzesien-2011-czyli-pierwszaki-w-raju-t30769.html

Zajrzeliśmy też do CRO rok temu będąc w Czarnogórze => czarnogora-2013-czyli-tego-nie-ma-w-all-inclusive-t42733.html

Tym razem miało być w sezonie bo mała M pierwszy rok w szkole, ja się też na starość na jakąś podyplomówkę wybrałem itd. No ale okazało się, że M radzi sobie w szkole nadzwyczaj dobrze, a pod koniec czerwca to tam się już nic nie będzie działo, mnie udało się zdobyć dyplom już na początku czerwca, więc kiedy towarzysze podróży zaproponowali "Jedźmy w czerwcu", decyzja mogła być tylko jedna.

Właśnie ... towarzysze. Standardowo mieli z nami jechać PiS, podobnie jak do Czarnogóry P i jako nowość Ci, których namówiliśmy na pierwszy wyjazd do CRO MiS z 2-letnią L i 7-letnią O najlepszą psiapsiółką mojej M ze szkoły. Niestety 3-tygodnie przed wyjazdem okazuje się, że PiS z ważnych powodów nie mogą jechać :/.
Ostatecznie ruszamy na dwa auta.

Czemu Krk? Bo chciałem ze względu na koszty troszkę bliżej, bo MiS dla których była to pierwsza tak długa podróż z dziećmi też to pasowało, bo chciałem zwiedzić Wenecję, bo M koniecznie chciała na jakąś wyspę, bo, bo, bo ... ale cały czas tęskniłem za Dalmacją.

Apartamenty jak to zwykle ja lubię rezerwować i jak zwykle szukamy małej wioski bez dyskotek i tłumów więc Baśka, Malinska i Krk odpadły w przedbiegach. Szukałem w trójmieście Klimno, Soline, Cizici i w Starej Basce. Stara Baska odpadła ze względu, ze ciężko było nam znaleźć apartamenty w jednym budynku w odpowiedniej dla trzech ekip konfiguracji, a drugi powód to taki, że mieliśmy zamiar jak zawsze sporo zwiedzać a Stara Baśka to koniec wyspy. Ostatecznie padło więc na Klimno.

Apartamenty zarezerwowaliśmy tutaj. Ceny z cennika można negocjować, przynajmniej w czerwcu :)
http://www.apartmani-marija.info/

Trasa tradycyjnie przez Austrię i Czechy i otwarty po 7-latach męki most na naszej A1 w Mszanie :). Modyfikacja dopiero od Słowenii. Jako, że wracając mieliśmy zamiar wstąpić do Bled i Vintgar, wcześnie do Postojnej i może jeszcze gdzie indziej to postanowiłem, że kupujemy Słoweńskie winiety i jedziemy na wybrzeże przez Słowenię, a potem do Rijeki i na Krk.

Zaliczka wpłacona, winiety jak zwykle kupione na tolltickets i odliczamy dni do wyjazdu.

Planujemy zwiedzić: Wenecję, Postojną, Bled, Opatiję, Rijekę no i oczywiście cały Krk. Wypić sporo wina i piwa, zjeść dorady i cevapcici, leżeć i nic nie robić na plaży.

Już niebawem pierwszy dzień w Klimnie i pierwsze wrażenia.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Krk - inaczej ale też fajnie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone