Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 11.04.2011 23:11

Mam tak samo. Czyli nie jest ze mną jeszcze tak źle. :D

Chyba potrzebny jest odpowiedni klimat do degustacji 8)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 11.04.2011 23:20

Krzychooo wreszcie i ja dotarłam do twojej relacji, a że była o moim ukochanym Peljesacu i Orebic, przeczytałam od deski do deski :) !!!
Ja do Cro zawsze jeżdżę we wrześniu i wtedy to już można odpoczywać :) , co prawda w 2007 roku we wrześniu w Orebic były pustki, tak w 2009 już wieczorna promenada się zapełniała, ale na pewno tłoczno nie było...zdjęcie plaży koło portu i apartamentów nad..tam zawsze zatrzymujemy się jak jesteśmy w Orebic :)
Pierwsze Twoje spotkanie z Divną...takie same odczucia jak moje :) zresztą w mojej relacji, możesz to wyczytać...i zdjęcia..robiliśmy je w tych samych miejscach, widocznie podobne rzeczy nas zachwycały...
Te same spostrzeżenia mam co do Czarnogóry, ale ja odwiedziłam 1dniowo w 2007 roku, nie wiem czy po jednym dniu można ją ocenić,.widoki piękne, ale ta wszędobylska komercja..choć w głębi lądu, jeszcze zachowała swoja naturalność...W Cro zobaczyłam już większość na wybrzeżu, 7 razy to sporo...jednak Peljesac to moje miejsce...ta zieleń, ten zapach wina, te kolory, ta dzikość..chcę żeby to zostało tam jak najdłużej :) Serdecznie Cię pozdrawiam!!
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 19.04.2011 23:29

Tak, ines,, czytałem Twoje relacje. Powiedziałbym nawet, że między innymi Twoje entuzjastyczne opinie o Peljeszcu sprawiły, że tam się wybrałem. Dzięki! :) (Szkoda, że w którejś z Twoich relacji zniknęły fotki)

Do Divnej kiedyś wrócę. Na pewno. Zresztą cały Peljeszac fantastyczny. Tyle że ja - w odróżnieniu od Ciebie - mam jeszcze sporo miejsc do "zaliczenia". Dopiero wtedy będę mógł powiedzieć, że ten cudny półwysep to "moje miejsce"... Wiem, że nieco zawiódł Cię Hvar. Nieco mnie to martwi, bo prawdopodobnie tam się wybiorę w tym roku ;).

Serdecznie pozdrawiam! :)
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 26.04.2011 22:07

Swietna relacja!!!! Czytałam z wielkim zainteresowaniem:) Mam pytanie : ile jest kilometrów z Orebicia do Dubrownika i jak długo mniej wiEcej się jedzie? pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.04.2011 22:11

Gosia i Marek napisał(a):Swietna relacja!!!! Czytałam z wielkim zainteresowaniem:) Mam pytanie : ile jest kilometrów z Orebicia do Dubrownika i jak długo mniej wiEcej się jedzie? pozdrawiam

Jakieś 120 z tego co pamiętam. Jedzie się ok 2h z tym, że ok wzwyż :) Plus czas na szukanie miejsca parkingowego :)
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 27.04.2011 06:55

to nie jest tak zle :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 18.05.2011 19:40

Witajcie, Gosiu i Marku! Dawno tu nie zaglądałem, na szczęście Bocian odpowiedział :). Faktycznie, jedzie się nawet nieco mniej niż dwie godzinki. Koniecznie wjedźcie (autem lub kolejką) na Srd. My parkowaliśmy na wielopoziomowym parkingu przy ulicy Zagrebackiej, jakieś 300m od starówki.

Aha, wracaliśmy dość późno, kończyło się nam paliwo, a po drodze z Dubrownika do Stonu nie było żadnej stacji. Warto o tym pamiętać, żeby nie utknąć nocą gdzieś na Peljescu i nie być zmuszonym do walki z szakalami ;).

Pozdrawiam
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 14.06.2011 14:46

Witam,

Ale mnie pochłonęło ... jak pracodawca monitoruje moją wydajność pracy przy kompie to ... leżę ... w tym toku nie ma mowy, bo raczej będziemy stacjonować w okolicach Trogiru, ale normalnie te tereny, które tak pięknie nam opisałeś kiedyś trzeba będzie zwiedzić.

pozdrawiam, juras
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 14.06.2011 18:28

Dzięki, jurasie76, za dobre słowo. Jedź, jedź, nie pożałujesz.

Peljesac pojawił się nawet na dzisiaj wrzuconej liście "15 miejsc, które musisz zobaczyć" na podroze.gazeta.pl :). Nie wiem, czy to dobrze, że o nim piszą, bo... do zadeptania jeden krok ;).

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.06.2011 19:51

Krzychooo napisał(a):Peljesac pojawił się nawet na dzisiaj wrzuconej liście "15 miejsc, które musisz zobaczyć" na podroze.gazeta.pl :). Nie wiem, czy to dobrze, że o nim piszą, bo... do zadeptania jeden krok ;).

Oj, tak :(

Ta powszechna ostatnio promocja Chorwacji jest lekko niepokojąca...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.06.2011 23:22

Krzychooo napisał(a):
Peljesac pojawił się nawet na dzisiaj wrzuconej liście "15 miejsc, które musisz zobaczyć" na podroze.gazeta.pl :)


...rzeczywiście ta promocja Chorwacji jest ostatnio niepokojąca...

15 miejsc, które musisz zobaczyć wg artykułu, to: Dubrownik - perła architektoniczna, Plitwickie Jeziora niesamowity cud natury, super elegancka Opatija na Istrii, zwana również austriacką Niceą, Pula, Rab czy Kornati - największe skupisko wysp na Adriatyku, wodospady na rzece Krka, i sam Split z Pałacem Dioklecjana. Nie wspominam już o Hvarze - lawendowej wyspie, czy malowniczej nieco dzikiej Korculi. Peljesac, Krk oraz Brac wraz z Bol. :D
...wszystkie można zadeptać... :cry: :cry:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 25.06.2011 15:37

maslinka napisał(a):
Krzychooo napisał(a):Peljesac pojawił się nawet na dzisiaj wrzuconej liście "15 miejsc, które musisz zobaczyć" na podroze.gazeta.pl :). Nie wiem, czy to dobrze, że o nim piszą, bo... do zadeptania jeden krok ;).

Oj, tak :(

Ta powszechna ostatnio promocja Chorwacji jest lekko niepokojąca...


Cisną, bo trzeba promować nowy kraj Unii Europejskiej.
Może w przyszłym roku na Chorwację bez żadnej kontroli granicznej przejedziemy ?

Poza tym odpadły północno-afrykańskie kurorty, ludzi trzeba gdzieś upchać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.06.2011 19:51

Crayfish napisał(a):Może w przyszłym roku na Chorwację bez żadnej kontroli granicznej przejedziemy ?


UE to jeszcze nie znaczy Schengen.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 25.06.2011 20:05

Jacek S napisał(a):
Crayfish napisał(a):Może w przyszłym roku na Chorwację bez żadnej kontroli granicznej przejedziemy ?


UE to jeszcze nie znaczy Schengen.


Skąd wiesz, czy nie zaproponują im przystąpienie do tego układu ?
Ale to tak samo możliwe jak i przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 26.06.2011 23:43

Bocian napisał(a):
Gosia i Marek napisał(a):Swietna relacja!!!! Czytałam z wielkim zainteresowaniem:) Mam pytanie : ile jest kilometrów z Orebicia do Dubrownika i jak długo mniej wiEcej się jedzie? pozdrawiam

Jakieś 120 z tego co pamiętam. Jedzie się ok 2h z tym, że ok wzwyż :) Plus czas na szukanie miejsca parkingowego :)


Polecam miejski parking podziemny - zaraz przed starówką (spacer 10 minut) - płatny, ale nie jest gorąco w samochodzie:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Bałkańska pętla - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone