Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krakow/Tucepi

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
basimka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2013
Krakow/Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) basimka » 23.07.2013 19:58

Witam wybieramy sie 31 z Krakowa do Tucepi mozecie napisac ktoredy jechac i jesli mozliwe omijajac autostrady Dziekuje pozdrawiam
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 24.07.2013 07:08

Najlepiej na Chyzne,Slowacja omijasz platny odcinek autostrady BB-Zvolen,Wegry wykupujesz winiete za 2950 ft i od Budapesztu autostrada caly czas do Splitu,potem kawalek Jadranka i Tucepi.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 24.07.2013 08:00

basimka napisał(a):Witam wybieramy sie 31 z Krakowa do Tucepi mozecie napisac ktoredy jechac i jesli mozliwe omijajac autostrady Dziekuje pozdrawiam


Znajomi jechali niedawno z Częstochowy do Dubrovnika omijając autostrady i jechali 24h. Więc chyba gra niewarta świeczki. Ja osobiście wolę zapłacić za winiety i dojechać w 15-16h, zwłaszcza, że jadę jako jedyny kierowca.

Długość pobytu jest ważna, bo wtedy wiadomo jaką winietę będziesz potrzebować w przypadku zdecydowania się na autostradę w w którymś z państw jednak.

Poczytaj też ten wątek:

krakow-baska-voda-czechy-austria-czy-slowacja-wegry-t42579.html

I jest w sumie masa informacji na ten temat :) Poszukaj chwilę, a znajdziesz.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 24.07.2013 08:10

basimka napisał(a):Witam wybieramy sie 31 z Krakowa do Tucepi mozecie napisac ktoredy jechac i jesli mozliwe omijajac autostrady Dziekuje pozdrawiam


W sumie można omijać autostrady, ale zależy jak długo chcesz podróżować? Jeśli jednak zdecydujesz się na autostrady, to bardziej opłaca się kupić winiety miesięczne niż dwie 10 dniowe.
zygzak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.02.2015
Trasa Kraków, Budapeszt, Tučepi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygzak » 01.02.2015 21:17

Na wstępie chciałam się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post. Proszę o wyrozumiałość :)
Mam w Planach wyjazd do Tučepi, ale po drodze muszę zatrzymać się w Budapeszcie.
Jestem świeżym kierowcom więc chciałabym ustalić prostą, bezpłatną trasę.
Staram się czytać forum, ale już się zaczynam gubić, za co i gdzie mam płacić a gdzie nie, dlatego postanowiłam założyć nowy temat.

Wyjeżdżam z Krakowa. Chcę jak najwięcej trasy przejechać na LPG. Najpierw muszę dotrzeć do Budapesztu, gdzie nocuję. Potem do 5 dni muszę dojechać do Tučepi. Mogę dotrzeć tam w jeden dzień ale mogę też zatrzymać się po drodze pozwiedzać lub zwyczajnie poleniuchować jeśli będzie już ładna pogoda (koniec kwietnia) i jeśli powiecie mi, gdzie warto się zatrzymać na tej trasie. Ponieważ nie spieszy mi się, chcę pojechać drogami bezpłatnymi, w miarę prostymi, ale też w miarę najkrótszą trasą, nie chcę nabijać zbędnych kilometrów.
Będzie to mój pierwszy wyjazd samochodem za granicę, nie znam tras i nie chciałabym nagle stać godzinami w korkach, bo wybrałam trasę, gdzie są roboty drogowe, albo jechać przysłowiowe 5km/h bo droga jest w takim stanie, że szybciej się nie da, dlatego proszę Was o pomoc w ustaleniu trasy oraz o dobre rady, w jakim kraju na co mam uważać (mandaty). Jakie wyposażenie samochodu muszę mieć typu, czy kamizelki w środku pojazdu, czy mogą być w bagażniku, czy muszę mieć obowiązkowo koło zapasowe jadąc tą trasą, gdzie mogę używać nawigacji a gdzie nie mogę mieć uchwytu przyczepionego do szyby itp.
Chciałabym, aby moja pierwsza podróż była jak najmniej stresowa i abym nie płaciła niepotrzebnie za moją niewiedzę.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Trasa Kraków, Budapeszt, Tučepi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.02.2015 21:43

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa Kraków, Budapeszt, Tučepi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2015 21:49

zygzak napisał(a):Na wstępie chciałam się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post. Proszę o wyrozumiałość :)
Mam w Planach wyjazd do Tučepi, ale po drodze muszę zatrzymać się w Budapeszcie.
Jestem świeżym kierowcom więc chciałabym ustalić prostą, bezpłatną trasę.
Staram się czytać forum, ale już się zaczynam gubić, za co i gdzie mam płacić a gdzie nie, dlatego postanowiłam założyć nowy temat.

krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html

Czytaj, bo to o co pytasz - wszystko jest.
Jak masz dodatkowe pytania - pytaj w istniejących tematach. :idea:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone