Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 21.11.2009 12:27

kulka53 napisał(a):Fatamorgana, zdążyłem przeczytać co napisałeś......

Zapewniam, Lidii nie chodziło o to, o co ja podejrzewasz, wiem bo rozmawialiśmy o tym. Jesteś fachowcem w dziedzinie fotografii a zawsze interesuje nas jak w konkursach na CRO głosują własnie tacy, udzielający się tu znawcy tematu, Rafał K, Rysio mutiaq czy Leszek Skupin.

Po prostu, interesuje nas które zdjęcia oni wybiorą jako udane pod względem poprawności fotografowania, to dla nas jest zawsze pewnego rodzaju nauka.....

Niepotrzebnie się unosisz, to, że nie glosowałeś to nie był zarzut......

Pozdrawiam

Że niby mła?
Żaden znawca ze mnie, ale być wyszczególnioną wśród takich znakomitości, toż to zaszczyt! 8O :D
Pozdrówka ;)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 21.11.2009 13:59

Fatamorgana napisał(a):Ja tak na szybko i krótko, bo zmęczony jestem jeszcze czymś całkowicie innym, co mnie od miesiąca bardzo pochłaniało (tam przynajmniej wygrałem- w skali znacznie większej :wink: :) ).
[...]
Natomiast nie mogę oprzeć się konkluzji, że gdyby miały decydować czynniki bardziej fotograficzne niż sentymentalno-wakacyjne, to układ tak z pierwszych 30-tu byłby na pewno inny i właśnie dlatego nie cierpię takich konkursów jak ten (zdecydowałem się na udział w takim po raz pierwszy od ładnych paru lat), bo nigdy nie wiadomo na co i dlaczego ludzie zagłosują (poza tymi wymienionymi, bez wątpienia najlepszymi).
[...]
Lidia K napisał(a):Byłam ciekawa jak zagłosował znawca czynników fotograficznych i się baaaaardzo zawiodłam bo nie znalazłam jego głosów. Może wcale nie głosował?


Nie będę komentował Twego posta. :?
Ani wysyłał sprawozdania z mojego czasu i planu ostatnich zajęć (raczej ważniejszych niż wszelkie konkursy). Być może niektórzy nie zajarzyli, że ocenie podlegały zdjęcia a nie głosujący i to czy głosowali. I nigdzie nie było napisane, że to jakiś obowiązek... :?
W każdym razie dla mnie jest logiczne, że jak jest coś, co nazwano konkursem i ludzie publicznie pokazują zdjęcia, to pojawiają się oceny i opinie. Zarówno ze stricte fotograficznego punktu widzenia jak i z własnego zwyczajnego widzimisię- do czego każdy, kimkolwiek by nie był, ma tutaj prawo.
Proste jak drut i nikomu zdrowo myślącemu nie przynosi ujmy żadna opinia wyrażona w normalny, kulturalny i niezłośliwy sposób.


:?: :roll:
nagle poczułem się taki malutki i mało ważny :?
nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wyrażoną opinią kolega dowartościował się kosztem innych uczestników. lubię konstruktywną krytykę tam gdzie ma ona zastosowanie ale tutaj nie potrafię sobie tego inaczej wytłumaczyć. tym bardziej, że kolega kreuje się na dojrzałego i doświadczonego. to przykre zwłaszcza w kontekście takiej fajnej inicjatywy jaką jest kalendarzowy konkurs cromaniaków :(
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 21.11.2009 18:15

Chwała Zwycięzcom i Zwyciężonym.

Może w przyszłym roku główną nagrodą będzie skrzyneczka Ożujsko, albo Karlovacko. :lol:

Pozdrawiam wszystkich uczestników :papa: :oczko_usmiech:

Skywalker_01
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.11.2009 19:19

Ludkowie
nie psujcie zabawy
i nie próbujcie przepychać się z komentarzami :wink:

następnym razem ogłoście dwa konkursy: na zdjęcie z "Moją Chorwacją" oraz na fotki na kalendarz

Gratuluję wszystkim bawiącym się w ten konkurs
a szczególnie tym wygranym :D

I Morskiemu - za profesjonalne podejście do sprawy :)

Pozdrav svima! 8)
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 21.11.2009 20:53

Szczere gratulacje dla zwycięzców! :D :D :D
Nie brałam udziału, bo dawno w Cro nie byłam :lool:
Cieszę się, że konkurs pomimo tylu niepotrzebnych emocji, wciąż cieszy się zainteresowaniem i wciąż KOMUŚ :sm: chce się go organizować! Brawo Krzysztof!
Fotografia to jedna z wielu dziedzin życia, która zwłaszcza w obecnych czasach potrafi wzbudzić wiele żywych emocji, dyskusji, twórczej krytyki wśród autorów i odbiorców. Życzę wszystkim i sobie najbardziej DORASTANIA do przyjęcia pewnego powiedzenia: "Najsłabszym elementem aparatu fotograficznego jest przypięty do niego fotograf". :devil: :papa:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 21.11.2009 22:35

wiolak3 napisał(a):Cieszę się, że konkurs pomimo tylu niepotrzebnych emocji, wciąż cieszy się zainteresowaniem i wciąż KOMUŚ :sm: chce się go organizować! Brawo Krzysztof!


:lol:

Jestem już zaimpregnowany na takie różne emocje i byle co mnie nie rusza. A jak miałbym tracić czas na pitolenie o niczym w różnych dziwnych wątkach, to wolę ten czas poświęcić na coś pożytecznego.

Dzięki za dobre słowo. Wszystkim, nie tylko Wioli.

I zapraszam do drugiego konkursu, bo na razie idzie jak krew z nosa, a termin jest krótszy.

pozdrav K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2009 10:41

Trzeba dopisać do regulaminu podpunkt:
"jedynymi uprawnionymi opiniami o konkursie są wyłącznie opinie wyrażające zachwyt"
i fertig ;)

A ostrze konstruktywnej krytyki skierujmy na kalendzarz Pirelli :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.11.2009 11:00

hepik napisał(a):Trzeba dopisać do regulaminu podpunkt:
"jedynymi uprawnionymi opiniami o konkursie są wyłącznie opinie wyrażające zachwyt"
i fertig ;)

Wypadało by poddać to głosowaniu i poczekać na opinie.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 22.11.2009 12:34

Gratulacje zwycięzcom i dzięki wszystkim za wspólną zabawę.
Sewo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 13.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewo » 22.11.2009 19:56

MorskiPas napisał(a):
I zapraszam do drugiego konkursu, bo na razie idzie jak krew z nosa, a termin jest krótszy.

pozdrav K

Chyba za szybko wygłosiłeś, jeszcze nie "otrząsnąłem się" z rezultatów kalendarzowych (przyznam się, że nie lubię kotów (a myszy w ogóle)), a tu nowy temat. Ale jak trzeba wesprzeć słuszną i pożyteczną inicjatywę, to jeszcze dziś wieczorem coś włożę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2009 21:07

A krety?
Bo mam fotkę"Cisza w kretowisku" ;)

Obrazek
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 22.11.2009 21:27

mutiaq napisał(a):...Żaden znawca ze mnie, ale być wyszczególnioną wśród takich...


Proszę się nie podśmiewać ze starszego człowieka :mrgreen:

Tak jeszcze co do konkursu - moja mała sugestia (tylko i wyłącznie do Organizatora) co do kwestii całkowicie marginalnej.

Jest taka elementarna zasada, że ludzi na fotografii przedstawiamy w sposób godny - złamanie tej zasady mz w pełni uzasadnia moderację zdjęcia z konkursu. Pozostawiam to Krzysiu wyłącznie Twojemu wyczuciu dobrego smaku - pomyśl o tym :wink:

PZDR
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 22.11.2009 21:52

Rafał K napisał(a):Jest taka elementarna zasada, że ludzi na fotografii przedstawiamy w sposób godny - złamanie tej zasady mz w pełni uzasadnia moderację zdjęcia z konkursu. Pozostawiam to Krzysiu wyłącznie Twojemu wyczuciu dobrego smaku - pomyśl o tym :wink:


Możesz trochę jaśniej? Miałem pewne wątpliwości co do jednego zdjęcia i uzgadniałem sprawę publikacji z autorem, ale nie wiem czy chodzi o to samo zdjęcie, które zdjęcie Ty masz na myśli. Jak nie chcesz pisać na forum to poślij Emila, chętnie to przedyskutuję.

pozdrav K
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.11.2009 22:03

Rafał K napisał(a):
mutiaq napisał(a):...Żaden znawca ze mnie, ale być wyszczególnioną wśród takich...

Proszę się nie podśmiewać ze starszego człowieka :mrgreen:(...)

Absolutnie!
:roll: :D
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 23.11.2009 12:58

Gratulacje :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009" - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone