Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.10.2009 16:45

Sewo napisał(a):1) wlasnie próbowałem cos odesłać na wspomniany adres, ponieważ wymagane "duże" pliki miały 2,5 i 14 MB, więc oczywiście nie przeszły z powodu ograniczeń serwera,


Sprawdziłem skrzynkę konkursową, plik 18MB przeszedł bez problemu, ale ograniczenia mogą też występować po stronie nadawcy. Jeśli są problemy z wysłaniem dużego pliku, można zmniejszyć rozmiar zdjęcia do 5-6 milionów pikseli (dłuższy bok ok. 2500-3000px) ale nie zmniejszać stopnia kompresji JPG poniżej 90%. Taki rozmiar zdjęcia będzie wystarczający do druku.

Jak by to nie pomogło, można spróbować wysyłki z innego konta pocztowego, albo z innego komputera.

pozdrav K
Sewo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 13.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewo » 12.10.2009 20:09

Witam, wlaśnie udało mi się wysłać zdjęcia. Ale są one też w moim wątku, usunąć je czy mogą zostać? Rozumiem że sprawa jest w trakcie rozważania, więc poczekam na wytyczne. Te które dałem na konkurs uważam za najlepsze, węc wolę usunąć z wątku niż wstawiać do konkursu trochę mniej udane :oops:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 13.10.2009 09:17

zlybanan napisał(a):
smoki3 napisał(a):
troyan napisał(a):A co jak foty były juz publikowane ? To wtedy ammy martwy zapis w regulaminie :)

W poprzedniej edycji można było wystawiać takie zdjęcia pod warunkiem niepublikowania ich na forum po dniu rozpoczęcia konkursu.


Powyższy pomysł jest dobry i klarowny. Jeśli ktoś wysyła zdjęcie na konkurs to niech zadba o to by nie było publikowane w czasie jego trwania. W przypadku dwóch prac to chyba nie jest jakieś straszne wymaganie. Publikacja może tyczyć się nie tylko forum ale ogólnie internetu aby nie było niedomówień typu - ale to był tylko link do galerii, a nie do zdjęcia. Jeśli znajdziemy gdzieś konkursową pracę (ktokolwiek) zgłasza i fotka wylatuje z konkursu. Jeśli zgłoszenie ma miejsce po jego zakończeniu - nie dyskwalifikuje i nie ma wpływu na werdykt.
W interesie każdego uczestnika będzie aby zadbać o tymczasową anonimowość. Za ujawnianie autora pracy w czasie trwania konkursu banan na forum - zgodnie z kalendarzem do końca 2010 :twisted: To, że ktoś kiedyś gdzieś coś widział uważam za problem mało istotny jeśli nie robi z tego publicznego pożytku - dlatego nie ma znaczenia czy prace były wcześniej publikowane.


Podoba mi się ten pomysł i zaraz dopiszę to do regulaminu.

Sewo napisał(a):Witam, wlaśnie udało mi się wysłać zdjęcia. Ale są one też w moim wątku, usunąć je czy mogą zostać? Rozumiem że sprawa jest w trakcie rozważania, więc poczekam na wytyczne.


Sprawa jest już rozstrzygnięta, więc usuń zdjęcia z forum na czas trwania konkursu. Wszyscy inni, którzy już przysłali zdjęcia też są proszeni o to samo.

pozdrav K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2009 09:25

Jak tak wyostrzacie warunki ,jakby to przetarg na sprzedaż stoczni był pod nadzorem CBA,to jeszcze podpunkt o exifach trzeba wprowadzić.;)
Bo jak w exifie da sie zobaczyć ,że to Alfą 700 pstrykane ,to od razu bedzie wiadomo kto pstrykał. ;)

Na razie jest tak:

Not Found

The requested URL /konkursy/2009/mojachorwacja was not found on this server.
Apache Server at www.cro.pl Port 80
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 13.10.2009 09:53

hepik napisał(a):Jak tak wyostrzacie warunki ,jakby to przetarg na sprzedaż stoczni był pod nadzorem CBA,to jeszcze podpunkt o exifach trzeba wprowadzić.;)
Bo jak w exifie da sie zobaczyć ,że to Alfą 700 pstrykane ,to od razu bedzie wiadomo kto pstrykał. ;)


To jeszcze proponuję usunąć wszystkie informacje, które mogłyby zidentyfikować miejsce zrobienia zdjęcia.

Bo jak Brač, to też wiadomo kto ... :P :lol:

hepik napisał(a):Na razie jest tak:
Not Found
The requested URL /konkursy/2009/mojachorwacja was not found on this server.
Apache Server at www.cro.pl Port 80


Jak tak bardzo lubisz oglądać puste strony, to specjalnie dla Ciebie zrobiłem upload.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.10.2009 10:16

MorskiPas napisał(a): [dodano 13.10.2009] Zdjęcia nie mogą być dostępne w internecie (w sposób umożliwiający identyfikację autora) podczas trwania konkursu, jeśli zdjęcie już jest opublikowane to autor jest proszony o usunięcie go na czas konkursu. Inni użytkownicy posiadający wiedzę na temat autorów poszczególnych prac proszeni są o zachowanie milczenia.

A dla mnie to spora przesada, mam nadzieję że ten punkt nie wejdzie do wszystkich następnych konkursów. Jeszcze jestem w stanie się zgodzić żeby czasowo usuwać konkursowe zdjęcia z naszego forum. Ale nie przesadzajmy z całym internetem, trochę zdrowego rozsądku Panie i Panowie. Załóżmy że mam swoje relacje powieszone w różnych wersjach w paru miejscach z crosslinkowanymi zdjęciami. Czasem to są nawet nie tyle relacje co strony informacyjne z których korzystają inni. Nie będę sobie teraz przypominał gdzie co odczepić a potem jeszcze raz gdzie co na nowo przyczepić bo zwyczajnie szkoda prądu. Jak coś ze starych zdjęć dam na jakiś konkurs to zdejmę tylko z naszego forum, a jak ktoś się będzie chciał bawić w tropiciela niezgodności z regulaminem to niech na mnie uprzejmie doniesie :P :lol:
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 13.10.2009 10:28

a ja mam zdjęcie 8) , którego nigdzie wcześniej nie publikowałem :evil: , i na pewno nikt nie rozpozna że to "moje" :twisted: :twisted: :twisted: (co niestety nie znaczy, że wygram ten konkurs :cry: :oops: )
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.10.2009 11:33

mottom napisał(a):a ja mam zdjęcie 8) , którego nigdzie wcześniej nie publikowałem ...


Tak myślisz?

Obrazek

CBA (jeszcze) czuwa.
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 13.10.2009 14:44

ale super, że jest kolejny konkurs :-)

zawodowiec napisał(a):
MorskiPas napisał(a): [dodano 13.10.2009] Zdjęcia nie mogą być dostępne w internecie (w sposób umożliwiający identyfikację autora) podczas trwania konkursu, jeśli zdjęcie już jest opublikowane to autor jest proszony o usunięcie go na czas konkursu. Inni użytkownicy posiadający wiedzę na temat autorów poszczególnych prac proszeni są o zachowanie milczenia.

A dla mnie to spora przesada, mam nadzieję że ten punkt nie wejdzie do wszystkich następnych konkursów. Jeszcze jestem w stanie się zgodzić żeby czasowo usuwać konkursowe zdjęcia z naszego forum. Ale nie przesadzajmy z całym internetem, trochę zdrowego rozsądku Panie i Panowie. Załóżmy że mam swoje relacje powieszone w różnych wersjach w paru miejscach z crosslinkowanymi zdjęciami. Czasem to są nawet nie tyle relacje co strony informacyjne z których korzystają inni. Nie będę sobie teraz przypominał gdzie co odczepić a potem jeszcze raz gdzie co na nowo przyczepić bo zwyczajnie szkoda prądu. Jak coś ze starych zdjęć dam na jakiś konkurs to zdejmę tylko z naszego forum, a jak ktoś się będzie chciał bawić w tropiciela niezgodności z regulaminem to niech na mnie uprzejmie doniesie :P :lol:


ale niestety, nie mam czasu na usuwanie zdjęć ze stron - nie pamiętam nawet dokładnie gdzie je wklejałam, oraz szkoda mi się bawić w usuwanie zdjęć z moich relacji, więc niestety nie wezmę udziału...
:-(
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.10.2009 14:48

Dawaj, nie przejmuj się, powiedzmy że zapomniałaś że to zdjęcie było gdzieś tam w starej relacji ;) CBA nie znajdzie czegoś sprzed miesięcy czy lat, a nawet jak znajdzie to jest proszone przez regulamin o zachowanie milczenia :lol:

Na następny konkurs musimy wywrzeć społeczny nacisk na naszego Organizatora żeby zmienić ten punkt :)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 13.10.2009 14:54

Jest "prosta" rada na przesłanie "regulaminowego" zdjęcia :idea:

Wystarczy tylko szybciutko wyskoczyć na np. weekend do CRO, pstryknąć fotkę i powrót.
"Przyjemności" są dwie -
1. nieplanowana wycieczka (urlop/wypad/odpoczynek)
2. konkurs wygrany zgodnie z regulaminem

Pozdrav
P.S.
Może sponsor zwraca wydatki poniesione "ku chwale konkursu" :?: :wink:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 13.10.2009 14:58

mottom napisał(a):Jest "prosta" rada na przesłanie "regulaminowego" zdjęcia :idea:

Wystarczy tylko szybciutko wyskoczyć na np. weekend do CRO, pstryknąć fotkę i powrót.
"Przyjemności" są dwie -
1. nieplanowana wycieczka (urlop/wypad/odpoczynek)
2. konkurs wygrany zgodnie z regulaminem

Pozdrav
P.S.
Może sponsor zwraca wydatki poniesione "ku chwale konkursu" :?: :wink:



szukam sponsora - ktoś chętny???????
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.10.2009 14:58

Wszyscy krzyczeli skandal pomyłka
"Pomyłka? A w Charkowie to dwóm facetom dali ślub. Wszyscy krzyczeli: pomyłka! pomyłka! ... I po roku urodziły im się bliźniaki..."
:lol: :lol: :lol:

To mój komentarz do regulaminu.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 13.10.2009 15:14

JacYamaha napisał(a):To mój komentarz do regulaminu.


Proponuję zlikwidować cały ten regulamin. Niech każdy przysyła co chce i na jaki chce adres. Zdjęcia będą, (albo nie będą) prezentowane gdziekolwiek, a na koniec jak w KC PZPR - "głosowali jak chcieli, a wybrali kogo trzeba"

:twisted:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.10.2009 15:26

Ale komplikacje... :twisted:
Podpisuję się pod opinią Kamila :!:
Usuwać z całego internetu :?:
Chyba przesada :!:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009" - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone