Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 22.05.2014 19:04

Doman73 napisał(a):Jakie komary? To nie Polska...


W sumie to ja też nie widziałem żadnego komara w Cro (o czystku mówiłem w sensie naszych realiów). Może oni je z Polski autami przywożą :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.05.2014 19:06

AdamBeata napisał(a):
Doman73 napisał(a):Jakie komary? To nie Polska...


W sumie to ja też nie widziałem żadnego komara w Cro (o czystku mówiłem w sensie naszych realiów). Może oni je z Polski autami przywożą :)


A ja widziałam. Rodowite chorwackie. I to całe stada... :x
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 22.05.2014 20:31

Dlatego proponuje przed wyjazdem opróżnić bagażnik...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2014 00:16

AdamBeata napisał(a):
Doman73 napisał(a):Jakie komary? To nie Polska...


W sumie to ja też nie widziałem żadnego komara w Cro (o czystku mówiłem w sensie naszych realiów). Może oni je z Polski autami przywożą :)

Komary są grzeczne :wink: najgorsze są komarzyce :mrgreen:
kropelka
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropelka » 23.05.2014 10:43

na komary
Załączniki:
10353112_10203195854850171_2343137987906360808_n.jpg
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 23.05.2014 13:56

Dobre..
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 24.05.2014 11:00

Ja na komary stosuję kilka piw przed snem... i nic mi nocą nie przeszkadza :mrgreen:

Zawsze śpimy w apartamencie gdzie nie ma moskitier, za to okna posiadają zamykane zewnętrzne drewniane rolety.
Ściągam więc wszystkie okna w domu przed roletę zakładam bardzo drobniutką firanę kupioną na targu i tak zostawiam na cały okres urlopu.
Nocą mam przyjemny przepływ powietrza a komar może się jedynie dostać drzwiami.

Należy też unikać apartamentów gdzie sufity sa ciemne (drewniane), za cholere nie widać na nich gdzie siedzi komar. :oczko_usmiech:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 24.05.2014 12:03

Przyznam, że gdy pierwszy raz jechałem do Chorwacji to zaopatrzyłem się w atomizery przeciw muszkom i komarom. Takie tam przyzwyczajenie polskie. W rzeczywistości ani razu żadnego preparatu nie użyłem.
Po prostu brak komarów. :D
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 24.05.2014 12:10

Nawet szyby w samochodzie są czyste - zero insekta.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 24.05.2014 12:19

Nie no na przedniej szybie aż tak dobrze nie było. Być może to wina przejazdu przez część Polski i Węgier. Chociaż bez mycia tam i z powrotem objedziesz...
RyStan
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 09.05.2014
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RyStan » 24.05.2014 16:00

AdamBeata napisał(a):Na komary, muchy i inne tego typu ustrojstwa polecam czystek. To takie zioła smakujące jak herbatka zielona. Trza to pić przez jakiś czas, a najlepiej zrobić mocny wywar i sie smarować od czasu do czasu. Nic nie pomogło mi jeszcze lepiej niż to. W zeszłym roku żaden komar nie podleciał do mnie. W każdym sklepie zielarskim powinno być.

To ciekawe.
Wyjaśnij, co to znaczy mocny wywar. Czy smarowanie a potem wizyta na słońcu nie uczula?
Byłem w zeszłym roku na wyspie Vir - komary spać nie dały.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 24.05.2014 17:05

RyStan napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Na komary, muchy i inne tego typu ustrojstwa polecam czystek. To takie zioła smakujące jak herbatka zielona. Trza to pić przez jakiś czas, a najlepiej zrobić mocny wywar i sie smarować od czasu do czasu. Nic nie pomogło mi jeszcze lepiej niż to. W zeszłym roku żaden komar nie podleciał do mnie. W każdym sklepie zielarskim powinno być.

To ciekawe.
Wyjaśnij, co to znaczy mocny wywar. Czy smarowanie a potem wizyta na słońcu nie uczula?
Byłem w zeszłym roku na wyspie Vir - komary spać nie dały.



No to musiał być niezły vir..
crusher1988
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crusher1988 » 14.06.2014 10:46

Przepraszam ze odkopuje ale mam pytanie nie dajace mi spokoju :D

1 tydzien czerwca bylem w vodicach - komarow od cholery, nie pamietam kiedy zostalem tak pogryziony.
2 tydzien czerwca - aktualnie jestem w baska voda - nie widzialem ani jednego komara.

czym to jest spowodowane ? w basce pryskaja czyms a w vodicach nie ? czy tutaj dalej na poludnie nie ma ?
danmat75
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) danmat75 » 14.06.2014 10:59

crusher1988 napisał(a):Przepraszam ze odkopuje ale mam pytanie nie dajace mi spokoju :D

1 tydzien czerwca bylem w vodicach - komarow od cholery, nie pamietam kiedy zostalem tak pogryziony.
2 tydzien czerwca - aktualnie jestem w baska voda - nie widzialem ani jednego komara.

czym to jest spowodowane ? w basce pryskaja czyms a w vodicach nie ? czy tutaj dalej na poludnie nie ma ?


Jestem aktualnie w Breli drugi rok z rzędu. I zarówno rok temu jak i obecnie żadnego komara nie zobaczyłem tym bardziej nie poczułem
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 14.06.2014 11:15

w zeszłym roku byłam w Makarskiej i nie było możliwosci posiedzieć wieczorem przed apartamentem gryzły jak szalone a już o zjedzeniu sniadania w ogrodzie mogłam zapomniec .Apartament był połozony w zacienionym i dość chłodnym miejscu gdzie panowała wilgoć a gospodyni zawsze rano podlewała swoje roślinki:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Komary - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone