Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kolejne pozdrowienia znad Bałtyku

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 05.08.2009 22:23

Kocurek napisał(a):
termondar napisał(a):
Myślę, że to lato mimo wszystko na Pomorzu Środkowym nie jest takie złe. Biorąc pod uwagę to, co się działo w innych rejonach kraju to jest rewelacyjnie. Ominęły nas kataklizmy typu powódź, czy huragan, a na dodatek woda w Bałtyku jest wyjątkowo ciepła (przynajmniej w Darłowie). Wiem co mówie bo zaliczam się do tych, co nie lubią być morsami w lodowatej wodzie, a w tym roku muszę powiedzieć, że Bałtyk mnie mile zaskoczył. Ale mam jeszcze w tym miesiącu długo oczekiwany urlop na Ciovo i cieeeeeeeplutkie kąpiele w Adriatyku. :D


Bo najlepiej mieć jedno i drugie 8) gdybym tak miała, byłabym arcy-szczęśliwa :)


Ja tak miałam - do tego roku :cry: , w tym tylko Bałtyk (no było także Śródziemne,ale tak połowicznie :wink: )
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 06.08.2009 09:26

Aneta A, napiisałaś: "Plaża w samym miasteczku nie jest może zbyt duża i porywająca, należy udać się kawałek dalej na tzw.pas-plaże zdecydowanie szersze i bardziej piaszczyste." Masz na myśli Jarosławiec?
W Darłówku są dwie plaże (wschodnia i zachodnia) obie szerokie i po parę kilometrów. W Jarosławcu istotnie jest wąsko i kamieniście, ale kilkaset metrów na zachód i jest ok. aż do samego Darłowa.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 06.08.2009 13:36

Miałam na myśli Jarosławiec,przy samej przystani,jak dla mnie kiepsko-kamienie i kutry,ale kawałek dalej,jadąc pasem startowym dojeżdżamy do lasku i tam są wejścia na plaże-nasze miało chyba nr 8 lub 9.

Jeśli chodzi o Darłówko to plaże rzeczywiście ok, mi najbardziej odpowiada strona wschodnia :D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 06.08.2009 14:44

My też wolimy wschodnią, jest cieplejsza woda!
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.08.2009 11:14

No i ta płycizna dla dzieci zaraz przy wejściu. :) Nic,tylko strój do plecaczka, w samochód i jechać-pogoda jak na razie super :D
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 15.08.2009 00:26

Jeszcze o jednym miejscu miałam wspomnieć,ale zapomniałam :oops: ,więc czynie to teraz. Jeśli znudzą sie plaże i lasy, to można jeszcze zajrzeć do Doliny Charlotty w Strzelinku, niedaleko Słupska-bardzo ciekawe i ładne miejsce, w którym miło można spędzić popołudnie czy wieczór (niekoniecznie mam tu na myśli noclegi) przy muzyce czy oglądając kabarety- www.dolinacharlotty.pl

My korzystając ze słonecznego weekendu jeszcze raz wyskoczyliśmy nad Bałtyk-nie żałujemy, bo pogoda rzeczywiście dopisała,nawet ja dokonałam aktu prawie kąpieli w Bałtyku :D -leniowaliśmy słuchając szumu fal i podziwiając piaskowe budowle,ludzi już było jakby trochę mniej

i jeszcze nasze morze

Obrazek

Obrazek

i budowle- czyżby wspomnienia z Egiptu?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 16.08.2009 21:36

Piękne plaże, zatęskniłam...
Poprzednia strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kolejne pozdrowienia znad Bałtyku - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone