Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.06.2017 21:47

ELIMAR napisał(a):
dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):Czy ktoś z Was kto jest już w Povlji był może w Sumartinie w sklepie z rybkami?
Czy można coś dobrego zakupić?

Jeszcze rybek nie kupowałem, ale Ribarica koło stoczni na 100% czynna. Przejeżdżając zauważyłem tablicę zarządzającą do zakupów :oczko_usmiech:


Koło stoczni?
W którym miejscu?

Piszę z telefonu i nie potrafię z Googla wkleić lokalizacji. Jak się jedzie drogą dookoła portu to na samym jej końcu jest stocznia. Ribarica jest jakieś 20 - 30 metrów wcześniej.
Ps. Jak się dostanę do kompa to prześle dokładniejsze namiary
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.06.2017 22:48

dids76 wiem gdzie mieszkasz zostałeś namierzony :P przyjechałeś fordem :P
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.06.2017 22:53

:mrgreen: :mrgreen:
yzedef napisał(a):dids76 wiem gdzie mieszkasz zostałeś namierzony :P przyjechałeś fordem :P
No i to starym Fordem. :oczko_usmiech:
Jak już mnie namierzyłeś, to trzeba było wleźć co wypić :oczko_usmiech:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.06.2017 23:00

ta byla noc sam nie bylem... i ledwo zawróciłem na twym zadupiu :) ale mozem sie umowic na chlanie bo ciezko jest, barek zbudowany tylko z kim pic ?:P
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.06.2017 00:05

yzedef napisał(a):ta byla noc sam nie bylem... i ledwo zawróciłem na twym zadupiu :) ale mozem sie umowic na chlanie bo ciezko jest, barek zbudowany tylko z kim pic ?:P

To jak ja przyjadę to Wam zostanie tylko kac :roll: .......i pusty barek :cry: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2017 11:24

dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):Czy ktoś z Was kto jest już w Povlji był może w Sumartinie w sklepie z rybkami?
Czy można coś dobrego zakupić?

Jeszcze rybek nie kupowałem, ale Ribarica koło stoczni na 100% czynna. Przejeżdżając zauważyłem tablicę zarządzającą do zakupów :oczko_usmiech:


Koło stoczni?
W którym miejscu?

Piszę z telefonu i nie potrafię z Googla wkleić lokalizacji. Jak się jedzie drogą dookoła portu to na samym jej końcu jest stocznia. Ribarica jest jakieś 20 - 30 metrów wcześniej.
Ps. Jak się dostanę do kompa to prześle dokładniejsze namiary


Ribarica jest w tym miejscu https://goo.gl/maps/R6As54KAb3s
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 29.06.2017 15:23

lotnikwsk napisał(a):
yzedef napisał(a):ta byla noc sam nie bylem... i ledwo zawróciłem na twym zadupiu :) ale mozem sie umowic na chlanie bo ciezko jest, barek zbudowany tylko z kim pic ?:P

To jak ja przyjadę to Wam zostanie tylko kac :roll: .......i pusty barek :cry: :papa:

Czekajcie na mnie ;)
A jak pogoda? Wieje?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.06.2017 17:38

joso79 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
yzedef napisał(a):ta byla noc sam nie bylem... i ledwo zawróciłem na twym zadupiu :) ale mozem sie umowic na chlanie bo ciezko jest, barek zbudowany tylko z kim pic ?:P

To jak ja przyjadę to Wam zostanie tylko kac :roll: .......i pusty barek :cry: :papa:

Czekajcie na mnie ;)
A jak pogoda? Wieje?

Dziś trochę wiało ale my wymiękamy... upały jak dla mnie są straszne i mam powoli już dosyć tego stanu, dobrze że ma w przyszłym tyg. przyjść ochłodzenie.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 29.06.2017 17:50

yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.06.2017 18:16

20170626_141548.jpg
Fajne zejście do wody i otoczaki no sliczna zatoczka :)
joso79 napisał(a):Nie no jakie ochłodzenie??? ;)
http://www.accuweather.com/en/hr/povlja ... =7/01/2017

Nie dobijaj mnie, widzę że muszę zmienić pogodę w telefonie :).
Fotki z zatoczki w prawą stronę czyli w stronę Sumartinu.
Zatoczka sliczna, fajne dno z otoczaków, zero jeżowców i śliskich kamieni... niestety widok na brzeg jest jaki jest, byłem w sumie w 3 zatoczkach w stronę Sumartinu i w każdej sporo syfu... na szczęście nie ma żadnych zapachów i pływać i opalać można się w spokoju, tylko strasznie dużo os jest.
P.S ma ktoś sposób na osy na plaży, bo dzieciaki strasznie panikują no i córę dziś jedna dziabnęła.
Załączniki:
20170629_124104.jpg
A tu widok w druga stronę :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.06.2017 18:45

yzedef cudny widok z zatoki tylko szkoda, że nikt nie dba o jako taki " porządek " :(
Która to z zatok ? Dostępna z lądu czy tylko od wody ?
ehhh te osy to masakra, rok temu przy grillowaniu nie mogliśmy sobie z nimi poradzić a co dopiero na plaży :evil:
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 29.06.2017 20:10

yzedef płynąłeś pontonem? Super fota z tej zatoczki :)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 29.06.2017 20:12

Na osy podobno palona kawa pomaga ;)
zmieloną kawę rozsypać na talerzu i zapalić.
tac się ma odstraszać osy.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.06.2017 21:39

https://www.google.hr/maps/place/Povlja ... 16.8380603
to jest ta zatoczka, czy z lądu jest dostępna to trudno mi powiedzieć ale jakieś pozostałości i ruiny jakiegoś budynku tam są, syf nagarnęło morze a że są nie uczęszczane to i nie sprzątane.
Dzieki za info o osach, myślałem co by im gdzies na uboczu coś słodkiego zostawić (kawałem arbuza) i niech tam sobie urzędują
ja.bea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 09.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja.bea » 30.06.2017 22:50

wiolek_lp napisał(a):
yzedef napisał(a):Nie spotkałem się nigdy jedząc w CRO aby powyższe było same, zawsze miałem frytki lub zdarzały się zapiekane ziemniaczki. Natomiast surówek nie ma, z reguły jest liść sałaty cebula no i ajvar.


Mikromir napisał(a):Nie wiem jak kalmary, w Povlji ich nie zamawiałam (w Splitskiej były już z frytkami), ale w Starej Uljarze z dodatkiem (np. frytki, można było inne) dostaliśmy i cevapcici i płytę mięsną oraz rybną. W Kali, jak widzę, nawet w menu napisali, że mięsne potrawy są już z "side dish", pewnie do wyboru.
:


dzięki tak myślałam ;) jednak wprowadzało mnie w błąd to, że właśnie w niektórych menu piszą lignje + pomfrit czy coś w tym stylu a gdzie indziej tylko same lignje czy cevapcici :wink:

Udanego wypoczynku :papa:

W Kali kalmary są bez dodatków, w pozostałych konobach podają z frytkami. Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone