Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.06.2017 23:29

Yzedef
Do betonowych hangarów łodzi jeszcze nie dotarłeś ?
Z tego co wiem od Eli, to powinny być w trzeciej zatoczce na prawo, tej największej :wink:
Raczej kolejna za tą, z której wstawiłeś piękna fotke :wink:
A fotek proszę więcej :wink:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 01.07.2017 09:10

sdolas napisał(a):Yzedef
Do betonowych hangarów łodzi jeszcze nie dotarłeś ?
Z tego co wiem od Eli, to powinny być w trzeciej zatoczce na prawo, tej największej :wink:
Raczej kolejna za tą, z której wstawiłeś piękna fotke :wink:
A fotek proszę więcej :wink:


Następna zatoka to Voščica .
Bardzo tam ładnie :)
Warto popłynąć.
Tam właśnie są schrony, hangary nie wiem jak to nazwać dla łodzi.
Woda ciepła i można się wykąpać.
Z tego co pamiętam jest też kawałek plaży i można spokojnie odpocząć.
My dotarliśmy tam lądem i dość okrężną drogą, ale Michał spokojnie dotrze tu od strony morza.
Warto się wybrać :) :) :)
Polecam
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.07.2017 11:10

ja.bea napisał(a):W Kali kalmary są bez dodatków, w pozostałych konobach podają z frytkami. Pozdrawiam.


Dzięki, czyli jednak trzeba pytać a nie zakadać, że jest z dodatkami :wink:
ja.bea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 09.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja.bea » 01.07.2017 11:49

wiolek_lp napisał(a):
ja.bea napisał(a):W Kali kalmary są bez dodatków, w pozostałych konobach podają z frytkami. Pozdrawiam.


Dzięki, czyli jednak trzeba pytać a nie zakadać, że jest z dodatkami :wink:

Bez dodatków, ale za to najsmaczniejsze :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 01.07.2017 13:47

Ja jeszcze polecę restauracjo-pizzerie Dalmatino w Sumartinie, pyszne jedzonko i fajny pomost nad wodą.

Co do zatoczki Voščica to byłem w niej ale bardzo krótko i jakoś nie zarejestrowałem hangarów, był tam jeden dom i kilku miejscowych kąpiących się, ta główna plaza niestety też była bardzo zasyfiona więc szybki rzut okiem i powrót, niestety wiało a ze to moje początki w pływaniu wiec nie ryzykowaliśmy i wróciliśmy do domu... Z Punty to jest jakieś 4 kilometry z kawałkiem w jedną stronę.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 01.07.2017 16:44

yzedef napisał(a):Ja jeszcze polecę restauracjo-pizzerie Dalmatino w Sumartinie, pyszne jedzonko i fajny pomost nad wodą.

Co do zatoczki Voščica to byłem w niej ale bardzo krótko i jakoś nie zarejestrowałem hangarów, był tam jeden dom i kilku miejscowych kąpiących się, ta główna plaza niestety też była bardzo zasyfiona więc szybki rzut okiem i powrót, niestety wiało a ze to moje początki w pływaniu wiec nie ryzykowaliśmy i wróciliśmy do domu... Z Punty to jest jakieś 4 kilometry z kawałkiem w jedną stronę.


No będzie kawał drogi;)
A hangary są jeszcze trochę dalej i w głębi zatoki.
Może jeszcze raz spróbujesz? :) :) :) :)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 01.07.2017 16:46

Może komuś się przyda najbardziej aktualny rozkład jazdy :) :) :)
Promy i autobusy :)

19657136_10213790229940302_8488289751193240297_n.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.07.2017 20:40

yzedef a w Sumatrinie w tej Dalmatino co polecacie dobrego do jedzonka ? Chcielibyśmy spróbować pekę i kiedyś na KMW Brać ktoś wspominał o konobie Bernardo w Sumatrinie. Z tego co czytałam to opinie dobre, tak samo ceny i lokalizacja też fajna ;) Zobaczymy czy potwierdzi się na miejscu :smo:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 01.07.2017 21:20

wiolek_lp napisał(a):yzedef a w Sumatrinie w tej Dalmatino co polecacie dobrego do jedzonka ? Chcielibyśmy spróbować pekę i kiedyś na KMW Brać ktoś wspominał o konobie Bernardo w Sumatrinie. Z tego co czytałam to opinie dobre, tak samo ceny i lokalizacja też fajna ;) Zobaczymy czy potwierdzi się na miejscu :smo:

Na pewno mają super pizze i żonka dziś wzieła salatkę z kurczakiem i też jej smakowała.
Bernardo ma pekę, duza porcja i cos innego, nie polecam za to piersi z kurczaka z tej knajpy.. niby duża porcja ale w smaku beznadziejna no i daja jakis taki sos do tego ala tatarski też nie za dobry.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2017 23:42

dids76 napisał(a):
dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):Czy ktoś z Was kto jest już w Povlji był może w Sumartinie w sklepie z rybkami?
Czy można coś dobrego zakupić?

Jeszcze rybek nie kupowałem, ale Ribarica koło stoczni na 100% czynna. Przejeżdżając zauważyłem tablicę zarządzającą do zakupów :oczko_usmiech:


Koło stoczni?
W którym miejscu?

Piszę z telefonu i nie potrafię z Googla wkleić lokalizacji. Jak się jedzie drogą dookoła portu to na samym jej końcu jest stocznia. Ribarica jest jakieś 20 - 30 metrów wcześniej.
Ps. Jak się dostanę do kompa to prześle dokładniejsze namiary


Ribarica jest w tym miejscu https://goo.gl/maps/R6As54KAb3s

Połaziłem dzisiaj wieczorem po Sumartinie i ribaricy koło poczty najprawdopodobniej już nie ma :? W miejscu gdzie była jest szyld "Pekara" i "Kebab" ale było zamknięte. Jutro idę do tej o której pisałem po rybki na obiad :oczko_usmiech:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 02.07.2017 10:06

dids76 napisał(a):Połaziłem dzisiaj wieczorem po Sumartinie i ribaricy koło poczty najprawdopodobniej już nie ma :? W miejscu gdzie była jest szyld "Pekara" i "Kebab" ale było zamknięte. Jutro idę do tej o której pisałem po rybki na obiad :oczko_usmiech:


Jak zakupisz i pokosztujesz to się pochwal jak smakowały :)
No i napisz w jakich godzinach jest czynne i czy we wrześniu też planują mieć otwarte :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 02.07.2017 10:23

Dziś wzdłuż wybrzeża leciał sobie dosyć nisko i powoli bodajże MIG-21, ktoś też widział ?:). Super sprawa bo myślałem że tego pięknego samolociku w powietrzu już nigdy nie zobaczę.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2017 11:15

Otwarte od 8 do 12 i od 17 do 19. Ryby kupione, dzisiaj wieczorem będą grillowane :oczko_usmiech: Samolotu nie słyszałem, musiał za wcześnie jak dla mnie latać :oczko_usmiech: :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.07.2017 18:57

Jak tam pogoda u Was ?
Właśnie przeczytałem że przez Hvar przetoczył się cyklon i woda wdarła się do nadmorskich miejscowości :roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 02.07.2017 19:14

Leje już dobrą godzinę, wieje no i burza... koło nas raz nieżle walneło... tak więc dziś kolacja w apartamencie bo nie ma szans aby gdzieś lazić a w każdą stronę czarno na niebie. Własnie znow trzepneło... masakra
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone