Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi które warto polecić ....

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 22.07.2010 09:56

Osobom chcącym odwiedzić Jeziora Plitwickie i Wodospady Krka polecam dwa kempingi na których stacjonowałem w tym roku.

Camping Tourist Grabovac ** - niedaleko Jeziora Plitwickie
Grabovac 102, 47245 Rakovica

Lokalizacja kempingu przy drodze przelatującej przez Grabovac naprzeciwko stacji INA.
Kemping bardzo zadbany położony na pagórkowatym terenie.
Teren zalesiony i częściowo oświetlony, skrzynki z prądem łatwo dostępne. W recepcji funkcjonuje kantor wymiany walut, możliwa płatność kartą.
Toalety i prysznice bardzo czyste i w niezłym standardzie. Obok wjazdu na pole funkcjonuje restauracja (dla gości pola niższe ceny - tak nas zapewniał recepcjonista, niestety nie gościliśmy w wyszynku) i mały sklepik.
Do pola nie mam większych zarzutów, jednakże w nocy daje o sobie znać hałas z drogi położonej w sąsiedztwie kempingu.
Cena za 1 dobę: 4 osoby dorosłe, samochód, dwa namioty i prąd - 41 euro

Wjazd
Obrazek
Warunki terenowe
Obrazek
Sanitariaty
Obrazek

Camping Krka * - niedaleko Wodospady Krka
Skocici 21, 22221 Lozovac

Teren zalesiony, skrzynki z prądem łatwo dostępne. Dwa kompleksy sanitariatów, które są w dosyć dobrym standardzie i często sprzątane.
Do dyspozycji gości jest mały bar, w którym oprócz standardowych dań chorwackich możemy kupić szynkę, ser i wino wyprodukowane przez gospodarzy. Gościnnie istnieje możliwość skorzystania z lodówki gospodarzy i schłodzenia jakichś procentów :D
Mimo, że jest to kemping z jedną gwiazdką to warunki na nim panujące zasługują zdecydowanie na jeszcze jedną!
Cena za 1 dobę: 4 osoby dorosłe, samochód, dwa namioty i prąd - 150 kuna

Warunki terenowe
Obrazek
Sanitariaty
Obrazek
Just/Rzeszów
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just/Rzeszów » 22.07.2010 12:14

Tu się do końca nie zgodzę.
Każdy inaczej postrzega "fajność" kampingów.
Jak dla mnie na campie Grabovac santariaty były średniej klasy i zbyt mała ilość jak na liczbę turystów znajdujących się na kampie. Trzeba bylo cxzekac w klejce po prysznic. Tylko w tej kwesti się nie zgadzam. Jak na taki camp na 1-2 noce,żeby zwiedzić Plitvice to ok, tylko trochę dużo ludzi.
Bylam tam 2 lata temu, może się coś zmieniło .Jeśłi tak no to zwracam honor
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 22.07.2010 13:17

Just/Rzeszów napisał(a):Tu się do końca nie zgodzę.
Każdy inaczej postrzega "fajność" kampingów.
Jak dla mnie na campie Grabovac santariaty były średniej klasy i zbyt mała ilość jak na liczbę turystów znajdujących się na kampie. Trzeba bylo cxzekac w klejce po prysznic. Tylko w tej kwesti się nie zgadzam. Jak na taki camp na 1-2 noce,żeby zwiedzić Plitvice to ok, tylko trochę dużo ludzi.
Bylam tam 2 lata temu, może się coś zmieniło .Jeśłi tak no to zwracam honor

Podczas naszego pobytu (dojechaliśmy na kamp około godziny 19 w piątek) nie odczułem natłoku ludzi i związanego z nim wyczekiwania na skorzystanie z toalety/prysznica.
Być może sanitariaty były remontowane od czasu kiedy tam stacjonowałeś. Dla mnie podstawą w tego typu przybytkach są takie pierdoły jak np. możliwość zamknięcia za sobą drzwi od prysznica, a nie zaciąganie kotary, możliwość powieszenia ubrań w kabinie oraz położenia na półeczce kosmetyczki etc.) a nie kolor kafelek czy model muszli klozetowej. Było czysto i schludnie :)
Just/Rzeszów
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just/Rzeszów » 22.07.2010 13:49

to widzę,że mamy podobne gusty.
Tak jak napisałam - byłam tam 2 lata temu, od tego czasu mogło się coś zmienić. Czytaj dokładnie co kto pisze - bo ja nie napisałam,że nie podoba mi się muszla klozetowa, czy kolor płytek.

Nie stacjonowałem a stacjonowałam. Wiem ,że po nicku ciężko dojść , kto jest jakiej płci, ale wystarczy czytać dokładnie posty.
sole9
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.03.2008
PONTA is the best!!!:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) sole9 » 22.07.2010 15:34

A ja nieustająco polecam kemping PONTA, niedaleko Orebicia, na półwyspie Peljesac

AUTOCAMP PONTA
Tel: +385 (0)20 713 104
Fax: +385 (0)20 713 104
E-mail:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Adres: Ivo Kristicevic, Kvaternikova 3, 20250 Orebic, Croatia
http://www.orebic-kristicevic.com/

Jest to kemping rodzinny, prowadzony przez rodzinę Kristicevic. Właścicielem jest przystojny Dario, który zawsze wita wszystkich uśmiechem i jest naprawdę przemiły.
Kemping połozony jest na półkach skalnych, w cieniu pinii, mimoz i morw.
Czyściutkie sanitariaty, możliwość korzystania z kominka z grillem, lodówek (gratis).
Przepiękna plaża, również z zakątkiem dla naturystów, jest wspólna dla Ponty i dla połozonych obok drogich campów Adriatic i Vala (których ja osobiście nie polecam, bo są drogie i zatłoczone).
Można korzystać z bazy nurkowej na kampie Adriatic, w każdej chwili wyjechać do połozonego nieopodal Orebicia (polecam zwłaszcza targ rybny, po prawej stronie przy Konzumie - duży wybór ryb o 8.30 - wtedy rybacy zjeżdżają z połowów i można kupić naprawdę niedrogo wspaniałe smaczne i świeże rybki), niedaleko przy drodze na Orebić jest duży Konzum na tanie zakupy. Z Orebicia płyniemy stateczkiem na Korculę.

Na Poncie byłam rok temu i w tym roku. Na pewno jeszcze tam wrócę. POLECAM!!!
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 22.07.2010 18:14

Just/Rzeszów napisał(a):to widzę,że mamy podobne gusty.
Tak jak napisałam - byłam tam 2 lata temu, od tego czasu mogło się coś zmienić. Czytaj dokładnie co kto pisze - bo ja nie napisałam,że nie podoba mi się muszla klozetowa, czy kolor płytek.

Nie stacjonowałem a stacjonowałam. Wiem ,że po nicku ciężko dojść , kto jest jakiej płci, ale wystarczy czytać dokładnie posty.


Kształt muszli klozetowej czy kolor płytek nie był nawiązaniem do Twojej wypowiedzi Just, a tym bardziej jakimkolwiek atakiem!
Po prostu są gusta i guściki, dla niektórych warunki sanitarne na opisywanych przeze mnie kampingach mogą wydawać się tragiczne, a takie z pewnością nie są. Wg mnie lepiej nie mogłem trafić odwiedzając Plitwice i Krka za te pieniądze.

Wybacz, że nie doszedłem do tego, iż reprezentujesz płeć piękną. Jedynym wytłumaczeniem mojego faux pas jest pisanie na forum w czasie pierwszego dnia w pracy po wyjątkowo udanym urlopie w Cro :D
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 23.07.2010 07:38

Wybieramy sie do Podgory na kamp Sutikla, gdzie bylismy w ubiegłym roku, jednak może sie okazac że nie będzie tam wolnych miejsc. Czy w okolicy, poza Basko Polje jest jakiś kamp. Na mapie znalazłam w poblizu Basko Polje znaczek kampu ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości?
ulami
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.07.2010
Kamp Matea

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulami » 28.07.2010 07:15

Polecam Kamp Matea w Bibinje (kilka km od Zadaru) u pana Tomisłava Karabana. Spędziliśmy tam 2 tyg. w lipcu. Cena niska 100 kun (ok. 15 euro) za 3 osoby + namiot i samochód.
Kamp mały, spokojny, na uboczu Bibinje, nad brzegiem morza. Nowe, czyste sanitariaty, kuchenka gazowa, lodówki w niepozornie wyglądającym z drogi budynku. Gospodarz bardzo gościnny, o czym przekonaliśmy się podczas pobytu. Dla gości przebywających dłużej niespodzianki.
Jedyny mankament to duże nasłonecznienie (kamp pod oliwkami, już są większe niż na zdjęciach), więc konieczny parasol lub parawan). W przypadku braku Tomisłav wypożycza swój :)
Właściciel posiada jeszcze atrakcyjne apartmani Nina w centrum Bibinje na nabrzeżu (50 euro za 4 os.)
www.autokamp-matea.com
www.apartmani-nina.com.hr
anitom
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anitom » 03.08.2010 19:46

Witam wszystkich serdecznie,
od kilku dni studiuję dość dokładnie to forum, ale od natłoku informacji już zgłupiałam :oops: Wybieramy się do Chorwacji po raz pierwszy z dzieckiem 3-letnim. Szukam przede wszystkim taniego kempingu w okolicy Novigradu lub okolice Rijeki (nie mamy odwagi wypuszczać się dalej pierwszy raz). Bardzo liczę na Wasze cenne wskazówki i informacje.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.08.2010 08:44

anitom napisał(a):lub okolice Rijeki ...


Medveja Camp - jakieś 25 minut od Rijeki
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Re: PONTA is the best!!!:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.08.2010 08:58

sole9 napisał(a):A ja nieustająco polecam kemping PONTA, niedaleko Orebicia, na półwyspie Peljesac


Jest to kemping rodzinny, prowadzony przez rodzinę Kristicevic. Właścicielem jest przystojny Dario, który zawsze wita wszystkich uśmiechem i jest naprawdę przemiły.
Kemping połozony jest na półkach skalnych, w cieniu pinii, mimoz i morw.
Czyściutkie sanitariaty, możliwość korzystania z kominka z grillem, lodówek (gratis).
Przepiękna plaża, również z zakątkiem dla naturystów, jest wspólna dla Ponty i dla połozonych obok drogich campów Adriatic i Vala (których ja osobiście nie polecam, bo są drogie i zatłoczone).
Można korzystać z bazy nurkowej na kampie Adriatic, w każdej chwili wyjechać do połozonego nieopodal Orebicia (polecam zwłaszcza targ rybny, po prawej stronie przy Konzumie - duży wybór ryb o 8.30 - wtedy rybacy zjeżdżają z połowów i można kupić naprawdę niedrogo wspaniałe smaczne i świeże rybki), niedaleko przy drodze na Orebić jest duży Konzum na tanie zakupy. Z Orebicia płyniemy stateczkiem na Korculę.

Na Poncie byłam rok temu i w tym roku. Na pewno jeszcze tam wrócę. POLECAM!!!


Właśnie wczoraj wróciliśmy z Cro bylismy na super campingu Bilus w Kastel Stary niedaleko Splitu. Warunki bardzo dobre, sanitariaty ok, całkowicie zacieniony pod namioty, campery stoją w słońcu, .

Camping nad samym morzem, dzieli go jedynie bulwar nadmorski .

Zacytowałem sobie twoja wypowiedz bo w przyszłym roku... :lol: :lol: będzie prawdopodobnie Peljesac.... Jak się trochę ogarnę to wrzucę fotki z campingu Biluś z Kastel Stary


:lol:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.08.2010 09:00

anitom napisał(a):Witam wszystkich serdecznie,
od kilku dni studiuję dość dokładnie to forum, ale od natłoku informacji już zgłupiałam :oops: Wybieramy się do Chorwacji po raz pierwszy z dzieckiem 3-letnim. Szukam przede wszystkim taniego kempingu w okolicy Novigradu lub okolice Rijeki (nie mamy odwagi wypuszczać się dalej pierwszy raz). Bardzo liczę na Wasze cenne wskazówki i informacje.


A co za różnica czy jedziesz autostrada 100 czy 200 km dalej . polecam Ci z dzieckiem camp Karaba w Pakostane , plaza do której dochodzisz ok 800m jest w pewnej swojej części prawie piaszczysta i dno zatoki na przestrzeni kilkudziesięciu metrów piaszczyste i płytkie ...
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 04.08.2010 09:11

Właśnie wróciłem z Pakostane z Kampingu Karaba. Kamping super i niedrogi za dwie dorosłe osoby i córkę 5 lat 116 kun. Miejscowość Pakostane też bardzo fajna. O kampingu dowiedziałem się właśnie z tego tematu od kolegi Filipa122 .... wszystko co pisał to prawda. Pozdrawiam
archi_medes
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 05.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) archi_medes » 04.08.2010 10:56

Andrzeju S mam prośbę o informację czy ten camp Karaba ma "swoją" plażę czy trzeba korzystać z tej miejskiej wzdłuż bulwaru . Ze zdjęć Filipa vel Darka wydaje mi się że ma camp ma swobodny dostęp do plaży znajomi mają dziecko na wózku więc długi odcinek po wybojach przy spaserówce się może nie sprawdzić Moze masz jakieś fotki z tego campu wyjeżdżam za tydzień rozważałem Kozarice ale widzę że ceny są znacznie nizsze w Karabie a róznicę mozna wydać na dodatkowe atrakcje
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.08.2010 11:10

Andrzej S napisał(a):Właśnie wróciłem z Pakostane z Kampingu Karaba. Kamping super i niedrogi za dwie dorosłe osoby i córkę 5 lat 116 kun. Miejscowość Pakostane też bardzo fajna. O kampingu dowiedziałem się właśnie z tego tematu od kolegi Filipa122 .... wszystko co pisał to prawda. Pozdrawiam


Właśnie miałem się pytać czy na Karabie nie zdrożało? . 116 płaciłaś po rabacie i czy z samochodem i z prądem .

My mieliśmy w ubieglym roku za 2+2 samochód prąd . 150 kun,
po negocjacji 130 kun .

:wink: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi które warto polecić .... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone