Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kampy w okolicy N.V. i Sibenika.

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003
Kampy w okolicy N.V. i Sibenika.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 12.02.2004 18:36

jak w temacie,które kampy możecie polecić.Czy w szczycie sezonu mogą być problemy w znalezieniu miejsca na małych kampingach.Co sądzicie o dużych np. Zagori i Solaris?
goldcentrum.pl
Solaris

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldcentrum.pl » 25.02.2004 20:08

:D Byłem w minionym roku 2 tygodnie na tym campingu Solaris. Sam fakt, ze tyle siedziałem znaczy, że nbyło mi ok. Wszystko zależy od tego czego szukasz, jakich warunków, jakiego standardu i życia towarzyskiego. jak masz konkretne pytania to pisz
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 25.02.2004 20:29

W sumie ok. :D. cd z gory, musialem się zalogowac. Camping jest przedlużeniem ciągu hotelowego. Warunki b. dobre. Rotacja ludzi częsta. Ładna zatoczka , marina. Plaża ok, basenik, dostęp do hotelowego kąpieliska, do wieczorków muzycznych nad brzegiem morza. Pizza, lody, duuuuuzo wody. Z bsjerami nie to co we Włoszech, ale jak ci się w głowie nie przewraca to jest ok. Nawet złotowkami można było płacić. Warto zwrócić jednak uwagę gdzie się nie rozbijać. Jak będziesz jechał to dam parę wskazówek. Jest też dobrym miejscem na samochodowe wypady. Jeździlismy od Zadaru po Split.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 26.02.2004 22:39

Dzięki za info.Po zapoznaniu się z różnymi ofertami kampingów w sieci,mam zamiar spędzić ok. tygodnia (przełom lipca i sierpnia)właśnie na Solaris.Wiem,że gdzieś w pobliżu jest też drugi kamp-Zablace.Pisałem do nich i przysłali mi folder wraz z cennikiem na ten rok.Cenowo całkiem nieźle + atrakcje opisane przez Ciebie.Właściwie to jestem prawie zdecydowany,dlatego-korzystając z Twojej uprzejmości i cierpliwości-chcę zapytać o kilka spraw np.: warunki sanitarne(łazienki itp),jakieś sklepy,jak jest z dostępem do przyłączy elektrycznych(rodzaj gniazda),czy miejsca pod namioty są zacienione,jakie jest podłoże(chodzi mi o to,czy zaopatrywać się np. w tytanowe szpilki).Uff,to chyba tyle.Z góry dzięki i pzdr.
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004
Solaris

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 26.02.2004 23:09

1. Na Zablace się nie pchalem, bo nie bylo sensu.
2. Na campingu byłem z żona i 12-letnią córka - stąd wybór.
3. Na 10 czy 12 dni, już nie pamiętam zapłaciliśmy w solaris za 3 os, namiot, auto ok. 750 zł rok temu.
4. Warunki sanitarne rok temu byly lepsze niż w opisywanych folderach, bo dostawiono nowy duży pawilon sanitarny, z łazienkami, toaletami, myjnia na gary i miejsce na pranie.
5. Na campingu są trzy knajpki, pizza, lody, i inne bajery, tylko mineralna droga jak wszedzie, do tego sklepy w trzech przyleglych hotelach solarisu.
6. Byłem bez energii, stąd nie powiem Ci jakie łącza.
7. Miejsca z zacienieniem i bez. Ok 19.00 rozbiliśmy sie w cieniu, lecz za dwa dni przenosilismy namiot bo okazało się, że drzewo dawało cien tylko po 19.00, a od 5 rano paliło...
8. Szpilki cienkie sie wyginąly w podlożu troche kamieni, trzeba wziąc pod namiot na wszelki wypadek podkład. Widzialem jak ludzie stosowali piankę cienką 2 mm pod panele, albo folie termo pod panele też gruba.
9. Przy recepcji kantor. Zlotówka była wymienialna, niewiele gorszy kurs niż w kantorach Szybenika, szkoda było czasu i paliwa na dojazd.
10. Na miejscu sklep, trochę badziewny, ale mleko pieczywo było zawsze i to dobre. Resztę kupowaliśmy w markecie w Szybeniku koło świateł. Tylko kurcze wino drogie, nawet to szybenickie. Ale była minerlana i tanio.
10. Warzywka kupowlaiśmy na targowisku w Szybeniku ok. 0.5 km od marketu. nie wolno przy nim parkowac bo to głownie dla dostawcow. W bailych uniformach chodza pomocnicy policji cos niby chyba straż miejska, ledwo ucieklem od mandatu.
11. Na campie i przy hotelu baseny, baseniki, woda z rurek, basen kryty (za opłatą) nadbrzeże, skalista plaża - do oporu
12. Gdzie nie stawiać namiotu? Przy ogrodzeniu z pierwszym hotelem. (na lewo do końca od wjazdu) Po pierwsze wieczorkiem huczy troszkie klimatyzacja hotelu, po drugie w pasie od nowego dużego kompleksu do mycia w kierunku morza czasem zawieje od kanalizacji, a po czwarte droga jest ciut wyżej niż niektóre stanowiska na namioty i po ulewach niektóre namioty stały do 5-10 cm w wodzie.
13.Nie piszesz o Twoich upodobianiach.
Polecam miejsca w centrum w drzewach. Jest cień, albo na parcelach z przodu po prawej od wiazdu, takze za knajpakami.
14. Gdybym miał stawiać tam obozowisku drugi raz - osobiście wybrałbym zagajnik nad zatoczką jachtową - po prawej od wjazdu - kurcze jakie zachody!
15. Podczas pobytu zmienialiśmy plaże i baseny jak rękawiczki, raz przy hotelu, raz przy campie. W wodzie oczywiście buciki bo jeżowce. Przy małym molo głębiej, ale jakie ladne rybki pływają.
16. W samym Szybeniku ładnie robi sie wieczorkiem. Auto zawsze stawialismy na płątnym głównym aprkingu w centrum.
Hawk!
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 26.02.2004 23:11

Acha, wieczorkiem chodzi gość i sprzedaje winko z plecaka. Zagaduje po polsku. Zawsze wyprzedawał całą zawartość... :D
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 26.02.2004 23:27

Wielkie dzięki za wyczerpujące informacje :D :!: :!: :!: Jeszcze jedna rzecz,która mi się nasunęła:czy można rozbić namiot w dowolnym miejscu ,czy też są wydzielone miejsca na namioty lub przyczepy.Jak trafić do opisanego przez Ciebie zagajnika k. mariny.PZDR
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 26.02.2004 23:33

Ok, do miłego :lol: za jakiś czas wrzuce w net fotki z solarisu,
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 27.02.2004 08:48

Aha,pozwolę sobie być trochę upierdliwy i jeszcze popytam:
-jakie są możliwości przygotowania posiłków lub choćby zrobienia sobie kawy lub herbaty;tzn. czy jest coś w rodzaju ogólnodostępnej kuchni;
-lepiej brać ze sobą butlę gazową(czy jest gdzieś na miejscu możliwość napełnienia) czy kuchenkę elekrtyczną;
-czy po prostu stołować w miejscowych knajpkach-jak to wygląda cenowo?
I to by było na tyle :oops: Dzięki i pzdr.
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 27.02.2004 19:29

1. Kuchni chyba nie uświadczysz, my wzięliśmy ze sobą swoją butlę, dzięki czemu kawę mogliśmy zrobić wszędzie.
2. Czy kuchenka elektryczna? Nie wiem nigdy z takiej nie korzystałem.
3. Czy nabijać na miejscu? Mi byłoby szkoda tracić czas na szukanie takiego punktu, choć zapewne gdzies jest.
4. Knajpki? Zależy jak stoisz z kasą. Ryby, piwo i mineralna drogie jak wszędzie. Pizza dostępna. Nie wiem czy dokopię się do notatek z cenami.
Na campingu posiłki przyrządzaliśmy zazwyczaj sami, kanjpki tak ale na wycieczkach. Spróbuję znaleźć notatki z poziomem cen. :D
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 27.02.2004 19:54

Jeszcze raz dzięki.Co do cen,to znam te z Istrii(Porec,Rovinj) i nie przypuszczam ,aby była jakaś większa różnica,ale szczegóły mile widziane.PZDR
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 29.02.2004 16:38

krystek napisał(a):Jeszcze raz dzięki.Co do cen,to znam te z Istrii(Porec,Rovinj) i nie przypuszczam ,aby była jakaś większa różnica,ale szczegóły mile widziane.PZDR


Nie byłbym taki pewny - im dalej na południe, tym taniej. Różnice w cenach potrafią być naprawdę duże!

PozdraV,
J.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 29.02.2004 17:17

Jakieś przykłady,konkrety :?:
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 29.02.2004 21:18

cen nie mam zbyt wielu
SZYBENIK
parking w szybeniku centrum 8 kn za godz, w porcie na dole 4
mapa 22 kn
w markecie przy krzyżówce cena mineralki 6-ciopak 6x2,40 kn, sok 1l 8,40 kn, napoj-nektar 1 l - 4,20 kn, male maselko na 1 sniadanie 1,80 kn, literek mleka 2,50 kn,
z campingu solaris ceny zgubilem,
PRIMOSTEN;
lody 4-25 kn
pizza 35-45 kn
winko 1l 60 kn (knajpka), kawa espresso 4 kn, capuc. - 6 kn, salata z ośmiornic - 40 kn, makaron zielony z rakami 60 kn, risoto z raka 50 kn....
najlpsze byly :lol: naleśniki przy deptaku za 4 kn
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 16.03.2004 14:11

Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Kampy w okolicy N.V. i Sibenika.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone