Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 12.08.2012 08:52

Bocian problem w trym, że na niektóre "występki" ludzie są za ciency w uszach, poza tym ogólne przyzwolenie społeczeństwa na takie traktowanie, plus rozkazy od władzy i Twoje latanie do prokuratury (jak będziesz miał z czym, bo czemu na słowo mają Tobie uwierzyć) może się skończyć wyrokiem.

Doświadczenia? Przecież oni się z tym w ogóle nie kryją, na każdej imprezie wręcz się tym chwalą.

Z mojej strony EOT.

freelancer1 ładnie. Korci mnie ta "dwójka", oj korci ... ;)
freelancer1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) freelancer1 » 12.08.2012 09:17

Dzieki wszystkim za zyczenia milych wakacji. Jestesmy na pierwszej stacji w Chorwacji. A wszystkim jadacym sretu put. :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2012 14:15

Kolega takim GoPro na łajbie skutecznie zniechęcił policajów wodnych na Kornati do interwencji i pyskówki, jak się zorientowali, że sa nagrywani.

Oj chyba w taki sprzęcik zainwestuję...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2013 19:44

Odświeżam temat bo ostatni horror na drodze sprawił, że chęć zakupu takiego sprzętu wzrosła ponownie...ma ktoś z Was doświadczenia z ta kamerką ?
http://www.nais.net.pl/pl/p/Kamera-samo ... Vision/139
Nie wiem czy warto dopłacać do tych diod, które rzekomo poprawiają obraz w nocy a tak naprawdę o kant doopy można je rozbić prawdopodobnie... :?
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 16.02.2013 19:50

Nie warto. Diód jest za mało i są za słabe, wiem, bo mam takie i generalnie są całkowicie bezużyteczne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2013 20:02

A czy w ogóle w takiej cenie kupię coś wartościowego ? O ile można w tym przedziale coś konkretnego kupić...
To chyba w miarę nowy, nieznany sprzęt bo niewiele można znaleźć na jego temat...
Oczywiście coś podobnego już widziałem i temat tych diod wydał mi się interesujący - nie warto dopłacać !
A może to ?
http://www.nais.net.pl/pl/p/Kamera-samo ... -H.264/142
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 16.02.2013 20:22

Ciekawe, ale zerknij jeszcze na to http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI.dll ... SS:PL:1123
Co prawda czas oczekiwania długi, ale za to jaka oszczędność :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2013 20:28

trajano napisał(a):Ciekawe, ale zerknij jeszcze na to http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI.dll ... SS:PL:1123
Co prawda czas oczekiwania długi, ale za to jaka oszczędność :)

No chyba ciekawe ale rzeczywiście długo to pewnie trwałoby...
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 16.02.2013 20:33

Generalnie przy kupnie kamerki najlepiej wybrać taką która:
- ma jak największy kąt widzenia
- najlepiej gdy nagrywa w formacie mp4 a nie mjpeg
- nagrywa w jakości HD gdyż masz wtedy większe szanse na odczytanie szczegółów (np. nr. rejestracyjny)

Przy zakupie karty najlepiej kupić 2 x 8 Gb i w razie nagrania interesującej nas sytuacji można podmienić kartę na zapasową, wielkość karty napisałem taką a nie inną, bo jest zwyczajnie tańsza niz np. 16 Gb :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2013 20:35

Dzięki za rady...na AW polecają jeszcze taką:
http://www.nais.net.pl/pl/p/Kamera-samo ... er-500/264
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 16.02.2013 20:48

Bardzo ciekawy model :) zwłaszcza że ma zapis nawet do 60 klatek/sek. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2013 20:52

trajano napisał(a):Bardzo ciekawy model :) zwłaszcza że ma zapis nawet do 60 klatek/sek. :)

No i podobno sprawdzony...akurat o nim czytam i rzeczywiście recenzje ma porządne...czy wart jest swojej ceny ?
Warto się na tym skupić ?
Dostępny jest też w tym sklepie internetowym :)
Stówę, którą oszczędzę w porównaniu z pierwszą, mogę wydać na karty pamięci...
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 16.02.2013 23:05

Mio Mivue 358 - poczytajcie o jakości oraz o czujniku uderzenia.
http://eu.mio.com/pl_PL/mio-mivue.htm
Nie mam (jeszcze), ale jak będę kupował, to na pewno ten model! :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2013 23:12

Model nie ma większego znaczenia ja mam za 99 zł z allegro i kartę 4 gb i działa - nagrywa w sekwencjach 15 minutowych i nadpisuje.
Jakość HD po zrzuceniu na kompa obraz bardzo dobry- nie ma co przepłacać za drogi sprzęt, zwykła kamerka i prosta karta wystarczy aby zarejestrować naszą drogę - ja jestem zadowolony z takiej konfiguracji sprzętu.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 17.02.2013 01:02

zebik napisał(a):Model nie ma większego znaczenia ja mam za 99 zł z allegro i kartę 4 gb i działa - nagrywa w sekwencjach 15 minutowych i nadpisuje.
Jakość HD po zrzuceniu na kompa obraz bardzo dobry- nie ma co przepłacać za drogi sprzęt, zwykła kamerka i prosta karta wystarczy aby zarejestrować naszą drogę - ja jestem zadowolony z takiej konfiguracji sprzętu.


No właśnie czasami NIE wystarczy, dlatego proponowałem wyżej Mivue, bo mimo że tanie nie jest, to daje coś WIĘCEJ niż inni "taki sam": jak walnie ktoś z tyłu albo z boku, to na czujniku widać, której strony było uderzenie. Do tego jest mniejszy od większości tych - niemałych skądinąd, jak na środek szyby - sprzętów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki] - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone