Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 03.08.2012 18:37

trajano napisał(a):Dziwisz się? W ciagu ostatnich dwóch lat miałem 4 kolizje spowodowane czyjąś ignorancją lub po prostu brakiem podstawowej wiedzy o ruchu drogowym ...

A czemu ma się nie dziwić? Kiedyś bardzo popularne były donosy...
4 kolizje powiadasz, to ja dodałbym: lub nie stosowaniem zasady ograniczonego zaufania ...

trajano napisał(a):...DO niedawna jazda po pijaku była zwyczajnie akceptowana, dopiero od niedawna ludzie zwracaja na to wiekszą uwagę...

Taaaaak akceptowana ... to ilu znajomych masz, którzy akceptują/akceptowali jazdę na podwójnym gazie? Proponuję złożyć dono... tfu... napiętnować ich zachowanie


trajano napisał(a):...Jeśli chodzi o ruch drogowy to należy ludziom uprzytomnić, że przejazd przez czerwone śiwatło, czy zignorowanie STOP lub linii ciagłej jest faktycznie niebezpieczne...

Coraz większa ilość miast jest monitorowanych, są patrole, nie zabierajmy "chleba" kochanym policjantom, niech na niego zapracują, a nie przesiadują na stacjach i w barach szybkiej obsługi ;)

trajano napisał(a):...Myślę, że należy stawiać na takie postawy społeczne ... Ale cóż, nic nie jest idealne.

Oczywiście, wychwalajmy donosicieli ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.08.2012 18:42

Myślę, że forum i słowo pisane nie oddaje sensu przesłania Kolegi.
Pałkarze niech się wezmą do pracy, a nie siedzą po knajpach. Pełna zgoda.

Ostatnio aż żałowałem, że nie mam takich podwójnych kamer.
Za mną jechał pałkarz, a przede mną 2-3 auta; ciągła, na trzeciego, skrzyżowanie....

Mnie także czasami jasny sz... trafia, jak muszę przez debili/morderców hamować, czasami do zera, bo się jednemu z drugim spieszy.
Tutaj popieram tego typu działania
elektryk
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) elektryk » 08.08.2012 19:37

Ja wykorzystuję telefon z androidem -aplikacja AutoGuard-nagrywanie w pętli itp.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.08.2012 19:46

grypserek napisał(a):
trajano napisał(a):Dziwisz się? W ciagu ostatnich dwóch lat miałem 4 kolizje spowodowane czyjąś ignorancją lub po prostu brakiem podstawowej wiedzy o ruchu drogowym ...

A czemu ma się nie dziwić? Kiedyś bardzo popularne były donosy...
4 kolizje powiadasz, to ja dodałbym: lub nie stosowaniem zasady ograniczonego zaufania ...

trajano napisał(a):...DO niedawna jazda po pijaku była zwyczajnie akceptowana, dopiero od niedawna ludzie zwracaja na to wiekszą uwagę...

Taaaaak akceptowana ... to ilu znajomych masz, którzy akceptują/akceptowali jazdę na podwójnym gazie? Proponuję złożyć dono... tfu... napiętnować ich zachowanie


trajano napisał(a):...Jeśli chodzi o ruch drogowy to należy ludziom uprzytomnić, że przejazd przez czerwone śiwatło, czy zignorowanie STOP lub linii ciagłej jest faktycznie niebezpieczne...

Coraz większa ilość miast jest monitorowanych, są patrole, nie zabierajmy "chleba" kochanym policjantom, niech na niego zapracują, a nie przesiadują na stacjach i w barach szybkiej obsługi ;)

trajano napisał(a):...Myślę, że należy stawiać na takie postawy społeczne ... Ale cóż, nic nie jest idealne.

Oczywiście, wychwalajmy donosicieli ;)



A propos jazdy pod wpływem. Wolę donieść niź wyrzucać sobie, że mogłem komuś uratować życie, a tego nie zrobiłem. Hm chyba właściwe zrozumiałem Waści wypowiedź, donoszenie be, a wszystko się jakoś samo zrobi?
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 08.08.2012 20:44

grypserek napisał(a):
trajano napisał(a):Dziwisz się? W ciagu ostatnich dwóch lat miałem 4 kolizje spowodowane czyjąś ignorancją lub po prostu brakiem podstawowej wiedzy o ruchu drogowym ...

A czemu ma się nie dziwić? Kiedyś bardzo popularne były donosy...
4 kolizje powiadasz, to ja dodałbym: lub nie stosowaniem zasady ograniczonego zaufania ...

Niestety, w żadnym z przypadków ta zasada nic by nie dała.

grypserek napisał(a):
trajano napisał(a):...DO niedawna jazda po pijaku była zwyczajnie akceptowana, dopiero od niedawna ludzie zwracaja na to wiekszą uwagę...

Taaaaak akceptowana ... to ilu znajomych masz, którzy akceptują/akceptowali jazdę na podwójnym gazie? Proponuję złożyć dono... tfu... napiętnować ich zachowanie

Co prawda osobiście nigdy nie zdażyło mi sięwidzieć żadnego z moich znajomych w takiej sytuacji ale rozumiem przez twoją wypowiedź, że nie widzisz w tym najmniejszego problemu. Rozumiem że nie zrobiłbyś absolutnie nic w tym temacie? Poza tym nigdy nie mówiłem o donoszeniu, gdybyś zajrzał na stronę i przeczytał, dlaczego propaguję pomysł kamerek w samochodzie zrozumiałbyś bezsens bredzenia o donosicielstwie. Jeśli ktos ma taka ochotę to i bez niej zanosi nagrania na policję. Z kilkuset nagrań zamieszczonych na stronie może z 10 trafio na policję, z czego większość to nagrania kolizji, które pomogły ustalić sprawcę.


grypserek napisał(a):
trajano napisał(a):...Jeśli chodzi o ruch drogowy to należy ludziom uprzytomnić, że przejazd przez czerwone śiwatło, czy zignorowanie STOP lub linii ciagłej jest faktycznie niebezpieczne...

Coraz większa ilość miast jest monitorowanych, są patrole, nie zabierajmy "chleba" kochanym policjantom, niech na niego zapracują, a nie przesiadują na stacjach i w barach szybkiej obsługi ;)

Niestety, weź na przykład taki kraj jak Niemcy. Są o wiele lepiej pilnowane i monitorowane niz Polska, a mimo to ludzie także sami dbają o bezpieczeństwo. Nikt nie zrobi takich numerów, jakie widać na nagraniach użytkowników AutoWrzuty, żeby ktoś nie zadzwonił na policję. Niestety, jest pewna różnica między postawą obywatelska a zwyczajnym donosicielstwem.

grypserek napisał(a):
trajano napisał(a):...Myślę, że należy stawiać na takie postawy społeczne ... Ale cóż, nic nie jest idealne.

Oczywiście, wychwalajmy donosicieli ;)


Donosicieli NIE, postawy obywatelskie TAK!
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 09.08.2012 20:50

bluesman uważam, że pewne sprawy należy zostawić ludziom, którzy są do tego zatrudnieni. Nie miałem na myśli skrajnych sytuacji, typu jazda na podwójnym gazie. Ale o tym będzie w odpowiedzi do trajano

trajano napisał(a):
grypserek napisał(a):
trajano napisał(a):...DO niedawna jazda po pijaku była zwyczajnie akceptowana, dopiero od niedawna ludzie zwracaja na to wiekszą uwagę...

Taaaaak akceptowana ... to ilu znajomych masz, którzy akceptują/akceptowali jazdę na podwójnym gazie? Proponuję złożyć dono... tfu... napiętnować ich zachowanie

Co prawda osobiście nigdy nie zdażyło mi sięwidzieć żadnego z moich znajomych w takiej sytuacji ale rozumiem przez twoją wypowiedź, że nie widzisz w tym najmniejszego problemu. Rozumiem że nie zrobiłbyś absolutnie nic w tym temacie? Poza tym nigdy nie mówiłem o donoszeniu, gdybyś zajrzał na stronę i przeczytał, dlaczego propaguję pomysł kamerek w samochodzie zrozumiałbyś bezsens bredzenia o donosicielstwie. Jeśli ktos ma taka ochotę to i bez niej zanosi nagrania na policję. Z kilkuset nagrań zamieszczonych na stronie może z 10 trafio na policję, z czego większość to nagrania kolizji, które pomogły ustalić sprawcę.


Hmmmm ... akceptowanie to nie to samo, co zrobienie. Przez to pojawiła się pewnie ta nieścisłość, dlatego nie wiem w jakim temacie bym nic nie zrobił. Czy dałbym znajomemu jechać jakby był wypity? Nie. A gdyby był po jednym-dwóch piwach? Siłą bym nie zatrzymał, po policję też bym nie zadzwonił.

trajano napisał(a):Poza tym nigdy nie mówiłem o donoszeniu, gdybyś zajrzał na stronę i przeczytał, dlaczego propaguję pomysł kamerek w samochodzie zrozumiałbyś bezsens bredzenia o donosicielstwie. Jeśli ktos ma taka ochotę to i bez niej zanosi nagrania na policję. Z kilkuset nagrań zamieszczonych na stronie może z 10 trafio na policję, z czego większość to nagrania kolizji, które pomogły ustalić sprawcę.


Chwila, chwila ... Pytanie Tokisa i odpowiedź w temacie tego nie potwierdzają. Nie doniosę na gościa, który przejechał na czerwonym świetle, nie zatrzymał się na stopie, przejechał (o zgrozo!!!!) linię ciągłą czy też nie włączył kierunkowskazu. Bo co? Bo może to zrobić kolejny raz? Może mi podnieść ciśnienie, ale nie zadzwonię na policję, czy też nie zaniosę im nagrania.

Nie chce mi się już cytować, więc poleci ogólnie ;)

Nie porównuj Polaków do Niemców, bo za dużo różni nas, jako społeczeństwo. Instytucja policji w różnych krajach jest różnie odbierana. U nas ... ja jakoś do nich szacunku nie mam, również z powodu "kolesiostwa", z tego względu uważam, że kamera powinna służyć w przypadkach orzeczenia o czyjejś karze.

trajano napisał(a):Donosicieli NIE, postawy obywatelskie TAK!

Potato, potahto
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.08.2012 20:59

Grypserek takie pytanie Nie masz szacunku do Policji czy w takim razie negujesz potrzebę jej istnienia ? Instytucja jak każda inna (ale mająca poważne zadania) i ludzie jak wszędzie ani lepsi ani gorsi. Ale o spawaczach, drukarzach, piekarzach, mechanikach samochodowych itp się nie pisze bo nie jest to nośny temat. Nikt nie napisze, że woźny w szkole podst. nr 20 w Wólce pod wpływem alkoholu prowadził pojazd nieprawdaż ?

Jeżeli to nie jest tajemnica jaka jest geneza Twojego nicka ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.08.2012 21:45

grypserek napisał(a):ja jakoś do nich szacunku nie mam, również z powodu "kolesiostwa", z tego względu uważam, że kamera powinna służyć w przypadkach orzeczenia o czyjejś karze.

Następny fachowiec od policji. Masz dowody na to kolesiostwo? Zgłosiłeś do proroka?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.08.2012 21:49

Bocian napisał(a):
grypserek napisał(a):ja jakoś do nich szacunku nie mam, również z powodu "kolesiostwa", z tego względu uważam, że kamera powinna służyć w przypadkach orzeczenia o czyjejś karze.

Następny fachowiec od policji. Masz dowody na to kolesiostwo? Zgłosiłeś do proroka?


Kolega nie donosi .........
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.08.2012 21:55

Spuścizna po komunie. Bez informacji od ludzi, to psy mogą się doope pocałować. Nie ma co gadać bo tylko OT...
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 10.08.2012 21:32

bluesman ale jedno, drugiego nie wyklucza. Szybko zdania pewnie nie zmienię. Ustrój niby się zmienił a metody pozostały. Uważasz, że o policji wszystko się wywleka i w mediach o tym "trąbią"? To już więcej o tych spawaczach, drukarzach itp. znajdziesz. W nicku nie szukaj drugiego dna ;)

Bocian napisał(a):Następny fachowiec od policji. Masz dowody na to kolesiostwo? Zgłosiłeś do proroka?

Rozumiem, że Ty z każdym przypadkiem "niesprawiedliwości" i złego orzeczenia stróżów prawa lecisz do prokuratury. Oczywiście nie ma "kolesiostwa" jak się jedzie prywatnie po Polsce i praca w "firmie" różne rzeczy załatwia. Po ch... ograniczenia, prawo - "jestem z firmy" plus blaszka wystarczy ...

bluesman napisał(a):Kolega nie donosi .........

Tak z "Waści" na kolegę? ;)


Bocian napisał(a):Nie ma co gadać bo tylko OT...

I tu się zgadzam.
freelancer1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) freelancer1 » 11.08.2012 01:15

Dzisiaj o 5:00 rozpoczynamy wycieczkę do Pisaka :)
A to nasz sprzęt do rejestracji drogi i innych głupot.

Obrazek
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 11.08.2012 07:20

8O WOW :papa: miłych wakacji :hut:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.08.2012 07:30

To poszedłeś gruuuuubo. :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2012 15:08

grypserek napisał(a):Rozumiem, że Ty z każdym przypadkiem "niesprawiedliwości" i złego orzeczenia stróżów prawa lecisz do prokuratury.

Tak.
grypserek napisał(a): Oczywiście nie ma "kolesiostwa" jak się jedzie prywatnie po Polsce i praca w "firmie" różne rzeczy załatwia. Po ch... ograniczenia, prawo - "jestem z firmy" plus blaszka wystarczy ...

Masz takie doświadczenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki] - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone