Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.08.2012 11:48

bzyq74 napisał(a):Ornontowice- zignorowanie stopu na przejeździe kolejowym:




Tam się prawie nikt nie zatrzymuje :wink:
Mentasm
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mentasm » 01.08.2012 12:14

z tymi rejestracjami to przesadziłeś mi się wydaje , widzę ze Twoje hobby to byle nagrać i wrzucić na YT...
pewnie mieszkasz blisko komendy


co do tematu, jakie jeszcze kamerki polecacie?
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 01.08.2012 12:25

Kupiłe:)
Szkoda że na 16GB wchodzi tylko 2 godz filmu. A nie wiesz czy przez port USB nie można podpiąć aby małego dysku twardego? Mam taki 2,5 cala 160 GB i starczyłby na całe wkacje:)
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 01.08.2012 12:39

Nie sprawdzałem, ale dobrze jest mieć jeszcze jakąś dodatkową kartę, nawet 2 GB gdyby z jakiegoś powodu trzeba było zachować aryginał nagrania. SPrawdź sobie w ustawieniach bo u mnie na 16 GB wchodzi prawie 8 h filmu w rozdzielczości 720p.
Jakby co to format tego pliku to MJPEG i warto użyć programu do konwersji na np. mp4, żeby móc wrzucić film na YT bez pogorszenia jakości. Ja używa Any Video Converter i jego bardzo polecam :)

Warto po właczeniu kamerki sprawdzić na ekranie, czy wszystko jest w porządku. Czasem pojawia się taki obraz http://www.youtube.com/watch?v=KRiEEwRVf7s i wtedy trzeba wyłaczyc kamerkę ręcznie, wyjąć zasilanie z zapalniczki i włożyć nazad. Czasem trzeba to zrobić kilka razy zanim "zaskoczy", niestety nie wiem, dlaczego się tak dzieje.
Ostatnio edytowano 01.08.2012 12:43 przez trajano, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.08.2012 12:43

sebak napisał(a):Znalazłem fotkę:
http://allegro.pl/rejestrator-samochodo ... 26113.html

W piątek kierunek Plejesac, dobry moment na przetestowanie kamerki:)

Na tej aukcji chyba bez karty pamięci...
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 01.08.2012 17:51

aro_40 napisał(a):Polecałbym czytanie ze zrozumieniem.
Jeśli chcesz się chwalić kamerką i dyskutować na jej temat, to zamieść filmik w takim miejscu, aby każdy mógł go obejrzeć bez konieczności podawania swoich danych Tobie...
Po drugie - skoro tu zamieściłeś wątek o kamerkach, to jak rozumiem tu chcesz o tym podyskutować. I ja nie widzę w tym nic złego. Pytanie po co zatem tam wymagane jest logowanie?
Logowanie było, jest i będzie zabezpieczeniem przed intruzami, którzy bezkarnie chcieliby zaśmiecać forum bezsensowanymi informacjami oraz obrażać innych użytkowników.

Trochę zatem bezsensowne - skoro tu mamy dyskutować o kamerkach, to po co tam się logować??? Przed czym się zabezpieczać??? Dla mnie jest jasne: robisz sobie kryptoreklamę handlując na Allegro tymi kamerkami i potrzebujesz dane osób zainteresowanych, aby móc im wysyłać ofertki, choć piszesz że tak nie jest. No, ale papier jest cierpliwy i wszystko zniesie...


Poleciłem forum koledze alessandro1977, który napisał, że interesuje go kamera samochodowa. Zrobiłem to, ponieważ na forum wypowiedziało się już wielu ludzi na temat przeróżnych kamerek (tych tańszych i tych droższych) oraz zamieścili w formie filmików kilka "próbek" jak te kamery nagrywają.
Kolega alessandro1977 albo sobie poczyta forum albo nie - jego sprawa. Jeśli poczyta i dzięki temu będzie mu łatwiej coś wybrać dla siebie to się cieszę.
Forum stworzyłem, bo jeszcze takiego nie było a tematyka jest dość ciekawa. Od dawna interesowało mnie nagrywanie tego co dzieje się przed samochodem. Zdecydowałem się na kupno kamery po którejś z kolei stłuczce, gdy miałem problem ze sprawcą, który wymigiwał się od przyznania do winy więc jest to dla mnie też forma zabezpieczenia.
Z tego, że ktoś się loguje na forum nie mam żadnych profitów, jedynie zadowolenie, że komuś się może to spodoba i się przyda.
I jeszcze jedno aro_40 - spamowanie jest karalne i najpierw trzeba je udowonić. Jeśli zamierzasz zarzucać mi czyny karalne to chętnie się spotkam z Tobą w sądzie, żebyś mógł udowodnić swoje oskarżenia.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 01.08.2012 18:26

bzyq74 napisał(a):Nagrywam od 1,5 roku.
Najpierw miałem zwykła kamerką z zapisem 640x480 VGA - chińczyk na 60 $ - przesyłka z Chin

Od pół roku jeżdżę z Papago II - zapis HD 720i lub 1020i + GPS

Kilku przykładowych "mistrzów" poniżej:

Ornontowice- zignorowanie stopu na przejeździe kolejowym:




Film ucina się w takim momencie, że nie wiadomo, czy auto z kamerą zatrzymało się na stopie :twisted: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2012 18:28

Na pewno poczyta...szczerze mówiąc co nieco już czytał ale niewiele...nadrobię to i wówczas będę się tutaj udzielał bo póki co, moja wiedza w tym temacie jest zerowa...nie będę udawał, jak co niektórzy, że znam się na czymś o czym nie mam zielonego pojęcia :wink:
To nie moja branża, dlatego zdaję się na opinie bardziej zorientowanych w temacie :D

aro 40...nie chcę tutaj nikogo bronić ale zarejestrowałem się na forum i dałem jasno do zrozumienia, że temat mnie interesuje...jak do tej pory nie otrzymałem ani jednego maila lub oferty...pzdr
kafalar
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafalar » 01.08.2012 23:33

Ze swojej strony mogę dodac ze dla użytkowników Nokii w Nokia store za bodajże 4 zł jest swietna aplikacja do nagrywania trasy. Na mojej e7 przetesowana w norwegii. Mnóstwo opcji (bitrate, rozdzielczość etc.) plus dodatkowo na bieżąco odczyt z GPSa. Nazywa się SymDVR .
Sam myślałem o urządzeniu osobnym ale aby mieć porządną jakośc trzeba zapłacić calkiem sporo
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 02.08.2012 14:14

Nie jestem pewien, ale ma nawet opcję powiadamiania o wypadku smsem z szer i dług geograficzną, na wcześnij ustalony numer.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 02.08.2012 23:11

Zacząłem testować. Przy nagrywaniu na ekranie pojawia się coś jakby grupa martwych pikesli ale znika w trybie podglądu, coś jak opisywałeś wcześniej. Szkoda że ekran nie ma możliwości obrotu w płaszyźnie pionowej. To tyle na szybko.
Tokis
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tokis » 03.08.2012 00:10

A czy policja uznaje te nagrania, jakbym np wysłał im film gdzie ktoś przede mną łamie przepisy i widać tablicę?
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 03.08.2012 00:19

Nastepny z milicji,ludzie ogarnijcie sie :oops: ,co to sie dzieje ,nagle same spoleczniaki 8O
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.08.2012 06:47

aquavita napisał(a):Kupiłem w makro kamerke Omega za ok 180zł z kartą 2GB.
Niestety jakość, pomimo HD fatalna . Sprawdzoną, dobrej jakości zamierzam jednak kupić ...jak uznają reklamację w makro. :cry:
Ile razy w końcu można się stresować w którym miejscu zjechać w tej Słowenii aby nie wpaść na płatną autostradę , niby zawsze się udało , ale po co ten stres :wink: .a tak by sobie człowiek pooglądał i wiedział na 100%.
przecenili ją na 100 :lol:
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 03.08.2012 07:32

Tokis napisał(a):A czy policja uznaje te nagrania, jakbym np wysłał im film gdzie ktoś przede mną łamie przepisy i widać tablicę?


Tak. Policja uznaje takie nagranie ale musisz złożyć wraz z nim zeznanie. Jeśli nagranie będzie dowodem w sądzie musi być także na oryginalnym nośniku, czyli że nie może zostać skasowane z karty SD. Powiadomienia o wykroczeniach można skłądać jako kopie nagrań na płytach lub internetem.

Nastepny z milicji,ludzie ogarnijcie sie ,co to sie dzieje ,nagle same spoleczniaki


Dziwisz się? W ciagu ostatnich dwóch lat miałem 4 kolizje spowodowane czyjąś ignorancją lub po prostu brakiem podstawowej wiedzy o ruchu drogowym. Nie twierdzę że każde nagranie trafia na policję. Nie wiem czy z wszystkich prezentowanych nagrań trafiło chociaż z 1%, ale służy to głównie napiętnowaniu konkretnych zachowań i skończeniem tzw. "przyzwolenia społecznego" na pewne sprawy. DO niedawna jazda po pijaku była zwyczajnie akceptowana, dopiero od niedawna ludzie zwracaja na to wiekszą uwagę. Nieraz słyszy się, jak ktoś zabrał kluczyki pijakowi próbującemu wsiaść za kółko. Jeśli chodzi o ruch drogowy to należy ludziom uprzytomnić, że przejazd przez czerwone śiwatło, czy zignorowanie STOP lub linii ciagłej jest faktycznie niebezpieczne, i to nie tylko dla niego ale dla innych To właśnie od naszej postawy będzie zależeć, w jakim otoczeniu będziemy żyli. Myślę, że należy stawiać na takie postawy społeczne choć zgadzam sie, że zdarzają się wynaturzenia w postaci "ORMOwców" czy zwyczajnych pieniaczy. Ale cóż, nic nie jest idealne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki] - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone