Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jezioro Ohrid?

Macedonia jest 12 razy mniejszy od Polski. Najwyższym szczytem w Macedonii jest Korab. Ma on wysokość 2753 m nad poziomem morza. Mieszkańcy Macedonii palą papierosy właściwie w każdym miejscu, robią to między innymi w restauracjach, autobusach, pociągach, czy nawet sklepach. W Macedonii jest bardzo niewiele lotnisk, bo aż zaledwie 10 lotnisk i tylko 8 z nich ma utwardzoną nawierzchnię.
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 12.07.2017 22:29

Odświeże kotleta

Jak wygląda sytuacja w okolicy Ohrydu latem ? Mam na oku wycieczke, noclegi w hotelu 7 km od Ochrydu . Ok 300 m do plaży. .z tego co widze plaże nie sa duze, a czytam ze latem ludzi tam jak sardynek w puszcze. .czyli cos czego nie cierpię. ..ktos byl tam latem. ? warto sie tam pchac ? Naprawdę takie sa tlumy w mieście i na plazy ?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 12.07.2017 23:51

Byłem tam w 2012 roku. Centrum dość mocno zatłoczone, okolice cerkwi nad jeziorem też. Jak się trochę odeszło, to robiło się luźniej (np. w amfiteatrze antycznym było pustawo). Plaża miejska mikroskopijna.

Nie dziw się tłumom, skoro to najbardziej turystyczne miejsce w Macedonii.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 13.07.2017 14:06

Byliśmy w tym roku w ostatnim tygodniu czerwca.

Ludzi sporo, plaże malutkie i przynajmniej w samej Ohrydzie raczej pełne. Jak się odejdzie/odjedzie troche dalej to ludzi mniej ale też raczej nie pustki.

Macedonia to bardzo fajny i ciekawy kraj ale raczej nie na plażing i smażing :hut: .
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 05.08.2017 22:20

Początek sierpnia to dramat, jesli chodzi o ludzi. Korki na trasie Ohrid-Trpejca codziennie w kazda strone, ludzi jak mrokwow, z parkowaniem ciezko, muza wali do nocy, w knajpach trudno sie wbic.
Ale jezioro jest tak cudowne pod kazdym wzgledem, ze w sumie nie szkodzi.
Jednak, gdybym miala wybor, to wolalabym tu byc w czerwcu lub wrzesniu.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.08.2017 08:26

na deptaku w Ochrydzie jest mnóstwo knajpek i nawet w pierwszej połowie sierpnia część ma spore luzy. Za to w innych tłumy. Nie wiem z czego to wynika, ponieważ stołowaliśmy się w knajpce malo obleganej, a jedzenie było bardzo smaczne i tańsze niż kilkaset metrów dalej.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 28.08.2017 10:21

Knajpki na deptaku w Ochrydzie przy jeziorze są 2x droższe niż te na drugim końcu deptaka - uliczka w lewą stronę idąc od jeziora. Co nie znaczy, że te przy jeziorze są jakieś przesadnie drogie, ale jednak. No i diesel w Macedonii po 3,20 był w tym roku w lipcu
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.08.2017 10:34

no właśnie ja się stołowałem przy tym deptaku w stronę dzielnicy muzułmańsko-cygańskiej. Do tych przy jeziorze nawet nie zaglądałem, nie podobały mi się nic a nic ;)
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 28.08.2017 11:00

Pudelek napisał(a):no właśnie ja się stołowałem przy tym deptaku w stronę dzielnicy muzułmańsko-cygańskiej. Do tych przy jeziorze nawet nie zaglądałem, nie podobały mi się nic a nic ;)


A nie wiecie, czy grill "Leskovacka skara" jeszcze istnieje?
Pomimo tego, że tuż przy nabrzeżu, to nie było wtedy (dwa lata temu) drogo, a za to bardzo smacznie.

Pozdrawiam.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 28.08.2017 11:52

Ja polecam burka plus jogurt na śniadanie, najlepsze są w małym sklepiku na miejskim targowisku.
Krzysiek
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015
Ohrid

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 28.03.2018 19:04

W tym roku jedziemy na dwa tygodnie do Ohrid, interesują mnie informacje na temat miejscowych restauracji i wszelkich innych jadłodajni. Ktoś coś poleca, odradza?
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 29.03.2018 10:34

Tak jak pisałem kilka postów wyżej, Restauracja Neim:

xx.png

Po drodze od jeziora idziesz deptakiem jak przez Krupówki, a na przeciwko Neim następna fajna restauracja, a obok jeszcze kilka...
Super jedzenie, ceny i atmosfera... Polecam
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 01.04.2018 14:39

w Neim też jadłem, smacznie i niedrogo :)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ohrid

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.04.2018 18:42

Kechebet napisał(a):W tym roku jedziemy na dwa tygodnie do Ohrid, interesują mnie informacje na temat miejscowych restauracji i wszelkich innych jadłodajni. Ktoś coś poleca, odradza?


Knajpek mnóstwo, ceny śmieszne, nawet w tych przy deptaku.

Polecam Viva Ksantika : https://goo.gl/maps/FnRbtLK9Qww


Swoją drogą, Ohrid dobre jest na kilka dni, do tygodnia, dwa to już nie wiadomo co tam robić.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.04.2018 20:01

Ochryd jest dobry jako miejsce tranzytowy i w tym roku odwiedzę je 2 raz,ale dwa tygodnie 8O
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 03.04.2018 08:03

Też Ochrydę traktuję tranzytowo - na 2/3 noce jest super, ale 2 tygodnie to raczej nie dla mnie. Plaża w samej Ochrydzie jest "mikra", a zejście do wody też nie specjalne. Co niektórzy plażują na betonowym molo przy promenadzie, ale tam z zejściem do wody jeszcze gorzej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Macedonia Północna - Северна Македонија


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone