Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pewniak01
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pewniak01 » 20.07.2012 22:07

Sporo się naczytałem różnych OWU w poszukiwaniu odpowiedniego ubezpieczenia, wszystko co znalazłem to albo zakres ubezpieczeń bardzo średni, albo ceny zaporowe.

Znalazłem na to dosyć proste rozwiązanie.
Ubezpieczyciel gdzie mam ubezpieczone auto, proponuje pakiet Maxi Europa z :
holowanie 250 km
holowanie do polski do 800 km
nocleg w razie awari lub wypadku do 7 dni
auto zastępcze tak samo do 7 dni
i naprawdę bardzo szeroki pakiet innych "możliwości"

Jedyny minus, to ,że nie można wykupic na określony czas , tylko można wskazac datę początku ochrony i trwa ona do końca obecnej polisy OC.
Z uwagi, iż ubezpieczenie kończy mie się 29 kwietnia przyszłego roku, wyliczono cenę 280 zł .

Rozwiązaniem na to jest zapis w OWU, mówiący iż umowę można rozwiązać w trybie natychmiastowym w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia.

Tak więc wykupuję przed wyjazdem, po powrocie wypowiadam, robią mi zwrot opłaty, potrącając tylko za okres w jkim faktycznie ochrona obowiązywała, tak więc na wyjazd 14 dniowy ubezpieczenie będzie mnie kosztowało ok 18 zł :-) i to za jaki pakiet :-)

Pozdrawiam
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 20.07.2012 23:17

pewniak01 napisał(a):Sporo się naczytałem różnych OWU w poszukiwaniu odpowiedniego ubezpieczenia, wszystko co znalazłem to albo zakres ubezpieczeń bardzo średni, albo ceny zaporowe.

Znalazłem na to dosyć proste rozwiązanie.
Ubezpieczyciel gdzie mam ubezpieczone auto, proponuje pakiet Maxi Europa z :
holowanie 250 km
holowanie do polski do 800 km
nocleg w razie awari lub wypadku do 7 dni
auto zastępcze tak samo do 7 dni
i naprawdę bardzo szeroki pakiet innych "możliwości"

Jedyny minus, to ,że nie można wykupic na określony czas , tylko można wskazac datę początku ochrony i trwa ona do końca obecnej polisy OC.
Z uwagi, iż ubezpieczenie kończy mie się 29 kwietnia przyszłego roku, wyliczono cenę 280 zł .

Rozwiązaniem na to jest zapis w OWU, mówiący iż umowę można rozwiązać w trybie natychmiastowym w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia.

Tak więc wykupuję przed wyjazdem, po powrocie wypowiadam, robią mi zwrot opłaty, potrącając tylko za okres w jkim faktycznie ochrona obowiązywała, tak więc na wyjazd 14 dniowy ubezpieczenie będzie mnie kosztowało ok 18 zł :-) i to za jaki pakiet :-)

Pozdrawiam

Zdradź firmę...
pewniak01
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pewniak01 » 21.07.2012 10:53

Nie chciałem robić reklamy... ale skoro prosisz :-) ...AXA
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 21.07.2012 12:28

Jaka to reklama, każdy może sprawdzić w OWU, że przed upływem 30 dni można rozwiązać umowę. Chyba większość ubezpieczalni daje taką możliwość, pod warunkiem, że się wykupi na rok. Ja w zeszłym roku zrobiłem tak w PTU...
parasite
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) parasite » 05.08.2012 21:46

Wszyscy piszą o wersji 15/30 dniowej, a wie ktoś ile kosztują w PTU assistance w wersji LUX i Standard na cały rok?
Poza wyjazdem za granicę cały rok takie ubezpieczenie by się przydało, a że mam 13 letnią Octavie to wielkiego wyboru nie mam. Niestety na stronach PTU za wiele się dowiedzieć nie można, a w pobliżu ich placówki będę dopiero pod koniec miesiąca. Czekam jeszcze co pokaże starter24 ale jakoś przesuwają ten termin opublikowania nowej oferty. Mam nadzieje, że do końca sierpnia zdążą bo od września muszę już jakieś mieć.

Pozdrawiam
vic71
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vic71 » 06.08.2012 09:26

My wykupiliśmy to http://www.pzu.pl/produkty/karta-pzu-po ... opa-60-dni. Dla nas najważniejsze, że nie ma ograniczenia wieku auta (a nasz ma powyżej 10 lat) i załatwia się wszystko przez internet. Na 60 dni zapłaciliśmy 167 zł.
chandoszka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chandoszka » 16.02.2013 14:10

Assistance w wersji MAX holowanie nawet do 500km (Polska i EU) na auto powyżej 10 lat ZAWSZE można wykupić w AVIVIE! i nikt łaski nie robi,wiem bo sam szukałem.A inne firmy maja daleko w d......... tych co maja starsze auta,sam mam w AVIVIE - polecam! I właśnie dlatego tam przeniosłem swoje ubezpieczenie OC,NNW,Asistance. I myślę ze warto bo nawet w Polsce za holowanie 30 km niektórzy wołają od 270 do nawet 450 PLN. A to jest na cały rok na cala EU i wielokrotność zdarzeń.

Uważajcie na POZORNIE najtańszą AXA! tam doprosić sie cokolwiek to miesiące robienia łaski,pisanie pism,dzwonienie i jeden zwala na drugiego,wiem bo temat przerabiałem.Polska AXA z ta z Unii Europy to ma tylko wspólne logo i nazwę - bo podejście do klienta już czysto komunistyczne - płać i płacz.
timur74
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) timur74 » 01.03.2013 21:20

chandoszka napisał(a):Uważajcie na POZORNIE najtańszą AXA! tam doprosić sie cokolwiek to miesiące robienia łaski,pisanie pism,dzwonienie i jeden zwala na drugiego,wiem bo temat przerabiałem.Polska AXA z ta z Unii Europy to ma tylko wspólne logo i nazwę - bo podejście do klienta już czysto komunistyczne - płać i płacz.

wiem cos na ten temat axa - ostatni raz zawarłem tam składke OC a na pewno nie wykupił bym assistance klient dla nich jest tylko wazny jak masz zawrzeć umowe a potem jedna wielka olewka (mi na pismo odpisywali miesiac czasu)-stracha bym miał jak by cos sie stało(odpukac w nie malowane drewno) i miesiac by mnie sciagali z autostrady
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 12.04.2013 08:21

Goather ma chyba najlepsze warunki, np. holowanie do Polski do 700km, tylko cena ubezpieczenia 160 zł za miesiąc, ale chyba warto.

http://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/komunikacyjne,58298/assistance-plus/
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 18.04.2013 18:09

chandoszka napisał(a):Assistance w wersji MAX holowanie nawet do 500km (Polska i EU) na auto powyżej 10 lat ZAWSZE można wykupić w AVIVIE! i nikt łaski nie robi,wiem bo sam szukałem.A inne firmy maja daleko w d......... tych co maja starsze auta,sam mam w AVIVIE - polecam! I właśnie dlatego tam przeniosłem swoje ubezpieczenie OC,NNW,Asistance. I myślę ze warto bo nawet w Polsce za holowanie 30 km niektórzy wołają od 270 do nawet 450 PLN. A to jest na cały rok na cala EU i wielokrotność zdarzeń.

Uważajcie na POZORNIE najtańszą AXA! tam doprosić sie cokolwiek to miesiące robienia łaski,pisanie pism,dzwonienie i jeden zwala na drugiego,wiem bo temat przerabiałem.Polska AXA z ta z Unii Europy to ma tylko wspólne logo i nazwę - bo podejście do klienta już czysto komunistyczne - płać i płacz.


ile kosztuje ubezpieczenie w Aviva??
w ubiegłym roku chyba tylko jeden ubezpieczyciel był ( dla aut starszych niż 10 lat).
rydek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rydek » 02.05.2013 08:25

dar37@wp.pl napisał(a):Goather ma chyba najlepsze warunki, np. holowanie do Polski do 700km, tylko cena ubezpieczenia 160 zł za miesiąc, ale chyba warto.

http://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/komunikacyjne,58298/assistance-plus/

ciekawe gdzie to wyczytałeś te 160zł bo ja żadnych cen na stronie nie znalazłem za każdym razem odsyłają do placówki a tam pan powiedział mi cenę 228zł za miesiac :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.05.2013 10:41

rydek - to ubezpieczenie za 160 zł istnieje już od kilku lat.

Kilka dni temu robiłem ubezpieczenie auta w CUK i szczegółowo porównywaliśmy opcje assistance (spędziłem tam w sumie ponad godzinę :lol: ).

Z Gothear (dawne PTU) to prawda - nadal jest wariant krótkoterminowy (14 dni) za 160 zł, w którym jest holowanie do Polski do 700 km, ale za granicą już tylko 350 km. Ogólnie warunki się wiele nie zmieniły w porównaniu do lat ubiegłych i jest to nadal bardzo rozsądne ubezpieczenie starszego pojazdu za niewielkie pieniądze. Pozostaje kwestia wypłacalności, bo ta zmiana nazwy jes trochę niepokojąca :?

Ja jednak wybrałem assistance Warta Złoty+. Mam praktycznie te same warunki, co w Gothear (drobne różnice na korzyść Warty, np. holowanie do 400 km), tyle, że za 147 zł - i nie na 14 dni, a na cały rok :!: :!:

Warunek: trzeba mieć OC w Warcie (lub pakiet). A żeby się to opłacało, od ostatniej szkody zgłaszanej z ubezpieczenia musi minąć ponad 3 lata - inaczej stawki są astronomiczne i się raczej mało opłaca.

Zielona karta w Gothear od 35 zł (krótkoterminowa), w Warcie od 20 zł. W ogólnym rozrachunku (gdzie sam pakiet OC+AC był w Gothear 50 zł tańszy) wszystkie ubezpieczenia wyszły mi w Warcie 10 zł taniej niż w Gothear (jeszcze na koniec rabat na dziecko dostałem :D ).
rydek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rydek » 02.05.2013 16:33

To dziwne dlaczego mi podano kwotę 228zł/miesiac nic nie wspominając o opcji 14 dniowej :evil: Aż osobiście sie przejdę do tej placówki :evil: i zobaczymy jak narazie to mbank wyszedł mi 18zł/miesiąc holowanie do 1000zł max.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 02.05.2013 17:36

Raul73 napisał(a): (jeszcze na koniec rabat na dziecko dostałem :D ).


Przecież dziecka nie ubezpieczałeś :D ,tylko samochód :!:
To dzięki temu,że twoje dziecko jest młodsze niż 12 lat :arrow:
:arrow: masz rabat na samochód. :wink:



Tak myślę :wink: :roll:

Pzdrv
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.05.2013 17:41

kleeberg napisał(a):
Raul73 napisał(a): (jeszcze na koniec rabat na dziecko dostałem :D ).


Przecież dziecka nie ubezpieczałeś :D ,tylko samochód :!:
To dzięki temu,że twoje dziecko jest młodsze niż 12 lat :arrow:
:arrow: masz rabat na samochód. :wink:



Tak myślę :wink: :roll:

Pzdrv



Dobrze myślisz (prawie :D ): dostałem rabat na ubezpieczenie samochodu ze względu na dziecko do 13 lat.

Tak więc jeśli ktoś nie ma dziecka w takim wieku, to trzeba zrobić - za rok będzie rabacik :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone