Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.06.2012 23:02

_Rafi_ napisał(a):Śmiało bierzcie ASSISTANCE LUX w Generali i macie i na auto max pakiet plus pakiet medyczny w cenie.Na 15dni wychodziło coś nawet połowe taniej.


A czy nie ma tam ograniczeń co do wieku auta? I czy nie trzeba mieć u nich innych ubezpieczeń?


EDIT: No i niestety, już się doczytałem na ich stronie, że pojazd nie może być starszy niż 10 lat :(

Czyli zostaje nam jednak PTU.
Ostatnio edytowano 12.06.2012 23:16 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 12.06.2012 23:08

Ja mam auto 2007 ,a innych ubiezpieczeń tam nie mam.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.06.2012 12:49

_Rafi_ napisał(a):Dzisiaj kupiłem Generali na 30dni za 72zł. Jest to pakiet LUX ze wszystkimi bajerami ,nawet z opieką medyczną(hospitalizacja,badania ambulatoryjne,transport medyczny,dostarczenie lekarstwa itp.) kierowcy i pasażerów w czasie trwania ubezpieczenia w kraju i zagranicą. Uważam ,że jak sie posiada kartę z NFZ nic już nie potrzeba dokupować,chyba ,że komuś zależy na odszkodowaniu lub zwrocie za leki.
Mam Kartę z NFZ i ten pakiet za 72zł i pomykamy całą rodzinką do CRO. Mam koleżankę i szczerze powiedziała,że dużo agentów nie ma pojęcia o tych polisach i nawet nie wie co jest tam zawarte,a druga sprawa poprostu dla prowizji naciągaja na dodatkowe ubezpieczenia osób osobno. Śmiało bierzcie ASSISTANCE LUX w Generali i macie i na auto max pakiet plus pakiet medyczny w cenie.Na 15dni wychodziło coś nawet połowe taniej.

Rafi. Przeczytałeś OWU. Pomoc medyczna odnosi się tylko do faktycznej podróży-przejazdu samochodem. Nie dotyczy pomocy medycznej w trakcie trwania wypoczynku, gdy jesteś już na miejscu. W owu jest opis

Terminy użyte w niniejszych OWU, polisie oraz innych dołączonych
dokumentach oznaczają:
11) Nieszczęśliwy wypadek - przypadkowe zdarzenie nagłe
i gwałtowne, związane przyczynowo z użytkowaniem pojazdu
podczas podróży, które nastąpiło w okresie udzielania przez
Generali ochrony ubezpieczeniowej, w wyniku którego
Ubezpieczony doznał, niezależnie od swojej woli, fizycznych
obrażeń ciała wymagających pomocy lekarskiej i zmuszających
go do przerwania podróży.
12) Nagłe zachorowanie - nagły stan chorobowy powstały w czasie
ruchu ubezpieczonego pojazdu, zagrażający zdrowiu lub życiu
Ubezpieczonego, powodujący konieczność udzielenia
Ubezpieczonemu natychmiastowej pomocy lekarskiej, w związku
z którym powstała potrzeba poddania się przez Ubezpieczonego
leczeniu przed zakończeniem podróży.
OWU http://www.generali.pl/binsource?docId= ... anguage=PL


Raul73
dotyczy aut nie starszych niż 10 lat.
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 13.06.2012 15:51

Wiem czytałem i nie chodzi tylko o dojazd,ale jak na miejscu będę jeździł gdzieś to też obowiązuje.Wiem,że jak nogę skręcę czy cuś to mam kartę Z NFZ .Jesli nie zależy mi na odszkodowaniach i zwrotach za leki to mi takie ubezpieczenie wystarczy,w Cro badania ambulatoryjne są obejmowane kartą NFZ.
Druga sprawa ktoś chyba przesadził z tą ceną prześwietlenia w Austri ,ja byłem niedawno w Belgi i wizyta w szpitalu poaństwowym - zarejstrowanie ,zrobienie 3 prześwietleń nogi i wizyta u lekarza - w sumie kosztowało mnie 47euro więc tragedi nie ma.
Każdy robi jak uważa ,dla mnie jest to wystarczające dołączając kartę europejską z NFZ .Ludzie dodatkowo się na wyjazd ubezpieczają,a ciekawe ilu z nich w Polsce oprócz ZUS mają wykupione prywatne polisy ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.06.2012 16:01

_Rafi_ napisał(a):Druga sprawa ktoś chyba przesadził z tą ceną prześwietlenia w Austri ,ja byłem niedawno w Belgi i wizyta w szpitalu poaństwowym - zarejstrowanie ,zrobienie 3 prześwietleń nogi i wizyta u lekarza - w sumie kosztowało mnie 47euro więc tragedi nie ma.

Jeśli mówisz o mnie, to dokładnie zapłaciłem 208 euro w szpitalu w Zel am See. Prześwietlenie klatki bo myślałem, że połamałem żebra i z wynikiem byłem u lekarza który nic nie stwierdził. Znaczy nie stwierdził złamania :)
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 13.06.2012 16:03

Ja zawsze wykupuję dla całej rodziny na wakacje - i to zwykle nie ten najtańszy pakiet.
Mam pytanie - po co karta NFZ w Chorwacji, skoro to nie jest UE? Wystarczy przecież paszport...? I najlepiej ubezpieczenie prywatne.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.06.2012 16:05

sanchopan napisał(a):Ja zawsze wykupuję dla całej rodziny na wakacje - i to zwykle nie ten najtańszy pakiet.
Mam pytanie - po co karta NFZ w Chorwacji, skoro to nie jest UE? Wystarczy przecież paszport...? I najlepiej ubezpieczenie prywatne.

Dlatego tez ja na Cro nie załatwiam. W Austrii co innego, jak byłem w szpitalu to gdybym miał, prawdopodobnie rozliczyłbym się bezgotówkowo, mając ubezpieczenie z Warty, a tak to pani mnie odprawiła z kwitkiem i płaciłem kartą.
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 13.06.2012 16:15

Chorwacja ma podpisaną z Polską umowę o ubezpieczeniach zdrowotnych i ta karta tam też funkcjonuje .
W Belgi jak pisałem byłem bez tej karty poprostu prywatnie wyszło b.tanio .
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.06.2012 16:24

_Rafi_ napisał(a):Chorwacja ma podpisaną z Polską umowę o ubezpieczeniach zdrowotnych i ta karta tam też funkcjonuje .
W Belgi jak pisałem byłem bez tej karty poprostu prywatnie wyszło b.tanio .

http://www.zagrzeb.polemb.net/index.php?document=41#5
"Bezpłatna (lub odpłatna w wysokości symbolicznej) opieka medyczna przysługuje turystom z RP w ograniczonym zakresie - tylko w nagłej sytuacji, jako pierwsza niezbędna pomoc (wypadek, zasłabnięcie, przeziębienie itp.). Chcąc skorzystać z bezpłatnej pomocy, należy okazać polski paszport lub dowód osobisty. W Chorwacji, nie będącej w UE, nie są honorowane karty EKUZ ani formularze serii E-100. Standardowa prywatna wizyta lekarska kosztuje od 20 do 30 EUR. Koszt doby w szpitalu wynosi ok. 50 EUR (bez kosztów operacji oraz leków). Apteki czynne są w godz. 8-19 w dni robocze oraz do godz. 14 w soboty; w większych miastach dyżurne apteki czynne są całą dobę."
Masz jakiś link do tej umowy o której wspominasz?
Pozdrav.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.06.2012 17:31

Bocian napisał(a):
_Rafi_ napisał(a):Chorwacja ma podpisaną z Polską umowę o ubezpieczeniach zdrowotnych i ta karta tam też funkcjonuje .
W Belgi jak pisałem byłem bez tej karty poprostu prywatnie wyszło b.tanio .

http://www.zagrzeb.polemb.net/index.php?document=41#5
"Bezpłatna (lub odpłatna w wysokości symbolicznej) opieka medyczna przysługuje turystom z RP w ograniczonym zakresie - tylko w nagłej sytuacji, jako pierwsza niezbędna pomoc (wypadek, zasłabnięcie, przeziębienie itp.).


To, co zacytowałeś, to właśnie efekt takiej umowy między Polską a Chorwacją (i innymi krajami bałkańskimi). Tu jest np. artykuł na ten temat:

http://wyborcza.biz/finanse/1,105725,9786666,Nie_ubezpieczaj_sie_podwojnie__jadac_na_Balkany.html
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.06.2012 20:23

No tak, ale faktycznie karta w Cro nie działa. Leczenie wynika z innych umów. Tak wynika z artykułu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.06.2012 20:36

Bocian napisał(a):No tak, ale faktycznie karta w Cro nie działa. Leczenie wynika z innych umów. Tak wynika z artykułu.


Oczywiście - ta umowa z kartą nie ma nic wspólnego. Karta jest tylko na UE.

Co innego w następne wakacje :D :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.06.2012 21:00

Raul73 napisał(a):Co innego w następne wakacje :D :D

Chyba, że pojedziesz w czerwcu :)
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 13.06.2012 22:08

Proponuję jeszcze rozeznać temat assistance w PZU - parę lat temu, jadąc starszym (wtedy 4-letnim, a potem 5-cio i 6-ścio) autem zawsze wykupywałem takie assistance w PZU za ok. 15-20 zł/2 tygodnie.
Raz mnie laweta przywiozła do Polski :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.06.2012 22:42

sanchopan napisał(a):Proponuję jeszcze rozeznać temat assistance w PZU - parę lat temu, jadąc starszym (wtedy 4-letnim, a potem 5-cio i 6-ścio) autem...



Starszym :?: :?: 4-letnie auto to prawie nówka. Tutaj jest mowa o asistance dla aut starszych niż 10 lat. Nie wiem, jak teraz, ale ro ktemu PZU miało takie ograniczenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone