Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki aparat - proszę o radę.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 01.05.2015 12:41

Według mnie to Nikon i tylko Nikon. Pracuję w lombardzie więc mam często okazje potestowac aparaty, od najtańszych cyfrówek po drogie lustrzanki. Sony - piksele przy powiększeniu zdjęcia po prostu zabijają. To chyba najczęściej spotykana wada. Nikon - miodzio, jakość zdjęć zrobionych kompaktem Nikona powala na kolana niektóre lustrzanki. No ale to moja ocena, sam mam Nikona L830, spory zoom, filmy full HD 60kl/s i wiele innych bajerów :-) Mógłbym się tu jeszcze rozpisywać :-) W razie pytań służę pomocą.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 01.05.2015 18:37

grzesiek-swidnica napisał(a):Według mnie to Nikon i tylko Nikon. Pracuję w lombardzie więc mam często okazje potestowac aparaty, od najtańszych cyfrówek po drogie lustrzanki. Sony - piksele przy powiększeniu zdjęcia po prostu zabijają. To chyba najczęściej spotykana wada.


...nie znam się ...co to znaczy piksele zabijają ...czy robi się taka kasza :roll:
...już z tego co zauważyłem ...sony mocno podbija kolorystykę ...w co zacienionych miejscach zdjęcia jest jakiś kolor :roll:
Felipes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felipes » 01.05.2015 19:55

Z racji, że to mój pierwszy post - WITAJCIE :)

Bawiłem się już różnymi aparatami, a ponieważ cykam trochę więcej niż tradycyjny fotopstryk czasem znajomi radzą się mnie w temacie zakupu aparatu. Doszedłem do kilku ciekawych wniosków.
1) pod żadnym pozorem nie sugerujcie się testami z gazet czy innych większych portali - kto więcej zapłaci ten wygrywa, ot co :)
2) zastanawiając się nad kupnem aparatu za 600-1000 zł, raczej każda firma oferuje podobne produkty, tutaj trzeba by pomyśleć raczej, która z nich ma najlepszy serwis, wiem że Nikon ostatnio sobie ostro grabi 8)
3) duży zoom nie zawsze znaczy lepszy, dla wielu lepiej sprawdzi się kompakt ze standardowym x5 i szerokim kontem niż x65, którym można focić księżyc.
4) kompakt, lepszy kompakt czy może lustro ? - sam kiedyś stanąłem przed tym wyborem, gdybym kupił lepszy kompakt, na pewno nie doszedłbym do tego co mam/robię teraz, niestety tylko lustrzanka daje możliwość rozwoju, nawet tania 50mm 1.8 daje tyle frajdy :mrgreen:
5) decydując się na lepszy kompakt, zwróćcie uwagę na zapis zdjęć w RAW/CR2 etc. Ja po kilku latach przestałem używać Jpgów :) Teraz duże karty są na tyle tanie, że nie trzeba się bać dużych plików.
6) w tym roku wybieram się po raz pierwszy do Cro, pierwsze o czym pomyślałem to wodoszczelny aparat, ale po kilku dniach przeglądania netu, stwierdziłem, że "przemęczę się" z lustrem 2 tygodnie, a na pewno nie będę narzekał na jakość zdjęć :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.05.2015 22:47

Felipes napisał(a): tylko lustrzanka daje możliwość rozwoju, nawet tania 50mm 1.8 daje tyle frajdy :mrgreen:

Tylko, że nie każdy jest fotografem i czuje potrzebę rozwoju w tym akurat kierunku. Są sytuacje, gdy cenimy możliwość schowania aparatu do kieszeni spodni a taszczenie bądź co bądź ciężkiego sprzętu wydaje się mało komfortowe :wink:
Felipes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felipes » 01.05.2015 23:41

greenrs napisał(a):
Felipes napisał(a): tylko lustrzanka daje możliwość rozwoju, nawet tania 50mm 1.8 daje tyle frajdy :mrgreen:

Tylko, że nie każdy jest fotografem i czuje potrzebę rozwoju w tym akurat kierunku. Są sytuacje, gdy cenimy możliwość schowania aparatu do kieszeni spodni a taszczenie bądź co bądź ciężkiego sprzętu wydaje się mało komfortowe :wink:


chyba zapomniałem o tym punkcie :)

Oczywiście zgadzam się w 100%, jeżeli ktoś potrzebuje aparatu 3-4 w roku i nie ma zamiaru iść w tym temacie dalej to nie ma sensu kupować lustrzanki, lepszy kompakt spokojnie da radę.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.05.2015 10:53

grzesiek-swidnica napisał(a): Sony - piksele przy powiększeniu zdjęcia po prostu zabijają. To chyba najczęściej spotykana wada. W razie pytań służę pomocą.


...a może dokładniej dla mniej wtajemniczonych w foto :roll:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 02.05.2015 11:25

grzesiek-swidnica napisał(a):Według mnie to Nikon i tylko Nikon. Pracuję w lombardzie więc mam często okazje potestowac aparaty, od najtańszych cyfrówek po drogie lustrzanki. Sony - piksele przy powiększeniu zdjęcia po prostu zabijają. To chyba najczęściej spotykana wada. Nikon - miodzio, jakość zdjęć zrobionych kompaktem Nikona powala na kolana niektóre lustrzanki.

Hmm. Siedzę dość często na forum nikoniarzy i wielu z nich przesiada się na bezlustra Sonego. Ja również mam A6000 i jakoś pixeli nie widzę :)
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 02.05.2015 12:00

Tak, tylko mówimy o aparatach do tysiąca złotych :) Miałem do czynienia z tańszymi lustrzankami Sony no i przy powiększęniu zdjęć wychodziło np coś takiego Obrazek Wiadomo, większość z nas nie będzie oglądać takich szczegółów , no ale :) Ale posiadałem też najtańszą i chyba najmniejszą lustrzankę Olympusa E-420 z dwoma wymiennymi obiektywami za którą zapłaciłem coś koło 1800 zł i jakość zdjęć była na pewno lepsza od luster Sony za które trzeba było wtedy zapłacić koło 3 tyś.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.05.2015 19:24

grzesiek-swidnica napisał(a):Tak, tylko mówimy o aparatach do tysiąca złotych :) Miałem do czynienia z tańszymi lustrzankami Sony no i przy powiększęniu zdjęć wychodziło np coś takiego Obrazek Wiadomo, większość z nas nie będzie oglądać takich szczegółów , no ale :) Ale posiadałem też najtańszą i chyba najmniejszą lustrzankę Olympusa E-420 z dwoma wymiennymi obiektywami za którą zapłaciłem coś koło 1800 zł i jakość zdjęć była na pewno lepsza od luster Sony za które trzeba było wtedy zapłacić koło 3 tyś.


..no niby wszystko by się zgadzało....ale mi chodziło nie lustra...tylko o kompakty
... czyli tz małpki :wink:
Felipes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felipes » 02.05.2015 19:38

grzesiek-swidnica, a możesz pokazać cały kadr z którego to było wycinane ? Zastanawiam się jaki to crop.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 03.05.2015 09:04

Witam wszystkich jeszcze weekendowo :)
ale do rzeczy,
mam pytanie odnośnie teleobiektywu do Nikona D3200 z obecnym obiektywem 18-105 mm VR
zastanawiam się nad dwoma
1.Nikon Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR cena około 2050.zł
2.Nikon Nikkor AF-S DX 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR cena około 1000.zł
czy warto wydać raz tyle pieniędzy i mieć lepszy czy wystarczy mi tańszy?czy jest duża różnica
w użytkowaniu-fotografowaniu? fotografia amatorska
Pozdrawiam Jacek :hut:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.05.2015 18:45

Nie wiem co mówi, bo nie mam głośników, ale wygląda na fachowca - w dodatku kawałek Warszawy można obejrzeć 8)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 04.05.2015 05:53

jacek73 napisał(a):Witam wszystkich jeszcze weekendowo :)
ale do rzeczy,
mam pytanie odnośnie teleobiektywu do Nikona D3200 z obecnym obiektywem 18-105 mm VR
zastanawiam się nad dwoma
1.Nikon Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR cena około 2050.zł
2.Nikon Nikkor AF-S DX 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR cena około 1000.zł
czy warto wydać raz tyle pieniędzy i mieć lepszy czy wystarczy mi tańszy?czy jest duża różnica
w użytkowaniu-fotografowaniu? fotografia amatorska
Pozdrawiam Jacek :hut:


Witam.
Do czego potrzebujesz taki obiektyw?

Ja mam 70-300 i na pewno jest to fajne szkiełko, dość szybko ostrzy, ale jest ciężki. Nie wiem czy drugi raz bym kupił taki obiektyw bo nie mam czasu z niego korzystać.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 04.05.2015 06:44

Witam
tak jak pisałem aparat wykorzystywany amatorsko w celach prywatnych choć nie tylko
a że trochę podróżujemy to widzę potrzebę takowego obiektywu stąd moje poszukiwania i pytanie
czy wydać więcej mieć lepszy i nie żałować czy wystarczy mi ten tańszy :)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 04.05.2015 09:22

OK, skoro widzisz potrzebę posiadania takiego obiektywu Twoja wola.
Ja też miałem ten dylemat czy wybrać tańszy czy droższy. Wybrałem droższy i jestem z niego zadowolony.
Ja używam go z Nikonem D3100.

Napisz proszę co chcesz fotografować. Jeśli to mają być zdjęcia "u cioci na imieninach" to chyba nie ma sensu kupowanie takiego szkła.
Ja kupowałem z zamiarem fotografowania pitaszków, zwierzątek itp.

Kilka linków, które może znasz:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225166

http://www.fotopolis.pl/n/7688/dlugoogn ... 56g-if-ed/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jaki aparat - proszę o radę. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone