Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką cyfrówke wybrac?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.03.2010 14:46

Muliness napisał(a):a ja sobie kupie teraz taki i mam w nosie że nie firmówka :D :D :D
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=936803410

zobaczymy co to za cudo , :D


Pamiętaj tylko że musi być w 3 miejscach podparty bo inaczej może się złamać :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.03.2010 14:48

Rysio napisał(a):Zapomniałaś jak sądzę o serii G ...

Właśnie G jest na obiektywie tego UZeta o którym myślę - to dobrze?

To może wprost - czytam bardzo pochlebnie o HX1 Sonyego, a jedyną wadą jaką zauważyłem jest brak mocowania filtra.
Zdjęć studyjnych, ani portretów tym nie będę robił, biegam po mieście, wchodzę do budynków,
chodzę po lesie i jeżdżę np. do Cro :wink:
W zamian - kilka profitów, które wymieniłem wyżej, no i film nakręcę.

Czym zrobić zdjęcia - to akurat mam, i robię :wink:, ale chciałbym robić szybciej, częściej, lepiej - wydaje mi się, że ten sony spełni moje oczekiwania?

Ten Fuji też mi się podoba, ale, zdaje się, nie starczyło by mi na drugiego kompakta?
Nigdzie nie mogę znaleźć ceny.
mariusz-w napisał(a):WELDON rozumiesz coś !!!!!!!

Łapię, ale nie wydaje mi się to już takie ważne.
Marcin ma rację.

Cholera, Leszek mi zakręcił tym Fuji - ile on kosztuje?!
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 10.03.2010 14:48

Muliness napisał(a):a ja sobie kupie teraz taki i mam w nosie że nie firmówka :D :D :D
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=936803410

zobaczymy co to za cudo , :D


Tutaj chyba faktycznie bez statywu będzie ciężko.
Szkoda tylko, że światło od 8-16. To naprawdę musi być słonecznie lub czas długi.
Masz też Pentaxa? W tej aukcji jest mocowanie do niego.
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 10.03.2010 14:48

Rysio napisał(a):
Pamiętaj tylko że musi być w 3 miejscach podparty bo inaczej może się złamać :wink:


:lool: :lool: :lool: :lool: Mam trzy osobową rodzinę będziemy podpierać razem:)
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 10.03.2010 14:52

marcin_es napisał(a):Masz też Pentaxa? W tej aukcji jest mocowanie do niego.


nie mam mam Nikony ale ta magiczna firma robi do wszystkiego i wszystko . Wkleiłam pierwszy lepszy link bo od jakiegoś czasu pytam o opinie czy tym się wogóle da ustawić ostrość;) :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.03.2010 14:53

weldon napisał(a):Cholera, Leszek mi zakręcił tym Fuji - ile on kosztuje?!


"Aparat trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku, ma kosztować około 430 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy"
:wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.03.2010 14:56

weldon napisał(a):
Ten Fuji też mi się podoba, ale, zdaje się, nie starczyło by mi na drugiego kompakta?
Nigdzie nie mogę znaleźć ceny.


Cholera, Leszek mi zakręcił tym Fuji - ile on kosztuje?!


coś ok. 400 z hakiem euro.. gdzieś znalazłem ... i zgubiłem :?
Ostatnio edytowano 10.03.2010 14:57 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.03.2010 14:56

Muliness napisał(a):
nie mam mam Nikony ale ta magiczna firma robi do wszystkiego i wszystko . Wkleiłam pierwszy lepszy link bo od jakiegoś czasu pytam o opinie czy tym się wogóle da ustawić ostrość;) :D


Pytanie - co chcesz tym fotografować :?:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 10.03.2010 14:58

Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.03.2010 14:58

mariusz-w napisał(a):coś ok. 400 z hakiem euro.. gdzieś znalazłem ... i zgubiłem :?

KLIK
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 10.03.2010 15:03

Rysio napisał(a):
Pytanie - co chcesz tym fotografować :?:


Chcę się pobawić :) Ja się obawiam o ostrość bo wiadomo ile kosztuje firmówka :) niechce mi się wierzyć że da radę :? Napewno do pracy go nie zabiorę tam robie głownie zdjecia z ręki .
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 10.03.2010 15:03

Muliness napisał(a):nie mam mam Nikony ale ta magiczna firma robi do wszystkiego i wszystko . Wkleiłam pierwszy lepszy link bo od jakiegoś czasu pytam o opinie czy tym się wogóle da ustawić ostrość;) :D


Ostrość po kilku próbach pewnie da się ustalić, ale ja poprosiłbym sprzedającego o przysłanie zdjęcia wykonanego tym obiektywem w pełnej rozdzielczości. To na stronie allegro jest przeskalowane więc i pewnie wyostrzone. Jak się zobaczy oryginalne zdjęcie, to wtedy będzie wiadomo czy warto się nim zainteresować.
I warto spytać czy w Twoim body będzie działało potwierdzenie ostrości i światłomierz.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.03.2010 15:07

To szkło jest strasznie ciemne jednak przy tych ogniskowych GO będzie raczej niewielka i obawiam się że wiele będziesz miała nietrafionych, chyba że masz doskonały wzrok. Kolejna kwestia to poruszenie zdjęcia - cokolwiek będziesz mogła focić przy dobrym oświetleniu. Weź jakikolwiek obecnie posiadany obiektyw i sprawdź jakie czasy wychodzą przy f16 :wink:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 10.03.2010 15:09

marcin_es napisał(a):Ostrość po kilku próbach pewnie da się ustalić, ale ja poprosiłbym sprzedającego o przysłanie zdjęcia wykonanego tym obiektywem w pełnej rozdzielczości. z.


Myślę nawet o tym , żeby go nie kupować na allegro. Nie kosztuje majątku ale chyba byłoby dobrze wkręcić go w puchę bo niechciałabym być zawiedziona . Zdaję sobie sprawę , ze idealny nie bedzie ale żeby się nie okazał jednym wielkim nieporozumieniem .
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.03.2010 15:14

Leszek Skupin napisał(a):
mariusz-w napisał(a):coś ok. 400 z hakiem euro.. gdzieś znalazłem ... i zgubiłem :?

KLIK

Warto poczekać?
Akumulatorki i paluszki zamiast akumulatora (zresztą bardzo, podobno dobrego - 400 zdjęć)
Większy zakres ogniskowej - ciekawe, jak ze stabilizacją?
Nocne zdjęcia z Sonego (właśnie z fotopolis) i to robione na dużym zoomie, mnie powaliły.
Większe ISO? Może mieć szumy większe.
Pamięć SD - mam sporo, do HX'a będę musiał dokupić.
Większa pamięć wewnętrzna, za to sony mam manuala 30 s i detekcję twarzy.
Cena Sony ok. 1400 + karta.
No i ruchomy wyświetlacz. Kilka razy mi się przydał.

Chyba jednak nie będę czekał?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jaką cyfrówke wybrac? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone