Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.11.2017 20:40

Widzę, że ośmiornica bardzo się podoba, to jeszcze 3 zdjęcia, jak postanowiła znaleźć sobie kryjówkę i tam się nam schowała....
Obrazek

Obrazek

Obrazek


....ale ja ją jeszcze trochę tam popilnowałam...długo siedziała ukryta, ale w końcu postanowiła opuścić kryjówkę.... jak się opalałam...

A przy okazji takie ciekawostki o ośmiornicach....
http://www.national-geographic.pl/natio ... -im-do-nas
Ostatnio edytowano 20.11.2017 23:39 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.11.2017 23:30

[piekara114]

To chyba musicie kierunek wakacji zmienić i zamiast do Hellady jechać/lecieć, udać się na wyspę Murter - dużo bliżej.... [/quote]

Jak nie Hellada to Albania...innej opcji nie przewiduję... :oczko_usmiech: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.11.2017 23:32

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):To chyba musicie kierunek wakacji zmienić i zamiast do Hellady jechać/lecieć, udać się na wyspę Murter - dużo bliżej....

Jak nie Hellada to Albania...innej opcji nie przewiduję... :oczko_usmiech: :papa:

To tak jak ja :mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.11.2017 23:48

piekara114 napisał(a):To tak jak ja :mrgreen:


No patrz... :oczko_usmiech: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.11.2017 00:47

piekara114 napisał(a):
ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):To chyba musicie kierunek wakacji zmienić i zamiast do Hellady jechać/lecieć, udać się na wyspę Murter - dużo bliżej....

Jak nie Hellada to Albania...innej opcji nie przewiduję... :oczko_usmiech: :papa:

To tak jak ja :mrgreen:


Ewidentne planowanie zdrady . . . czy karę można podzielić na trzy :idea: :?: :lol:

Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.11.2017 00:54

Na środkowym zdjęciu wygląda trochę jak jakiś Muminek :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.11.2017 12:45

piotrf napisał(a):Ewidentne planowanie zdrady . . . czy karę można podzielić na trzy :idea: :?: :lol:
Chorwacja strasznie się zmienia, ceny szybują w górę, a wrzesień nie jest gwarancja pogody...no i potrzeba nowości.... A Ty jaką zdradę planujesz??

Katerina napisał(a):Na środkowym zdjęciu wygląda trochę jak jakiś Muminek :oczko_usmiech:
Ja nie widzę, ale zobacz jak na 3 zdjęciu się zmieniła: kolor i struktura skał wśród których się schowała, tylko oko jej widać....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.11.2017 12:47

9 września 2016, piątek - powrót do domu

No i nadszedł dzień powrotu. Pogoda nie do końca zachęca do zostania. Niby jest ok., nawet ciepło, nie pada, ale odpowiedniego słońca też nie ma…. Kończymy jeść śniadanie, szwagry już spakowane i wyjeżdżają…. My jeszcze nie, no i my nie będziemy jechać prosto do domu…. Liczymy jeszcze na plażowanie i może wieczorny Zagrzeb…..
Decydujemy się….. Opuszczamy Vodice-Srima i jakoś 30 min. po szwagrach ruszamy….poszukamy słońca i poplażujemy….gdzieś….
Jedziemy Jadranką, aby być blisko miasteczek i plaży…. Jedziemy ku słońcu, tak naszą podróż nazwaliśmy….
Mijamy zjazd na Murter, Drage i naszą plażę (samochody stoją na naszym parkingu), Pakostane (no tu to nie ma ciekawych plaż), Biograd na Moru, no i już Zadar….. Tu muszą być jakieś plaże…. Nie jesteśmy teraz wybredni, musi być słońce…. I przekraczając tabliczkę miasta słońce świeci całkiem przyzwoicie… i tak jedziemy i jedziemy i jesteśmy na wysokości Kozino…. Niedaleko Nin, może ponownie go odwiedzimy….. A mi kiełkuje myśl, że może uda się JĄ zobaczyć…. Patrząc na mapę dochodzimy do wniosku, że jedziemy na wyspę…. Tam nas jeszcze nie było…..
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.11.2017 13:15

piekara114 napisał(a):9 września 2016, piątek - powrót do domu

No i nadszedł dzień powrotu. Pogoda nie do końca zachęca do zostania. Niby jest ok., nawet ciepło, nie pada, ale odpowiedniego słońca też nie ma…. Kończymy jeść śniadanie, szwagry już spakowane i wyjeżdżają…. My jeszcze nie, no i my nie będziemy jechać prosto do domu…. Liczymy jeszcze na plażowanie i może wieczorny Zagrzeb…..
Decydujemy się….. Opuszczamy Vodice-Srima i jakoś 30 min. po szwagrach ruszamy….poszukamy słońca i poplażujemy….gdzieś….
Jedziemy Jadranką, aby być blisko miasteczek i plaży…. Jedziemy ku słońcu, tak naszą podróż nazwaliśmy….
Mijamy zjazd na Murter, Drage i naszą plażę (samochody stoją na naszym parkingu), Pakostane (no tu to nie ma ciekawych plaż), Biograd na Moru, no i już Zadar….. Tu muszą być jakieś plaże…. Nie jesteśmy teraz wybredni, musi być słońce…. I przekraczając tabliczkę miasta słońce świeci całkiem przyzwoicie… i tak jedziemy i jedziemy i jesteśmy na wysokości Kozino…. Niedaleko Nin, może ponownie go odwiedzimy….. A mi kiełkuje myśl, że może uda się JĄ zobaczyć…. Patrząc na mapę dochodzimy do wniosku, że jedziemy na wyspę…. Tam nas jeszcze nie było…..


Mnie też nie więc mam nadzieję, że ją nam pokażesz.
Jeśli chodzi o zdrady to mi na przyszłe lato coraz bardziej Chorwacja chodzi po głowie. Pomimo, że po ostatniej wizycie w Orebiciu myślałam o dłuższej przerwie :mrgreen: W sumie to marzy mi się Cro z przed 12 lat :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.11.2017 14:20

Beata W. napisał(a):W sumie to marzy mi się Cro z przed 12 lat :hearts:
Myślę, że w sezonie nie odnajdziesz tej Cro sprzed lat....
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 19.11.2017 15:37

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):W sumie to marzy mi się Cro z przed 12 lat :hearts:
Myślę, że w sezonie nie odnajdziesz tej Cro sprzed lat....

Ogólnie to coraz trudniej odnaleźć Cro z przed lat. :x
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.11.2017 20:40

21monika napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):W sumie to marzy mi się Cro z przed 12 lat :hearts:
Myślę, że w sezonie nie odnajdziesz tej Cro sprzed lat....

Ogólnie to coraz trudniej odnaleźć Cro z przed lat. :x

właśnie się tego obawiam, że już w ogóle nie odnajdę :cry: Myślę nad jakąś małą mieściną np na Korculi :wink: Chociaż przeważnie wolę ciut większe miejscowości to w Cro już chyba zbyt tłoczno się zrobiło.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.11.2017 22:03

piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Nie zachęcasz do wrześniowej Chorwacji :? :wink:
Dla mnie Cro jest we wrześniu bardzo niepewna i chyba w najbliższym czasie nie powtórzymy..... Byliśmy w sumie 3 razy, zawsze w pierwszym tygodniu:


Ja gdzieś wyczytałam, że często w Cro w ostatnich dniach sierpnia bywa załamanie pogody, które trwa zwykle kilka dni(początek września) a potem wszystko wraca do normy. Daj szanse innym wrześniowym terminom, bo nawet październik może być pogodowo super, co przecież na własnej skórze sprawdziłam :) :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.11.2017 22:22

ruzica napisał(a):Ja gdzieś wyczytałam, że często w Cro w ostatnich dniach sierpnia bywa załamanie pogody, które trwa zwykle kilka dni(początek września) a potem wszystko wraca do normy. Daj szanse innym wrześniowym terminom, bo nawet październik może być pogodowo super, co przecież na własnej skórze sprawdziłam :) :papa:

W Drage mieliśmy iście wakacyjną pogodę i ciepłe morze. Dobra pogoda była też w Rovinj, ale Vodice...eh szkoda pisać.... Ja zdecydowanie muszę mieć ciepło na wakacjach i możliwość kąpieli, no i już w pierwszym tygodniu września dni są krótkie, co mocno jest widoczne w porównaniu do lipca.... No i jak wrzesień to mogę tylko wtedy jechać (kolejne tygodnie września to ostatnie chwile nad nadzorem nad organizacją tarów branżowych).....Jeśli później to tylko dalej lub nastawienie się na zwiedzanie w miastach....
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.11.2017 23:07

piekara114 napisał(a):
piotrf napisał(a):Ewidentne planowanie zdrady . . . czy karę można podzielić na trzy :idea: :?: :lol:
Chorwacja strasznie się zmienia, ceny szybują w górę, a wrzesień nie jest gwarancja pogody...no i potrzeba nowości.... A Ty jaką zdradę planujesz??


Na tegoroczny lato/jesień miałem w planie jak zwykle uzupełnienie Rumunii , Macedonia , Albania , Czarnogóra i powrót przez Chorwację , podobnie jak w 2011 roku ( no może z małymi zmianami :wink: ) , ale nic z tego nie wyszło , za to dałem się zreperować :wink: i powoli , ale skutecznie już spaceruję po górkach 8)
Tak jak napisałaś wyżej , w Chorwacji ceny rosną absurdalnie , więc na wiosnę powrót będzie ( jeżeli będzie :wink: ) raczej przez Serbię , bo tam też mam jeszcze wiele o zobaczenia . . . a co będzie - czas pokaże . . .

Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12) - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone