Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.11.2017 10:30

Puk, puk. Pisze tu ktoś jeszcze :?:
Mniej więcej wiem jak wygląda wrześniowa Cro. Chętnie bym się dowiedziała czego się spodziewać w II połowie października na Krecie :smo: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.11.2017 10:33

marze_na napisał(a):Puk, puk. Pisze tu ktoś jeszcze :?:
Mniej więcej wiem jak wygląda wrześniowa Cro. Chętnie bym się dowiedziała czego się spodziewać w II połowie października na Krecie :smo: .


Podtrzymuję temat :wink: i jeszcze na Hvar bym też popatrzyła :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.11.2017 10:36

Beata W. napisał(a):
marze_na napisał(a):Puk, puk. Pisze tu ktoś jeszcze :?:
Mniej więcej wiem jak wygląda wrześniowa Cro. Chętnie bym się dowiedziała czego się spodziewać w II połowie października na Krecie :smo: .


Podtrzymuję temat :wink: i jeszcze na Hvar bym też popatrzyła :papa:

Ja też się domagam :oczko_usmiech: ... i tego i tego :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.11.2017 11:03

Ale trafiłyście dziewczyny z tym pukaniem, bo ja właśnie.....czytałam co napisałam w tej relacji i na czym stanęłam....a tu taka niespodzianka...obiecuję ruszyć z miejsca jeszcze w ten weekend.....


A zdradzę, że Kreta wyprzedzi Hvar.... :mrgreen: :mrgreen: mocno mnie zachwyciła ta większa wyspa.....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.11.2017 11:06

piekara114 napisał(a):Ale trafiłyście dziewczyny z tym pukaniem, bo ja właśnie.....czytałam co napisałam w tej relacji i na czym stanęłam....a tu taka niespodzianka...obiecuję ruszyć z miejsca jeszcze w ten weekend.....


A zdradzę, że Kreta wyprzedzi Hvar.... :mrgreen: :mrgreen: mocno mnie zachwyciła ta większa wyspa.....


No to czekamy :wink: A co do Krety to w ferie mają fajne ceny mieszkań :lol: tyko z dolotem problem :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.11.2017 23:58

Pora skończyć tą relację.... Wracamy do września 2016, jesteśmy w Sibeniku….

7 września 2016, środa, Sibenik c.d.
Pora w końcu opuścić to wspaniałe baptysterium… Rozglądam się na moimi chłopakami i okazuje się, że zarówno moi jak i męska część drugiej rodzinki grzecznie siedzi na schodach pod Loggią…
Obrazek

Chłopaki lekko znużone czekaniem na mnie.... okazuje się, że E. chciała wejść ze mną do środka katedry, ale ja już dawno byłam w środku, no i była lekko nie pocieszona…. Czas wszyscy wykorzystali na wejście na balkonik, z którego ma się widok na katedrę…. Ale oczywiście zdjęć na katedrę nikt nie porobił :evil: :evil:

Obrazek

Obchodzę jeszcze katedrę…
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

…i idziemy na lody. A dokładnie w to samo miejsce co rok wcześniej. Lody dalej są, dalej przepyszne, a E. podobało się to, że panie były ubrane jak w bajce Hello Kity. Minus tego miejsca, że nie ma typowych stolików. Są tylko stoliki bankietowe z hokerami, a tam maluchy to raczej sobie nie posiedzą, a raczej my spokojnie nie zjemy wtedy lodów… i po raz kolejny wybieramy schody, tym razem przed wejściem do teatru….

Po lodach zabieram jeszcze wszystkich do obowiązkowego miejsca w Sibeniku czyli do fontanny z żółwiami
Tym razem niestety żółwie są bardziej pochowane, no ale pogoda nie zachęca do opalania się…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wąskimi uliczkami wracamy pod katedrę...
Obrazek

…i idziemy wzdłuż promenady….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

….do małego portu na kawę i jakieś inne napitki. Czekając na kawkę patrzę na Twierdzę Św. Anny.
Obrazek

Nie planuję wejście, bo już byliśmy swego czasu, a na niebie robi się coraz ciemniej…. Trzeba wstać i wracać na parking, aby nas nie zmoczyło, ale pierwsze mocniejsze krople deszczu i tak nas dopadają przy dworcu autobusowym. Na szczęście jakoś udaje się dobiec do samochodów….

Dla mnie Sibenik to obowiązkowy punkt do odwiedzenia w Cro. Nie jest tak zadeptany jak Split czy Zadar, nie mówiąc już o Dubrovniku (bo to inna już Iiga), ale poprzez swoją prostotę jest bardzo przyjemnym miejscem. Na pewno jak będę jeszcze kiedyś w okolicy to ponownie to miasto odwiedzę i ponownie wejdę do Katedry….. :hearts: :hearts:

W samochodzie myślimy co teraz??? Nam się chce jeszcze gdzieś jechać, a nie tak wcześnie kończyć dzień, szwagry też chętne, więc jedziemy na południe. Na cel obieramy Rogoznicę i kalmarki w Fish Fast Food… Krakusy chyba już tam są i odpoczywają…. Ale niestety z każdym przejechanym metrem pada coraz mocniej, a na wysokości centrum handlowego to już ściana deszczu jest. Z ogromnym żalem, ogromnymmmm :cry: :cry: podejmujemy decyzję o odwrocie…. Już w app. sprawdzamy i w Rogoznicy także pada…..
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.11.2017 22:56

piekara114 napisał(a): Na cel obieramy Rogoznicę i kalmarki w Fish Fast Food… Krakusy chyba już tam są i odpoczywają…. Ale niestety...

Niestety :(
i szkoda, było tak blisko...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.11.2017 10:29

Aniu, było blisko. Nawet myślałam, że może się gdzieś tam spotkamy, ale ściana deszczu nawet jazdę utrudniała nie mówiąc o jakimś spacerowaniu...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 09.11.2017 09:01

piekara114 napisał(a):A zdradzę, że Kreta wyprzedzi Hvar....


Będę tam oczywiście zaglądał...tak samo zresztą jak tu... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.11.2017 20:47

8 września 2016, czwartek

Poranek w Vidice-Srima wita nas……..na szczęście słońcem. :D :D :D Hurrraaaa. Będzie dziś plażowanie. Jako że plaża pod domem nas nie zachwyca, postanawiamy, że jedziemy ponownie na Lazurową Lagunę. Szwagierstwu pasuje plaża w Vodice, bo drobne kamyczki (nie tak grube jak na lazurowej), bo blisko do apartamentu, bo nie trzeba jeździć…. To rozdzielamy się...
Szybko docieramy do Murter i ty razem udaje nam się zaparkować w zatoczce na 2 samochody tuż przed płatnym parkingiem przy plaży Podvrske. Bierzemy plażowe bagaże i po kilku krokach jesteśmy na plaży…ale…no właśnie, ale…. Tu szału pod wodą nie ma… kolor wody jest cudowny, ale jest nudnawo…. Decydujemy się na plażowanie na wysepce…idziemy przez groblę i rozbijamy się zaraz na lewo od grobli… Dalej nie możemy, bo już ktoś tam leży, a dalej na skałkach są nagusy, więc nie będziemy im przeszkadzać….
Podłoże plaży nie jest jakimś hitem, ale jesteśmy sami, woda czyściuteńka, a pod wodą pływają rybki…
Oczywiście trzeba zrobić obchód wysepki…
Obrazek

Obrazek
… druga strona grobli….
Obrazek

Sam czubek wysepki i widok na Kornati….
Obrazek

….patrzymy na pobliską latarnię….
Obrazek

Obrazek

….oraz na plażę… .....tłumy…..
Obrazek

Obrazek

….i tu robię zdjęcie, które trafia do cro kalendarza 2017 jako ewentualne zastępstwo kontrowersyjnego zdjęcia [i]Wolność”, które dla mnie idealnie odzwierciedla Cro….. ale dzięki kontrowersjom, moje zdjęcie też jest w kalendarzu
Obrazek
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 12.11.2017 21:56

Właśnie coś mi ta łódeczka przypomina, czyli aktualne zdjęcie w moim kalendarzu na którą to właśnie wersję się zdecydowałam :papa: Zdjęcie super mimo, że zdecydowanie na moim najmniej ulubionym miesiącu :mrgreen:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.11.2017 22:07

Ta łódeczka wygląda jakby wisiała w powietrzu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.11.2017 22:20

Beata W. napisał(a):Właśnie coś mi ta łódeczka przypomina, czyli aktualne zdjęcie w moim kalendarzu na którą to właśnie wersję się zdecydowałam :papa: Zdjęcie super mimo, że zdecydowanie na moim najmniej ulubionym miesiącu :mrgreen:

Ja też zdecydowałam się na tą wersję, bo moje zdjęcie się tam znalazło, choć całym sercem byłam za "Wolnością"

Ural napisał(a):Ta łódeczka wygląda jakby wisiała w powietrzu.
:D :D dokładnie tak...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.11.2017 23:18

8 września 2016, czwartek - Lazurowa Laguna po drugiej stronie

To poopalaliśmy się (z boku ktoś do nas dołączył)….
Obrazek

…. obejrzeliśmy wysepkę to i pod wodę trzeba zajrzeć…. Super, hiper to może nie jest, ale na pewno ciekawiej niż za groblą, gdzie dno to biała mąka...i biała mąka…..i tyle… Tu kilka rybek się trafiło, jakieś skałki…
Obrazek

Obrazek

….i żółte ukwiały/koralowce (te kominy, nie wiem jak to się nazywa, może ktoś podpowie)….
Obrazek

Obrazek

….i glony z rybkami…
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tu też spotykam żywą rozgwiazdę…. (dobra widziałam też przy pierwszym pobycie w Cro na wyspie Obonjan, ale one już wtedy wyciągnięte z morza były do oglądania)…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W pewnym momencie, leżę sobie i drzemię, a Pan M. poszedł się kąpać i wraca i na głową w torbie grzebie…. Bierze kamerkę i mówi, że coś dziwnego go po nodze smyrnęło w wodzie, przy samym brzegu 8O 8O No to d. trzeba ruszyć i co widzę 8O 8O 8O …..
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.11.2017 19:52

8 września 2016, czwartek - Lazurowa Laguna po drugiej stronie

Patrzę, patrzę, a to hobotnica, żywa hobotnica 8O 8O I to tak blisko brzegu, wody ledwie do kostek…. No to ją oglądamy :D :D Trochę próbuje mam uciec i nawet się chowa pod kamień, ale nie z nami te numery…. Zresztą sami zobaczcie jaka jest piękna….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12) - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone