Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.09.2017 09:16

Ja śmiem stwierdzić, no pomijając temperaturę jednak, że w lutym mieliśmy lepszą pogodę :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.09.2017 09:30

piekara114 napisał(a):Takiej ulewy to my w Cro nie widzieliśmy.


Mnie Krk tak zaskoczył pogodą w tym roku na przełomie czerwca i lipca. Nie dość, że prawie codziennie pojawiały się chmury i przelotne deszcze, to jeszcze jednego popołudnia lało non stop, a temperatura sięgała zawrotnych 17 stopni. Rozpaczliwa próba zwiedzania Baśki zakończyła się szybką ewakuacją. :mrgreen:



aP1270602.jpg
Baśka 30.06.2017.


aP1270608.jpg
Baśka 30.06.2017.


aP1270616.jpg
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.09.2017 09:44

Mikromir napisał(a):
Załącznik aP1270608.jpg nie jest już dostępny


Natomiast dzień wcześniej ale na Hvarze, parasole służyły do czego innego ;).
78.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.09.2017 09:50

A skąd ta wycieczka, że wszyscy w długich spodniach, a niektórzy w sweterkach?... ;-)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.09.2017 10:01

Na odpowiedź zapraszam do wątku sąsiedniego ;).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.09.2017 10:16

Trajgul napisał(a):Na odpowiedź zapraszam do wątku sąsiedniego ;).

Dziękuję, zajrzę. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2017 11:07

Widzę, że Czytających deszcz przyciągnął :mrgreen:

Trajgul napisał(a):Gdzieś jest wątek dotyczący porównań czerwca i września. Powyższe informacje wskazują, że wrzesień nawet w Chorwacji potrafi spłatać figla. Moje prywatne zdanie jest takie, że wrzesień to jest jesień i koniec ;).
Czerwiec to długie dni, ale morze zimne jeszcze.
Wrzesień to możliwość deszczu, krótsze dni (mocno odczuwalne w porównaniu do lipca), morze cieplejsze (teoretycznie) i dojrzałe figi.
I tu plus i tu plus.

mysza73 napisał(a):Ty na pewno byłaś w CRO 8O 8O 8O ,
masakra jakaś :roll:
Właśnie, masakra. A w Cro na pewno, przecież to okolice Sv.Petar na Moru jak dobrze popatrzysz :mrgreen:


marze_na napisał(a):My wrześniowej Chorwacji podziękowaliśmy. Mimo, iż był to za każdym razem pierwszy tydzień września to i zmarzłam i zmokłam :evil:
Postanowiłam, że następnym razem albo czerwiec/lipiec albo wcale. Na razie niestety wychodzi, że wcale :(.

My rok wcześniej (IX. 2015) trafiliśmy na pogodę żyletę (początek tego wątku), tym razem się nie udało...

ajdadi napisał(a):Wypisz...wymaluj moje dojazdy do lub z pracy w tym tygodniu...
U nas tak źle nie ma. Wczoraj i dziś piękna pogoda.

Beata W. napisał(a):Ja śmiem stwierdzić, no pomijając temperaturę jednak, że w lutym mieliśmy lepszą pogodę :oczko_usmiech:
Suchszą na pewno :mrgreen:


Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Takiej ulewy to my w Cro nie widzieliśmy.
Mnie Krk tak zaskoczył pogodą w tym roku na przełomie czerwca i lipca. Nie dość, że prawie codziennie pojawiały się chmury i przelotne deszcze, to jeszcze jednego popołudnia lało non stop, a temperatura sięgała zawrotnych 17 stopni. Rozpaczliwa próba zwiedzania Baśki zakończyła się szybką ewakuacją. :mrgreen:
I kolejne potwierdzenie, że obecnie Cro nie jest gwarancją pewnej pięknej pogody...

Trajgul jeśli dobrze widzę to rynek w Hvarze?
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 14.09.2017 11:17

piekara114 napisał(a):Widzę, że Czytających deszcz przyciągnął :mrgreen:

Trajgul napisał(a):Gdzieś jest wątek dotyczący porównań czerwca i września. Powyższe informacje wskazują, że wrzesień nawet w Chorwacji potrafi spłatać figla. Moje prywatne zdanie jest takie, że wrzesień to jest jesień i koniec ;).
Czerwiec to długie dni, ale morze zimne jeszcze.
Wrzesień to możliwość deszczu, krótsze dni (mocno odczuwalne w porównaniu do lipca), morze cieplejsze (teoretycznie) i dojrzałe figi.
I tu plus i tu plus.

Widać taki rok. Mimo iż byliśmy w II połowie sierpnia, temp wody nie rozpieszczała nas (na Hvarze przynajmniej), ale podliczając wszystkie za i przeciw i tak jestem zdania, że to najlepszy okres (dla nasz oczywiście) na wypoczynek.
pozdrawiam
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 14.09.2017 11:38

jakoś mi raźniej, że wrześniowa Cro w tym roku nie wypaliła :roll:
nieśmiało myślałam o końcówce września na przyszłe wakacje, na szczęście w tym terminie nie trzeba planować z wyprzedzeniem, więc otwarte są też inne kierunki

deszczu nienawidzę ponad wszystko, bo zniechęca mnie do jakiejkolwiek zewnętrznej aktywności :?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.09.2017 11:55

piekara114 napisał(a):Widzę, że Czytających deszcz przyciągnął :mrgreen:
Bo lazury w Cro to każdy widział ... ale deszcz i to taki, to tylko wybrańcy :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2017 11:56

AlAn_K napisał(a):Mimo iż byliśmy w II połowie sierpnia, temp wody nie rozpieszczała nas (na Hvarze przynajmniej), ale podliczając wszystkie za i przeciw i tak jestem zdania, że to najlepszy okres (dla nasz oczywiście) na wypoczynek.
pozdrawiam

My byliśmy na Hvarze teraz w lipcu i woda ok. 24 stopni miała.

Kasia i Krzyś napisał(a):jakoś mi raźniej, że wrześniowa Cro w tym roku nie wypaliła :roll:
nieśmiało myślałam o końcówce września na przyszłe wakacje, na szczęście w tym terminie nie trzeba planować z wyprzedzeniem, więc otwarte są też inne kierunki

Dla mnie jeśli Cro we wrześniu to max do 10, no 14 września, później bym już się nie brała, chyba, ze główny cel to zwiedzanie to wtedy termin fajny :papa:

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Widzę, że Czytających deszcz przyciągnął :mrgreen:
Bo lazury w Cro to każdy widział ... ale deszcz i to taki, to tylko wybrańcy :oczko_usmiech:

To po następnym odcinku chyba nikt się nie odezwie.....
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9108
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 14.09.2017 12:04

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Widzę, że Czytających deszcz przyciągnął :mrgreen:
Bo lazury w Cro to każdy widział ... ale deszcz i to taki, to tylko wybrańcy :oczko_usmiech:

To po następnym odcinku chyba nikt się nie odezwie.....

Aż strach się bać, co Ty tam pokażesz 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2017 12:57

Nie odzywali się jak była plaża, odzywali jak deszcz, to po kolejnym odcinku nikt się pewnie nie odezwie. :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 14.09.2017 14:31

piekara114 napisał(a):
Na a październik...to kto to wie... chyba jeszcze na forum nie było październikowej relacji.


Była :) Pisała ją krakusowa, własnie sobie czytam, tylko zdjęcia wcięło.


Weźcie wy wszyscy tak nie marudźcie, bo co ja mam powiedzieć- wyjazd 30 września. A po tych komentarzach to se tylko w łeb strzelić :evil:

Zresztą z wątku Jaka jest aktualna pogoda wynika, że aż takiej tragedii nie ma

piekara114 napisał(a):Dla mnie jeśli Cro we wrześniu to max do 10, no 14 września, później bym już się nie brała, chyba, ze główny cel to zwiedzanie to wtedy termin fajny :papa:


No i tego się będę trzymaćChoć liczę na jakieś plażowanko, mimo wszystko
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2017 21:45

ruzica napisał(a):No i tego się będę trzymaćChoć liczę na jakieś plażowanko, mimo wszystko

To słońca Ci życzę na zwiedzanie i plażowanie.



6 września 2016, wtorek

Kolejny dzień budzi nas piękną słoneczną pogodą :D :D dokładnie taką jaka powinna być w Chorwacji… Szybkie śniadanie, bo nie ma co czasu tracić. Pogoda jest idealna na realizację naszego, mojego planu – jedziemy na upatrzoną plażę.
Podobnie jak wczoraj kierunek północ.
Obrazek

Mijamy sanktuarium, które widzieliśmy rok temu i kilka dni wcześniej…
Obrazek

…i po chwili dojeżdżamy do ronda, cel już na wyciągnięcie ręki…
Obrazek

…a dla mnie i Pana M. mała podróż sentymentalna….

Najpierw most…
Obrazek

Obrazek

znany nie tylko miłośnikom tej wyspy, ale także pokonywany z pomysłowością przez pewną panią….
Widoki z każdym kilometrem są coraz przyjemniejsze dla oka, co nie dziwi, że jak jest okazja to zatrzymujemy się na krótką sesję….
Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12) - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone