Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 01.09.2017 13:56

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):
Całokształt opinii na temat Włoch, ilości uchodźców i bezpieczeństwa raczej nie zachęca. Czekam jeszcze jakiś czas i zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:

Bez przesady ... byłam w Italii kilka już razy i nie zauważyłam nic niepokojącego (a szlajałam się sama rano tu i tam :roll: )
Wiadomo, że trzeba uważać ... ale to chyba teraz wszędzie ... :?
Trzymam kciuki za zdrowy rozsądek męża :oczko_usmiech:


Ja też lubię się poszlajać i mam nadzieję, że sytuacja się na tyle uspokoi, że i mąż nie będzie miał większych obiekcji i wakacje na obcasie w 2018 dojdą do skutku :wink:
Co do bezpieczeństwa to ostatnio i na Węgrzech trochę od serbskiej granicy w moich odczuciu było średnio bezpiecznie. Ale co zrobić takie czasy :(
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.09.2017 14:31

piekara114 napisał(a):Tak, wrzesień 2016


Oczywiście również będę zaglądać :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.09.2017 19:51

3 września 2016, sobota

Wjeżdżamy do Vodice.

Jeszcze przed wyjazdem kontaktowałam się z Maniustem (w sprawie noclegów w Vodice-Srima), który doradza, aby zaparkować w okolicy ul. Lovetovo. Pokazuję info Panu M. i okazuje się, że on dokładnie tą samą okolicę wyznaczył na poszukiwania :lol: :lol: … No to cel Lovetovo. Parkujemy dokładnie w tym miejscu i zaczynamy poszukiwania. Tzn. my i Szwagierka, Szwagier dzieci pilnuje…
Pierwsza villa przy samym morzu:
Apartamenty są wolne. Nowiutkie w stylu IKEA, na I i II piętrze z balkonem na morze. Cena 60 EUR za 2+1. Mówię, że drogo, że to już wrzesień. Właścicielka twardo twierdzi, że TO PEŁEN sezon :!: , pełno turystów (a ona ma wolne 3 app. :!: ). Nie chce nic z ceny zejść. Dziękujemy, ale nie. Właścicielka twierdzi, że nic taniej nie znajdziemy. Mówię, że znajdziemy, w sezonie (lipcu) mam app. za 45 eur, więc we wrześniu na pewno znajdziemy w niższej cenie. No to kolejna villa, w uliczce prostopadłej do morza, druga linia.
Kolejne podejście, są wolne miejsca. Oglądamy piętro: 3 sypialnie, kuchnia, osobna jadalnie. Styl…. No cóż rozkładane wersalki z drewnianymi ramami. Pytam się o cenę - 50 eur, ale czy mają coś mniejszego i 2 app. (każda rodzinka mieszka osobno, to nasz warunek bezwzględny). Okazuje się, że ten app. to dla jednej rodzniki. Taki sam jest też na II piętrze…
Na razie dziękujemy…
To głębiej w uliczkę wchodzimy. Jest duża villa ze sporą ilością okien. Pan M. podąża przodem, za nim Szwagierka, a na jakoś na końcu….. Po prawej widzę duży parking przed niedużym domek i dziadka wsiadającego do samochodu. Zagaduję go i ma wolne app. (dziadek tylko po chorwacku rozumie, ale jakoś się dogadujemy). Pokazuje nam 2+1 (sypialnia + salon z aneksem) i drugi: 2 sypialnie, osobna nieduża kuchnia i duży taras. Cena 45 i 50, ale uzgadniamy 40 i 45 EUR i o 10:20 parkujemy samochody pod oliwkami…
Obrazek

Szwagierka pyta się jak się z nim dogadałam, bo nic nie zrozumiała, a ja przecież po polsku mówiłam, a dziadek po swojemu :lol: :lol:


Co do samych apartamentów. Szwagrów jest większy i odnowiony i nie ma co mu zarzucić. No nie jest tak odstawiony jak ten nr 1 przy samej plaży, ale Szwagierce odpowiada, bo jest na parterze, schodki na parking tylko 2 (więc i bezpiecznie), na parkingu dużo miejsca dla biegania przez E., a taras w pełni zadaszony.
Nasz app. jest ok., nie tak dobry jak duży, ale wystarczający, minus dla wanny w łazience, wolę prysznic. Z sypialni (z duuużą szafą) wychodzi się na ogród (druga strona domu w porównaniu do tarasu Szwagrów) i przed samymi oknami mamy stolik (idealne na posiłki), a obok rośnie duże drzewo laurowe.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastrzeżenie mamy do wifi, które miało być, a jest tylko w jednym miejscu…pod oliwką i to w dość konkretnym miejscu…. Rozmowy z dziadkiem (że wifi nie działa) nic nie dają, on mieszka na poddaszu i ma Internet, a na problemy mówi, że tu ma ruter i to powinno być dla nas wystarczające. Ograniczenie wifi nie podoba się naszemu synowi, ale mi pasuje… Dziadek część czasu spędza w Sibeniku, więc raz na miejscu jest, raz go nie ma….
Wizytówkę nawet od dziadka na koniec dostałam, ale strona www w tym roku nie działa… ale na google widać domek i kierunkowskaz przy plaży:
Obrazek

Planowaliśmy Srimę, a w sumie wylądowaliśmy na granicy Vodice-Srima.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.09.2017 22:33

3 września 2016, sobota

Ale przecież nie przyjechaliśmy tu po to, aby siedzieć w domku, więc po śniadaniu (dość późnym) idziemy na plażę, a daleko nie mamy. Szwagierka zadowolona, bo po płaskim, Szwagier zadowolony, bo szybko może z plaży się zmyć po coś do domku…. My też zadowoleni :mrgreen:
Obrazek

Co do samej plaży. Jest ona tu wąska, max. na 2 rzędy ręczników. Nie wyobrażam sobie jak tu wygląda w pełnym sezonie, bo w mojej opinii okoliczne plaże są za małe w stosunku do ilości miejsc noclegowych….
Obrazek

Obrazek

Plaża sama w sobie mnie nie powala, nawet nie zachwyca. Dla mnie jej jedyny plus to taki, że po prostu jest. Plaża to drobne kamyki (myślę, że nawiezione), łagodne wejście do wody, ale nie jakość długo płytkie, a pod wodą szału ni ma….. wręcz nudno….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A woda :?: :?: Czysta, a jej temp. wynosi 23,5 st. No Grecja to to nie jest, zeszłoroczne Drage też… Co tu dużo pisać, woda była zimna, nie do takiej w Cro jestem przyzwyczajona….
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.09.2017 12:33

piekara114 napisał(a):A woda :?: :?: , a jej temp. wynosi 23,5 st. No Grecja to to nie jest, zeszłoroczne Drage też… Co tu dużo pisać, woda była zimna, nie do takiej w Cro jestem przyzwyczajona….



Beata , przecież to idealna temperatura do pływania 8)


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.09.2017 13:49

Zeszloroczna Drage i leniwa Grecja mnie rozpuscily. Oczekiwalam 25-26 stopni.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.09.2017 07:44

piekara114 napisał(a):Zeszloroczna Drage i leniwa Grecja mnie rozpuscily. Oczekiwalam 25-26 stopni.


My w Orebiciu rok temu w sierpniu mieliśmy przeważnie 22 stopnie i jakoś tak zimno było w tej wodzie. Za to w tym roku Grecja ok 26 i w takiej wodzie to ja mogę się moczyć :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2017 20:31

3 września 2016, sobota wieczór

Plaża w Vodice-Srima nie zachwyciła, bo jakoś zainteresowania wątkiem nie widzę…. Plaża tylko Piotra i Beatę nie wystraszyła… :mrgreen: :mrgreen:

Wieczór we wrześniu szybko zapada, no i jakoś gorąco nie ma, aby trzeba było się chronić, więc już 19 wybieram się do centrum Vodice. G. pokazuje jako trasę pieszą powrót w górę w kierunku ulicy, która przyjechaliśmy. My decydujemy się iść jak logika nakazuje czyli wzdłuż morza.
Obrazek

Najpierw mijamy domki campingowe, potem zjeżdżalnię, kilka budek z pamiątkami (z każdym dniem coraz mniej jest ich otwartych) oraz rozrywkę w stylu cymbergaju (gdzie na powrocie chłopaki starsze i młodsze oraz E. grają w hokeja). Na chodniku znajdują o takie porzucone cudo…
Obrazek

Potem tylko już betonowe plaże, budowany hotel (ogromny będzie i jak patrzę w tym roku na fotki to jest ogromny) i już jesteśmy w centrum. Spacer zajął nam ok. 25 min, a w kolejnych dniach 15 min. Miasto żyje jak na kurort przystało, ale już wielkich tłumów nie ma, choć momentami ciężko z wózkiem i w 6 osób przejść….
Na placu pod pomnikiem odbywa się Ribarska noc, ale nam się trafiło, bo na stronie www żadnej info nie było. Gra kapela, a miejscowi częstują świńskim kotletem, Mulami, małymi rybkami, no i kubkiem czerwonego wina. Na samym podniesieniu przy pomniku mniejsze dzieci tańczą, biegają, a ja ganiam z F. za rękę ucząc go pierwszych samodzielnych kroków. No ale i ciotka odpocząć musi :mrgreen:
Obrazek

A trochę tu widoczną sukienkę uszyłam specjalnie na wakacje w Vodice i jak widać idealnie na imprezkę spasowała Obrazek

Długo nie posiedzieliśmy, bo jednak dzieciaki małe, a i my po drodze potrzebujemy normalnej nocy, więc o przyzwoitej porze znajdujemy się w łóżkach.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.09.2017 22:09

piekara114 napisał(a):A trochę tu widoczną sukienkę uszyłam specjalnie na wakacje w Vodice i jak widać idealnie na imprezkę spasowała.

Co Ty żarty se robisz :roll: , ddawaj te kiecke od dołu do góry, bo na tym zdjęciu, to ja tylko Twoje sandałki jako tako widzę :oczko_usmiech:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.09.2017 08:17

piekara114 napisał(a):3 września 2016, sobota wieczór

Plaża w Vodice-Srima nie zachwyciła, bo jakoś zainteresowania wątkiem nie widzę…. Plaża tylko Piotra i Beatę nie wystraszyła… :mrgreen: :mrgreen:



No nie zachwyciła, ale to nie znaczy, że nie czytam :wink:
Zaczynam nadrabiać zaległości relacjowe, wcześniej byłam zajęta uzupełnianiem utraconych zdjęć ze swojej relacji :wink: może inni też tak mają, dlatego ruch w relacjach mniejszy :lol:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 06.09.2017 08:45

piekara114 napisał(a):...bo jakoś zainteresowania wątkiem nie widzę….


Ja również jestem na bieżąco... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2017 09:06

    mysza73 napisał(a):
    piekara114 napisał(a):A trochę tu widoczną sukienkę uszyłam specjalnie na wakacje w Vodice i jak widać idealnie na imprezkę spasowała.

    Co Ty żarty se robisz :roll: , ddawaj te kiecke od dołu do góry, bo na tym zdjęciu, to ja tylko Twoje sandałki jako tako widzę :oczko_usmiech:

    Załóż okulary. Nie widzisz tego pięknego dekoltu typu carmen wykończonego koronką? Właśnie nawet szukałam zdjęcia całej sukienki, ale nie ma :roll:

    Magda O. napisał(a):wcześniej byłam zajęta uzupełnianiem utraconych zdjęć ze swojej relacji :wink: może inni też tak mają, dlatego ruch w relacjach mniejszy :lol:
    Też to robiłam w Leniwej Grecji. Nie wiem co mnie wtedy pokusiło wrzucać zdj. przez serwer Cro. Na szczęście mój komputerowy kosz pęka w szwach i choć już zdjęć nie musiałam wybierać i zmniejszać....

    ajdadi napisał(a):Ja również jestem na bieżąco... :papa:
    To fajnie :papa: :papa:
    mysza73
    Weteran
    Avatar użytkownika
    Posty: 13066
    Dołączył(a): 19.07.2006

    Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2017 09:30

    piekara114 napisał(a):
      mysza73 napisał(a):
      piekara114 napisał(a):A trochę tu widoczną sukienkę uszyłam specjalnie na wakacje w Vodice i jak widać idealnie na imprezkę spasowała.

      Co Ty żarty se robisz :roll: , ddawaj te kiecke od dołu do góry, bo na tym zdjęciu, to ja tylko Twoje sandałki jako tako widzę :oczko_usmiech:

      Załóż okulary. Nie widzisz tego pięknego dekoltu typu carmen wykończonego koronką?
      Myślałam, że to taki fajny szaliczek jest ... :lool: :smo:
      mysza73
      Weteran
      Avatar użytkownika
      Posty: 13066
      Dołączył(a): 19.07.2006

      Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.09.2017 13:19

      No dobra Beatka, nie masz tej kiecki, to trudno :roll: , następnym razie pilnuj takich ważnych spraw :smo:
      A teraz może byś zapodała co tam w tej Cro robiłaś ... :roll: ,
      bo chyba nie leniłaś się tak jak w Grecji 8O :wink:
      piekara114
      Opiekun działu
      Avatar użytkownika
      Posty: 15664
      Dołączył(a): 30.06.2010

      Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.09.2017 13:59

      Spoko, spoko, pali się?
      Wczoraj miałam imieniny, dziś rocznica śluby, więc nie nie obiecuję.... :papa:
      Poprzednia stronaNastępna strona

      Powrót do Nasze relacje z podróży

      cron
      Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12) - strona 14
      Nie masz jeszcze konta?
      Zarejestruj się
      reklama
      Chorwacja Online
      [ reklama ]    [ kontakt ]

      Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

      Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

      Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone