Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak wrócić? Pomocy!!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 18:54

Byłem osobiście świadkiem, jak rodzice jechali autobusem z 2 dzieci do Austrii, a dzieciaki miały legitymacje szkolne. :!:
Zdarza się, że ktoś roztrzepany nie zajrzy do paszportu czy dowodu i jedzie z nieważnym dokumentem :roll:

Ale brak 2 paszportów to nie brak majtek czy okularów przeciwsłonecznych 8)
Taki brak byłby zauważony wkrótce po wyjeździe, bo ZAWSZE każda rodzina się pyta wzajemnie o dokumenty,
czy nie zapomnieli,
I cóż, czasem zawraca do domu :wink:

A już uwzględniając, żeby jednak nie zauważyli braku 2 paszportów zaraz po wyjeździe, to by zauważyli na granicy, wpadli w panikę,
ich nerwy od razu by zauważył pogranicznik.
Zadziałałyby rutyna, na bok i kontrola :!: :roll:
Przeważnie nikt z pograniczników nie studiuje teraz dokładnie dokumentów, ale w 99 przypadkach na 100
jak jadą 4 osoby, to trzeba pokazać 4 dokumenty :!:
Często ktoś machnie ręką: jechać, ale sztuka jest sztuka :!:
Brak 2 i spanikowane twarze raczej łatwo zauważyć :wink:

No dobra, ktoś miał takie szczęście, że na granicy wszyscy spali albo Słoweńcy z Chorwatami grali w nocy w pokerka :roll:
I nikt nie sprawdzał.

No, ale wtedy dzwoni się do rodziny w Polsce i organizuje kuriera, żeby przywiózł paszporty.
Albo jedzie do konsulatu i wyrabia paszporty tymczasowe.
A nie pyta forumowiczów :!: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 19:20

cropag napisał(a):
slapol napisał(a):Strzał w "10" :wink: :lol: ...a ludziska chcą pomóc :? ...tyle, że po kilku takich prowokacyjnych tekstach forumowe ludziska odwrócą się od tematu pomocy d......ą :roll:

P.S.
Prośba do admina, chyba czas wywalić temat do śmieci.


... a autora tematu rozstrzelać :o ...


Wyczytałeś to z mojej wypowiedzi, czy sam wykminiłeś :?: :roll:
Przeczytaj jeszcze raz, radziłem kontakt w sprawie wyrobienia dokumentów i żadnych skrótów "na lewo" przez granicę. Wątpliwości budzą Twoje teksty przytoczone przez Romualda...tyle w temacie.

Jeśli tym razem napisałeś poważnie, to chyba otrzymałeś jakieś porady i nawet propozycję pomocy....jeśli jaja sobie robisz...zgadzam się...rozstrzelać :!: :mrgreen:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.08.2014 19:49

Człowiek nie zdążył napisać a tu już mądrzejsi go osądzili i powiesili :D bo przecież lepiej wiedzą.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.08.2014 20:04

slapol napisał(a):Wątpliwości budzą Twoje teksty przytoczone przez Romualda...tyle w temacie.

Wydaje mi się, że tekst przytoczony przez Romualda pisał cropag-syn. Może cropag-ojciec jest rozsądniejszy. :?
slapol napisał(a):Jeśli tym razem napisałeś poważnie, to chyba otrzymałeś jakieś porady i nawet propozycję pomocy....jeśli jaja sobie robisz...zgadzam się...rozstrzelać :!: :mrgreen:

Proponuję jeszcze wstrzymać się z egzekucją, ale jak okaże się, że ... :evil:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 19.08.2014 20:08

Z opisu wynika, że dzieci maja paszporty wyrobione.
Czyli paszporty wsadzić do koperty i wysyłka kurierem.
Góra 3 dni i mają paszporty na miejscu.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 19.08.2014 20:32

Cropag
nie przejmuj się nasze forum to odzwierciedlenie naszego kraju (((-;
pozdrav.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 20:32

A swistak siedzi i zawija w sreberka :wink:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 19.08.2014 20:37

Jeśli chodzi o mnie tylko podsunąłem pomysła.
W tym roku zapomniałem map morskich i właśnie wpadłem aby przysłali mi to kurierem.
I doszło.
Poz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.08.2014 21:08

cropag napisał(a):
walp napisał(a):
slapol napisał(a):Wątpliwości budzą Twoje teksty przytoczone przez Romualda...tyle w temacie.

Wydaje mi się, że tekst przytoczony przez Romualda pisał cropag-syn. Może cropag-ojciec jest rozsądniejszy. :?


Drogi Detektywie, ten tekst ja napisałem. Nie mam zwyczaju podszywać się pod czyjś nick, a w ogóle to syn nie ma konta na cro.pl. Wydaje mi się, że w tamtym wątku, kiedy autor miał tysiąc niewiarygodnych przygód z samochodem, miało to sens, było wyraźnym żartem i może nawet kogoś rozśmieszyło.

Szanowny Autorze niewiarygodnych przygód z samochodem.

Moje detektywistyczne zapędy wzięły się zapewne stąd, że jestem w trakcie oglądania odcinków serialu "07 zgłoś się", ale wniosek wynikał także z lektury Twojego niewiarygodnego postu.

Pisałeś tam m. in.:
cropag napisał(a):Dzień pierwszy:
Wyjeżdżamy z Wadowic o 5 rano. Ja, żona, dwoje dzieci. Kierunek: Korczula. Pod Katowicami coś zaczęło piszczeć w samochodzie. Jadę powoli, średnia 36 km/godz. Śpimy na parkingu w Ostrawie.

cropag napisał(a):Dzień czwarty:
Jesteśmy już w Gratzu. Zadzwoniłem do kumpla w Polsce i powiedział mi jak odpalić dużego fiata. Podejrzewam, że padła elektronika (lampki). Autem szarpie i leje się z tyłu jakiś płyn (hamulcowy lub paliwo :x ). Żona mnie pociesza, że może być jeszcze gorzej. Dzieci poszły na lody.

cropag napisał(a):Dzień piąty:
Osiągnęliśmy Maribor. Żona jest zachwycona, zaprosiła mnie na kawę. Dzieci śpią. Ja postanawiam nauczyć się pływać, idziemy wszyscy na basen :mrgreen:

cropag napisał(a):Dzień siódmy:
Stoimy 3 km za Ptujem. Dzwonię do kumpla w Polsce, ale nie mogę się dodzwonić. Nocujemy na pobliskim parkingu. Idziemy z żoną na grzyby. Dzieci pilnują wozu.


Z Twojego pierwszego postu obecnego wątku oraz z przytoczonych fragmentów niewiarygodnej historii, wyciągnąłem zapewne pochopny wniosek, że osoba opisująca przygody z samochodem, to ojciec z rodziną, którzy teraz przebywają w Chorwacji i czekają na ratunek, a ten wątek założył próbujący ratować sytuację dziadek:
cropag napisał(a):Syn od niedzieli wypoczywa w Chorwacji. Wyjechał z rodzinką (żona + 2 dzieci 9/6 lat).

Jeśli uraziłem, to najmocniej przepraszam, dziś nie będę już oglądał przygód porucznika Borewicza, bo jest mecz. :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.08.2014 23:01

Już wiadomo o co chodzi w tym wątku - trzeba Cropagowi pomóc. W czym?
W istnieniu.
Nie było mnie parę godzin ale widzę, że zabawa trwa dalej. :wink: :lol:

No dobra - spróbuję pomóc.
cropag napisał(a):Ludzie, napisałem pierwszy post na ten temat dzisiaj ok. godz. 12. Informację od syna o problemie dostałem ok. 11:40. Od tego czasu usiłuję skontaktować się z synem telefonicznie i mailowo, niestety bezskutecznie.

W tej trudnej sytuacji brak sprawnego telefonu oraz brak dostępu do netu to wyjątkowa niekorzystność jeszcze bardziej komplikująca całą sprawę.

Radzę więc.
1. Jeśli rozładowany - naładować telefon. Jeżeli został ukradziony lub zalany Jadranem - kupić nowy. Może być używka.
2. Poszukać wifi (najlepiej w jakiejś knajpie). Jak nie ma knajpy w okolicy chodzić koło chałup i sprawdzać. Na pewno ktoś nie ma zabezpieczonego hasłem.

cropag napisał(a):Sam nie wiem, czy mają ze sobą paszporty dzieci, ale NIEWAŻNE, czy w ogóle nie wzięli ich z Polski. Rozmowy z rodziną w Polsce wskazują, że mogą mieć ze sobą paszporty, ale "przeterminowane".

W pierwszym poście napisałeś, że bez paszportów.
Ale jeśli jednak mają te "przeterminowane" to radzę je uaktualnić. Jak najszybciej i na 10 lat.
Mam nadzieję, że coś pomogłem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2014 09:35

cropag napisał(a):Dzięki wspólnym wysiłkom całej rodzinki ustaliliśmy następujące fakty:

1. WSZYSTKIE paszporty zostały w Polsce
2. Paszporty synowej i dzieci są nieważne






Samochód też został w Polsce 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.08.2014 09:37

cropag napisał(a):Dzięki wspólnym wysiłkom całej rodzinki ustaliliśmy następujące fakty:

1. WSZYSTKIE paszporty zostały w Polsce
2. Paszporty synowej i dzieci są nieważne

M A S A K R A :evil: :evil: Takie rzeczy zdarzaja się raz na milion lat...
Dzisiaj syn będzie kontaktował się z ambasadą.

Gorąco zachęcam wszystkich "nabijaczy ilości postów" do krytycznego skomentowania tej sprawy.

Wszystkim dziękują za pomoc. Napiszę, jak się to wszystko zakończyło.

cropag :papa:

Z synową chyba niema problemu bo ma dowód osobisty (chyba że też nieważny ;) ). Paszporty i DO jak najszybciej wysłałbym do CRO (zapewne jakiś Cromaniak pomoże) no i załatwiał w ambasadzie wydanie ważnych dokumentów :wink:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 20.08.2014 11:15

cropag napisał(a):Dzięki wspólnym wysiłkom całej rodzinki ustaliliśmy następujące fakty:

1. WSZYSTKIE paszporty zostały w Polsce
2. Paszporty synowej i dzieci są nieważne

M A S A K R A :evil: :evil: Takie rzeczy zdarzaja się raz na milion lat...
Dzisiaj syn będzie kontaktował się z ambasadą.

Gorąco zachęcam wszystkich "nabijaczy ilości postów" do krytycznego skomentowania tej sprawy.

Wszystkim dziękują za pomoc. Napiszę, jak się to wszystko zakończyło.

cropag :papa:


Wcale nie na milion tylko często - ostatnio znajomi nie polecieli na urlop bo ich dziecko miało nie ważny paszport (okazało się na lotnisku). Z tego samego samolotu (czyli ca' 150 osób) nie odleciała jeszcze 1 rodzina - nieważny DO - plastikowy -coś około tygodnia.

pozdrav.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2014 11:24

4 osoby wyruszają do Chorwacji bez dokumentów,
przejeżdżają przez granicę. gdzie sprawdza się paszporty i dowody i nikt tego nie zauważa :D :D :D

Bez dokumentów meldują się na miejscu :D :D :D

A z pozostawionych w Polsce paszportów 3 na 4 są nieważne 8)

Sorry, ale jak ktoś w coś takiego uwierzy, to jest ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.08.2014 11:30

A jak wjechali w tamtą stronę???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak wrócić? Pomocy!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone