Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak To Jest Z Kwaterami???rezerwowac Czy W Ciemno Jechac???

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 08:11

Kocurek napisał(a):....Czyli co: nie muszę latać za tym paszportem? przez Słowację, Węgry i w Chorwacji wystarczy ważny dowód osobisty?....

Co do Węgier i Słowacji uznam, że pytania nie widziałem ;-)
To tzw oczywista oczywistość skoro są to kraje UE :-)
Natomiast do Chorwacji obywatele UE mogą wjeżdzać na podstawie D.O. od ponad 2 lat.
Jakim dokumentem bedziesz się posługiwała na granicy węgiersko - chorwackiej to Twój wybór.
Kocurek napisał(a):..... a jak jest z dzieckiem? dla syna mam paszport, robiony wtedy, gdy drugiego dziecka nie było (ale ważny) a dla córki nie mam żadnego dokumentu....

Dzieci podobnie jak dorośli jeżdzą albo na podstawie WAŻNEGO paszportu albo WAŻNEGO dowodu osobistego. Nie ma tu żadnego wyjątku ;-)
Kocurek napisał(a):.... Pozdrawiam krajana ;) prawie z Rzeszowa :)

Dziekuję i wzajemnie :-)
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 04.06.2009 08:33

Dobra, mąż mnie zmusił, bo w pracy koledzy jego twierdzili, że muszą być paszporty - i zadzwoniłam do biura paszportowego w Rzeszowie.
Tam poinformowano mnie, że do Chorwacji MUSZĘ mieć paszport, nie dowód :?

To jak to w końcu kurka jest? już nic nie wiem :( każdy mówi co innego :( nie chciałabym wylądować pod granicą bez możliwości wjazdu....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 08:59

Kocurek napisał(a):....mąż mnie zmusił, bo w pracy koledzy jego twierdzili, że muszą być paszporty - i zadzwoniłam do biura paszportowego w Rzeszowie.
Tam poinformowano mnie, że do Chorwacji MUSZĘ mieć paszport, nie dowód :? ....

Niech Ci będzie - raz jeszcze coś wkleję na forum choć robiłem to niejednokrotnie i powoli mi się to nudzi........

Pytanie nr 1: czy koledzy z pracy to źródło prawa ?
Pytanie nr 2: czy pani udziejąca błędnych odpowiedzi przez telefon również jest żródłem prawa ?

Odpowiedź nr 1: na forum znajdziesz informacje nt przekraczamia granicy chorwackiej na podstawie dowodu osobistego - jest tego cała masa i również do znudzenia o tym pisano.....

Odpowiedź nr 2:
"Crossing the state border of the Republic of Croatia requires either a valid passport or an identity card"

cytat ten pochodzi ze strony www CHORWACKIEGO MSZ:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Kto ma racje koledzy z pracy czy panienka z okienka ? ;-)
Myślę, że na tym możemy zakończyć rozwiewanie nieprawdziwych informacji, które pochodzą od osób średnio zorientowanych w temacie.......
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 04.06.2009 09:11

Piotrek_B napisał(a):Pytanie nr 2: czy pani udziejąca błędnych odpowiedzi przez telefon również jest żródłem prawa ?
Odpowiedź nr 2:
"Crossing the state border of the Republic of Croatia requires either a valid passport or an identity card"

cytat ten pochodzi ze strony www CHORWACKIEGO MSZ:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


Pani z Biura Paszportowego chyba powinna wiedzieć? :roll: tym bardziej że nie powiedziała: "nie wiem" tylko była pewna, że do Chorwacji musi być paszport.
Idę poszperać jeszcze ;) o tym przekraczaniu granicy (mam nadzieje, że znajdę) i dziękuję za Twój trud, rozumiem, że jak się enty raz pisze to samo, to po pewnym czasie ma się dość 8)
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 04.06.2009 12:56

Kocurek napisał(a):...bo na forum brykam od wczoraj, i nie przeczytałam jeszcze wszystkiego

Noooo fajny okres przed Tobą.

Czytaj, czytaj, czytaj...
:papa:
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 04.06.2009 13:22

Kocurek napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):Pytanie nr 2: czy pani udziejąca błędnych odpowiedzi przez telefon również jest żródłem prawa ?
Odpowiedź nr 2:
"Crossing the state border of the Republic of Croatia requires either a valid passport or an identity card"

cytat ten pochodzi ze strony www CHORWACKIEGO MSZ:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


Pani z Biura Paszportowego chyba powinna wiedzieć? :roll: tym bardziej że nie powiedziała: "nie wiem" tylko była pewna, że do Chorwacji musi być paszport.
Idę poszperać jeszcze ;) o tym przekraczaniu granicy (mam nadzieje, że znajdę) i dziękuję za Twój trud, rozumiem, że jak się enty raz pisze to samo, to po pewnym czasie ma się dość 8)

Idź to tej Pani i podziękuj jej za rzetelną informację. To nie jest pierwszy rok kiedy można wjeżdżać na dowód. :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2009 13:28

Kocurek napisał(a):...Pani z Biura Paszportowego ...

Na podstawie paszportu masz dostęp do pakietu bezpłatnych podstawowych usług medycznych (tfu-tfu, nikomu źle nie życzę ale licho nie śpi).
Na podstawie DO za ten sam pakiet płacisz 100 %
To chyba też warto wiedzieć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 15:20

JacYamaha napisał(a):...Na podstawie paszportu masz dostęp do pakietu bezpłatnych podstawowych usług medycznych......Na podstawie DO za ten sam pakiet płacisz 100 %.....

Dość czesto to piszesz.
Mam prośbe - wklej link z podstawą prawną tego twierdzenia.
Tylko, please.....nie z polskiego MSZ :wink:
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 05.06.2009 07:12

JacYamaha napisał(a):Na podstawie paszportu masz dostęp do pakietu bezpłatnych podstawowych usług medycznych (tfu-tfu, nikomu źle nie życzę ale licho nie śpi).
Na podstawie DO za ten sam pakiet płacisz 100 %
To chyba też warto wiedzieć.


Na tym mi akurat nie zależy 8) opiekę lekarską będę mieć przy boku ;)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.06.2009 14:05

Kocurek napisał(a):Pani z Biura Paszportowego chyba powinna wiedzieć? :roll: tym bardziej że nie powiedziała: "nie wiem" tylko była pewna, że do Chorwacji musi być paszport.


Cóż... Jeszcze nie trafiłam w urzędzie na kompetentnego pracownika... Zazwyczaj to ja idę i ich uświadamiam, ze przepisy się pozmieniały i przedstawiam akty prawne, żeby się dokształcili.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 05.06.2009 14:15

Do Ines (i innych)
Jak we wrześniu do CRO to TYLKO "W CIEMNO"!!! Kwaterę znajdziesz bez najmniejszego problemu, wszędzie, nawet w najbardziej prestiżowych miejscach. I zaoszczędzisz kupę kasy. Targuj sie mocno, lecz kulturalnie. Przez to zdąbedziesz jeszcze sympatię Chorwatów (wydaje mi się, że jest to jeden z czynników, którym ich obdarzyła historia bliskosci z Cesarstwem Otomańskim). Pozdr.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 05.06.2009 14:30

PS.
Natomiast, co do miesięcy lipiec-sierpień, to już inna bajka. Fajne miejsca z reguły wybrane. Pozostają te mniej atrakcyjne, nie mówiąc już o najbardziej nośnych miejscowościach i regionach. Niestety:( Ale głowa do góry, ja zamierzam mimo wszystko jechaś w lipcu w ciemno (średnia różnica między cenami agencji typu adriatic lub adriadatabanka, a bezpośrednim kupnem to ok. 20 euro na kwaterze za dzień dla czterech osób). Można też bezpośrednio maila do Chorwata, ale wysłałem 5 w fajne, wg mnie miejsca i wszystkie zajęte.
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 08.06.2009 12:28

Plumek napisał(a):
Kocurek napisał(a):Pani z Biura Paszportowego chyba powinna wiedzieć? :roll: tym bardziej że nie powiedziała: "nie wiem" tylko była pewna, że do Chorwacji musi być paszport.


Cóż... Jeszcze nie trafiłam w urzędzie na kompetentnego pracownika... Zazwyczaj to ja idę i ich uświadamiam, ze przepisy się pozmieniały i przedstawiam akty prawne, żeby się dokształcili.


Ano, jak widać, ja też nie. Złożyliśmy jednak wnioski o paszporty, bo spokojnie zdążymy, więc i tak się przyda. Jakoś nigdy nie wiadomo, gdzie człowieka poniesie ;)
Hm, my jedziemy po 15 lipca, więc w pełni sezonu, ale w razie czego ;) będziemy tez mieć namiot. Ja tam kocham biwakowanie :lol:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 08.06.2009 19:47

JacYamaha napisał(a):
Kocurek napisał(a):...Pani z Biura Paszportowego ...

Na podstawie paszportu masz dostęp do pakietu bezpłatnych podstawowych usług medycznych (tfu-tfu, nikomu źle nie życzę ale licho nie śpi).
Na podstawie DO za ten sam pakiet płacisz 100 %
To chyba też warto wiedzieć.


A od kiedy paszport jest dokumentem do pakietu bezpłatnych podstawowych usług medycznych w innym kraju,jest to nie prawda.Na wyjazd należy pobrać kartę medyczną z NFZ na podstawową opiekę medyczną{o tym dzisiaj było w Telexpresie w skrócie} nie dotyczy powrotu do kraju i wielu innych usług za które trzeba zapłacić i to słono.Dodatkowo należy wykupić prywatnie ubezpieczenie zdrowotne,które w wersji podstawowej jest bardzo okrojone,ale jest.Dwa lata temu nasi znajomi mimo posiadania wykupionego ubezpieczenia musieli płacić u lekarza za wizytę,interesowała ich tylko kasa,fakt po powrocie firma ubezpieczeniowa pieniążki zwróciła.Życzę wszystkim samych zdrowych pobytów bez korzystania z lekarza.
dr_carlos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 03.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr_carlos » 09.06.2009 09:20

spoko KOCUREK dacie rade. My czyli ja i jeszcze 7 osób w szczycie zezonu znależlismy apartament na 8 osób, a w dodatku mielismy jeszcze wybór, i zapłacilismy śmieszne siano wiec głowa do góry.... POZDRAV :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jak To Jest Z Kwaterami???rezerwowac Czy W Ciemno Jechac??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone