Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak odwiedzić Wenecję???

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 05.07.2006 02:00

z checia podepne sie pod pytanie Kolegi. Wizja oplaty za parking 20E lekko przeraza ;-) a jezeli jest taka okazja, o ktorej napisales to napewno jest to swietne wyjscie.
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006
mogę już odpowiedzieć sam

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 06.07.2006 08:12

Pojechałem do Punta Sabioni, byłem tam 15 czerwca, znalazłem bez kłopotu miejsce na kempingu Miramare na samym końcu Punta Sabioni gdzie za dwie osoby, namiot i autko płaciełm wówczas 21,5 euro. Aby dostać się do Wenecji trzeba zapłacić 12 euro od głowy za bilet sieciowy stateczkami (bilet można kupić na recepcji kempingu). Top najbardziej ekonomiczna wersja bo od razu mozna popłynąć takim stateczkiem po canale Grande i w każde inne miejsce Wenecji też. Stateczki kursują praktycznie całą dobę, do przystanku z kempingu 5 minut marszu na piechotę. Nie sprawdzałem cen parkingów w Wenecji więc nie wiem jak metoda alternatywna czyli autem wychodzi finansowo ale moja okazała się naprawde dobra. Pozdrawiam, służę w razie czego dokładniejszymi informacjami.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2006 11:10

Czy to jest duży kemping?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.07.2006 11:25

30/06 - 01/07 - camping Fusina, z widokiem na Wenecję. Os. 8 euro, namiot 9 euro, samochód 5 euro. bilet na stateczek do Wenecji - 10 euro(t/p), płynie 10 - 15 minut. Spory kemp o dobrym standardzie.
pozdr
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 06.07.2006 11:42

Moim zdaniem nie ma co się pchać na Mestre bo w korkach stracicie pare godzin. Jak się jedzie od pólnocy to lepiej wcześniej zjechać na Jesolo. A sam parking w Punta Sabioni płaciłem 5 E. Bilet za 12 E uprawnia zarówno do płynięcia do Wenecji i z powrotem jak i wszystkimi tramwajami po Wenecji ( z wyjątkiem tego na lotnisko).
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 06.07.2006 15:46

w sumie dla mnie ta pierwsza miejscowka jest ciekawsza, gdyz bede jechal z Rijeki wybrzezem i dojazd latwiejszy, aczkolwiek mam pytanie z dojazdem do Fusiny. Patrzac na mape jest po lewej stronie od Wenecji. Trzeba sie wbijac na autobane i czy trzeba za nia placic ? :-) W zwiazku z doscc dluga trasa, staramy sie zrobic wyjazd jak najbardziej 'low cost' :wink: i nie zalezy nam na czasie. bylbym wdzieczny za info.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 07.07.2006 08:21

Fatboy napisał(a):w sumie dla mnie ta pierwsza miejscowka jest ciekawsza, gdyz bede jechal z Rijeki wybrzezem i dojazd latwiejszy, aczkolwiek mam pytanie z dojazdem do Fusiny. Patrzac na mape jest po lewej stronie od Wenecji. Trzeba sie wbijac na autobane i czy trzeba za nia placic ? :-) W zwiazku z doscc dluga trasa, staramy sie zrobic wyjazd jak najbardziej 'low cost' :wink: i nie zalezy nam na czasie. bylbym wdzieczny za info.


Niestety nie podpowiem Ci nic o dojeździe od strony północy. Do Fusiny dotarłem od południa, po nocnej jeździe z Gargano. W kwestii korków na autostradzie w okolicach Mestre Łukasz ma rację! W okolicy zjazdu z autostrady były ogromne korki, a jechałem tam o godz. 6 rano!
pozdr
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 07.07.2006 12:21

Wszystkie informacje o Miramare (duży jest rzeczą względną nie jest to moloch na stronce : http://www.camping-miramare.it/ Zjechałem dośc wcześnie z autostrady ale samo Jesolo to też duzy orzech do zgryzienia jesli chodzi o korki 40km jechałem 1,5 godziny w godzinach wieczornych
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 10.07.2006 08:04

Nie mam pod ręką mapy więc Ci dokładnie nie powiem ale bezpłatny jest chyba ten odcinek autostrady, który jest "obwodnicą Wenecji)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 11.07.2006 12:41

Byliśmy w Wenecji w czerwcu. Jechaliśmy z Vrsaru przez Triest autostradą. Przejazd przez Triest to proba sił. Droga w przebudowie. Potem autostrada do samej Wenecji. Korkow nie zaznaliśmy żadnych za autostradę zapłaciliśmy chyba 5,7 euro. Z Vrsaru do Wenecji ok. 280 km - 3,5 godz. W Wenecji piętrowy parking komunalny po prawej stronie - 20 euro. Nas skierowano na ostatni 10 poziom - super widok na Canal Grande. Mieliśmy przewodnik i mapę kupioną wcześniej w Polsce ale niespecjalnie z nich korzystaliśmy. Trzeba po prostu trzymać się żółtych tabliczek kierujących na plac sw. Marka. Im bliżej placu - tłum coraz większy a byliśmy w czwartek w czerwcu. Najciaśniej chyba w okolicach mostu Rialto. Co chwila polskie głosy (podobnie zresztą jak w Plitvicach).
Na samym placu i w okolicach - spodziewana ciasnota. Ale warto. Powrót ze względu na dzieci zaplanowaliśmy najtańszym (oprócz nóg) środkiem transportu - czyli tramwajem wodnym - 5 euro od osoby. Zniżek niet. Pierwotnie planowaliśmy dopłynąć do samego parkingu (linia nr 1 lub 82) ale po kilku przystankach stwierdziliśmy, że cała ta jazda to pomyłka - ciasno i męcząco. Wysiedliśmy w polowie trasy i wróciliśmy pieszo. Naprawdę uważam, że można sobie darować wenecki transport i używać tylko nóg. O wiele przyjemniej, więcej można zobaczyć, zatrzymać gdzie się chce. Tym bardziej, że Wenecja jest naprawdę mniejsza niż się wydaje i tak naprawdę z parkingu na plac św. Marka można dojść w pół godz. No chyba, że ktoś chce odwiedzić jakąś wyspę lub przepłynąć się gondolą (drogo, gondolierzy: bluzeczki w paski, słomiane kapelusiki, czarne spodnie i trampki lub adidasy. Spędziliśmy w Wenecji kilka godzin i na pewno jeszcze tam wrócimy.
Aha, ktoś wcześniej napisał, że kręcił się po Trieście w drodze powrotnej 2 godz. My "tylko" pół. Oznakowany jest fatalnie ! W pewnym momencie trafiliśmy na skrzyżowanie na którym do Slowenii było wiecznie w lewo. Gdybyśmy tak chcieli kierować się tymi znakami jeździlibyśmy po skrzyżowaniu w kóło do us.... śmierci.
Aha, prom z Poreca do Wenecji jest strasznie drogi - ok. 250 zł/os. i płynie ok. 4 godz.
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 13.07.2006 18:02

janusz.w - moglbys odezwac sie na gg do mnie ? 1121560 . mam kilka pytan odnosnie Fusiny

Potter - jaka jest cena korzystania z gondoli / os ? Pewnie nasz wyjazdowy budzet tego nie wytrzyma, ale moze jednak sie skusze i wieczorem przeplyne z moja piekna :) w koncu to wakacje z ukochana, a nie z kumplami :wink:
Fuks_ja
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fuks_ja » 11.08.2006 16:11

pawel_46 napisał(a):Ja wyskoczyłem z Istrii konkretnie z Novigradu, droga ok 3 godź całkiem spokojnie autostrada a potem w Mestre trochę wolno ale dobre oznakowanie na parking wielopoziomowy (drogo) potwierdzam. Tprcello czy jakoś tak potem tramwajem wodnym na plac sw. Marka zwiedzanie i td krotko ale zawsze warto. Z powrotem byle wieksze korki pewnie z powodu powrotów do pracy ale warto było. Wyjechaliśmy ok 7:00 wrocilićmy ok 22 , To był czewiec tłumow nie było.


Ja także z Novigradu, z tym, że pojechaliśmy tam na 3 noce, a potem wróciliśmy do Chorwacji, tym razem na Krk ;) Moim zdaniem jechać na jeden dzień to stanowczo za mało, i trochę bez sensu zwiedzać Wenecję "na wariata".
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 21.08.2006 12:07

Potter, czy możesz napisać ile Was wyniosła wycieczka do Wenecji?
zzzzzzz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zzzzzzz » 23.08.2006 18:52

w Wenecji byłam 2 razy (wracając z Cro i jadąc na południe Włoch). Za każdym razem zatrzymywaliśmy się na kempingu Alba d'Oro na wschód od Wenecji. Kemping jest całkiem duży z basenem. Jeżdżą z niego (co godzinę, a jak trzeba to nawet częściej) autokary do Wenecji. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba kosztowały 3euro w dwie strony. Ma tylko jedną wadę-położony jest w pobliżu lotniska - na szczęście można sie przyzwyczaić i nie zwraca sie uwagi na startujące samoloty;)
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 27.08.2006 23:03

Autokar z Alba kosztuje 3.5 euro w dwie, 2 w jedną stronę.Można zaoszczędzić na parkingu podjeżdżając pod kempig(samochód można tam zostawić bezpłatnie-oczywiście przed bramą, jest sporo miejsca).Autokary odjeżdżają o pełnej godzinie od 9, wracają z Wenecji o wpół,ostatni 22.30
Kurcze, już w domu, a przedwczoraj w Wencji :(
Pozdrawiam
Jacek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jak odwiedzić Wenecję??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone