Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja to ....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Jak nie Chorwacja to ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 05.07.2014 10:41

Nie rozumiem ludzi którzy wyzywają tutaj od troli bo ktoś ma inne zdanie. Powiem Wam tak. Za chwilę i tak mnie też zrównacie do troli internetowych bo jeszcze nie byłem w Chorwacji ale moje zdanie jest takie że Chorwackie ceny są chore, Chorwackie standardy są słabe. A mam zdanie takie bo wiem jak to wszystko wygląda od osób które tam były.

Przykład 1: Kolega z pracy - wycieczka w maju 2014 dotowana przez pracodawcę, cena 900 za osobę - objazdówka. 4 różne noclegi z czego tylko jeden na poziomie, reszta słabe warunki. Jedzenie tragiczne (codziennie parówki na śniadanie w każdym miejscu). Kolega zadowolony tylko dlatego że miał to dofinansowanie i z żoną pojechał w niskiej cenie.

Przykład 2: W sierpniu 2013 mój sąsiad i ja mieliśmy jechać na 2 samochody. Ze wzgl. na poważną awarię samochodu przewyższającą koszt wycieczki (common rail) , zmiana planów. Sąsiad pojechał w dwie pary na Krk. Ceny na miejscu astronomiczne. Znaleźli gdzieś z dala od wody za 18euro/dobę w bardzo niskim standardzie. Ceny na miejscu bardzo wysokie. Teraz sąsiad nie widzi innej możliwości niż Chorwacja ale poza sezonem - wrzesień.

Przykład 3: Miesiąc temu (czerwiec 2014) mój kolega był na obiazdówce - Czarnogóra/Chorwacja. Wg. niego standard kwater w Czarnogórze nieporównywalnie wyższy (jak i same ceny znacznie niższe). Dalej. Ceny czegokolwiek na miejscu są prawie 2x wyższe w Chorwacji niż w Czarnogórze. Dużo większy wybór noclegów jest też w Czarnogórze.

Przykład 4: Tygodniowa wycieczka allin w Budvie przez bodajże rainbowtours - mojej dziewczyny szefowa była. 1800PLN z przelotami w dobrym standardzie. Wycieczki do Chorwacji w takiej cenie przez biuro niemożliwe (allin!)

Przykład 5: Szukam obecnie kwater i nie ma możliwości znalezienia przez internet kwater na 2 osoby na 7-8 dni poniżej 1000PLN. Nawet nawiązałem kontakt z koleżanką z którą siedziałem w liceum w ławce która wyszła za chorwata i która trudni się turystyką (Makarska) to dostałem odpowiedź że ona ma podpisaną umowę z agencją więc nie wynajmuje prywatnie ale może załatwić w niskiej cenie u sąsiadów ale nie ma opcji żeby zejść poniżej 20 euro / doba. Przez serwisy pośredniczące w wynajmowaniu kwater - ceny w Czarnogórze to ok. 1/2 tego co w Chorwacji. Ceny w sklepach podobno tak samo.


Ktoś może mnie teraz wyzwać od trola internetowego ale prawda jest jedna. W marcu byłem w Sharm El Sheikh z super last minute w hotelu Sol Y Mar Sharks Bay za 1207PLN z opcją allinclusive , wylot z Warszawy. Na miejscu kupiłem wycieczki: 70$ rafy koralowe Ras Mohammed, Sharm city tour - 15$. Jedzenie na miejscu kosmiczne, nieograniczone ilości warzyw, owoców, mięsa, alkoholi każdego rodzaju, świeże oliwki, ciasta, truskawki w czekoladzie, ryby. W pokoju tv lcd, klimatyzacja, basen, dojazd do morza 5min busem do bliźniaczego hotelu. Tam i tu bar z owocami, frytkami, piwem, winem, drinkami, kebabami, ciastami. Kiedyś mieszkałem w UK i poznałem w tym hotelu anglika który mieszkał tam gdzie ja mieszkałem (yorkshire) i dowiedziałem się że on kupił wycieczkę do tego hotelu na 2 tygodnie allin za 420 funtów brytyjskich czyli ponad 2000PLN. Niestety po tej wycieczce moje oczekiwania wzrosły tak bardzo że jak widzę jakieś zwykłe mieszkanie w cenie wycieczki o takim standardzie to mnie to odpycha. To nie jest reklama wycieczek do Egiptu. Po prostu to jest czysta logiczna kalkulacja. Wycieczka do Chorwacji wychodzi w biednej opcji, przy 2 osobach, samochodem ok 2000PLN na osobę przy zabraniu jedzenia z kraju. Tymczasem last minute do uwaga.......... Tajlandii zaczynają się od 3000PLN bez wyżywienia, przy czym jedzenie na miejscu jest tanie jak woda. Piasek biały, palmy, prawdziwa egzotyka. W 2007r. byłem w Bułgarii samochodem w ciemno , samochód honda civic 1,5 - niskie spalanie - 3 osoby, ceny na miejscu niskie (2 lewy za kebab = 4zł :hut: , w samym kururcie 4 lewy czyli 8zł :lol: ). Całość wyszła mnie 1400PLN zwiedzając Rumunię (Transylwania, Bukareszt). Oczywiście teraz ceny były by większe, to co wtedy kosztowało mnie 1400 teraz wyszło by 1600-1700PLN na osobę. Dodam że wielokrotnie robiłem wycieczki z Bukowiny Tatrzańskiej gdzie miałem śliczne kwatery za 35PLN/osoba i już zjeździłem za psie pieniądze Słowację i Węgry gdzie miałem na prawdę intensywne wycieczki że dosłownie na kwaterze nie siedziałem ani chwili i na prawdę w niskiej cenie mi się to udało.

To nie jest post który krytykuje Chorwację jako cel podróży. Osobiście w życiu widziałem wiele miejsc, byłem w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, UK, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Cyprze......... no i Egipcie. Uważam że mnie po prostu nie stać na to by jechać do Chorwacji. Może nie tyle co nie stać co tyle co sumienie nie pozwala mi wydać więcej za wycieczkę niż coś o znacznie większym standardzie i to z pełną obsługą. Nie śmiejcie się z Łukasza bo chłopak się zawiódł. Nie dziwię się. Większość ludzi tutaj to starzy wyjadacze którzy mają kontakty i wiedzą gdzie jechać by było w normalnej cenie. Tacy jak Łukasz .......... no i ja - jesteśmy zdani na obdarcie ze skóry w przypadku wycieczki w ciemno.
Łukasz789
Cromaniak
Posty: 669
Dołączył(a): 06.04.2010
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 05.07.2014 11:18

.
Ostatnio edytowano 27.10.2014 07:54 przez Łukasz789, łącznie edytowano 1 raz
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 05.07.2014 11:31

To że mam jeden post to nic nie oznacza. Forum czytałem już dawno a temat Chorwacji jest u mnie co roku od 3 lat więc co roku tu zaglądam i co roku widzę że coraz gorsze komentarze. Oczywiście są osoby tak zakochane na zabój że świata nie widzą (może rodziny PL-HR) ale prawda jest taka że cenowo jest coraz gorzej. Na pewno wejście do UE nie poprawiło standardów ale na pewno podbiło ceny. Prawda jest taka że Chorwacja ze wzgl. na swoje położenie oferuje najbliższą opcję (odległość=zmęczenie/paliw=cena) na czystą wodę morza śródziemnego. Teraz moja dziewczyna chce jechać koniecznie nad morze i koniecznie za granicę i oczywiście znowu temat Chorwacji wraca jak bumerang. Nie wiem czy zdecyduję się jechać do Cro ale jeszcze dojdzie do tego że wyląduję w Budvie albo Turcji gdzie płacąc też 2000PLN nie będę interesował się zakupami bo alko/jedzienie/przejazd i ciepłe morze będzie bez ograniczeń/bez problemu.

No chyba że ktoś z tych co tak zaatakowali że nie jest tak drogo da mi namiar na kwaterę dla 2 osób za max 30e za dobę na kwaterę. Wątpię.
Ostatnio edytowano 05.07.2014 11:35 przez walazz, łącznie edytowano 1 raz
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.07.2014 11:32

walazz napisał(a): jeszcze nie byłem w Chorwacji ale moje zdanie jest takie że Chorwackie ceny są chore, Chorwackie standardy są słabe. A mam zdanie takie bo wiem jak to wszystko wygląda od osób które tam były.

W marcu byłem w Sharm El Sheikh z super last minute w hotelu Sol Y Mar Sharks Bay za 1207PLN z opcją allinclusive

To nie jest post który krytykuje Chorwację jako cel podróży.

Drogi Łukaszu, yyyy znaczy Walazz... sam sobie przeczysz,
ale fantazję to Ty masz bracie przezaje****** :) :)
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 05.07.2014 11:37

Napisz sobie do admina i sprawdź sobie IP nadawcy i się ogarnij. Jestem inną osobą. Mam na imię Michał i mieszkam w Łodzi.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 05.07.2014 11:37

Niestety jest trochę prawdy o cenach, sam się przekonałem będąc w tamtym roku W Czarnogórze i Chorwacji
Ponieważ miałem objazdówkę ,noclegi po dwa dni w różnych miejscach ,ceny były 60EU za dobę na dwie osoby a w Czarnogórze nawet za jeden dzień mogłem wynająć za 35 EU za dobę :roll:
Chociaż ceny tam pomału zaczynają piąć się w górę :wink:
...ale ja miałem świadomy wybór co do cen, więc nie narzekałem i pojechałem :wink:
edytasek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 16.05.2010
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytasek » 05.07.2014 11:38

walazz napisał(a):To że mam jeden post to nic nie oznacza. Forum czytałem już dawno a temat Chorwacji jest u mnie co roku od 3 lat więc co roku tu zaglądam i co roku widzę że coraz gorsze komentarze. Oczywiście są osoby tak zakochane na zabój że świata nie widzą (może rodziny PL-HR) ale prawda jest taka że cenowo jest coraz gorzej. Na pewno wejście do UE nie poprawiło standardów ale na pewno podbiło ceny. Prawda jest taka że Chorwacja ze wzgl. na swoje położenie oferuje najbliższą opcję (odległość=zmęczenie/paliw=cena) na czystą wodę morza śródziemnego.



Skoro od tylu lat śledzisz forum to powinieneś wiedziec, że Chorwacja leży nad morzem adriatyckim.

Co do Twojej wypowiedzi o Egipcie nie znam biura podróży z którego można pojechac tam za tak małe pieniądze. Zaręczam, że nigdzie nie znajdziesz oferty za te pieniądze o których piszesz w formule all inclusive, blisko morza i jeszcze w sezonie.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.07.2014 11:55

Dla mnie Egipt nie wchodzi w grę, ja muszę mieć swobodę poruszania, nie poczucie, że siedzę, w sztucznej enklawie dla bogatych turystów, a tak naprawdę to smutny i biedny kraj...Sorry mnie to odpycha już wolę drożej, w normalnym kraju, gdzie mogę iść gdzie chce...
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 05.07.2014 11:57

Adriatyk jak adriatyk. Jak jedziesz do Krynicy Morskiej to mówisz że nad Bałtyk czy Zatokę Gdańską?. Kolejny
niedowiarek........ ale ok. Żeby CI udowodnić................ i zakończyć głupie podważanie wypodziedzi innych.

i.imgur.com/laGS1WI.jpg


W tripadvisor wpisać SOL Y MAR SHARKS BAY - SYNAI to zobaczycie zdjęcia i opinie.

i.imgur.com/HVhVBeC.jpg

Dalej.......... czytaj ze zrozumieniem. Hotel był z dala od morza (ok 4-5km) a plaża ręczniki, leżaki, bary, restauracje w bliźniaczym hotelu Jazz Belvedere z obowiązyującym allinclusive z wycieczki. Tak samo napisałem że byłem w marcu - było minimum 28 stopni a pod koniec pobytu juz pow. 30. Morze ciepłe, bez problemu kąpałem się. Pływałem na rafach bez kombinezonu piankowego. Teraz Egipt/Turcja alinn jest za ok. 2000PLN na osobę na dobrym poziomie jako last w sezonie. Dlatego jestem i piszę tutaj bo mam dylemat czy ryzykować Chorwację na oszczędzanie czy już szukać Turcji Egejskiej z wycieczkami na wyspy greckie. Z jednej strony zawsze chciałem zobaczyć Chorwację z drugiej strony te ceny.............. Obawiam się że pojadę , zirytuję się i w końcu nadrobię te 500km i pojadę do Budvy przy czym nie wiem czy chce mi się robić takie trasy. A jak człowiek pomyśli to tak na prawdę nie jadąc do Chorwacji za 2000-2500PLN można dołożyć 1000PLN i za rok pojechać do Tajlandii co jest w ogóle już szał ciał. Kwestia wyboru.
Ostatnio edytowano 05.07.2014 12:15 przez walazz, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.07.2014 12:14

walazz napisał(a):i.imgur.com/laGS1WI.jpg

Obrazek
walazz napisał(a):i.imgur.com/HVhVBeC.jpg

Obrazek Proszę bardzo 8)




I Adriatyk, morze Śródziemne z łaski swojej :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.07.2014 12:14

walazz napisał(a): W marcu byłem w Sharm El Sheikh z super last minute w hotelu Sol Y Mar Sharks Bay za 1207PLN z opcją allinclusive , wylot z Warszawy. Na miejscu kupiłem wycieczki: 70$ rafy koralowe Ras Mohammed, Sharm city tour - 15$. Jedzenie na miejscu kosmiczne, nieograniczone ilości warzyw, owoców, mięsa, alkoholi każdego rodzaju, świeże oliwki, ciasta, truskawki w czekoladzie, ryby. W pokoju tv lcd, klimatyzacja, basen, dojazd do morza 5min busem do bliźniaczego hotelu. Tam i tu bar z owocami, frytkami, piwem, winem, drinkami, kebabami, ciastami.

Szacun.
edytasek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 16.05.2010
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytasek » 05.07.2014 12:29

walazz napisał(a):Adriatyk jak adriatyk. Jak jedziesz do Krynicy Morskiej to mówisz że nad Bałtyk czy Zatokę Gdańską?. Kolejny
niedowiarek........ ale ok. Żeby CI udowodnić................ i zakończyć głupie podważanie wypodziedzi innych.

i.imgur.com/laGS1WI.jpg


W tripadvisor wpisać SOL Y MAR SHARKS BAY - SYNAI to zobaczycie zdjęcia i opinie.

i.imgur.com/HVhVBeC.jpg

Dalej.......... czytaj ze zrozumieniem. Hotel był z dala od morza (ok 4-5km) a plaża ręczniki, leżaki, bary, restauracje w bliźniaczym hotelu Jazz Belvedere z obowiązyującym allinclusive z wycieczki. Tak samo napisałem że byłem w marcu - było minimum 28 stopni a pod koniec pobytu juz pow. 30. Morze ciepłe, bez problemu kąpałem się. Pływałem na rafach bez kombinezonu piankowego. Teraz Egipt/Turcja alinn jest za ok. 2000PLN na osobę na dobrym poziomie jako last w sezonie. Dlatego jestem i piszę tutaj bo mam dylemat czy ryzykować Chorwację na oszczędzanie czy już szukać Turcji Egejskiej z wycieczkami na wyspy greckie. Z jednej strony zawsze chciałem zobaczyć Chorwację z drugiej strony te ceny.............. Obawiam się że pojadę , zirytuję się i w końcu nadrobię te 500km i pojadę do Budvy przy czym nie wiem czy chce mi się robić takie trasy. A jak człowiek pomyśli to tak na prawdę nie jadąc do Chorwacji za 2000-2500PLN można dołożyć 1000PLN i za rok pojechać do Tajlandii co jest w ogóle już szał ciał. Kwestia wyboru.




Piszesz, że masz dylemat. Ja to odbieram raczej jako udowadnianie, że gdzie indziej jest taniej, lepiej itp. A ceny to pojęcie ruchome. Chcesz wydac 10 tyś to wydasz, chcesz 5 to też. W każdym miejscu można wydac różne pieniądze. Najlepszym wyjściem jest pojechac i przekonac się na własnej skórze. Takie gdybanie jak Twoje jest wybacz ale bez sensu. Byłam w wielu krajach i mam punkt odniesienia. Twoim punktem odniesienia jest to co usłyszałeś i przeczytałeś. Dla mnie to żaden punkt odniesienia. Bo i do czego? Wybieram się do Albanii. Znajomi mówią, że nie warto. Że brudno, biednie, daleko i drogi fatalne. Każdy inteligenty człowiek bierze takie opinie z przymrużeniem oka bo opinie są subiektywne. Także jedz chłopie do tej Chorwacji a potem opiniuj.
Tak na zakończenie dodam, że nie rozumiem Twojego toku myślenia odnośnie tego które morze jest którym. Uczyli tego na geografii w IV kl podstawówki. Morze Adriatyckie i Morze Śródziemne to dwa różne morza. Adriatyk jest co prawda odgałęzieniem Śródziemnomorskiego no ale....Zresztą widzę, że Ty jesteś ten typ który zawsze wie lepiej:) Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 05.07.2014 12:32 przez edytasek, łącznie edytowano 1 raz
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.07.2014 12:30

odszczekuję tę fantazję :) znaczy... może masz, ale wycieczkę faktycznie tanio wyhaczyłeś :oops:
Załączniki:
szczekam.jpg
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.07.2014 12:39

edytasek napisał(a):Wybieram się do Albanii. Znajomi mówią, że nie warto. Że brudno, biednie, daleko i drogi fatalne. Każdy inteligenty człowiek bierze takie opinie z przymrużeniem oka bo opinie są subiektywne.
[/quote]
kumpel był 2 lata temu (może 3) i pozdrowił nas takimi oto zdjęciami :)

ale generalnie bardzo, bardzo sobie chwalił :) też bym jechał, ale małża się boi :)
Załączniki:
przekaskanabulwarze.JPG
drogakrajowa.JPG
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 05.07.2014 13:22

cooleczka napisał(a):odszczekuję tę fantazję :) znaczy... może masz, ale wycieczkę faktycznie tanio wyhaczyłeś :oops:

No tanio tanio, szkoda że tak tanio do CRO nie ma. Wtedy strasznie mi się przyfarciło z tą wycieczką, panie w TUI to oczy otworzyły ze zdziwienia że komputer wygenerował taką cenę. Niemniej jednak będę od poniedziałku szukał przez net kwater na 5-6 dni przy opcji +2x 1 nocleg nad balatonem. Tak żeby wycieczka zamknęła się w 2000PLN przy jedzeniu częściowo z kraju. Samochodem benzyna 1.6 (~6L/100km) 2 osoby. Celuję na kontynent pomiędzy Crikvenica / Zadar. Zdaje mi się że tam będzie tanio i w miarę. Myślałem też żeby pojechać do Wenecji - ok. 250-280km w jedną jest + zwiedzanie miasta Pula i koloseum na Istrii. Jak bym się zamknął w kosztach 4000PLN przy 2 osobach to byłbym zadowolony. Nie myślę by tam pić czy zajadać się ale po prostu popływać w czystym morzu i się w końcu "odhaczyć". Jak nie znajdę...............


PS.Co do jedzenia. Przez pewien czas w SolYMar robiłem zdjęcia czym tam karmią........... później mi się odechciało. W Cro takie jedzenie w koszcie wycieczki za 2000PLN na tydzień jest chyba nierealne.
imgur.com/gallery/BsuWv/
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone