Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja to ....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.07.2014 14:37

walazz napisał(a):No chyba że ktoś z tych co tak zaatakowali że nie jest tak drogo da mi namiar na kwaterę dla 2 osób za max 30e za dobę na kwaterę. Wątpię.

A taka np. za 40 ojro dla 4 osób z klimą w cenie, 100 metrów od Jadrana (oczywiście w sezonie) może być?
Niestety nie dostaniesz, ale musisz mi uwierzyć na słowo.

Do reszty sie nie odniosę, bo na rekinach w Egipcie nie byłem.
Mało tego.
Nie wybieram się nawet.

ps.
A tak na marginesie to wcale nie uważam, że w Chorwacji jest tanio.
Niemniej jednak, jeżeli do tego podejdziesz dopowiednio logistycznie.......

I proponuję się samemu wybrać i potem ocenić.
Bo wiesz, jak to z kolegami bywa.. :?

Kiedyś jeden tak się w Rumunii nawalił, że podobno.....Draculę widział. 8O
Dasz wiarę? 8O :mrgreen:
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 05.07.2014 14:49

:) Wiesz. No właśnie. Logistyka. Akurat w tym roku nie ma innej możliwości by pojechać w więcej osób. Zdaję sobie sprawę że w dwie to koszta znacznie rosną. Idealnie jest mieć combi i 4 osoby. Wtedy na pewno by było finansowo dużo lepiej.

Znalezienie 4 osobowej kwatery w cenie 40e jest wg. mnie nierealne jadąc w ciemno i bez znajomości. Prędzej 60e - to OK. Nawet przy 60e przy 4 osobach się inaczej kalkuluje niż 40e dla 2 osób.

Co do tego o moich "informatorach" to nie mam powodu by nie wierzyć. Poza tym jak to mawiają. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A każdy na innym stołku siedzi i dysponuje innymi funduszami.

PS. Co do rekinów.......... trochę się bałem........ ale z drugiej strony jako jedyni polacy w hotelu poznaliśmy ruskich - którzy myśleli że my rosjanie, a my że oni polacy bo reszta ludzi to angole. Koniec końców. My baliśmy się jechać do Izraela na wycieczkę a oni bali się rekinów. Ja pływałem, oni widzieli Jerozolimę. Wszyscy żyją :hut:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.07.2014 19:23

Ja również uwielbiam Egipt i tamtejszy przepych i luksus....w hotelach. Poza nimi lepiej nie wychodzić. Poza wielkimi miastami sama pustynia i kamienie. Wciąż czepialscy tubylcy o bakszysz. Człowiek się przyzwyczaił ale są i plusy i minusy.
Ja w zeszłym roku za siedzenie w bądź co bądź ekskluzywnym hotelu zapłaciłem 11 klocków za 15 dni.
Wszystkiego opór ale niestety tylko w hotelu.
Akurat rok temu chciałem się wygrzać i leniuchować. Podobało mu się i z chęcią znalazłbym taka ofertę za 6000zł. (4 osoby).
Nawet wg. Twojej relacji dzisiaj niemożliwe.
Chorwację za 11000 to chyba z 3-4 tygodnie i wyżywienie w samych restauracjach i robienie co się chce.

W Polsce mialem pokój, bez kuchni, bez klimy. W jednym pokoju 2 łóżka. 1 dla mnie i żony, drugie dla dzieci (zero intymności). Deszcz przez 80% pobytu. Cena 180zł ~ 45€.
W tym roku jadę pod Dubrownik za 48€ z klimą, wifi i 99% pogoda słoneczną.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 06.07.2014 12:53

walazz napisał(a):
To nie jest post który krytykuje Chorwację jako cel podróży. Osobiście w życiu widziałem wiele miejsc, byłem w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, UK, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Cyprze......... no i Egipcie. Uważam że mnie po prostu nie stać na to by jechać do Chorwacji. Może nie tyle co nie stać co tyle co sumienie nie pozwala mi wydać więcej za wycieczkę niż coś o znacznie większym standardzie i to z pełną obsługą. Nie śmiejcie się z Łukasza bo chłopak się zawiódł. Nie dziwię się. Większość ludzi tutaj to starzy wyjadacze którzy mają kontakty i wiedzą gdzie jechać by było w normalnej cenie. Tacy jak Łukasz .......... no i ja - jesteśmy zdani na obdarcie ze skóry w przypadku wycieczki w ciemno.


Nie stać mnie... nie jadę. :!: Prosta sprawa..... A skoro bywałeś w różnych miejscach... to tam jedź a nie czepiasz się i narzekasz jak to jest drogo w Chorwacji i jak to chorwaci obdzierają wszystkich ze skóry.. :mrgreen: nie znoszę takiego bezsensownego narzekania.... :evil:
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 06.07.2014 13:36

walazz napisał(a):
cooleczka napisał(a):odszczekuję tę fantazję :) znaczy... może masz, ale wycieczkę faktycznie tanio wyhaczyłeś :oops:

No tanio tanio, szkoda że tak tanio do CRO nie ma.
imgur.com/gallery/BsuWv/


Jak wspaniałe są co roku te same tematy i udowadnianie takich racji.

Sprawa jest prosta - skoro w Chorwacji jest tak drogo to widocznie jest wielka grupa ludzi, która uważa, że warto tyle zapłacić. Jest to bardzo prosta sprawa bo jak sam widzisz jest wiele alternatyw innych i jest wolny rynek. Nie wiem kto Cię okłamywał, że Chorwacja jest tania - nie jest dla osób oczekujących tego co Ty.
Porównywanie marcowego wyjazdu do Egiptu do szczytu sezonu w Chorwacji jest co najmniej niepoważne. Zawsze możesz jechać do Monaco, Hiszpanii, Włoch.

Całą dyskusję można podsumować:
BMW też jest nienormalne, że chce 200tys za samochód skoro Dacia oferuje samochód za 50tys. I ten i ten jedzie, ma klimę i Dacia mniej pali. Powariowali!!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10865
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.07.2014 14:04

szpecgos napisał(a): Nie wiem kto Cię okłamywał, że Chorwacja jest tania - nie jest dla osób oczekujących tego co Ty.

pseudo-znajomi co to chcieli być po prostu lepsi
szpecgos napisał(a):
Całą dyskusję można podsumować:
BMW też jest nienormalne, że chce 200tys za samochód skoro Dacia oferuje samochód za 50tys. I ten i ten jedzie, ma klimę i Dacia mniej pali. Powariowali!!

:lol: sedno
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 07.07.2014 12:49

walazz napisał(a):
Raczej powinno się przestrzegać przed zbyt wielkim optymizmem bo trzeba mieć minimum 2000PLN na osobę i 1000PLN w zapasie minimum, gdziekolwiek już jadąc do CRO. Oprócz tego kartę EKUZ + najlepiej ubezpieczenie turystyczne + assistance dla samochodu na europę (poczytajcie o historiach jak komuś samochód nawalił i w trakcie okazało się że assistance miała osoba tylko na PL........... koszt sprowadzenia samochodu = 4000-5000PLN).

Myslę, że najlepszym sposobem po prostu nie ruszać się z domu. Wtedy pieniądze można przeznaczyć na remont.. :wink: ubezpieczenie niepotrzebne, assistance również... Ty spokojny, samochód niezużyty... Super sprawa... :roll:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 07.07.2014 12:51

walazz napisał(a):
szpecgos napisał(a):Jak wspaniałe są co roku te same tematy i udowadnianie takich racji.

Sprawa jest prosta - skoro w Chorwacji jest tak drogo to widocznie jest wielka grupa ludzi, która uważa, że warto tyle zapłacić. Jest to bardzo prosta sprawa bo jak sam widzisz jest wiele alternatyw innych i jest wolny rynek. Nie wiem kto Cię okłamywał, że Chorwacja jest tania - nie jest dla osób oczekujących tego co Ty.
Porównywanie marcowego wyjazdu do Egiptu do szczytu sezonu w Chorwacji jest co najmniej niepoważne. Zawsze możesz jechać do Monaco, Hiszpanii, Włoch.

Całą dyskusję można podsumować:
BMW też jest nienormalne, że chce 200tys za samochód skoro Dacia oferuje samochód za 50tys. I ten i ten jedzie, ma klimę i Dacia mniej pali. Powariowali!!

Nie porównuj w taki prymitywny sposób ...... że BMW to CRO? Może w Twoim rozumowaniu takie uproszczenie zdaje egzamin. Tymczasem obawiam się że sprawa jest bardziej skomplikowana. Co do samochodów to nie będę się wypowiadać bo o BMW - a raczej jego kierowcach bardzo złą mam opinię , którą Cię nie uraczę bo rozpęta się kolejna wojenka na forum, samochód niczego nie jest winien.

Nikt mnie nie okłamywał. Ja po prostu WYPYTUJĘ i chcę dowiedzieć się jak to jest na prawdę. Tzn. już po części się dowiedziałem. 1000PLN = 2 os. na 6-7dni max za sam pobyt w północnej/środkowej CRO przy wersji oszczędnej. Na 4 osoby minimalnie drożej - 1200-1400PLN i wychodzi taniej w przeliczeniu na osobę.

Nikt nie ocenia CRO. Tylko jak się czyta takie teksty jak jedź śmiało, znajdziesz "tanio"............... są moim zdaniem wprowadzające w błąd. Właśnie sprawdzałem na stronie booking i hotele na 9 dni dla 2 osób ze śniadaniem są po 3-4-5-6 tyś. PLN co jest chore. Kwatery prywatne są po 20e / osobę - Makarska na ten sezon (info z pierwszej ręki - koleżanka prowadzi pensjonat z chorwatem). Na prawdę ludzie powinni mierzyć siły na zamiary. Raczej powinno się przestrzegać przed zbyt wielkim optymizmem bo trzeba mieć minimum 2000PLN na osobę i 1000PLN w zapasie minimum, gdziekolwiek już jadąc do CRO. Oprócz tego kartę EKUZ + najlepiej ubezpieczenie turystyczne + assistance dla samochodu na europę (poczytajcie o historiach jak komuś samochód nawalił i w trakcie okazało się że assistance miała osoba tylko na PL........... koszt sprowadzenia samochodu = 4000-5000PLN).


człowieku po co ty się na tym forum rejestrowałeś :?:
Nie chcesz nie jedź, a te twoje czysto teoretyczne doświadczenia zostaw dla siebie. Bo pier... bez sensu. Skoro masz doświadczenie z Sharmem to jedź może do Hurgady BĘDZIE TANIEJ I FAJNIEJ, nie trzeba assistance stresów i w ogóle będzie fajnie:) Polecam Exim tours :!:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 07.07.2014 12:55

przemo99 napisał(a):

człowieku po co ty się na tym forum rejestrowałeś :?:
Nie chcesz nie jedź, a te twoje czysto teoretyczne doświadczenia zostaw dla siebie. Bo pier... bez sensu. Skoro masz doświadczenie z Sharmem to jedź może do Hurgady BĘDZIE TANIEJ I FAJNIEJ, nie trzeba assistance stresów i w ogóle będzie fajnie:) Polecam Exim tours :!:

Sądzę, że takim ludziom wszędzie będzie za drogo.... Najlepiej im wychodzi narzekanie i sianie zamętu... :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10865
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.07.2014 13:11

kalach napisał(a):Gdzie znajde namiary na niego :) ?


wysłałem Ci namiar na maila :papa:
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 07.07.2014 14:04

walazz napisał(a):Nie porównuj w taki prymitywny sposób ...... że BMW to CRO? Może w Twoim rozumowaniu takie uproszczenie zdaje egzamin. Tymczasem obawiam się że sprawa jest bardziej skomplikowana. Co do samochodów to nie będę się wypowiadać bo o BMW - a raczej jego kierowcach bardzo złą mam opinię , którą Cię nie uraczę bo rozpęta się kolejna wojenka na forum, samochód niczego nie jest winien.

Nie wiem po co to wtrącanie o kierowcach ale takie porównanie jest jak najbardziej na miejscu. Ludzie płacą tyle za samochód bo ich stać i uważają, że warto tyle zapłacić. Ktoś uważa, że warto zapłacić 100e za dobę w Cannes a ktoś inny, tyle samo w Bergen gdzie pada cały rok prawie. Czy powariowali w Bergen? nie wiem ale jakoś chyba nie narzekają na brak chętnych.
walazz napisał(a):Nikt mnie nie okłamywał. Ja po prostu WYPYTUJĘ i chcę dowiedzieć się jak to jest na prawdę. Tzn. już po części się dowiedziałem. 1000PLN = 2 os. na 6-7dni max za sam pobyt w północnej/środkowej CRO przy wersji oszczędnej. Na 4 osoby minimalnie drożej - 1200-1400PLN i wychodzi taniej w przeliczeniu na osobę.

1200zł mnie na początku czerwca kosztował 5 dniowy pobyt nad Bałtykiem (bez szaleństw, nocleg, dojazd, jedzenie) więc nie wiem skąd masz informacje, że 1000zł starczy na 2 osoby a 1400 na 4 bo już Ci mówię, że nie na podstawie cen jakie pamiętam(2 lata temu).
walazz napisał(a):Nikt nie ocenia CRO. Tylko jak się czyta takie teksty jak jedź śmiało, znajdziesz "tanio"............... są moim zdaniem wprowadzające w błąd. Właśnie sprawdzałem na stronie booking i hotele na 9 dni dla 2 osób ze śniadaniem są po 3-4-5-6 tyś. PLN co jest chore. Kwatery prywatne są po 20e / osobę - Makarska na ten sezon (info z pierwszej ręki - koleżanka prowadzi pensjonat z chorwatem). Na prawdę ludzie powinni mierzyć siły na zamiary. Raczej powinno się przestrzegać przed zbyt wielkim optymizmem bo trzeba mieć minimum 2000PLN na osobę i 1000PLN w zapasie minimum, gdziekolwiek już jadąc do CRO. Oprócz tego kartę EKUZ + najlepiej ubezpieczenie turystyczne + assistance dla samochodu na europę (poczytajcie o historiach jak komuś samochód nawalił i w trakcie okazało się że assistance miała osoba tylko na PL........... koszt sprowadzenia samochodu = 4000-5000PLN).


Ale co w tym jest chorego? przecież wystarczy wejść na jakąkolwiek stronę z kwaterami albo na to forum aby wiedzieć jakie są ceny. Nie wiem kto Ci powiedział, że za 1000zł pojedziesz do Chorwacji, ale ktoś Cię okłamał.
15-20e/ osoba w sezonie to standard i co w tym dziwnego? jadąc teraz na weekend nad Bałtyk ceny na początku czerwca były od 12-15e/osoba (świnoujście 20e). W lipcu i sierpniu wszędzie powyżej 20e/osoba (chore? nie wiem widocznie mają klientów). Rok temu zjeździłem Costa Brava (też własna organizacja), praktycznie wszystko trochę droższe niż w Chorwacji. Czy jest coś ciekawszego? dla mnie nie i byłbym w stanie zapłacić więcej za Chorwację(oczywiście nie żałuję wydanych pieniędzy bo też było super)

Myślisz, że Chorwacji to jakiś biedny 3-ci świat, że ktoś za 30 dolarów będzie biegał dookoła Ciebie? No to jesteś w wielkim błędzie.

Czy warto jechać do Chorwacji? Oczywiście, że warto z tym, że jeśli chcesz, żeby to było trochę taniej niż kilka tysięcy to musisz sobie wszystko sam zorganizować i o wszystko zadbać. Dla wielu ludzi na tym forum właśnie ta organizacja urlopu, swoboda i wolność na nim jest cenniejsza niż darmowe drinki czy biegający dookoła Egipcjanin.

W żaden sposób nie można porównywać wakacji w Chorwacji na własną rękę z wakacjami w Egipcie czy Tunezji itp w jakimś zamkniętym hotelu. TO JEST KOMPLETNIE INNY RODZAJ WYPOCZYNKU!
Nie neguję kogoś, kto woli lecieć do Egiptu - każdy odpoczywa jak chce i jak mu to pasuje i o to w tym chodzi. Dla mnie tak jak i dla wielu ludzi tutaj wybór między wakacjami za 1500zł w Egipcie a za 2500zł w Chorwacji jest jasny i oczywisty (chociaż, z tego co się orientuje to w sezonie na Egipt też trzeba mieć >2000)


Cała ta dyskusja jest kompletnie oderwana od tematu tego wątku więc aby trochę nawiązać.
Wyjazd w ciemno jest jak najbardziej możliwy. Dla tych, którzy upatrzyli sobie jednak konkretne miejsce w sierpniu proponuję zabrać trochę namiarów noclegów z internetu bądź agencji w przypadku problemów.

Będąc ostatnio na Peljesaciu na kolejne dni jechaliśmy do Mlini z zamiarem szukania w ciemno, ale akurat tam w cale nie było tak łatwo. Było kilka ofert w biurach, ale ostatecznie i tak najlepsza okazała się oferta, której namiar mieliśmy spisany z internetu. Może to trochę specyfika miejscowości(bardzo strome ulice) ale nie trafiliśmy tam na wiele oznaczeń o wolnych apartamentach czy osób stojących.
W innych przypadkach zazwyczaj w okolicach 18 sierpnia nie było problemów. Ostatni tydzień sierpnia i początek września to już wysyp ofert.
Ostatnio edytowano 07.07.2014 14:07 przez szpecgos, łącznie edytowano 1 raz
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 07.07.2014 14:06

przemo99 napisał(a):człowieku po co ty się na tym forum rejestrowałeś :?:
Nie chcesz nie jedź, a te twoje czysto teoretyczne doświadczenia zostaw dla siebie. Bo pier... bez sensu. Skoro masz doświadczenie z Sharmem to jedź może do Hurgady BĘDZIE TANIEJ I FAJNIEJ, nie trzeba assistance stresów i w ogóle będzie fajnie:) Polecam Exim tours :!:


Dziękuję ale nie jeźdżę z polskim bydłem z polskimi biurami.

A co do wyboru czy pojadę czy nie to wybór twój a tylko mój i tylko i wyłącznie. A pisałem o tym co pisałem nie dla Ciebie, nie dla siebie ale dla części tych co jadą w ciemno.
szpecgos napisał(a):
Cała ta dyskusja jest kompletnie oderwana od tematu tego wątku więc aby trochę nawiązać.
Wyjazd w ciemno jest jak najbardziej możliwy. Dla tych, którzy upatrzyli sobie jednak konkretne miejsce w sierpniu proponuję zabrać trochę namiarów noclegów z internetu bądź agencji w przypadku problemów.

Będąc ostatnio na Peljesaciu na kolejne dni jechaliśmy do Mlini z zamiarem szukania w ciemno, ale akurat tam w cale nie było tak łatwo. Było kilka ofert w biurach, ale ostatecznie i tak najlepsza okazała się oferta, której namiar mieliśmy spisany z internetu. Może to trochę specyfika miejscowości(bardzo strome ulice) ale nie trafiliśmy tam na wiele oznaczeń o wolnych apartamentach czy osób stojących.
W innych przypadkach zazwyczaj w okolicach 18 sierpnia nie było problemów. Ostatni tydzień sierpnia i początek września to już wysyp ofert.


Wiem o co Ci chodzi ale ja patrzę pod swoim kątem. A moje położenie jest takie że jestem ja i moja dziewczyna i nikt więcej. Jakbym miał 4 osobową ekipę - niestety zmiany w pracy spowodowały że druga para która pierwotnie miała jechać - po prostu nie jest w stanie.............. to w 4 osoby bym pojechał. W dwie to w ogóle inaczej wychodzi. Stąd takie rozterki finansowe. Ja tylko ganię ludzi co piszą że tak jest przezajefajnie. Nie każdy zarabia na tyle by mógł sobie pozwolić wydać 4-5k na wyjazd na osobę i też proszę żeby to uwzględnić w swoim rozumowaniu że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Tyle. A jak ktoś tego nie rozumie to ma problem sam ze sobą.
Ostatnio edytowano 07.07.2014 14:20 przez walazz, łącznie edytowano 1 raz
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 07.07.2014 14:16

Tylko ci się wydaje że jesteś lepszy od innych... jak narazie to ty tu jesteś największym bydłem. Człowieku co ty możesz doradzać o Chorwacji skoro tam nie byłeś? Masakra... chciałbym cię widzieć na wakacjach pewnie jak w "last minute" napinka przede wszystkim.
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 07.07.2014 14:30

Poziom wypowiedzi dno pełne mułu.
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 07.07.2014 14:33

walazz napisał(a):Wiem o co Ci chodzi ale ja patrzę pod swoim kątem. A moje położenie jest takie że jestem ja i moja dziewczyna i nikt więcej. Jakbym miał 4 osobową ekipę - niestety zmiany w pracy spowodowały że druga para która pierwotnie miała jechać - po prostu nie jest w stanie.............. to w 4 osoby bym pojechał. W dwie to w ogóle inaczej wychodzi. Stąd takie rozterki finansowe. Ja tylko ganię ludzi co piszą że tak jest przezajefajnie. Nie każdy zarabia na tyle by mógł sobie pozwolić wydać 4-5k na wyjazd na osobę i też proszę żeby to uwzględnić w swoim rozumowaniu że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Tyle.


No ale to jest jasna sprawa.
Jeśli chodzi o jazdę w 2 to często mieliśmy kiedyś takie dylematy, ale zawsze kończyło się tym, że jednak ktoś chciał się zabrać.

Nie wiem jak wyglądasz urlopowo i w jakim okresie możesz jechać. Jeśli we wrześniu to optymalnie np początek zawsze coś taniej. Inna opcja to koniec sierpnia w wielu apartamentach ceny szczytowe są do ok 20(w tym roku pewnie 22 sierpnia). Nie wiem też jakim autem dysponujesz (jakie spalanie itd). Dużo też zależy jak daleko chciałbyś jechać.
Ogólnie prosta kalkulacja:
Dojazd gdzieś do 1200km i bez latania na miejscu to jakieś 1200zł
Ubezpieczenie zdrowotne, które warto wykupić- np pzu - jakieś 35zł/os
Nocleg zakładając 7 dni i 22e/osoba da jakies 1250
Ubezpieczenie asistance jakies 120zl
To Ci daje jakieś 2600zł na dwie osoby.

Reszta to już zależy od tego jak chcesz spędzać czas na miejscu czy lubisz coś upichcić czy wolisz się "rozbijać jak król i pić drinki donoszone na plaży".
Jeśli to drugie to leć do Egiptu czy gdzie to tam teraz warto w innym wypadku spokojnie za 4tys za 2 osoby dasz radę, a jak będziesz chciał przyoszczędzić to i taniej, ale poniżej 3,5 ciężko będzie zejść. Wszystko zależy też od terminu i za ile nocleg złapiesz(ale poniżej 15e/osoba nie ma szans).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Jak nie Chorwacja to .... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone