Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja to ....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2014 14:37

walazz napisał(a):
Dziękuję ale nie jeźdżę z polskim bydłem z polskimi biurami.


Tak się składa, że ja byłem i jakoś bydłem się nie czuję.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 07.07.2014 14:57

walazz napisał(a):
Dziękuję ale nie jeźdżę z polskim bydłem z polskimi biurami.

A co do wyboru czy pojadę czy nie to wybór twój a tylko mój i tylko i wyłącznie. A pisałem o tym co pisałem nie dla Ciebie, nie dla siebie ale dla części tych co jadą w ciemno.


to ty obrażasz nas wszystkich nazywając bydłem. Ja tam jestem dumny że jestem Polakiem i za Polskę się nie wstydzę, jak masz kompleksy to twój problem.

Nie licz że jak pojedziesz do Czarnogóry to będzie tak super tanio, tak się składa że w Czarnogórze też byłem ceny apartamentów porównywalne, w sklepach trochę taniej ale nie wiele. A budva jest strasznie przereklamowana...
Ostatnio edytowano 07.07.2014 15:07 przez przemo99, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2014 15:03

.
Ostatnio edytowano 07.07.2014 15:17 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 07.07.2014 15:08

Przecież piszę :oczko_usmiech:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 07.07.2014 15:23

walazz napisał(a):
Dziękuję ale nie jeźdżę z polskim bydłem z polskimi biurami.

Cóż za miły i kulturalny człowiek... mamusia musi być dumna z synka... :oops:
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 07.07.2014 15:36

szpecgos napisał(a):No ale to jest jasna sprawa.
Jeśli chodzi o jazdę w 2 to często mieliśmy kiedyś takie dylematy, ale zawsze kończyło się tym, że jednak ktoś chciał się zabrać.

Nie wiem jak wyglądasz urlopowo i w jakim okresie możesz jechać. Jeśli we wrześniu to optymalnie np początek zawsze coś taniej. Inna opcja to koniec sierpnia w wielu apartamentach ceny szczytowe są do ok 20(w tym roku pewnie 22 sierpnia). Nie wiem też jakim autem dysponujesz (jakie spalanie itd). Dużo też zależy jak daleko chciałbyś jechać.
Ogólnie prosta kalkulacja:
Dojazd gdzieś do 1200km i bez latania na miejscu to jakieś 1200zł
Ubezpieczenie zdrowotne, które warto wykupić- np pzu - jakieś 35zł/os
Nocleg zakładając 7 dni i 22e/osoba da jakies 1250
Ubezpieczenie asistance jakies 120zl
To Ci daje jakieś 2600zł na dwie osoby.

Reszta to już zależy od tego jak chcesz spędzać czas na miejscu czy lubisz coś upichcić czy wolisz się "rozbijać jak król i pić drinki donoszone na plaży".
Jeśli to drugie to leć do Egiptu czy gdzie to tam teraz warto w innym wypadku spokojnie za 4tys za 2 osoby dasz radę, a jak będziesz chciał przyoszczędzić to i taniej, ale poniżej 3,5 ciężko będzie zejść. Wszystko zależy też od terminu i za ile nocleg złapiesz(ale poniżej 15e/osoba nie ma szans).


No właśnie nie chciałbym przekroczyć 2000PLN na osobę przy 2 os i kalkulacji jak niżej. 2000pln na osobę czy też 4000pln na wycieczkę na ok 6-7 dni ze wszystkim (w wersji nie podobnej do allinclusive) to mój target. Oczywiście zapas kasy jest i nie na jeden wyjazd ale nie znaczy że mam ochotę wydawać znaczną ilość $$$.

Liczę 1100PLN przejazd w obie, mitsubishi 1,6 PB95, spalanie w zimę na trasach w góry schodziło mi poniżej 6L/100km (2os.). Trasa 1300km (fizycznie ok 1200km, czyli 100km zapasu). Razem wychodzi 2600km w obie , licząc 6l/100km = 156L , licząc paliwo po 6PLN , razem ~950PLN za samo paliwo. Autostrady liczę tylko Chorwackie bo trasę optymalną wyliczyłem taką:

Łódź-Żywiec prawie po lini prostej, Żylina-Bratysława,Bratysława-Nagykanizsa a później już CRO autostradą pod Rijekę a stamtąd trasą 8 porozglądać się po kurortach: Crikvenica, Novi Vinodolsky, Senj, Cesarica, Karlobag........ w najgorszym wypadku wjechać na Pag lub okolice Zadaru.

No właśnie liczę tak jak Ty to policzyłeś. Ok. 20e za osobę na dobę, 1200-1300PLN przejazd i wychodzi ok. 2500PLN na osobę. W 4 osoby oszczędności były by znaczne ale nie ma takiej opcji :(. Dlatego się zastanawiam. W 4 osoby to inna bajka. Jedyny plus jechania do CRO we 2 osoby to jest fakt iż można zabrać jedzenia część jedzenia.

Co do innych spraw. Polacy jak to Polacy , zachowują się jak Polacy. I nie oszukujmy się że jesteśmy dobrze widziani, ja to znam z praktyki z wielu krajów , nie lubią nas i tyle. Może w Cro jest inaczej bo to są mimo wszystko słowianie ale wiem że nasz obraz na zachodzie EU jest już wyrobiony i nie bez przyczyny jest jak jest. Można wychwalać nasz kraj ale świadectwo jakie dają nasi krajanie za granicą (jak i w granicach) jest bardzo słabe i wiele razy wstydziłem się za innych. Ktoś się nie wstydzi? To znaczy że ma niskie standardy kultury. Stąd to "bydło". Sami wiecie jak jest. Już nie mówiąc jak się ci POLACY na drogach zachowują.

To nie było do Ciebie przemo99, nie musisz odpisywać, nawet poprosiłbym Cię żebyś nie odpisywał i nie komentował bo to nie jest do Ciebie ten post. Nie identyfikuj się z żadnym słowem..........

Szpecgos, dzięki za napisanie czegoś sensownego bo inni to się skupili na sprawach poza organizacyjnych w swoich wywodach. A to że nie byłem w CRO nie ma żadnego znaczenia. Cro jak Cro - wycieczka jak wycieczka. Warto być ale nie warto powtarzać sytuacji ludzi którzy się przeliczyli.

A........... i jeśli ktoś wie. Czy ciężko będzie coś znaleźć w miejscowościach nad morzem - kontynentalne CRO pomiędzy Rjieką a Zadarem?. Przez net znalazłem za 30e za dwie osoby na dobę ale w mało atrakcyjnym miejscu. Reszta to są takie po ok 200PLN/za 2os co troche dużo. Ale i tak ważniejsze są realne możliwości niż internetowe oferty bez pokrycia. Terminy ok. ~12-19 lipca br.
Ostatnio edytowano 07.07.2014 16:02 przez walazz, łącznie edytowano 6 razy
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 07.07.2014 16:23

walazz napisał(a):
No właśnie nie chciałbym przekroczyć 2000PLN na osobę przy 2 os i kalkulacji jak niżej. 2000pln na osobę czy też 4000pln na wycieczkę na ok 6-7 dni ze wszystkim (w wersji nie podobnej do allinclusive) to mój target. Oczywiście zapas kasy jest i nie na jeden wyjazd ale nie znaczy że mam ochotę wydawać znaczną ilość $$$.

Liczę 1100PLN przejazd w obie, mitsubishi 1,6 PB95, spalanie w zimę na trasach w góry schodziło mi poniżej 6L/100km (2os.). Trasa 1300km (fizycznie ok 1200km, czyli 100km zapasu). Razem wychodzi 2600km w obie , licząc 6l/100km = 156L , licząc paliwo po 6PLN , razem ~950PLN za samo paliwo. Autostrady liczę tylko Chorwackie bo trasę optymalną wyliczyłem taką:

Łódź-Żywiec prawie po lini prostej, Żylina-Bratysława,Bratysława-Nagykanizsa a później już CRO autostradą pod Rijekę a stamtąd trasą 8 porozglądać się po kurortach: Crikvenica, Novi Vinodolsky, Senj, Cesarica, Karlobag........ w najgorszym wypadku wjechać na Pag lub okolice Zadaru.

No właśnie liczę tak jak Ty to policzyłeś. Ok. 20e za osobę na dobę, 1200-1300PLN przejazd i wychodzi ok. 2500PLN na osobę. W 4 osoby oszczędności były by znaczne ale nie ma takiej opcji :(. Dlatego się zastanawiam. W 4 osoby to inna bajka. Jedyny plus jechania do CRO we 2 osoby to jest fakt iż można zabrać jedzenia część jedzenia.
...
Szpecgos, dzięki za napisanie czegoś sensownego bo inni to się skupili na sprawach poza organizacyjnych w swoich wywodach. A to że nie byłem w CRO nie ma żadnego znaczenia. Cro jak Cro - wycieczka jak wycieczka. Warto być ale nie warto powtarzać sytuacji ludzi którzy się przeliczyli.

A........... i jeśli ktoś wie. Czy ciężko będzie coś znaleźć w miejscowościach nad morzem - kontynentalne CRO pomiędzy Rjieką a Zadarem?. Przez net znalazłem za 30e za dwie osoby na dobę ale w mało atrakcyjnym miejscu. Terminy ok. ~12-19 lipca br.


Wpisałeś 2500 na osobę rozumiem, że 2500-2600 na 2 osoby miało być bo tak to wyjdzie.
Daje Ci to 1400zł na dwie osoby na stratę czyli średni licząc 100/dzień. Jeśli zakładasz, że jakieś posiłki przygotujecie sobie sami to powinieneś wiedzieć czy Ci to starczy. Jeśli nie będziesz wchodził do parków itd to wydasz kasę na restauracje ewentualnie jakiś fish picnic, alkohole. Według mnie spokojnie sie w 4t/2os zamkniesz.

Co do tego rejonu to Ci nic nie pomogą bo ja coś sensownego mogę powiedzieć o terenie od Vodic w dół.
Jak nie chcesz jechać w ciemno to szukaj np po chorwackich stronach miejscowości, które Ci pasują. Na nich często są odnośniki do noclegów zrzeszonych w izbach turystycznych. Wtedy możesz znaleźć coś bezpośrednio, omijając prowizje pośredników.

Resztę to już sam musisz wiedzieć na czym Ci zależy i czy warto wydać kasę. Nie traktuj Chorwacji jako alternatywy dla Egiptu czy Tunezji bo to całkiem inny rodzaj wypoczynku. Jeśli interesuje Cie byczenie na plaży ewentualnie przy basenie, wygoda i komfort, a resztę masz w du... to szkoda czasu na wyjazd do Chorwacji. Ja wszystkim odradzam wyjazdy jeśli ktoś tego oczekuje bo się zawiedzie, pewnie są tańsze i lepsze alternatywy na taki wyjazd
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.07.2014 21:11

walazz napisał(a):Poziom wypowiedzi dno pełne mułu.

walazz napisał(a):Dziękuję ale nie jeźdżę z polskim bydłem z polskimi biurami.

Pierwszy raz niewątpliwie się z Tobą zgadzam.
walazz napisał(a):........ w najgorszym wypadku wjechać na Pag

:roll:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 07.07.2014 22:34

walazz napisał(a):Dziękuję ale nie jeźdżę z polskim bydłem z polskimi biurami.


...czy Ty się czasami nie zagalopowałeś :roll:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2014 22:36

Stawiam na to, że to konto zniknie.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2366
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 08.07.2014 00:15

walazz napisał(a):Dziękuję ale nie jeźdżę z polskim bydłem z polskimi biurami.


To może o Chorwację też dopytaj nacje, których towarzystwo preferujesz- bo a nuż "polskie bydło" wprowadzi Cię w błąd :?

.... co zrobisz jak poradzą ci pobyt w miejscu gdzie jest dużo rogacizny - jak to zacnie ująłeś :?:

Nie ryzykuj , pytaj na portalach prowadzonych przez bardziej szlachetne gatunki (do jakich Ty sie zapewne zaliczasz ).

Udanych wakacji
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2014 00:46

User dostał ostrzeżenie, więc proszę już nie bić piany :idea: :!:
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 08.07.2014 02:24

To było o ludziach którzy jeżdżą do egiptu/tunezji/turcji i w inne popularne miejsca. Np. tacy ludzie o których to powiedziałem można zobaczyć na filmie dokumentalnym canal+ pt. "darling aj lowe ju". Ale żeby takie rzeczy wiedzieć to trzeba trochę świata zmienić i poznać chociażby zdanie obcokrajowców na temat ludzi z naszego kraju który jest bardzo często wyrobiony. Natomiast co do poziomu czytania ze zrozumieniem i tego że ktoś się identyfikuję z osobami których nazwałem bydłem - to już nie poradzę. Totalnie wyjęte z kontekstu.

Pozdrawiam wszystkich nawet tych którzy tak złożeczyli/fanboyów CRO co świata nie widzą poza tym krajem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2014 08:07

walazz napisał(a):To było o ludziach którzy jeżdżą do egiptu/tunezji/turcji i w inne popularne miejsca. Np. tacy ludzie o których to powiedziałem można zobaczyć na filmie dokumentalnym canal+ pt. "darling aj lowe ju". Ale żeby takie rzeczy wiedzieć to trzeba trochę świata zmienić i poznać chociażby zdanie obcokrajowców na temat ludzi z naszego kraju który jest bardzo często wyrobiony. Natomiast co do poziomu czytania ze zrozumieniem i tego że ktoś się identyfikuję z osobami których nazwałem bydłem - to już nie poradzę. Totalnie wyjęte z kontekstu.

Pozdrawiam wszystkich nawet tych którzy tak złożeczyli/fanboyów CRO co świata nie widzą poza tym krajem.


Proponuję Ci zakończenie tematu "bydła" :!: oraz dyskusji w tym wątku na temat wyjazdów do innych krajów. Ten wątek dotyczy wyjazdów do Chorwacji :idea:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2014 08:17

No to wydziel do nowego wątku i niech się tną.
Pozdrawiam „turystów" wynoszących jedzenie z restauracji hotelowych, spóźniających się na zbiórki czy wyjazd z hoteli...
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Jak nie Chorwacja to .... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone