Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 19.04.2013 15:25

agata26061 napisał(a):....................... i zdjęć z Słupska brak 8O


i nie ma czego żałować bo i nic specjalnego do focenia w tym mieście nie ma :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.04.2013 16:29

Jak już pisałam wyżej, kolejne dni nie były najgorsze, ale już nie tak upalne.
Niestety nasi mężczyźni musieli wrócić do swoich obowiązków, więc przyjeżdżali do nas tylko popołudniami, jednak nie nudziłyśmy się same. Chodziłyśmy na długie spacery wzdłuż brzegu i po miasteczku, robiłyśmy zakupy (czyt. duperele, pamiątki, ciuchy, kosmetyki itp.)

Jeden ze spacerów...
SAM_1247.JPG


Tego dnia już nie było upałów i trochę wiało...
SAM_1257.JPG

SAM_1261.JPG

SAM_1268.JPG

SAM_1269.JPG

SAM_1275.JPG


Widoki z promenady:
SAM_1281.JPG

SAM_1279.JPG
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.04.2013 16:49

Tego samego dnia po południu, jak już wrócił do nas Dawid z kolegą, wsiedliśmy oboje z mężem w nasz samochodzik (ja przyjechałam z koleżanką, ale Dawid miał na miejscu swoje auto) i stwierdziliśmy, że pojeździmy trochę w okolicy i postaramy się znaleźć jakąś "inną plaże". Chodziło nam o jakiś taki zakątek, gdzie nie będzie sam piasek, ale też może trochę kamyczków? :?: Chyba już wtedy sam piasek zaczął mi się nudzić, dlatego teraz wolę plaże nad Jadranem :D

Skręciliśmy gdzieś w jakąś dróżkę między Ustką, a Rowami. Droga dobiegła końca przy lasku i tam też zostawiliśmy auto, dalej pieszo przez las...
SAM_1287.JPG


...i już widać morze
SAM_1289 (2).JPG


W tym miejscu wpadała do morza mała rzeczka
SAM_1291.JPG


SAM_1293.JPG


No, i proszę bardzo... po jednej stronie rzeki plaża z kamieniami
SAM_1295.JPG


... a po drugiej nawet betony się znalazły
SAM_1298.JPG


Taka mała namiastka Chorwacji.... żart oczywiście :!:

A to jeszcze kilka fotek z tego miejsca. Uważam, że jak na warunki naszego Bałtyku, to całkiem urokliwy był ten zakątek
SAM_1297.JPG

SAM_1299.JPG

SAM_1304.JPG

SAM_1307.JPG

SAM_1311.JPG
Ostatnio edytowano 29.05.2013 10:05 przez agata26061, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 19.04.2013 17:34

agata26061 napisał(a):Skręciliśmy gdzieś w jakąś drużkę między Ustką, a Rowami. Droga dobiegła końca przy lasku i tam też zostawiliśmy auto, dalej pieszo przez las...


Zdjątka super... jak z mojego albumu :D

Byliście w Orzechowie.
Przez kilka lat córcia moja jeździła tam na obozy siatkarskie.
My w tym czasie z synem w Rowach i często do Orzechowa wpadaliśmy w odwiedziny.
Po obozie zabieraliśmy córkę jeszcze na tydzień do Rowów.

Ta plaża w Orzechowie i ta rzeczka ...ech.
Tak w ogóle to ten fragment wybrzeża należy do moich ulubionych.
A Rowy po prostu kocham.
Chociaż na parę dni, ale musimy w tym roku nasze Rowy odwiedzić :D 8)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.04.2013 17:41

krispinus napisał(a): Byliście w Orzechowie.


Dzięki Krispinus za nazwę miejscowości. Właśnie gdzieś w głowie siedziała mi ta nazwa, ale nie pisałam jej na forum, bo nie chciałam walnąć jakiejś gafy :D :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.04.2013 17:59

Kiepura napisał(a):Czekamy na dalsze zdjęcia i opis.


Tak naprawdę już nic ciekawego nie działo się podczas tego pobytu. Chodziliśmy gdzieś po plaży, po miasteczku, jeździliśmy czasem do Słupska... i tak minęło tych kilka dni. Żałuję, że nie pojeździliśmy gdzieś dalej jeszcze w poszukiwaniu uroczych zakątków.
W ogóle, to wszystkie nasze wyjazdy (nad Bałtyk i zeszłoroczny do Chorwacji) były bardzo kiepsko zorganizowane... ani nie pozwiedzaliśmy zabytków, ani nie poznawaliśmy okolicznych miejscowości. Szwędaliśmy się jedynie bez celu i plażowali.

Dzięki temu forum już wiem, że wrześniowe wakacje w Cro spędzę bardziej aktywnie. Czytając relacje forumowiczów pooglądałam i poczytałam o ciekawych miejscach wartych odwiedzenia.

Po powrocie napiszę relację i na pewno będzie bardziej obszerna i ciekawsza.
Ale to dopiero we wrześniu, a póki co jeszcze kilka zdjęć Bałtyku:

SAM_1186.JPG

SAM_1199.JPG

SAM_1248.JPG

SAM_1251.JPG

SAM_1271.JPG

SAM_1306.JPG

SAM_1318.JPG

SAM_1320.JPG
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 19.04.2013 22:08

agata26061 napisał(a): Szwędaliśmy się jedynie bez celu i plażowali.


...właśnie to są , bezstresowe wakacje 8) :hut: :lol:
houp_sit[1].gif
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.04.2013 22:42

mervik napisał(a):
agata26061 napisał(a): Szwędaliśmy się jedynie bez celu i plażowali.


...właśnie to są , bezstresowe wakacje 8) :hut: :lol:
houp_sit[1].gif


Co racja, to racja, ale jednak podczas kolejnego urlopu będę zwiedzać dużo więcej :) zobaczymy, czy uda się zobaczyć wszystko, co planuję.
To się okaże w trakcie :D :oczko_usmiech:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 19.04.2013 22:45

agata26061 napisał(a):
Kiepura napisał(a):Czekamy na dalsze zdjęcia i opis.


Tak naprawdę już nic ciekawego nie działo się podczas tego pobytu.
(...)
Po powrocie napiszę relację i na pewno będzie bardziej obszerna i ciekawsza.


Poczekamy :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.04.2013 09:44

agata26061 napisał(a):Witam.
Nie chcę tutaj zachęcać, czy pisać, że Bałtyk jest lepszy od Chorwacji, bo według mnie nie jest.

Według mnie również, ale ma wiele uroku i coś czego nie da żadne morze, wspomnienia z biwaków ( mam na myśli ludków z 4 iksami na plecach ) :mrgreen:


barti75 napisał(a): gdy przyszło mi uregulować rachunek za zamówione rzeczy.

Anai napisał(a):
- i to akurat jest cecha wspólna pobytu nad morzem polskim i chorwackim - cena :lool:

Wiem, że wielu ludzi płaci zbyt wiele za gastronomię, ale warto podpytać miejscowych. Gdybyście zapytali mnie czy można np w Sopocie wypić piwo i zjeść dobry gulasz za równowartość piwa na chorwackiej plaży, to napiszę, że tak.
Proszę.
Cennik na jednej z grafik.
To w tym miejscu, bardziej w centrum Sopotu już nie można.
W całym 3mieście powstają takie tanie knajpy. Na przeciw Grandu ma się niebawem otworzyć knajpa "4,6,8" czy jakoś tak. Piwo za 4, drink za 6 i żarcie za 8.

U Fabrykanta siedziałem od piątku do nocy z pn/wt do 1-2 nad ranem. Bawiliśmy tam całą ekipą, bo na stacji paliw piwo było droższe :) :) :)
Gulasz naprawdę dobry. Ludzi od zarąbania. W sąsiednich nietanich prawie pustki.


agata26061 napisał(a):A to dowód na to, że nad Polskim Morzem nawet we wrześniu można poplażować :)

Zdarza mi się trafić do Jastrzębiej Góry w sezonie, ale z reguły jeżdżę po turystycznych rejonach przed i po sezonie. Jest przyjemniej.

Ja najbardziej cenie sobie wybrzeże od Gdańska do Karwi + Mierzeja Helska, za Mierzeją Wiślaną nie przepadam.
Wybrzeże do Świnoujścia zjechałem całe, ale nie mam jakiegoś dużego sentymentu. Kołobrzeg kojarzy mi się z turystyką sanatoryjną
Obrazek

Obrazek

Świnoujście ma najszerszą plażę. Międzyzdroje trochę "napuszone". To moja subiektywna ocena. :wink:

agata26061 napisał(a):No, i proszę bardzo... po jednej stronie rzeki plaża z kamieniami


Taka mała namiastka Chorwacji.... żart oczywiście :!:

Każde pieniądze kładę, że gdyby w Polsce były kamienie a w Cro piasek, czytalibyśmy, że u nas można sobie giry na plaży połamać a w Chorwacji piasek tak idealnie dopasowuje się do krągłości ciała. :mrgreen:
Lubimy najbardziej to, czego nie mamy. :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.04.2013 10:36

kaszubskiexpress napisał(a):Każde pieniądze kładę, że gdyby w Polsce były kamienie a w Cro piasek, czytalibyśmy, że u nas można sobie giry na plaży połamać a w Chorwacji piasek tak idealnie dopasowuje się do krągłości ciała. :mrgreen:
Lubimy najbardziej to, czego nie mamy. :wink:


Pewnie i tak jest, że nie widzi się tego, co mamy piękne, a tylko na to narzeka. Niektóre kraje w ogóle nie mają dostępu do morza i jakoś ludność w nich sobie radzi. Ciekawe na co wtedy narzekają, czy na piasek, czy na kamienie :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.04.2013 10:52

kaszubskiexpress napisał(a):W całym 3mieście powstają takie tanie knajpy. Na przeciw Grandu ma się niebawem otworzyć knajpa "4,6,8" czy jakoś tak. Piwo za 4, drink za 6 i żarcie za 8.

Dobrze, że coś się zmienia, bo gastronomia to jakaś masakra :(
kaszubskiexpress napisał(a):Ja najbardziej cenie sobie wybrzeże od Gdańska do Karwi + Mierzeja Helska, za Mierzeją Wiślaną nie przepadam.
Wybrzeże do Świnoujścia zjechałem całe, ale nie mam jakiegoś dużego sentymentu. Kołobrzeg kojarzy mi się z turystyką sanatoryjną.
Świnoujście ma najszerszą plażę. Międzyzdroje trochę "napuszone". To moja subiektywna ocena. :wink:

Zjeździliśmy całe Wybrzeże od Piasków do Świnoujścia. Jest wiele ciekawych miejsc, pełnych uroku z pięknymi wschodami i zachodami słońca. Gdybym jednak miał obstawiać i "wykroić" ulubiony kawałek, to będą dwa: od Karwii, poprzez Dębki, Białogórę, Łebę do Rowów. Drugi to wyspa Wolin od Świnoujśnia do Międzywodzia ( z wyłączeniem Międzyzdrojów) jak napisałeś - trochę "napuszonych". :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.04.2013 10:57

walp napisał(a): Drugi to wyspa Wolin:

No właśnie, nie znam tej wyspy poza samym Świnoujściem a znajomi zaskoczyli mnie niedawno świetnymi fotkami z tego miejsca.

:hut:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.04.2013 10:59

agata26061 napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Każde pieniądze kładę, że gdyby w Polsce były kamienie a w Cro piasek, czytalibyśmy, że u nas można sobie giry na plaży połamać a w Chorwacji piasek tak idealnie dopasowuje się do krągłości ciała. :mrgreen:
Lubimy najbardziej to, czego nie mamy. :wink:


Pewnie i tak jest, że nie widzi się tego, co mamy piękne, a tylko na to narzeka. Niektóre kraje w ogóle nie mają dostępu do morza i jakoś ludność w nich sobie radzi. Ciekawe na co wtedy narzekają, czy na piasek, czy na kamienie :)


Czesi dajmy na to dali sobie rady wykupując połowę Chorwacji :wink:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 20.04.2013 16:10

kaszubskiexpress napisał(a):...U Fabrykanta siedziałem od piątku do nocy z pn/wt do 1-2 nad ranem....

8O
Mogę być zdziwiony, czy czegoś nie zajarzyłem :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ???? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone