Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.04.2013 22:39

Nie, tylko o te dwa :) Wiedziałem, ze to przez przypadek tak wkleiłaś :oczko_usmiech:


Aha w takim razie zwracam honor. Gdzieś mi się chciało zbyt szybko je dodać:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.04.2013 22:42

agata26061 napisał(a):Aha w takim razie zwracam honor. Gdzieś mi się chciało zbyt szybko je dodać:)

Zdjęcia spoko :) To z plaży gites :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2013 00:16

Witam :D i jeśli mogę ... to zapytam :wink:

agata26061 napisał(a):Wizyta w Kołobrzegu
Obrazek


Zmieniałaś kolor włosów :?:

PS Fajne bałtyckie wspomnienia po latach :lol: :idea:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 18.04.2013 01:59

Jadran to Jadran, a Bałtyk to Bałtyk i nie ma co porównywać :mrgreen:
Zanim pojechaliśmy do Chorwacji, jeździliśmy nad Bałtyk - Pustkowo, Pogorzelica, Wisełka...
Jeździliśmy zawsze na max 3 dni, więc na ogół udawało nam się trafić z pogodą, ale zdarzały się i wpadki :smo:
Bywało tak:
imgp4651.JPG

i tak...
imgp4642a.JPG
... takie fale w Cro to jednak rzadkość ;)

a czasem też i tak
2007_08100062.JPG

2007_08100066.JPG

i jeszcze tak
imgp4096.JPG


Nieprędko wybieram się tam z powrotem, ale wspomnienia mam (na ogół) miłe... :oczko_usmiech:
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 18.04.2013 08:33

Ja mam inne przemyślenia,uważam,że z małymi dziećmi tylko nad Adriatyk natomiast na "starość" najlepszy jest Bałtyk ;)
Nie ma nic gorszego niż brak pogody z małymi dziećmi,więc tutaj Bałtyk odpada bo to jedna wielka loteria.
Idealne warunki są nad Adriatykiem,człowiek beztrosko leży na plaży,obok kamyczki,wiaderka i inne "narzędzia" zabaw dla dzieci,za chwilę jakiś owoc,lody -żyć nie umierać!!!
Natomiast aktywny wypoczynek czy zwiedzanie zdecydowanie odpada,do dzisiaj dzieci źle wspominają Dubrownik którym ich uraczyłem,gdy musiały przy strasznym upale męczyć się ,chodzić po murach itd,no ale cóż skoro się jechało 140 km (z Zivogosce) to trzeba ten Dubrownik obejrzeć.
Jazda na rowerze czy bieganie to żadna przyjemność ,chyba,że o 5-6 rano tylko.
Teraz "na starość" kiedy już dzieci urosły Bałtyk jest najlepszy,można pobiegać,pojeździć na rowerze,pozwiedzać,odpocząć.
Ale to tylko moje przemyślenia ;)
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 18.04.2013 09:07

I tak i nie... małe dzieci też raczej kiepsko znoszą upał sięgając pamięcią do ubiegłego roku i upałów po 35 stopni w Warszawie nasza mała strasznie ryczała nie wiadomo czy dlatego że gorąco czy duszno a może jedno i drugie - klimatyzacja ustawiona na 26 stopni załatwiała sprawę choć też był strach że ją przewieje.
Na starość to chyba zamiast biegać wolę zapakować żonę do kampera i zrobić objazdówkę po europie, szczególnie że teraz coraz modniejsze staje się przerabianie małych dostawczaków na kampery.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2013 09:48

W Cro tak się nie pojeździ, to pewne ;)
Obrazek
Bardzo ładna okolica, byliśmy wtedy w Smołdzino, dobra baza wypadowa, na zwiedzanie ciekawej okolicy. Problem oczywiście w pogodzie, zawsze wracaliśmy zmoczeni deszczem...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.04.2013 10:53

Janusz Bajcer napisał(a):Witam :D i jeśli mogę ... to zapytam :wink:
Zmieniałaś kolor włosów :?:


Witam. Tak zmieniłam :) A w zasadzie to powróciłam do swojego naturalnego koloru. Póki co farbą, ale teraz cierpliwie czekam, aż odrosną :)


Anai napisał(a):Jadran to Jadran, a Bałtyk to Bałtyk i nie ma co porównywać :mrgreen:
:oczko_usmiech:


I tak trzymać! Nie ma co porównywać tylko cieszyć się będąc w Cro i nie narzekać będąc nad Bałtykiem :)


Bocian napisał(a):W Cro tak się nie pojeździ, to pewne ;)
Bardzo ładna okolica, byliśmy wtedy w Smołdzino, dobra baza wypadowa, na zwiedzanie ciekawej okolicy. Problem oczywiście w pogodzie, zawsze wracaliśmy zmoczeni deszczem...


Z pewnością w Cro ciężko byłoby pojeździć samym brzegiem Jadranu, ale po sezonie po ścieżkach rowerowych i różnego rodzaju trasach przypuszczam, że też fajnie by się jeździło :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.04.2013 11:04

agata26061 napisał(a):Chłopy, 13-19.08.2008r

Chłopy?
Gdzieś chyba koło 2004 r...
Fajna dziura zabita dechami ( koniec sierpnia). :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.04.2013 11:11

Anai napisał(a):a czasem też i tak


...a czasem jest tak :wink:

20120801203619(3).jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.04.2013 11:17

anakin napisał(a):
agata26061 napisał(a):Chłopy, 13-19.08.2008r

Chłopy?
Gdzieś chyba koło 2004 r...
Fajna dziura zabita dechami ( koniec sierpnia). :D


Może i dziura, ale nam się ta dziura podobała :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.04.2013 11:25

agata26061 napisał(a):
anakin napisał(a):
agata26061 napisał(a):Chłopy, 13-19.08.2008r

Chłopy?
Gdzieś chyba koło 2004 r...
Fajna dziura zabita dechami ( koniec sierpnia). :D


Może i dziura, ale nam się ta dziura podobała :)

Nam też. Byliśmy tam kilka razy. :)
Znam miejsca jeszcze bardziej zabite dechami, ale w naszym przypadku to jest in plus.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 18.04.2013 11:28

No to dorzucę coś od siebie na temat Bałtyku, w końcu mam go pod nosem. Lubię Bałtyk mimo jego zimnej wody i kapryśnej pogody w sezonie to zawsze prawie "rosyjska ruletka" . Bałtyk, albo się lubi albo nie, osobiście częściej bywam nad Bałtykiem zimą na spacerach niż latem na plażowaniu. Ma swój urok i klimat i pewnie dlatego lubimy od czasu do czasu rodzinnie połazić brzegiem morza, rozumiem też, że u nas sezon nie trwa 6 miesięcy tylko góra 2 i dlatego trzeba jakoś zapewnić sobie byt na pozostałą część roku, ale po ostatniej wizycie w niedzielę w Ustce lekko się wbiłem w szok po pierwsze mam jakieś nieodparte wrażenie, że w miejscowościach nadmorskich nad Bałtykiem np. Ustka, Rowy, Łeba, Poddąbie, z każdym rokiem ubywa miejsc parkingowych, ale zwiększa się liczba tabliczek o płatnych parkingach i uliczek jednokierunkowych z zakazem parkowania(jeżeli teraz był problem z zaparkowaniem samochodu w Ustce co to będzie w lipcu i sierpniu :?: :?: ), sprawa druga spacer jak spacer wiadomo więc po nim zjazd do knajpy, ale nie obiadek bo pora zbyt wczesna(koło południa), ale na przysłowiową kawę i gofry, gdy przyszło mi uregulować rachunek za zamówione rzeczy (tymbark, 2 gałki lodów, jedna czarna kawa, jedna biała kawa, gofr z bitą śmietaną i polewą truskawkową, gofr z bita śmietaną i jakimiś brzoskwiniami, i gofr z bita śmietaną i mrożonymi jagodami) szybko zapomniałem o trudnościach związanych z parkowaniem. Spytałem się grzecznie Pani czy czasem nie zapomnieli może zmienić cen ze zeszłorocznego szczytu letniego :smo:

To na koniec mych wypocin taki szybki quiz jaki był rachunek za zakupione towary(te podkreślone w nawiasie), co prawda do szczytu letniego jeszcze trochę i zapewne ceny zdążą się zmienić, ale majówka tuż-tuż więc, takie małe info dla chcących odwiedzić Bałtyk w najbliższych dniach na pewno się przydadzą.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.04.2013 11:36

Rowy, 8-15.08.2009

Na kolejny wyjazd nad morze wybraliśmy miejscowość Rowy. Tym razem zarezerwowaliśmy nieco wcześniej domek i mieszkaliśmy w bardzo ładnym, czystym i nowym drewnianym domku. Oczywiście pierwsze co zrobiliśmy po wejściu do niego, to sprawdziliśmy wodę. Okazało się, że jest ona czysta i nie cuchnąca.

Również na ten wyjazd wybraliśmy się z siostrą męża i z jej chłopakiem. Przynajmniej taki był zamiar...
2 tygodnie przed wyjazdem będąc na grillu u znajomych pochwaliliśmy się,że wyjeżdżamy nad Bałtyk i z 4 osób zrobiło się 11. Niestety nie mieszkaliśmy razem. Pozostała siódemka wynajmowała pokoje w pensjonacie, ale bardzo blisko nas, więc odwiedzaliśmy się wzajemnie i wspólnie spacerowaliśmy na plażę. Było na nią dość daleko (około kilometra), ale szło się cały czas leśną ścieżką, więc dość przyjemnie

W zasadzie nie mam z tego wyjazdu zbyt wielu zdjęć. Nie pochłonęłam wtedy jeszcze bakcyla robienia fotek (teraz się to już zmieniło), no i trochę aparat lepszy mam. Kilka fotek udało mi się jednak wtedy zrobić moją starą cyfrówką :) :D

Często skakaliśmy na tych batutach, fajna zabawa. W zasadzie ja miałam fajną zabawę, bo jak mój mąż (przypominam, że wtedy jeszcze chłopak) skoczył, to mnie trochę bardziej wyrzucało w górę niż jego :)
P1040888.JPG


Trochę z plaży...
P1040902.JPG

P1040922.JPG

P1040964.JPG

P1040971.JPG
część naszych plażowiczów


Rowy...
P1040908.JPG

P1040925.JPG

P1040915.JPG

P1040914.JPG

P1040910.JPG
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 18.04.2013 11:39

mervik napisał(a):...a czasem jest tak :wink:

A to może Międzyzdroje są? Bo moja mgła w Międzyzdrojach właśnie... :oczko_usmiech:


A jednego roku, w maju, w Wisełce było tak :mrgreen: :
Obrazek


barti75 napisał(a):... To na koniec mych wypocin taki szybki quiz jaki był rachunek za zakupione towary...

Biorąc pod uwagę ceny sprzed 5 lat (bo wtedy byłam nad Bałtykiem ostatni raz) myślę, że min. 50 zł :mrgreen:
- i to akurat jest cecha wspólna pobytu nad morzem polskim i chorwackim - cena :lool:
Ostatnio edytowano 18.04.2013 11:47 przez Anai, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ???? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone