Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Izrael na "własnych skrzydłach"

Izrael to jedyny kraj na świecie, w którym klej na znaczkach pocztowych jest koszerny. Osoby przestrzegające Szabatu mogą w Izraelu kupić tańsze ubezpieczenie samochodu, które nie obejmuje sobót. W parku narodowym w miejscowości Aszkelon odkryto największy na świecie, znany w starożytności, cmentarz dla psów. Pochówek czworonogów odbywał się tam od V do III wieku przed naszą erą.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Izrael na "własnych skrzydłach"

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 26.02.2019 12:39

Witam serdecznie,
Ryanair lata z Gdańska do Eilatu w dobrej cenie, więc zakupiłem bilety i w okresie ferii od 10.02 - 21.02 polecieliśmy. Jeździmy zawsze w czwórkę z żoną i 2 synami (14 i 18 l).
Zwiedziliśmy Eilat: czytałem sporo negatywnych opinii przed wyjazdem, że takie nasze "Miedzyzdroje" (nie byłem), nie potwierdzam, cokolwiek by to negatywnego miało znaczyć :wink: :lol:
Eilat super z pieknym widokiem na Jordanię, trochę mniej spektakularnym na Arabię Saudyjską i zupełnie innym na Egipt. W pobliżu Eilatu są super miejsca do odwiedzenia: m.in. Timna Park i Red Canyon. Timna zrobiła na mnie ogromne wrażenie - zdjęcia tego nie oddają. W Eilacie na 1 dzień wypożyczyłem samochód, żeby objechać Timnę, wg. mnie to najlepszy sposób na jej zwiedzanie.
Później pojechjaliśmy na 5 dni do Jerozolimy (autobusem) i tam będąc wyskoczyliśmy na parę godzin do Betlejem (to już Autonomia Palestyńska, z powrotem sprawdzanie paszportów , w naszym przypadku bardzo ograniczone). I po 5 dniach z powrotem autobusem do Eilatu na 3 dni. Razem wyszło prawie 12 dni. Super kraj, bezpiecznie. Warto pamiętać i zawsze odróżniać wypowiedzi polityków (szczególnie w ostatnim okresie) i kontakty ze zwykłymi ludźmi :idea:
Teraz krótka fotograficzna zajawka:
Załączniki:
4.JPG
5.JPG
5a.jpg
6.JPG
7.jpg
8.JPG
9.JPG
9a.jpg
10.jpg
11.JPG
Ostatnio edytowano 02.12.2019 08:54 przez MARK1, łącznie edytowano 1 raz
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 26.02.2019 14:31

Rezerwacja noclegów przez Booking. W Eilacie to Club in Eilat, bardzo fajny hotel. Jest poza miastem, za to blisko morza, różnych plaż, także z rafą koralową (bezpłatna - Migdalor). Hotel z osobnymi mieszkaniami 60m, niska zabudowa wśród palm, basen , bardzo smaczne śniadania. Do korzystania w cenie : 2 korty tenisowe, ping-pong, urządzenia siłowe na powitrzu, boisko. W recepcji pracuje Polka Zuzia, bardzo pomocna osoba. Cały personel bardzo życzliwy. Po południu wystawione nieodpłatnie ciastka, dostępna kawa, herbata, sok. Można zamówić po południu dużą rodzinną pizzę w dobrej cenie.
20190211_152821.jpg

20190219_105206.jpg

W Jerozolimie było trochę z przygodami. Zarezerwowany nocleg jescze w Polsce okazał się nieporozumnieniem. Przed wyjazdem właściciel wypisał się z bookingu, ale rezerwacje, które były zrobione utrzymał. Po przyjeździe... szkoda słów. O 22 wieczorem opuszczaliśmy ten lokal (wysłałem reklamację, to pierwsza moja taka sytuacja na 5 lat korzystania z bookingu) i znalazłem na szybko też przez booking /z pomocą syna, jego załuga :) / super miejsce bardzo blisko od Starego Miasta, 10-15 minut pieszo do Bramy Jafskiej : Haneviim Boutique Residence. Rewelacyjne miejsce, komfortowe mieszkanie. Blisko sklep czynny nawet w szabat.
20190218_084900.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.02.2019 16:57

Zaintrygowałeś mnie. Śledzę pilnie.
Jakie były temperatury?
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 26.02.2019 19:21

Witaj Mikromir!
W Jerozolimie od 5 do 15 stopni zależy od dnia i pory dnia, rano ,było zimno.
W Eilacie od zapowiadanych 20-23 do odczuwalnych ok. 28 , piękna pogoda :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.02.2019 11:39

Jestem i ja :D Kolejna relacja z tego regionu. Pisz szczegóły, ceny, połączenia, rezerwacja jak przebiegały - widzę, że ile relacji (nie tylko tu, sporo ich ostatnio się naczytałam) tyle opinii i różnic.
:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.02.2019 13:47

Temperatury w Eilacie całkiem przyjemne, trzeba będzie przemyśleć ten kierunek jako zimową destynację.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 27.02.2019 14:05

Witaj Piekara :)

Mikromir napisał(a):Temperatury w Eilacie całkiem przyjemne, trzeba będzie przemyśleć ten kierunek jako zimową destynację.

Polecam, Dla mnie rewelacja, chciałbym tu wrócić:)

Powrót do Izrael - שְרָאֵל


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Izrael na "własnych skrzydłach"
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone