Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Izrael 2015

Izrael to jedyny kraj na świecie, w którym klej na znaczkach pocztowych jest koszerny. Osoby przestrzegające Szabatu mogą w Izraelu kupić tańsze ubezpieczenie samochodu, które nie obejmuje sobót. W parku narodowym w miejscowości Aszkelon odkryto największy na świecie, znany w starożytności, cmentarz dla psów. Pochówek czworonogów odbywał się tam od V do III wieku przed naszą erą.
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008
Izrael 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 20.03.2015 15:21

Przybierałem się już od kilku lat i w końcu klamka zapadła. W tym roku będzie Izrael.
Bilety kupione i niech się dzieje wola nieba :)
Wylot przewidziany na maj, trochę czasu jeszcze jest, więc może podpytam tych, którzy już tam byli o kilka wskazówek - co warto zobaczyć a co sobie odpuścić?
Plan jest taki:
dzień 1 nocleg Jerozolima
- Góra Oliwna
- Getsemiani
- Via Dolorosa
- ogólne pałętanie się po starej Jerozolimie
dzień 2 nocleg Jerozolima
- tunele pod ścianą płaczu - trzeba robić rezerwację, czy można wejść tam z ulicy ?
- Yad Vashem - Może ktoś mnie oświeci ile czasu to zajmie (oczywiście nie z prędkością japońskiej grupy wycieczkowej, tylko bardziej na spokojnie)
- Ein Karem
- Jerusalem City-Tour bus #99 - chyba dobra alternatywa dla przemieszczania się po mieście - może ktoś korzystał i coś podpowie http://city-tour.co.il/home/
dzień 3 nocleg Betlejem
- Betlejem
- Hebron i Mar Saba (mam już propozycję prywatnego taxi za 200 shekli) - to chyba uczciwa stawka, ale może ktoś się wypowie w tej kwestii
dzień 4 nocleg Betlejem
- Jerycho - propozycja prywatnego taxi za 300 shekli
dzień 5 nocleg Jerozolima - auto z wypożyczalni
- Morze Martwe - może ktoś wie dokładniej gdzie dokładnie jest darmowa plaża :)
- Massada
- Qumran
- Sodoma - warto tam cisnąć żeby zobaczyć kawałek pustyni ?
dzień 5 nocleg Tyberiada auto z wypożyczalni
- Nazaret
- Jezioro Galilejskie - warto wybrać się na rejs, czy szkoda kasy, bo różne opinie czytałem, ewentualnie może ktoś był i się wypowie na ten tamat, ile czasu taki rejs zajmuje ?
- Góra Błogosławieństw
- Kafarnaum
- Kana Galilejska
- Mała Tabgha
- wzgórza Golan - co warto tam zobaczyć?
dzień 6 nocleg Hajfa auto z wypożyczalni
- Akka
- ogrody Bahaitów
- Cezarea
- Tel Aviv, Jaffa
Tak mniej więcej wygląda ramowy plan objazdu, może ktoś ma jakieś sugestie i podpowie coś ciekawego :)
Mile widziane by były informacje o miejscach z dobrą kawą w Jerozolimie, ewentualnie gdzie warto się stołować, żeby spróbować czegoś dobrego :)
Oczywiście po powrocie podzielę się relacją :)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 20.03.2015 23:20

krissdevallnor napisał(a): Przybierałem się . . . .


Przyznam się, że nie rozumiem ! :oops:

Ja się chyba nigdy nie przybierałem! :oops: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 23:29

adoptować, brać za swoje, chłopca usynawiać, dekorować, dobierać, eskalować, garnirować, grasować, intarsjować, intensyfikować się, intensywnieć, iść w górę, kameryzować, krasić, maić, mnożyć się, narastać, nasilać się, natężać się, odpicowywać, okraszać, oprawiać, ornamentować, ozdabiać, ożywiać, ożywiać się, pęcznieć, piąć się w górę, picować, piętrzyć się, podnosić się, podwajać się, podwyższać się, pogłębiać się, pomnażać się, postępować, poszerzać się, potęgować się, potężnieć, potrajać się, potrawy garnirować, powiększać się, przejąć, przejmować, przerastać, przybywać, przyjąć, przyjmować, przyozdabiać, przyrastać, przystrajać, przyśpieszać, pulchnieć, rosnąć, rosnąć jak grzyby po deszczu, rosnąć w oczach, rosnąć w potęgę, rosnąć w siłę, rozbudowywać się, rozmnażać się, rozogniać się, rozrastać się, rozwielmożniać się, rozwijać się, skakać, spiętrzać się, stawać się większym, stroić, szaleć, szerzyć się, tężeć, uatrakcyjniać, ubarwiać, ubierać, uintensywniać się, ukraszać, umajać, umasawiać się, upiększać, uplastyczniać, urastać, urozmaicać, ustokrotniać się, ustrajać, usynawiać, wydłużać się, wyrastać, występować coraz liczniej, wzbierać, wzmacniać się, wzmagać się, wzrastać, zdobić, zwielokrotniać się, zwiększać się,... :)

Zaraz mnie Janusz utnie..:)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 20.03.2015 23:44

ołowiany napisał(a):adoptować, brać za swoje, chłopca usynawiać, dekorować, dobierać, eskalować, garnirować, grasować, intarsjować, intensyfikować się, intensywnieć, iść w górę, kameryzować, krasić, maić, mnożyć się, narastać, nasilać się, natężać się, odpicowywać, okraszać, oprawiać, ornamentować, ozdabiać, ożywiać, ożywiać się, pęcznieć, piąć się w górę, picować, piętrzyć się, podnosić się, podwajać się, podwyższać się, pogłębiać się, pomnażać się, postępować, poszerzać się, potęgować się, potężnieć, potrajać się, potrawy garnirować, powiększać się, przejąć, przejmować, przerastać, przybywać, przyjąć, przyjmować, przyozdabiać, przyrastać, przystrajać, przyśpieszać, pulchnieć, rosnąć, rosnąć jak grzyby po deszczu, rosnąć w oczach, rosnąć w potęgę, rosnąć w siłę, rozbudowywać się, rozmnażać się, rozogniać się, rozrastać się, rozwielmożniać się, rozwijać się, skakać, spiętrzać się, stawać się większym, stroić, szaleć, szerzyć się, tężeć, uatrakcyjniać, ubarwiać, ubierać, uintensywniać się, ukraszać, umajać, umasawiać się, upiększać, uplastyczniać, urastać, urozmaicać, ustokrotniać się, ustrajać, usynawiać, wydłużać się, wyrastać, występować coraz liczniej, wzbierać, wzmacniać się, wzmagać się, wzrastać, zdobić, zwielokrotniać się, zwiększać się,... :)

Zaraz mnie Janusz utnie..:)


Skąd Ty to wytrzasnąłeś ?
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 20.03.2015 23:48

Darkos napisał(a):Skąd Ty to wytrzasnąłeś ?


Gdyby dopisał jeszcze zwyżkować mógłbym iść o zakład, że stąd. A tak to pewności nie mam :mrgreen: ;)
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 20.03.2015 23:54

Jak wpiszę miałem w planach to będzie lepiej ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2015 00:21

Pewnie będzie lepiej. Ale to "przybierałem" może być ciekawym regionalizmem. Skąd jesteś?
edit. : widzę Olsztyn.
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 21.03.2015 00:34

Pochodzę z Podlasia :)
Aktualnie rozkopany Olsztyn :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2015 00:39

krissdevallnor napisał(a):Przybierałem się już od kilku lat i w końcu klamka zapadła. W tym roku będzie Izrael.
Bilety kupione i niech się dzieje wola nieba :)
Wylot przewidziany na maj, trochę czasu jeszcze jest, więc może podpytam tych, którzy już tam byli o kilka wskazówek - co warto zobaczyć a co sobie odpuścić?
Plan jest taki:


Chcesz tam jechać sam :?: :roll:

Ciekawa koncepcja, ale czy się nie boisz :?: :wink: Każda ze stron konfliktu cię może uznać za szpiega 8)
I dać wpier.ól profilaktycznie, np. na komisariacie :wink:

Nie mam na myśli poruszania się po samym Izraelu, ale chodzi o granicę między Izraelem, a Autonomią Palestyńską :roll:

Kilku znajomych i znajomek tam było, ale zawsze był to wyjazd zorganizowany z biura podróży :roll:
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 21.03.2015 00:54

Nigdy nie korzystałem z biur podróży i tak długo jak nie będę musiał to na pewno nie skorzystam:)
Teoretycznie wszędzie można dostać wpier..., więc tego się nie obawiam. Zasadniczo nie widzę różnicy w przyczynie uśmiercenia - denga, jakiś rak albo laska trotylu:) W mniejszej grupie będę trudniejszym celem.
Połowica bardziej się obawia, ale ją przekonałem ;)
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 21.03.2015 00:56

A granica jak granica ;) Pewnie lepiej pilnują, więc tym samym będzie bezpieczniej.
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 21.03.2015 01:02

Przy okazji spytam o tunele pod ścianą zachodnią w Jerozolimie? - warto poświęcić czas czy sobie odpuścić ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2015 01:32

krissdevallnor napisał(a):Nigdy nie korzystałem z biur podróży i tak długo jak nie będę musiał to na pewno nie skorzystam:)
Teoretycznie wszędzie można dostać wpier..., więc tego się nie obawiam. Zasadniczo nie widzę różnicy w przyczynie uśmiercenia - denga, jakiś rak albo laska trotylu:) W mniejszej grupie będę trudniejszym celem.
Połowica bardziej się obawia, ale ją przekonałem ;)



Czyli jazda w dwójkę :D To zmienia postać rzeczy 8)
Zasadniczo pary są niegroźne :wink:
Praktycznie to liczcie się ze spowiedzią świecką przy wjeździe do Izraela i wyjeździe z Izraela, bardzo dokładną :roll:

Granica między Izraelem a Autonomią jest strasznie pilnowana, prześwietlą was 10 razy.
Podstawa, żeby nikomu nie podpaść :D Bo inaczej nie będzie miło :?
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 21.03.2015 01:47

Różne granice już zdobywaliśmy, więc izraelskiej też się nie obawiam. Spodziewam się odrobinę większej kontroli i trochę więcej pytań :) Na pewno nie będę żartował, że wiozę karabin w torbie ;) Takie żarty nigdy nie kończą się dobrze, a już na pewno na pilnowanych granicach - mam trochę doświadczenia z granicą z byłym ZSRR ;)
Podejrzanych pieczątek w paszporcie nie posiadam, krzaczków nigdzie nie ma, więc security Izraela nie powinno się obawiać :)
Checkpoint z Autonomią nie powinien być problemem, ale o tym przekonam się już niedługo :) Tak czy inaczej dam znać jak było ;)
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 21.03.2015 03:53

ołowiany napisał(a):adoptować, brać za swoje, chłopca usynawiać, dekorować, dobierać, eskalować, garnirować, grasować, intarsjować, intensyfikować się, intensywnieć, iść w górę, kameryzować, krasić, maić, mnożyć się, narastać, nasilać się, natężać się, odpicowywać, okraszać, oprawiać, ornamentować, ozdabiać, ożywiać, ożywiać się, pęcznieć, piąć się w górę, picować, piętrzyć się, podnosić się, podwajać się, podwyższać się, pogłębiać się, pomnażać się, postępować, poszerzać się, potęgować się, potężnieć, potrajać się, potrawy garnirować, powiększać się, przejąć, przejmować, przerastać, przybywać, przyjąć, przyjmować, przyozdabiać, przyrastać, przystrajać, przyśpieszać, pulchnieć, rosnąć, rosnąć jak grzyby po deszczu, rosnąć w oczach, rosnąć w potęgę, rosnąć w siłę, rozbudowywać się, rozmnażać się, rozogniać się, rozrastać się, rozwielmożniać się, rozwijać się, skakać, spiętrzać się, stawać się większym, stroić, szaleć, szerzyć się, tężeć, uatrakcyjniać, ubarwiać, ubierać, uintensywniać się, ukraszać, umajać, umasawiać się, upiększać, uplastyczniać, urastać, urozmaicać, ustokrotniać się, ustrajać, usynawiać, wydłużać się, wyrastać, występować coraz liczniej, wzbierać, wzmacniać się, wzmagać się, wzrastać, zdobić, zwielokrotniać się, zwiększać się,... :)

Zaraz mnie Janusz utnie..:)


hmmm ... (Janusz wybacz, ale nie daje mi to spokoju)
Zawsze myślałem, język polski jest żywy i ewaluuje. Nie wiem jak się mówi w innych regionach Polski, ale proszę w takim układzie dokończyć zdanie - potraktujmy to jak zabawę ;)
kot (tygrys) ... do ataku (zamiast kropek proszę użyć synonimu słów - szykuje się, przygotowuje się, planuje.
Ciekawi mnie czy w innych regionach Polski używa się innych słów ;)
Ostatnio edytowano 21.03.2015 04:11 przez krissdevallnor, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Izrael - שְרָאֵל


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone