Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Istria

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.06.2010 21:10

Mistrz i Małgorzata ...

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.06.2010 00:00

mariusz-w napisał(a):Pozdrawiamy ... oraz dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo i wsparcie w tej podróży !

Powiedziałbym "cała przyjemność po mojej stronie", ale mi nawrzucają, bym sobie jej nie przywłaszczał dla siebie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2010 09:29

Ja również dziękuję za podróż po Istrii, dzięki Wam byłem tam po raz piaty :D

A Małgosia ma u mnie przydomek

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.06.2010 09:34 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
termondar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 27.06.2010 09:33

Dziękuje za wspaniałą pełną przepięknych widoków i przepysznych potraw wycieczkę :)
Jolanda
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 27.06.2010 09:39

Podróżowanie z Wami to czysta przyjemnośc :D
nie pozostaje mi nic innego jak.... podziękowac
i czekac na kolejną foto-relację :D
ines
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.06.2010 10:24

Dziękuję za tak wspaniała relację :) ! Pozdrawiam i mam nadzieje, że powstanie za jakiś czas nowa ? :)
tygrys_8
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 27.06.2010 10:30

kulka53 napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Mimo tego postanawiamy dostać się na górę ... wjeżdżając do parku i dalej kręta drogą ...

A w zeszłym roku przy wjeździe na szczyt zastaliśmy piękny zakaz wjazdu

Obrazek

mimo to pod osłona nocy, czy raczej świtu :wink: odważyliśmy się na górę wjechać.

Witam,

W tym roku planuję wycieczkę i wjazd na Vojaka niestety nigdzie nie mogę znaleźć więcej informacji o tym zakazie wjazdu (w innych relacjach nikt o nim nie wspomina).

A mianowicie gdzie on dokładnie stoi i ile trzeba by było iść piechotą od niego aby dojść na szczyt na wieżę widokową.

A przede wszystkim czy jest on rzeczywiście przestrzegany przez turystów i w jakiś sposób pilnowany.

Pytam bo wybieramy się z małym dzieckiem i nie wiem jaki dystans musielibyśmy pokonać pieszo czy mój synek dałby radę.

Proszę też o informacje jaką drogą na szyt Ucki najlepiej będzie nam dojechać z Porecia.

Z góry dziękuję za pomoc
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.06.2010 14:08

mariusz-w napisał(a):Ot ... i wszystko ! ...

...pięknie pokazane.
Brawo.
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.06.2010 22:01

Zgadzam się z moimi poprzednikami - pięknie pokazane i opisane :D
Dziękuję bardzo za relację , do której pozwolę sobie powrócić jeszcze wielokrotnie przed wyjazdem 8)

Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.06.2010 07:16

tygrys_8 napisał(a):W tym roku planuję wycieczkę i wjazd na Vojaka niestety nigdzie nie mogę znaleźć więcej informacji o tym zakazie wjazdu (w innych relacjach nikt o nim nie wspomina).

A mianowicie gdzie on dokładnie stoi i ile trzeba by było iść piechotą od niego aby dojść na szczyt na wieżę widokową.

A przede wszystkim czy jest on rzeczywiście przestrzegany przez turystów i w jakiś sposób pilnowany.

Ponieważ pytasz powołując się na zdjęcie, które zamieściłem i w swojej relacji a także i u Mariusza czuję się "wywołany do tablicy" :wink:

Znak ten stoi (stał we wrześniu 2009) przy wjeździe na drogę na szczyt Ucki na przełęczy Poklon (ok 950 m npm). Był tam też szlaban, ale otwarty, nie wyglądał na kiedykolwiek zamykany.
Na dole nikt niczego nie pilnował, ale czy na górze ktoś nie zareaguje widząc auto z obcymi numerami..... trudno powiedzieć.

Zatem masz do wyboru, albo ryzykujesz i wjeżdzasz, albo idziesz około 8 km asfaltówką pokonując te 450 m pod górę (mniej więcej jest to odpowiednik trasy nad Morskie Oko z parkingu na Palenicy). Przez większą część trasa wiedzie lasem, a więc w cieniu, ale i na widoki za bardzo nie ma co liczyć. Jak jest na szczycie, to już widziałeś z pewnością w niniejszej relacji :D.

Jak pewnie czytałeś, my wjechaliśmy wczesnym świtem, nie ryzykowaliśmy wjazdu w dzień. W jednej z przydrożnych zatoczek zastaliśmy nawet mały kamper na niemieckich numerach :wink: . Będąc w sezonie, pewnie nawet na taki wjazd jak nasz bym się nie zdecydował... ale też będąc na dole próbowałbym ocenić sytuację, lub kogoś zapytać.

edit....

PS. Znalazłem maila w skrzynce już po wysłaniu tego posta..... mam nadzieję że odpowiedź bedzie satysfakcjonująca :oops:

---------------------------------------------

Mariuszu, dzięki za rewelacyjną relację i pokazanie Istrii i jej okolic tak, że nabrałem ochoty by się tam wybrać i na własne oczy zobaczyć pokazane przez Ciebie miejsca. Czy tak się stanie..... nie wiem, ale cel jaki wg mnie powinny mieć relacje na tym forum, został w zupełności osiągnięty :wink: :lol: .

Pozdrawiam
tygrys_8
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 28.06.2010 08:28

kulka53 - wielkie dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź - wiele mi ona wyjaśniła.
Wyjeżdżamy już za wa tygodnie, ale niestety już nie jestem pewna czy zdecydujemy się wjeżdżać na szczyt - czy pojedziemy na Vojaka zobaczymy już na miejscu. Na pewno odpada dojście pieszo bo będziemy z 3 letnim synkiem a 8km w jedną stronę to za daleko.

Również dołączam się do podziękowań za relację.

Mariusz super opisy i zdjęcia.
W tym roku tez jesteśmy na Istrii i na pewno zwiedzimy kilka miasteczek opisanych w Twojej relacji.
nomad
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 28.06.2010 16:52

Mariusz-w atrakcje Waszej powrotnej drogi były godne oddzielnej relacji, ale jeśli lubicie iść na całość, to najwyraźniej do końca.

No właśnie, tego słowa wszyscy się obawiali, pożegnanie w tej relacji, to już zaistniały fakt, więc i ja dziękuję za podzielenie się wspomnieniami.

Pozdrawiam.
ita
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 28.06.2010 18:58

wspaniale się z Wami podróżowało :)
dziękuję
fota
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 24.02.2011 20:35

Małgosiu, Mariuszu !

piękne dzięki za wspaniałą opowieść o Istrii. Wybieram się z przyjaciółmi w tym roku w ten region Chorwacjii w "dziewiczy rejs" ;) Choroba nie wypuszcza mnie w tym tygodniu z domu, korzytając z tego zacząłem zbierać informacje na temat "co, gdzie, kiedy i jak". Pierwszy raz w życiu cieszę się z tego, że się rozchorowałem :D Twoja relacja to wspaniała kopalnia wiedzy !

Serdecznie Was Pozdrawiam ! :papa:

Teraz jeszcze raz od początku, małe notatki a potem lecę do Waszej Wenecji ;)
mariusz-w
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.02.2011 07:15

fota napisał(a):Małgosiu, Mariuszu !

piękne dzięki za wspaniałą opowieść o Istrii. Wybieram się z przyjaciółmi w tym roku w ten region Chorwacjii w "dziewiczy rejs" ;) Choroba nie wypuszcza mnie w tym tygodniu z domu, korzytając z tego zacząłem zbierać informacje na temat "co, gdzie, kiedy i jak". Pierwszy raz w życiu cieszę się z tego, że się rozchorowałem :D

Serdecznie Was Pozdrawiam ! :papa:

Teraz jeszcze raz od początku, małe notatki a potem lecę do Waszej Wenecji ;)

Miło mi , że możemy się na coś przydać ! ;)

Mimo wszystko zdrowia życzę ... ale i więcej czasu na czytanie relacji !
Także przyjemności i niezapomnianych wrażeń na Istrii.

I witamy w "naszej Wenecji" :)

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży