Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria po raz pierwszy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014
Istria po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 03.06.2014 07:21

Witam wszystkich,

Wiem że było wiele wątków juz na forum ale nie moge do końca znaleźć odpowiedzi na pytania :(

Jestem troszkę przerażona pierwsza podróżną zagraniczną z dziećmi ale wybór padł na Chorwacje a dokładniej Istrie :) okolice Umag, Porć, rovijn. Wyruszamy z Warszawy na początku Lipca i na 2 tygodnie chcemy sie gdzieś zatrzymać :) Stwierdziliśmy ze jedziemy w ciemno i teraz do was pytanie: Czy warto bardziej szukać kempingu z namiotami (takimi większymi z lodówkami i kuchenkami w środku) lub domkami. Czy jednak nastawiać sie na kwatery? Jeśli kwatery to gdzie szukać?? I na co zwracać uwagę ? zależy mi żeby było blisko morza. Czy może lepsza będzie wyspa Krk? Jestem strasznie zagubiona w tych klimatach tak jak napisałam ma byc to pierwsza taka wyprawa rodzinna w ciemno :) Ma być blisko :) Fajnie :) i Nie za drogo :) Macie jakąś receptę na takie wakacje :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.06.2014 07:28

ladymonia81 napisał(a):Czy warto bardziej szukać kempingu z namiotami (takimi większymi z lodówkami i kuchenkami w środku) lub domkami.

Bez rezerwacji to zapomnij że coś takiego trafisz. :wink:
Ponadto mobil home czyli domki na kampie są cholernie drogie na Istrii i taniej wam wyjdzie wynająć apartament.
Nie ma się czego bać , każdy kiedyś zaczynał , więc najlepszą receptą jest zapakować bambetle i jechać.
Jeśli celujesz w Rovinj to bardzo dobry wybór na pierwszy raz do Cro.
Poczytaj relacje , o Rovinj napisano już prawie książkę na forum.

Mam nadzieję że się szybko zdecydujesz , bo czas leci , a jedna Pani już 7 kartek piszemy gdzie jechać i dalej nie może się zdecydować. :|
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 03.06.2014 07:57

Dzięki za odpowiedz :)
Czyli nie nastwiac sie na kempingi :)

A może będziesz mógł mógł mi zaproponować jakieś fajne miejscówki?
Czy w tych miejscowościach jest gdzie wyjść wieczorkiem na spacerek? Jak wyglądają plaże Rovijn? czy dla dzieciaków (6 i 8 lat) beda tam fajne miejscówki do kąpieli? No i jak z wyżywienie? czy lepiej samemu coś gotować czy na obiadki da rade w miarę niedrogi sposób się wyżywić na mieście?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.06.2014 08:05

ladymonia81 napisał(a):Czyli nie nastwiac sie na kempingi :)
A może będziesz mógł mógł mi zaproponować jakieś fajne miejscówki?
Czy w tych miejscowościach jest gdzie wyjść wieczorkiem na spacerek? Jak wyglądają plaże Rovijn? czy dla dzieciaków (6 i 8 lat) beda tam fajne miejscówki do kąpieli? No i jak z wyżywienie? czy lepiej samemu coś gotować czy na obiadki da rade w miarę niedrogi sposób się wyżywić na mieście?

Jeśli na namioty z full wypasem i domki to bez rezerwacji nie ma szans , zapomnij jak napisałem.
Z własnym namiotem i sprzętem możesz się nastawiać na camp , ale i tak będzie tłoczno w tym okresie co jedziecie.
Apartamentu w Rovinji nie polecę , bo ja byłem na campie , ale przed samym wjazdem do Rovinj na krzyżówce już stoją naganiacze z ofertami , może apartament sam was znaleść , napisałem może. :wink:
Ważne by nie brać pierwszego lepszego , sugeruję przyjazd rano i wtenczas rozpocząć poszukiwania.
Co do plaż to zobacz ten "wontek" , "niezdecydowanej koleżanki" prosze-o-rade-wakacje2014-trogir-rovinj-brela-czy-co-t45291.html tam piszemy o Rovinj i daliśmy zdjęcia z plaż.
Co do jedzenia , to trochę z Polski , trochę warto pochodzić po Konobach w ramach rozsądku oczywiście i po próbować Chorwackich smaków. :wink:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.06.2014 08:13

W lipcu w Rovinji może być tłoczno i bez rezerwacji bym na miejsce nie liczył. Jeśli coś się znajdzie, to będzie daleko od brzegu. Ja bym próbował raczej w niedalekiej Fazanie. Rovinji jest bardzo modne a w tłumie to nie każdy lubi wypoczywać. Można by jechać dalej wzdłuż wybrzeża na południe i szukać czegoś poniżej Puli. Na obrzeżach tego miasta jest bardzo rozwinięta sieć ośrodków turystycznych. Zaraz za Pulą jest mała wioseczka Banjole, spokojna i w sam raz dla rodzinki z dziećmi. Potem jest Premantura z moim ulubionym parkiem Kamenjak i tam już jest bosko. W Premanturze widziałem, że jest jakieś pole campingowe. Niedaleko też jest Medulin ale ten jakoś mi nie przypadł do gustu.
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 03.06.2014 10:17

dzięki za info :)

zainteresowała mnie Premantura :) czy ładne sa tam plaże? no i jak z jakimś życiem wieczorową porą? można gdzieś na spacerek sie przejść?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.06.2014 10:26

ladymonia81 napisał(a):dzięki za info :)

zainteresowała mnie Premantura :) czy ładne sa tam plaże? no i jak z jakimś życiem wieczorową porą? można gdzieś na spacerek sie przejść?

Plaże są ładne ale typowe dla Istrii czyli kamieniste. Jest to sam koniuszek Przylądka więc są one po obu stronach, zachodniej i wschodniej. Do dyspozycji są też nieodległe plaże pięknie pachnącego lawendą, cyprysem, rozmarynem i nie wiem czym jeszcze parku Kamenjak.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.06.2014 10:30

ladymonia81 napisał(a):...zainteresowała mnie Premantura :) ... jak z jakimś życiem wieczorową porą? można gdzieś na spacerek sie przejść?

Nie wiem jak z życiem wieczorem bo dojeżdżałem tam rowerkiem z pobliskiej Puli i wieczorem wracałem. Spacerować jest gdzie chociażby do Kamenjaka.
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 03.06.2014 10:49

A w samej Puli jak sie wypoczywa :) czy straszny tłok tam jest? Jak z noclegami i plażami?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.06.2014 10:56

ladymonia81 napisał(a):A w samej Puli jak sie wypoczywa :) czy straszny tłok tam jest? Jak z noclegami i plażami?

Miasto duże, portowe. Zabytkowe centrum. Byłem 2x we wrześniu i raz w maj/czerwiec i tłumów nie było. Dla każdego coś miłego. Z noclegami nie ma kłopotów, są w mieście i wszędzie dookoła. Można sobie popłynąć na wycieczkę do Wenecji. Niedaleko jest miejsce zamieszkania byłego przywódcy Tito czyli wyspa Brunji którą też warto zwiedzić. Nudzić się nie sposób.
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 03.06.2014 13:09

Brzmi ciekawie :)

A może macie jakieś doświadczenia bliżej Umag? zastanawiam sie czy wynajmując od kogoś apartament podpisuje sie z nimi umowę? czy po Angielsku nie ma problemu żeby sie dogadać?
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 03.06.2014 15:46

w Fażanie przy głównej ulicy jest informacja turystyczna. W ubiegłym roku, w drugiej połowie lipca było jeszcze trochę wolnych apartamentów. Ja rezerwowałam wcześniej przez chorwackie.pl. Byliśmy bardzo zadowoleni, chociaż mieszkaliśmy w dziurze zwanej Valbandon. Za to plaza była niezbyt tłoczna, w wiosce cichutko, blisko do Puli, Rovinj , do Fażany chodzilismy wieczorami na piwko.

Dogadasz się z każdym, nawet nie znając innego języka niż polski. Nasza właścicielka ( po 60 tce) znała pięć języków a i po polsku trochę mówiła :).

Umowę podpisujesz chyba tylko wtedy, gdy wynajmujesz noclegi przez biura , pośredników itp. Ja nie spotkałam się z pisemną formą umowy na noclegi wakacyjne a byłam w Chorwacji kilkanaście razy.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 03.06.2014 16:00

ewa.krakuska napisał(a): do Fażany chodzilismy wieczorami na piwko.


a gdzie to to dobre piwko w Fażanie? bo już nie długo tam będziemy :)
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 03.06.2014 20:47

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi:)

Siedze i jeszcze przeszukuje forum i natknęłam sie na wątki o Rabac, piszą że są tam piękne plaże. Mi zależy najbardziej na pięknych plażach dobrych cenach :) i żeby było wieczorkiem gdzie pospacerować i dobrego piwka sie napić lub winka :) Dyskoteki odpadają bo będziemy sami z 2 dzieci :) Co myślicie o okolicach Rabac? kierować sie tam czy jednak okolice Rovijn, Medulin lub Poreć??? Juz sama nie wiem :(
Chciała bym tez wyskoczyć na wycieczkę na wodospady na Krk :) oglądam zdjęcia i jest tam pięknie :)

Doradźcie proszę bo już sama nie wiem gdzie sie kierować :(
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.06.2014 22:01

Do wodospadów to będziecie mieć z Istrii bardzo daleko, gdzieś około 400 km, więc proponuję to odłożyć na kolejny raz. Według mnie wejdź w zakładkę na forum "nasze relacje z podróży" i tam poszukaj relacji z Istrii, ostatnia np. taka Ruzicy :
https://www.cro.pl/od-knedlikow-po-kalmary-czyli-przez-czechy-na-istrie-t45303.html

dopiero zaczyna co prawda opisywać Istrię, ale super obiecująca,
a tu jest moja z Istrii z campu Bijela Uvala. Rezerwowaliśmy wcześniej domki
https://www.cro.pl/bijela-uvala-porec-wrzesniowy-wypad-na-istrie-t40670.html?hilit=wrze%C5%9Bniowy%20wyjazd

Przy wodospadach Krka, byliśmy w tym roku przy okazji pobytu w Dalmacji, tu jest relacja
https://www.cro.pl/na-molochu-tez-moze-byc-fajnie-solaris-kolo-sibenika-t43746.html?hilit=na%20molochu
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone