Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria po raz pierwszy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 14.06.2014 23:34

martus_b napisał(a):witam,

podłączę się i będę wdzięczna za podpowiedzi;)

wybieram się na 5 dni od przyszłej środy na Istrię. Jak w temacie - będzie to mój pierwszy raz na Istrii, więc mam kilka pytań. Jedziemy w 4 osoby, chcielibyśmy mieć blisko ładne , większe miasteczko z rozwiniętym życiem nocnym (niekoniecznie dyskoteki, ale żeby knajpki nie zamykały się o północy, czego kiedyś doświadczyłam w Biogradzie;)) i bliskość plaży od centrum miasta, tylko nie takiej betonowej o szerokości 2 metrów tylko troszkę większej i zadbanej. I nie chodzi mi o bezludną plażę z piaskiem i turkusową wodą, ale miejscem gdzie można szybko i sprawnie dotrzeć żeby choć trochę odpocząć i naładować baterie w tak krótkim czasie (większa ilość turystów nie przeraża mnie). Rozważałam Rovinj lub Rabac (po przeczytaniu kilku relacji z cro frum). Ewentualnie okolice Zadaru jako inna opcja. Bylam w Nin obok Zadaru jakis czas temu, ale pomimo dość przystępnej plaży jest to zbyt spokojne miejse;) Proszę o informacje o plażach w wymienionych miasteczkach, ewentualnie który region miasta jest bliżej plaży ( na mapie widzę, ale nie wiem która plaża jak wygląda;)) . I ostatnia prośba - jeśli ktoś był i w Rovinj i Rabac - które z tych miasteczek bardziej nadaje się dla młodych ludzi, bez dzieci, zeby tak jak pisałam, wieczorami posiedzieć w knajpce przy chorwackim piwku:)

Bardzo dziękuję za podpowiedzi
Marta


W Rabac nie byliśmy, ale jeśli chodzi o życie nocno-knajpiane, myślę, że Rovinj będzie strzałem w 10 :D
leusia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.08.2012
gdzie na istrię z 3 letnim dzieckiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) leusia » 15.06.2014 16:00

Witam.
W tym roku w drugiej połowie lipca chciałabym się wybrać z mężem i trzyletnim dzieckiem na Istrię, bardzo mi zależy na Waszej pomocy w wyborze miejscowości :lol: Nie musi być piaszczystej plaży (o to raczej trudno), mogą być takie z drobnymi kamieniami. Bardzo zależy mi na tym, aby wzdłuż plaży było miejsce do spacerowania z wózkiem, np. tak jak w Tucepi, jest taka fajna aleja wzdłuż wybrzeża :P
Fajnie byłoby również, aby na plaży nie było, aż tak tłoczno :roll: , ale wieczorkami, żeby było gdzie wyjść, aby posiedzieć sobie w kafejce :)
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :P
leusia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.08.2012
Re: gdzie na istrię z 3 letnim dzieckiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) leusia » 15.06.2014 16:01

I jeszcze jedno, chciałabym tam pojechać w ciemno, myślicie, że jest szansa na znalezienie czegoś w przyzwoitej cenie ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: gdzie na istrię z 3 letnim dzieckiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.06.2014 16:17

leusia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) leusia » 15.06.2014 20:05

Cześć. Dzięki za linka, czytałam go już, ale nie znalazłam odpowiedzi na pytanie odnośnie samej alei przy morzu, tzn. możlwiości spaceru z wózkiem wzdłuż wybrzeża. Chodzi mi o coś takiego jak w Tucepi, a wiem, że w niektórych miejscowościach nie ma takiej możliwości poruszania się z wózkiem.
on50
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.04.2015
Prośba o rade pierwszy raz na Istrie

Nieprzeczytany postnapisał(a) on50 » 14.04.2015 16:18

Witam wszystkich forumowiczów !!!!
Dotychczas spędzałem wakacje w Grecji ale w tym roku postanowiłem odwiedzić Chorwacje wybór padł na Istrie
z powodu bliskości do węgierskiej miejscowości Heviz w której spędzam część wakacji prosze może któryś z was poleci mi jakieś spokojne mile miejsce z ładnymi widokami , ładną plażą będę wdzięczny mogę się zrewanżować informacjami o Grecji a w szczególności o wyspach Jońskich.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Prośba o rade pierwszy raz na Istrie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2015 18:03

on50 napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów !!!!
Dotychczas spędzałem wakacje w Grecji ale w tym roku postanowiłem odwiedzić Chorwacje wybór padł na Istrie
z powodu bliskości do węgierskiej miejscowości Heviz w której spędzam część wakacji prosze może któryś z was poleci mi jakieś spokojne mile miejsce z ładnymi widokami , ładną plażą będę wdzięczny mogę się zrewanżować informacjami o Grecji a w szczególności o wyspach Jońskich.

Witam
gdzie-jechac-regiony-i-miejscowosci-istria-t17957.html
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 03.05.2015 13:27

witam
Pewno głupie pyt.zadam -ale jak myślicie jest szansa w tym momencie coś zarezerwować ? Zawsze rezerwację robiliśmy w luty-marzec,a w tym roku tak wyszło ,iż teraz wiemy że możemy jechać....
Wątpię czy się uda... :(
Jeśli chodzi o Istrię -tu byśmy byli po raz 1wszy,patrząc na plaże-czyli łagodne zejście noi urok plaży -gdzie polecacie???? pozdrawiam K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2015 13:32

Na pewno jest większa szansa zarezerwować dobrą kwaterę niż znaleźć coś fajnego jadąc w sezonie w ciemno :D

Trzeba przekopać zawartość internetu, ale tragicznie nie jest. Da się zarezerwować online 8)

Poszukaj w Banjole koło Puli :wink:
Obrazek

...Icici ( dzielnica Opatiji )
Obrazek
Ostatnio edytowano 03.05.2015 13:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 03.05.2015 13:39

dziękuję za podpowiedź :D
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 07.05.2015 11:06

Polecam Rovinj tu na 9 stronie wkleiłem mapkę: majowka-istria-2013-i-raz-w-cro-t41052-120.html
Są tam bardzo dobre miejsca do spacerów na morzem , zacienione z widokiem na morze. Pozdrawiam :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria po raz pierwszy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone