Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria po raz pierwszy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.06.2014 23:07

A i jeszcze małe sprostowanie. Wyspa Krk, to nie to damo, co wodospady na rzece Krka. Krk to jest jedna z wysp Chorwackich, natomiast wodospady, o których piszesz znajdują się w Dalmacji na rzece Krka. Ale tak jak już pisałam polecam dział forum "Nasze relacje z podróży". Tam dowiesz się wszystkiego :D
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 04.06.2014 23:32

Dziękuje za odpowiedz :) Faktycznie myślałam że ten park jest na Wyspie Krk a nie na Dalmacji :( Trudno następnym razem :)
Dla mnie to pierwszy rodzinny wyjazd tak daleko i jestem troszkę przerażona planowaniem podróży i cenami :( Z tego co wyliczam pobyt na polu namiotowym za 4 osoby to koszt około 180 zł dziennie! Nastawiamy sie jednak na Istrie choć próbowałam męża namówić na Dalmacje ale on nie chce :( Z opinii wynika ze najlepszym wyborem bedzie Rabac lub okolice. Zastanawiam sie tylko jakie są ceny kwater jeśli pola namiotowe sa tak drogie :( Macie może jakieś sprawdzone strony gdzie można czegoś poszukać. Mieliśmy jechac w ciemno ale zaczęłam sie bać :(
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 05.06.2014 00:00

Ja też pisałem w innym wątku, że Rabać jest fajny. Mała miejscowość, ale ma wszystko co potrzeba turyście tj. hotele, knajpy, lodziarnie, sklepy a nawet mała winiarnia, do której warto pójść wieczorem na kieliszek.
No i oczywiście plaże w mieście są chyba najlepsze w rejonie Istria a na pewno lepsze niż na zachodnim wybrzeżu Istrii. W lipcu i sierpniu może być tłoczno, moje pobytu we wrześniu były bardzo przyjemne i nie było tłumów. Nie mogę podpowiedzieć na temat kwater czy apartamentów, bo korzystamy z miejscowych hoteli - polecam, lecz w szczycie sezonu są drogie.
O tej porze roku lepsze oferty apartamentów z internetu są już mocno przebrane. Choć można poszukać w serwisie typu casamundo czy uniline - do znalezienia w przeglądarce.
Pozdrawiam,
Tomek
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 05.06.2014 11:10

Ja w tamtym roku bylam w Fazanie spokojna miejscowosc dla dzieci fajne plaze z lagodnym wejsciem do wody , blisko do Puli I Rovinj . Niestety co do cen ciezko powiedziec bo to byla druga polowa czerwca 60 euro za 4 osobowy apartament placilam. Jak to wyglada w sezonie nie wiem . Pozdrawiam I zycze milych wakacji ja obieram kierunek dalmacje :D .
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014
Rabac noclegi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 06.06.2014 08:03

Witam,

Pierwszy raz wybieram się do Chorwacji wybór padł na Rabac :) Poszukuje sprawdzonych kwater blisko morza. Może ktoś coś polecić?? Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Rabac noclegi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 06.06.2014 08:57

Wejdź na stronę Kvarner express tam oferują dosyć dużo apartamentów , my parę lat temu przez tą stronę znaleźliśmy swoje lokum .Z tą bliskością do plaży to może być różnie - Rabac ma typową zabudowę tarasową-piękne widoki ale większość apartamentów pod górkę :)
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014
Re: Rabac noclegi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 06.06.2014 10:32

Hej, dzięki za stronkę :) Fajne apartamenty można tam znależć :) Właśnie najbardziej martwie sie tymi wysokościami :) Bo mam 2 chłopaków (5 i 8 lat) którzy nie bardzo lubia sie wspinac pare razy dziennie po schodkach :)
le znalazłam tam blisko morza pare fajnych kwater jak juz piszą ze 100-200 metrów do morza to chyba nie będzie za wysoko :)
Tylko zastanawia mnie tam rezerwacja? czy jeśli wejde w REQUEST FOR ACCOMMODATION tam musze podać swoje wszystkie dane czy to zobowiązująca rezerwacja??? Może głupie pytanie ale nigdy jeszcze tak nie rezerwowałam noclegów :)

Pozdrawiam!
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 06.06.2014 13:07

Właśnie tam na tej stronie jest tak pokręcone , że trudno się połapać :)Nie- ta rezerwacja jeszcze wtedy nie obowiązuje , tylko odpisują czy termin jest dostępny, jakie są całkowite koszty itp.I dają czas do zastanowienia i rezerwacji.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 06.06.2014 14:05

ladymonia81 napisał(a):Doradźcie proszę bo już sama nie wiem gdzie sie kierować :(

Monia - jak już Ci pisałam na pw, na pierwszy raz gdzie nie pojedziesz tam będzie cudnie... Namioty/domki do wynajęcia na campach warto rezerwować wcześniej, bo można dostać naprawdę dobrą cenę (poniżej 100 zł/doba :mrgreen: )
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 06.06.2014 14:17

Dzięki dziewczyny :)

Napisałam w sprawie jednej miejscówki zobaczymy co odpiszą :)

Aniu ja nic tak taniego nie mogę znaleźć :( Mój mąż uparł sie jednak na Rabac :) wiec tam jedziemy :) ale ceny są średnie :( Boje sie że jak coś znajdę w ciemno to będzie bardzo wysoko i moje dzieci nie wytrzymają codziennych wspinaczek pod górkę. Oni prawie wszędzie piszą odległość od morza 300 metrów a po zdjęciach np. z balkonów wygląda na 1000 metrów :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.06.2014 14:24

ladymonia81 napisał(a): Oni prawie wszędzie piszą odległość od morza 300 metrów a po zdjęciach np. z balkonów wygląda na 1000 metrów :)

W Rabacu nie byłem to nie pomogę , mogę jedynie podpowiedzieć że zdjęcie nie zawsze oddaje rzeczywistą odległość jaka jest faktycznie.

Widok z naszego apartamentu w Tucepi.
Wydawało by się że do Jadrana kawał drogi , a w rzeczywistości było 80m góra. :)

Obrazek

Nie mniej jednak fakt że niektórzy troszkę ściemniają w swoich ogłoszeniach.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 06.06.2014 14:39

ladymonia81 napisał(a):Aniu ja nic tak taniego nie mogę znaleźć :( Mój mąż uparł sie jednak na Rabac :) wiec tam jedziemy :) ale ceny są średnie :(


Heh ma być Rabac niech będzie Rabac ;)
Tak na przyszłość - jeśli chcesz wynająć domek/namiot w przyzwoitej cenie zacznij szukać najlepiej już jesienią, choć ja np. w tym roku znalazłam końcem kwietnia (za to na wrzesień - coś za coś :mrgreen: )
Nawet teraz widziałam na Vacansoleilu pierwszy tydzień lipca w namiocie Navajo na Lanternie za 1180 zł - więc jeszcze tragedii nie ma ;)
... ale jak mówię - trzeba szukać: Vacansoleil, Eurocamp, Selectcamp i inne,
i nie ograniczać się tylko do polskich pośredników - czasem np. przez pepików można coś fajnego wyhaczyć :D
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 06.06.2014 19:02

Rzeczywiście nie powiedziała bym że to 80 metrów :) To może jednak nie zwracać uwagi na te zdjęcia a sugerować sie opisami :)

Aniu twoja cena to bajka :) Mi na razie najtaniej za apartament wyszło 2300 za 9 dni :( ale najgorsze jest to że znalazłam fajny apartament ale zakwaterować sie można tylko od soboty do soboty :( Nie wiem czy to wymogi tych agencji??? Może prywatnie tak nie będzie? My chcieliśmy wyjechać w niedziele w nocy i być tam rano w poniedziałek. Nie wime co robić zmieniac plany urlopowe czy jechac w ciemno i tam na miejscu szukać kwater od poniedziałku? Nie pasuje mi jechać w największy ruch :(
kroman
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 06.06.2014 21:44

maniust napisał(a):
ladymonia81 napisał(a): Oni prawie wszędzie piszą odległość od morza 300 metrów a po zdjęciach np. z balkonów wygląda na 1000 metrów :)

W Rabacu nie byłem to nie pomogę , mogę jedynie podpowiedzieć że zdjęcie nie zawsze oddaje rzeczywistą odległość jaka jest faktycznie.

Widok z naszego apartamentu w Tucepi.
Wydawało by się że do Jadrana kawał drogi , a w rzeczywistości było 80m góra. :)

Obrazek

Nie mniej jednak fakt że niektórzy troszkę ściemniają w swoich ogłoszeniach.


Tucepi. Piękne , piękne.
Gdyby nie to że mam tylko 7 dni do dyspozycji , to znowu bym wybrał Tucepi, a tak to wybieram Fazane i też nie myślę żałować :D
martus_b
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.05.2013
istria po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) martus_b » 11.06.2014 10:43

witam,

podłączę się i będę wdzięczna za podpowiedzi;)

wybieram się na 5 dni od przyszłej środy na Istrię. Jak w temacie - będzie to mój pierwszy raz na Istrii, więc mam kilka pytań. Jedziemy w 4 osoby, chcielibyśmy mieć blisko ładne , większe miasteczko z rozwiniętym życiem nocnym (niekoniecznie dyskoteki, ale żeby knajpki nie zamykały się o północy, czego kiedyś doświadczyłam w Biogradzie;)) i bliskość plaży od centrum miasta, tylko nie takiej betonowej o szerokości 2 metrów tylko troszkę większej i zadbanej. I nie chodzi mi o bezludną plażę z piaskiem i turkusową wodą, ale miejscem gdzie można szybko i sprawnie dotrzeć żeby choć trochę odpocząć i naładować baterie w tak krótkim czasie (większa ilość turystów nie przeraża mnie). Rozważałam Rovinj lub Rabac (po przeczytaniu kilku relacji z cro frum). Ewentualnie okolice Zadaru jako inna opcja. Bylam w Nin obok Zadaru jakis czas temu, ale pomimo dość przystępnej plaży jest to zbyt spokojne miejse;) Proszę o informacje o plażach w wymienionych miasteczkach, ewentualnie który region miasta jest bliżej plaży ( na mapie widzę, ale nie wiem która plaża jak wygląda;)) . I ostatnia prośba - jeśli ktoś był i w Rovinj i Rabac - które z tych miasteczek bardziej nadaje się dla młodych ludzi, bez dzieci, zeby tak jak pisałam, wieczorami posiedzieć w knajpce przy chorwackim piwku:)

Bardzo dziękuję za podpowiedzi
Marta
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Istria po raz pierwszy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone