Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - bez kajaka i bez cykad ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2018 09:22

Igłą pinii napisał(a):Ja też nie pamiętam tej rzeźby i łuku i wydaje mi się, że stoją tam od niedawna.
No w 2009 r. to tych rzeźb w Poreciu na stówę nie było....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.06.2018 09:32

A ja tam bardzo miło wspominam wieczory w Poreču 8) .
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 11.06.2018 13:46

gusia-s napisał(a): A Ty jeszcze nie w Cro? Czerwiec to chyba raczej zawsze Wasz termin :?:


Już za parę dni, za dni parę :)
Nie mogę się doczekać!!!!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.06.2018 14:56

te kiero napisał(a):czyli nie jesteśmy osamotnieni w odczuciach, za to Groznjan wymiata :!:

Po wcześniejszych wpisach forumowiczów zaczynałam sądzić, że to ja jestem osamotniona w rozczarowaniu Porečem ;)
Gdyby wszystkim podobało się to samo, byłoby nudno.

Grožnjan - the best, razem z Rovinjem, ale to inna liga :)

piotrf napisał(a):Agnieszko , tak sobie myślę , że może trzeba było jednak kajak zabrać ze sobą i przynajmniej jedną cykadę :oczko_usmiech:

Nadrobię to w czasie wakacji ;)

gusia-s napisał(a):Ten katamaran to jest rejsowy do Wenecji. Startuje z Poreca o 7.30 i po 3h jest w Wenecji.

To jest bardzo fajne rozwiązanie, ale nie braliśmy tego pod uwagę, bo mąż nawet słyszeć nie chciał o Wenecji...
Oboje byliśmy tam w dzieciństwie/bardzo wczesnej młodości (oczywiście nie razem ;)) i jakoś mu to miasto do gustu nie przypadło :roll:

Igłą pinii napisał(a):Mieszkaliśmy tam kilka dni i każdy z nich rozpoczynałam od pocztówkowego widoku, który z pewnością Maslinka pokaże w następnym odcinku :)

W najbliższym odcinku będzie "ten" widok, tylko nie wiem, czy z tej samej strony ;) Rovinj z obu prezentuje się wspaniale :)

Magda O. napisał(a):W zeszłym roku chciałam odwiedzić pominiętą przed laty Bazylikę Eufrazjana, ale nie starczyło czasu :roll: jednak nie bardzo żałuję.

Właśnie, jak to jest z tym Eufrazjanem/Eufrazjuszem :?: Kojarzę, że kiedyś tłumaczyło się to imię "Eufrazjan", a teraz w różnych źródłach znajduję w większości wersję "Eufrazjusz"...

marze_na napisał(a):A ja tam bardzo miło wspominam wieczory w Poreču 8) .

No i bardzo dobrze :)
Podejrzewam, że gdybyśmy tam mieszkali, też by nam się podobało 8) Wieczorem często miasteczka zmieniają się nie do poznania. No i dzięki nocowaniu w danym miejscu na pewno można poczuć "klimat" :)

Igłą pinii napisał(a):Już za parę dni, za dni parę :)
Nie mogę się doczekać!!!!

Ale masz super! :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.06.2018 15:06

"Lato" podoba mi się, co do pozostałych rzeźb, hmm... nie wypowiem się.
Dobrze ,że postawiłam na Rovinj, jako 3-dniową miejscówkę, gdy jechałam w ciemno...Poreč też brałam pod uwagę, obawiając się problemów ze znalezieniem lokum w R. Ale coś mną dobrze pokierowało :wink:

Igłą Pinii
Już za parę dni, za dni parę :)
Nie mogę się doczekać!!

Dokąd tym razem, innymi słowy - skąd będzie kolejna relacja? :P
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.06.2018 15:21

Katerina napisał(a):Dobrze ,że postawiłam na Rovinj, jako 3-dniową miejscówkę, gdy jechałam w ciemno...

Ja z kolei przeczytałam złe opinie na temat Vrsaru i na początku go odrzuciłam, ale później pooglądałam go sobie na zdjęciach, pochodziłam ludzikiem ;) Google Maps i już wiedziałam, że to miejscowość idealna dla nas.

Z opiniami trzeba ostrożnie... Czytam, ale nie przyjmuję wszystkiego na wiarę, tylko sprawdzam, analizuję, filtruję pod swoim kątem, bo zdarza się, że podoba mi się coś, co odbiega od gustu większości ;) Każdy ma inne potrzeby i to jest normalne.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.06.2018 15:38

maslinka napisał(a):
Katerina napisał(a):Dobrze ,że postawiłam na Rovinj, jako 3-dniową miejscówkę, gdy jechałam w ciemno...

Ja z kolei przeczytałam złe opinie na temat Vrsaru i na początku go odrzuciłam, ale później pooglądałam go sobie na zdjęciach, pochodziłam ludzikiem ;) Google Maps i już wiedziałam, że to miejscowość idealna dla nas.

Z opiniami trzeba ostrożnie... Czytam, ale nie przyjmuję wszystkiego na wiarę, tylko sprawdzam, analizuję, filtruję pod swoim kątem, bo zdarza się, że podoba mi się coś, co odbiega od gustu większości ;) Każdy ma inne potrzeby i to jest normalne.

Ja , wstyd się przyznać, nic nie wiedziałam o Istrii, bo przed spontaniczną decyzją, aby tam wstąpić w drodze powrotnej z Dalmacji, miałam ogólne pojęcie (że trufle, rzymskie amfiteatry, włoskie klimaty), ale relacji nie czytałam żadnych, tylko ten Rovinj na zdjęciach tak mi się spodobał od pierwszego wejrzenia 8)
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 12.06.2018 11:30

Katerina napisał(a):Igłą Pinii
Już za parę dni, za dni parę :)
Nie mogę się doczekać!!

Dokąd tym razem, innymi słowy - skąd będzie kolejna relacja? :P


Kasiu, skusiła mnie m.in. Twoja nadal powstająca relacja. Zawitamy na Pelješac, a wcześniej gdzieś jeszcze... :) W relacji wszystko się wyjaśni :hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.06.2018 12:06

Igłą Pinii
Kasiu, skusiła mnie m.in. Twoja nadal powstająca relacja. Zawitamy na Pelješac, a wcześniej gdzieś jeszcze... :) W relacji wszystko się wyjaśni :hut:

Miło mi :) No to czekam na relację. 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18322
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.06.2018 00:08

maslinka napisał(a):
Katerina napisał(a):Dobrze ,że postawiłam na Rovinj, jako 3-dniową miejscówkę, gdy jechałam w ciemno...

Ja z kolei przeczytałam złe opinie na temat Vrsaru i na początku go odrzuciłam, ale później pooglądałam go sobie na zdjęciach, pochodziłam ludzikiem ;) Google Maps i już wiedziałam, że to miejscowość idealna dla nas.

Z opiniami trzeba ostrożnie... Czytam, ale nie przyjmuję wszystkiego na wiarę, tylko sprawdzam, analizuję, filtruję pod swoim kątem, bo zdarza się, że podoba mi się coś, co odbiega od gustu większości ;) Każdy ma inne potrzeby i to jest normalne.


Pełna zgoda :)
Kto czyta , ten wie :wink: Twój post w moim "Spacerze . . . " z 11-03-2012 17:32
maslinka napisał(a):Na Istrii mnie jeszcze nie było, więc z przyjemnością pospaceruję z Tobą wirtualnie :D
A chciałabym pojechać tam głównie dla Rovinj... chociaż pewnie mnie przekonasz, że warto nie tylko dla tego miasta :)


Sporo czasu minęło . . .


Pozdrawiam
Piotr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.06.2018 11:14

Troszkę mi ostatnio czasu brakuje na forum, ale staram się nadrabiać.
Poreč też mnie nie zachwycił w 2012 roku, ale Rovinj to wiadomo - extra! Czekam zatem na kolejny odcinek :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.06.2018 20:37

Katerina napisał(a):Ja , wstyd się przyznać, nic nie wiedziałam o Istrii, bo przed spontaniczną decyzją, aby tam wstąpić w drodze powrotnej z Dalmacji, miałam ogólne pojęcie (że trufle, rzymskie amfiteatry, włoskie klimaty), ale relacji nie czytałam żadnych, tylko ten Rovinj na zdjęciach tak mi się spodobał od pierwszego wejrzenia 8)

On chyba nie może się nie podobać :)

piotrf napisał(a):Sporo czasu minęło . . .

Co się odwlecze... :mrgreen:

agata26061 napisał(a):Troszkę mi ostatnio czasu brakuje na forum, ale staram się nadrabiać.
Poreč też mnie nie zachwycił w 2012 roku, ale Rovinj to wiadomo - extra! Czekam zatem na kolejny odcinek :D

Mnie bardzo brakuje czasu... Gorący okres w pracy ;), ale postaram się coś wrzucić jutro, może nawet dzisiaj, o ile nie padnę...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.06.2018 21:22

maslinka
Gorący okres w pracy ;)

A propos, ostatnio natknęłam się na takie wypracowanie :lol: i skojarzyło mi się z Twoją pracą :smo:

Prawdziwa miłość :mrgreen:

Prawdziwa miłość.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.06.2018 21:28

Katerina napisał(a):A propos, ostatnio natknęłam się na takie wypracowanie :lol: i skojarzyło mi się z Twoją pracą :smo:

Piękna rozprawka :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.06.2018 21:44

Co jak co, ale:
- teza - jest
- dowód/argument - są, i to nawet 3 :mrgreen:
- podsumowanie - jest

Rozprawka jak się patrzy :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria - bez kajaka i bez cykad ;) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone