Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTANBUL 2008, czyli sposób na krótkie wakacje ;-)

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Darmir
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.06.2007
Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmir » 10.10.2008 11:02

Też byłem w Istambule samochodem kilka lat temu. Dla zainteresowanych mogę polecić mały kemping Londra obok stacji benzynowej Shell. Warunki bardzo przyzwoite (trochę głośno, obok dość duża ulica). Dojazd do centrum miasta autobusem z pętli (200m) zajmuje ok. 45 minut. Nie wiem jak jest teraz ale wtedy dzieci nawet 15 letnie nic nie płaciły.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 10.10.2008 14:26

Piotrek_B napisał(a):
zawodowiec napisał(a):....Tak powiedzmy 3 dni w Istanbule i reszta na wybrzeżu, tym nie-kombinatowym, może coś w głębi lądu też....

To wybrzeże jak to określiłeś "kombinatowe" jest jak najbardziej OK - trzeba tylko wiedzieć gdzie nie jechać czy się nie zatrzymywać - to raptem kilkanaście punktów na mapie (na szczęście :roll:)
Czytając Twoje relacje to Tobie chyba najbardziej by "siadła" część granicząca z Irakiem, Iranem i Armenią. A jak już pogranicze turecko-ormiańskie to zdecydowanie Ararat - niesamowita góra ale dane mi było ją tylko ogladać z "dołu"
Pozdrav :papa:

Mam takie marzenia i plany na nieokreśloną przyszłość, to by trzeba z ekipą o wyczynowo-przygodowym nastawieniu :D Bo z moją lepszą połową to się skończy na wybrzeżu ale to też by było fajne :lol:
Użytkownik usunięty
Re: Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2008 19:29

Darmir napisał(a):Też byłem w Istambule samochodem kilka lat temu. Dla zainteresowanych mogę polecić mały kemping Londra obok stacji benzynowej Shell. Warunki bardzo przyzwoite (trochę głośno, obok dość duża ulica). Dojazd do centrum miasta autobusem z pętli (200m) zajmuje ok. 45 minut. Nie wiem jak jest teraz ale wtedy dzieci nawet 15 letnie nic nie płaciły.

Pisząc o kempingu LONDRA koło stacji Shell - na 100 % masz na myśli okolice Istanbulu :?:
Bo Londra k. Shella i owszem jest, nawet ją w tym roku widziałem na własne oczy ale w.......Kapikule, tuż po opuszczeniu przejścia granicznego :wink:
www.londracamping.com
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002
Re: Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 10.10.2008 21:50

Darmir napisał(a):Też byłem w Istambule samochodem kilka lat temu. Dla zainteresowanych mogę polecić mały kemping Londra obok stacji benzynowej Shell. Warunki bardzo przyzwoite (trochę głośno, obok dość duża ulica). Dojazd do centrum miasta autobusem z pętli (200m) zajmuje ok. 45 minut. Nie wiem jak jest teraz ale wtedy dzieci nawet 15 letnie nic nie płaciły.

Jest taki , przy starej drodze dojazdowej do Stambułu.
Kilka ,kilkanaście lat temu ,bardzo popularny caming .
Aktualnie ,doszły mnie głosy ,że bardzo obniżył loty.

http://www.londracamping.com/index.php
Użytkownik usunięty
Re: Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2008 22:19

kkrzys napisał(a):
Darmir napisał(a):Też byłem w Istambule samochodem kilka lat temu. Dla zainteresowanych mogę polecić mały kemping Londra obok stacji benzynowej Shell. Warunki bardzo przyzwoite (trochę głośno, obok dość duża ulica). Dojazd do centrum miasta autobusem z pętli (200m) zajmuje ok. 45 minut. Nie wiem jak jest teraz ale wtedy dzieci nawet 15 letnie nic nie płaciły.

Jest taki , przy starej drodze dojazdowej do Stambułu.
Kilka ,kilkanaście lat temu ,bardzo popularny caming .
Aktualnie ,doszły mnie głosy ,że bardzo obniżył loty.

http://www.londracamping.com/index.php

kkrzys - czyli to ta sama strona www, którą i ja podałem :wink:
Tyle, że ja zasugerowałem się tylko rejonem Kapikule-Edirne.
Planując wyjazd brałem i pod uwagę kampy w okolicy Istanbulu ale z przyczyn czysto ekonomicznych wybrałem hotel :roll:
W trakcie szukania kampów pod Istanbulem żadna wyszukiwarka nie wskazywała tej drugiej Londry.
Nie ma jej nawet na oficjalnych stronach organizacji pozarządowych jak np. www.kampkaravan.org/kamplar.htm - wynika z tego chyba to co sugerujesz, że kamp nieco zszedł na psy :wink:
Pozdrav :papa:
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 10.10.2008 22:36

Ups , nie zauważyłem Twego linka.Tak ten sam :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.10.2008 09:36

pozwolę sobie zrobić kolejną zakładkę. Sorki że tak na raty czytam, ale tym większą ochotę mam na Turcję :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2008 13:41

Piotrek_B napisał(a):
kkrzys napisał(a):
Darmir napisał(a):Też byłem w Istambule samochodem kilka lat temu. Dla zainteresowanych mogę polecić mały kemping Londra obok stacji benzynowej Shell. Warunki bardzo przyzwoite (trochę głośno, obok dość duża ulica). Dojazd do centrum miasta autobusem z pętli (200m) zajmuje ok. 45 minut. Nie wiem jak jest teraz ale wtedy dzieci nawet 15 letnie nic nie płaciły.

Jest taki , przy starej drodze dojazdowej do Stambułu.
Kilka ,kilkanaście lat temu ,bardzo popularny caming .
Aktualnie ,doszły mnie głosy ,że bardzo obniżył loty.

http://www.londracamping.com/index.php

W trakcie szukania kampów pod Istanbulem żadna wyszukiwarka nie wskazywała tej drugiej Londry. Nie ma jej nawet na oficjalnych stronach organizacji pozarządowych jak np. www.kampkaravan.org/kamplar.htm - wynika z tego chyba to co sugerujesz, że kamp nieco zszedł na psy :wink:


Czy macie może na myśli kemping przy tym Shellu?

Obrazek

Obrazek

Jeśli tak, to mam informacje o ubiegłorocznym jego stanie :lol:, gdyż moja córa Gocha spędziła tam jedną noc w czasie dwudniowego zwiedzania Istambułu.
Zszedł na psy, to nawet zbyt łagodne określenie, bo w zasadzie tego kampu w sierpniu 2007 nie było :wink:. Owszem, był zdewastowany teren, który pracownicy stacji wykorzystywali na dodatkowy nielegalny zarobek, zezwalając na zatrzymanie się tam na noc kilku pojazdów, z absolutnym zakazem rozbijania jakiegokolwiek namiotu.
Ponieważ rodzice chłopaka mojej Gochy korzystali z tego kempingu kilka lat wczesniej, jeszcze w czasach jego świetności :lol: , to rok temu jechali tam z równie pozytywnym nastawieniem, a tu taki klops! Ponieważ byli z przyczepą (mały "Niewiadów", ale jednak przyczepa), to raczej na jedną noc nie byli skłonni szukać hotelu, skorzystali więc z nielegalnej oferty pracowników stacji Shella. Oprócz dwóch samochodów ich ekipy, z takiego noclegu korzystali jeszcze pasażerowie kilku aut.
Co do warunków sanitarnych, to w zasadzie :? zupełnie ich nie było. Jedyna dostępna woda to jakiś zardzewiały kran z kawałkiem gumowego węża... Ubikacje tylko na stacji, ale było zalecenie, żeby się tam nie kręcić, aby kierownik nie zobaczył :wink: , więc praktycznie do wyboru zostały tylko liczne krzaczki :( . A zamiast namiotów na kampie pasały się owieczki :D
Ostatnio edytowano 11.10.2008 16:34 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 11.10.2008 16:06

Tak dangol , to ten sam .
Niestety informacje potwierdzają się.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2008 16:31

Poprawiłam byka :oops: , zanim mnie Janusz wyśledził... Nie zdążył, bo się teraz bawi z laskami z podstawówki :wink:
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 11.10.2008 20:42

A ja myslałem, ze camp nazywał sie Atakoy :-). Byłem na nim w 2005. Swietnie połozony. Co prawda w morzu nie dało sie kompac ale dojazd do centrum był idealny. Ale juz wtedy w łazience była tylko słona woda a moja Pania pod prysznicem popiescił.... hmm nic z tego,żaden Turek...ale prąd.
Ostatnio edytowano 13.10.2008 16:44 przez piotrmks, łącznie edytowano 2 razy
Darmir
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.06.2007
kemping

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmir » 13.10.2008 11:44

Podawany przez Was kemping to Atakoy (faktycznie wejście obok stacji Shell), syf straszny. Ja nocowałem na kempingu Londra, na mapie Istambułu jest zaznaczony obok ulicy Karayolu (E-5) troche na wschód od lotniska Ataturka. Nie umiem poradzić sobie z wklejeniem linka z maps.google :( Ten kemping był wart polecenia. Zapilotował nas tam uczynny Turek, który po 30minutach tłumaczenia na migi dojazdu, postanowił że szybciej będzie nas tam poprowadzić (właśnie z Atakoy0 :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.10.2008 12:47

Darmir napisał(a): Ja nocowałem na kempingu Londra, na mapie Istambułu jest zaznaczony obok ulicy Karayolu (E-5) troche na wschód od lotniska Ataturka. Nie umiem poradzić sobie z wklejeniem linka z maps.google :( Ten kemping był wart polecenia. Zapilotował nas tam uczynny Turek, który po 30minutach tłumaczenia na migi dojazdu, postanowił że szybciej będzie nas tam poprowadzić (właśnie z Atakoy)


I to jest bardzo cenna informacja :D dla kempingowej sekcji we "frakcji tureckiej".
Warto sobie zanotować namiary na Lodrę, może kiedyś to się przyda?
Korzystając z Twoich wskazówek, odszukałam kamp na googlowej mapce - to faktycznie niedaleko od syfiastych pozostałości po Atakoy:

Obrazek

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.10.2008 13:59

dangol napisał(a):Poprawiłam byka :oops: , zanim mnie Janusz wyśledził... Nie zdążył, bo się teraz bawi z laskami z podstawówki :wink:


No to Ci się upiekło :lol: :wink:
Zdecydowanie wolę bawić się z "laskami" niż śledzić "byki" :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.10.2008 14:02

piotrmks napisał(a):A ja myslałem, ze camp nazywał sie Atakoy :-). Byłem na nim w 2005. Swietnie połozony. Co prawda w morzu nie dało się kompac ale dojazd do centrum był idealny. Ale juz wtedy w łazience była tylko słona woda a moja Pania pod prysznicem popiescił.... hmm nic z tego,żaden Turek...ale prąd.


Ale za to tu sobie wyśledziłem :wink: w zdaniu:

"Co prawda w morzu nie dało się kompac"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
ISTANBUL 2008, czyli sposób na krótkie wakacje ;-) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone