Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Informacje o miejscowościach z rejonu Zadar - Split

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.04.2011 08:08

Marina

Położenie.

Dojazd

Linki do relacji:

- Marina - krótka dyskusja
- wakacje2010 Poljice - Marina - Medena- Trogir
- Anakin kilka zdjęć
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 09:12

Bibinje

Położenie

Linki do relacji:

- kirke18 - CRO w 4D czyli piąte koty za płoty
- miejscowość polecana przez madzialenę2525 oraz jarora
- krótki opis Fatamorgany

"Bibinje to mała, przytulna miejscowość, położona w bezpośredniej bliskości Zadaru, będąca idealnym miejscem dla miłośników spokojnego wypoczynku. Miasteczko to, zasiedlone już w czasach antycznych, obecnie zamieszkuje około 35 000 mieszkańców. Bliskość mariny Zlatna luka w miejscowości Sukošan sprawia, że Bibinje to idealne miejsce wypoczynku dla żeglarzy."

Miejscowość turystyczna. Do zwiedzania, w pobliżu, Zadar.


Opinie


***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 09:23

Jadrija

Położenie

Linki do relacji - wystepuje tylko w obszernej relacji:

- dangol - Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Podstawowe informacje

Chorwacka Jadrija to prawdziwa oaza spokoju. Miejsce idealne na spędzenie nieco leniwych wakacji, pośród przepięknych widoków i błękitnej wody. To niewielkie miasteczko leży na półwyspie Srima, pomiędzy Vodicami (na północy) a Šibenikiem (na południowym wschodzie) i większość jego terenu pokrywają gęste lasy sosnowe. Urozmaicona linia brzegowa sprzyja uprawianiu różnorodnych sportów wodnych - w sezonie letnim na każdym kroku można spotkać surfujących czy żeglujących turystów.

Osiedle turystyczne z nowoczesnymi prywatnymi domami wypoczynkowymi, Jadrija, leży między Šibenikiem a miejscowością Vodice, w otoczeniu lasów sosnowych i zatok. Jest to dogodne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi oraz zwolenników prywatności. Różnorodna linia wybrzeża Archipelagu Šibenickiego i bliskość dwóch parków narodowych- Krka i Kornati, sprawia, że Jadrija to dobre miejsce wypadowe na wycieczki po okolicy, a polecamy ją także miłośnikom żeglarstwa.

Atrakcje turystyczne

To niewielkie, chorwackie miasteczko nie ma zbyt wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom. Cisza i spokój to główne zalety tego miejsca, poszukiwacze zabytków i mocnych wrażeń powinni udać się do większych ośrodków turystycznych. Liczne zatoczki sprzyjają rozwojowi sportów wodnych - kwitnie tutaj żeglarstwo, nurkowanie, surfowanie, a w mieście znajduje się klub jachtowy.

Wycieczki fakultatywne

Położenie miasteczka sprzyja organizowaniu różnorodnych wycieczek fakultatywnych. Z Jadriji blisko jest np. do Parku Narodowego Krka (Nacionalni Park Krka). Jest to jedna z największych atrakcji w regionie północnej Dalmacji. Rzeka Krka swój początek bierze w Górach Dynarskich i przez ponad 70 km wije się krętymi korytarzami, aż do ujścia w Morzu Adriatyckim (w pobliżu Šibenika). Nie cała rzeka stanowi teren parku - jedynie odcinek pomiędzy Kninem a Skradinem - na tym obszarze park utworzono w 1985 r. Główną atrakcją są tutaj wzburzone wodospady. Do najbardziej popularnych należy Skradinski Buk i Roški slap. Odwiedzając to miejsce nie można pominąć jeziora Visovačko (w miasteczku Visovac), pośrodku którego, na niewielkiej wyspie, znajduje się klasztor Franciszkanów. W jego wnętrzu można podziwiać jedną z trzech zachowanych kopii Bajek Ezopa.
Odwiedzając Jadriję warto poświęcić jeden dzień na wycieczkę po wyspach należących do archipelagu Kornati. Wśród lokalnych mieszkańców krąży legenda, mówiąca o stworzeniu wysp: Bogu tak miały spodobać się nietknięte, nagie skały wysp, że pozostawił je w niezmienionej formie. Jeszcze przed kilkunastoma laty archipelag nie był zbyt atrakcyjny dla turystów - jałowa ziemia nie zachęcała do wycieczek. Dziś jednak, wiele się zmieniło, tereny te, kuszące krajobrazem i naturalną szatą graficzną przyciągają miłośników egzotycznych wakacji i żeglarzy z całego świata. Archipelag tworzy około 150 mniejszych i większych wysp (wiele z nich nie jest zamieszkana). Większa ich część tworzy Park Narodowy Kornati (Nacionalni Park Kornati), największa z nich to wyspa Kornat o szerokości zaledwie 2,5 km. W miejscu tym nie rozwija się turystyka - jałowy teren utrudnia powstawanie gospodarstw. Dzięki temu, naturalne środowisko Kornat nie cierpi tak jak pozostałe, zamieszkałe wyspy. Jest to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych - urozmaicona linia brzegowa i ciepła, krystalicznie czysta woda przyciąga w te rejony miłośników żeglarstwa, nurkowania, surfowania oraz innych rozrywek.


***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 10:09

Krapanj

Położenie

"Podstawowe informacje

Oddalona zaledwie 5 kilometrów od Šibenika, Brodarica jest ulubionym kąpieliskiem jego mieszkańców. Ta miejscowość z apartamentami znajduje się przy samej magistrali adriatyckiej, są tu obiekty sportowe, restauracje, gdzie podawane są specjały kuchni dalmatyńskiej oraz ładne żwirowe plaże. W pobliżu jest miasto Šibenik, gdzie można zwiedzić ciekawe zabytki.

Naprzeciwko Brodaricy znajduje się najmniejsza (0,36 metra kwadratowego) i najgęściej zaludniona wyspa w basenie Morza Śródziemnego - Krapanj. Oddalona jest zaledwie 300 m od lądu. Tutejsza architektura jest typowo dalmatyńska – domy budowane blisko siebie i wąskie ulice. Odważni mieszkańcy pielęgnują 300 letnią tradycję poławiania i przetwarzania gąbek. W klasztorze św. Krzyża znajduje się muzeum, w którym jest zbiór gąbek, korali, amfor i naczyń antycznych. W klasztorze jest również wiele innych cennych eksponatów (Ostatnia wieczerza, Czarna Madonna na tronie)."

"Wyspa Krapanj

Ta wysepka w południowo-wschodniej części kanału Szibenik jest najmniejszą i najniższą (maks. 7 m n.p.m.) niezamieszkałą wyspą na Jadranie. 300 m szeroka cieśnina oddziela ją od osady Brodarica na lądzie. Obywatele osady już powyżej 100 lat zabywają się tradycyjną czynnością – podmorskim zbiorem grzybów. W 15. i 16. stulocio został zbudowany klasztor fransiczkański i kościół, który był później poszerzony. Znajdziemy tutaj klasztorny kompleks domów muzeum Podmorskiego zbioru grzybów i galerię. Przycumować łódkę można w dwu nabrzeżach: pierwszy chroniony haczykowatym molem nabrzeżnym o głębokości morza do 2,5 m, następny leży na północy w większej odległości od brzegu i morskie dno osiąga tutaj głębokość 1,5 m. Kiedy przypływamy z północy, musimy uważać na przedłużoną płyciznę, która ciągnie się od latarni morskiej aż do wysepki. Nabrzeże narażone jest na wszystkie północne wiatry."

Witryna

***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 10:16

Razanj

Położenie

- Krótko o Razanj: - Razanj k Brodaricy

Podstawowe informacje

Ražanj jest małą rybacką i turystyczną miejscowością położoną między Primoštenem i Rogoznicą. W przepięknych zatokach zbudowano dużą liczbę willi i apartamentów, w których wypoczywają turyści z całego świata, w otoczeniu pięknych lasów sosnowych, plaż i krystalicznie czystego morza. W Ražnju nie ma miejskiej infrastruktury, obiektów gastronomicznych i rozrywki – wszystko to znajdą Państwo w pobliskiej Rogoznicy. Dlatego Ražanj wydaje się idealnym miejscem na spokojny, rodzinny wypoczynek na łonie dziewiczej natury. Rogoznica oferuje liczne atrakcje i festyny, które odbywają się w okresie letniBoldm. Najbardziej popularnym jest "Rybacka noc w Rogoznic".

"Ražanj to mała rybacka wieś w środkowej Dalmacji. Według dostępnych w Internecie danych w miejscowości tej na stałe mieszka około 200 osób. W sezonie letnim liczne prywatne kwatery i pensjonaty zapełniają się wczasowiczami z różnych krajów, głównie z Czech, Niemiec i Polski.
Ražanj leży nad kilkoma malowniczymi zatokami. Drogi łączące poszczególne części wsi, zwłaszcza te biegnące pomiędzy domami oferującymi apartamenty do wynajęcia, są często kręte i bardzo wąskie. W wielu miejscach z trudem mijają się tu dwa samochody osobowe. Na skalistym wybrzeżu znajdziemy liczne betonowe pomosty ze schodkami lub drabinkami ułatwiającymi zejście do wody. Miejsca do wodnych i słonecznych kąpieli można też szukać w małych, kamienistych zatoczkach, gdzie dno opada znacznie łagodniej, a przez to wejście do morza jest dużo łatwiejsze. Z uwagi na rodzaj wybrzeża oraz dużą ilość jeżowców wskazane jest używanie podczas kąpieli specjalnego obuwia do pływania. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest to, że nawet w szczycie sezonu (może z wyjątkiem weekendów) na tutejszych plażach nie ma wielkich tłumów.
Ražanj z pewnością nie jest miejscem odpowiednim dla ludzi szukających rozrywek i atmosfery typowej dla większości nadmorskich kurortów. Dwie kawiarnie i jedna restauracja, położone w niezbyt ciekawym centrum wsi, składają się na całą tutejszą infrastrukturę gastronomiczną. W małym, samoobsługowym sklepie (również w centrum) kupimy większość potrzebnych artykułów. Wybór towarów nie jest może zbyt wielki, za to ceny są zbliżone do tych jakie spotkamy w super i hipermarketach w większych miastach. W godzinach porannych na kliku straganach, tuż obok sklepu, można kupić owoce, warzywa oraz domowe sery, rakiję i wino.?

Atrakcje

Zakwaterowanie

***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 10:33

Pirovac

Położenie

- Krótko o Pirovac- 30.07-10.08... Pirovac, Pakostane,Drage itd.było ze aż :):)!

[b]Podstawowe informacje


"Pirovac Małe miasteczko portowe w północno-wschodniej części głębokiej zatoki Pirovac. Kilka małych zatok oferuje przepiękne plaże, zatoka Makirina zawiera warstwy bagna leczniczego, bardzo popularnego dla turystów. Wykąpać można się również na wysepce Sustipanac. Na skraju miasta znajduje się miejsce do biwaków. Częściowo dochowany mur obronny roku 1515. Kościół Św. Juraj pochodzi również z 16. stulecia a był w 18. stuleciu zrekonstruowany. Na końcu zatoki Makirina stoi średniowieczny kościół Św. Marin.

Port chroniony jest przed wiatrami z wszystkich kierunków, opróc zachodnich, które powodują fale. Łódki możemy przymocować w zatoce w wschodniej części portu w głębokości do 2 metrów. Północną część okupują łodzie miejscowe. Dobre zarzecenie kotwicy oferuje się na zachód od portu w zatoce Makirina. Dłuższy pobyt tutaj nie polecamy, ponieważ wieją tu zachodnie wiatry lub jugo."

"Pirovac to malownicze miasteczko północnej Dalmacji, 26 km na północ od Šibenika. Leży w niskiej części wybrzeża Zalewu Pirovačkiego, porośniętego lasami i winnicami, gdzie również znajduje się port chroniący przed wszystkimi wiatrami oprócz zachodniego. Osiedle to po raz pierwszy wspomniane w XIII w., średniowieczu było w posiadaniu książąt chorwackch. Pirovac przyciąga turystów dzięki pięknym zatokom Sitnica, Vrulje, Makirina i Vrilo i ich żwirowym plażom, a jego wyjątkową atrakcją jest wysepka Sustipanac położona bezpośrednio przed Pirovcem i tam właśnie goście miasteczka chętnie wybierają się kąpią. W zatoce Makirina znaleziono lecznicze błoto, które wykorzystywane jest w talasoterapii. Pirovac posiada około 20 restauracji, które w każdy sobotni wieczór sezonu organizują Festyn Owoców Morza. Pirovac jest ciekawy nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również dla miłośników połowu ryb, gdyż nad pobliskim Jeziorem Vrańskim można złowić suma, szczupaka i karpia. "

Atrakcje

Zakwaterowanie

Relacja Alladyndelscorcho z Pirovac
Relacja Alladyndelscorcho z Pirovac

***********************************
Powrót do indeksu
Ostatnio edytowano 12.01.2013 13:23 przez weldon, łącznie edytowano 2 razy
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 10:39

Podstrana

Położenie


Relacje z miejscowości:

- sbzdz- Podstrana 2009

-Krzychu_K - Gliwice - Podstrana

Podstawowe informacje

"Podstrana jest małym kurortem w ,którym śródziemnomorską atmosferę, upiększa gęsta roślinność i naturalny dar czystego morza, w malowniczej i ekologicznej nienaruszonej części regionu. Jest doskonałym miejscem na ucieczkę od codzienności. Podstrana Riviera i Strožanac, Grljevac, St Martin i Mutogras znajduje się w pobliżu miasta Split (8 km), centrum środkowej Dalmacji wzdłuż Adriatyku autostrady prowadzącej do miasta Omis. "

"Podstrana Rozległa samotna osada na południowy-wschód od Splitu. Wybrzeże pomiędzy wioską Strożanac i przylądkiem Krilo otaczają piaszczyste i żwirowe plaże. Obszar ten pokryty jest przez lasy sosnowe. Podstrana jest bardzo ulubionym miejscem do biwakowania i kąpieli nie tylko przez obywateli Splitu. Rzymskie odkrycia przypominają nam egzystencję dawnej osady Pituntium. Kościół Św. Juraj pochodzi z średniowiecza, zaś kościół parafialny Św. Ante i budynek Cindro z okresu baroku.

W przodzie hotela Lav znajduje się małe nabrzeże z głębokoscią morza około 2 m, gdzie jest możliwość przycumowania łodzi, lecz tylko na krótki okres czasu. Nabrzeże jest częściowo narażane na wiatry południowo-zachodnie. Krilo – nabrzeże z haczykowatym molem portowym z głębokością morza do 3 m. Jest tutaj tylko niewiele miejsc do przycumowania łódek, ponieważ te są często zajęte przez turystyczne i rybackie łodzie. W wschodniej części leży następne molo nabrzeżne z głębokosćią 4 m. Narażane jest na południowe wiatry."

Atrakcje

Zakwaterowanie

***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 10:46

Seget

Położenie


Relacje z miejscowości"

- pietja10- Od wczoraj Seget Vranjica..wreszcie :)

-Gollum - Seget i spółka

Podstawowe informacje

"Seget Vranjica Seget Vranjica jest małą turystyczną osadą położoną 5 km na północ od Trogiru w kierunku Sibenika a 8 km od międzynarodowego portu lotniczego Split. W Seget Vranjicy znajdziecie wszystko, co potrzebne jest do spędzenia wygodnego i spokojnego rodzinnego urlopu w przepięknym śródziemnomorskim otoczeniu.

Z powodu bliskości kilku portów ACI oraz portu promowego Split, który łączy Was z licznymi dalmatyńskimi destynacjami, to jest idealna baza do poznawania Adriatyku.

Riwiera Trogirska i okolica Seget Vranjica jest otoczona wybrzeżami z kamiennymi i żwirowymi plażami, bujną roślinnością śródziemnomorską, stuletnimi winnicami i gajami oliwnymi, jak również wyspami i wysepkami idealnymi na wycieczki barką lub żaglówką. Uprzejmi gospodarze, dobrej jakości zakwaterowanie, liczne obiekty oferujące dalmatyńskie wyżywienie są gwarancją udanego urlopu w tym uroczym zakątku.

Seget Vranjica Oprócz karczm i restauracji w samej miejscowości, proponujemy Wam odwiedzenie podobnych w Trogirze, Dolnym i Górnym Segecie, natomiast zabawę i nocne życie możecie odnaleźć w pobliskich turystycznych centrach w pobliżu Trogiru, Splitu, Primostenu, Rogoznicy. Dla tych, którzy cenią wydarzenia kulturalne polecamy Trogirskie Kulturalne Lato oraz Splitskie Lato Teatralne."

"Seget Donji Niedaleko od miasta pod patronatem UNESCO leży Seget: Seget Gornji w głębi lądu, a Seget Donji nad samym morzem. Miasto jest zbudowane jako typ zamkniętego prostokątnego osiedla. W Segecie Donjim znajduje się siedziba gminy Seget.

Wieś powstała w 1564 roku, kiedy trogirski szlachcic Jakov Rotondo otrzymał pozwolenie na budowę twierdzy, wokół której powstała wieś. W 1758 roku został wybudowany kościół św. Antuna Padwańskiego. Wokół jest dużo więcej kościołów z dawnych czasów, a kościół św. Daniela pochodzi najprawdopodobniej z czasów romańskich. W mieście, a szczególnie na polach widoczne są umocnienia wzniesione do obrony przed Turkami.

Dzięki położeniu oraz łagodnemu klimatowi, mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rolnictwem, rybołówstwem, budową statków oraz w szczególny sposób turystyką.

seget donji Kiedy odwiedzicie te tereny, zachwyci Was piękno przyrody oraz budynków począwszy od Seget Vranjici aż do Trogiru. Wybierzcie odpowiednie dla siebie zakwaterowanie i odpoczywajcie wygodnie.
Na obszarze Segetyńskiej Riwiery najważniejsze miejsce w oferowaniu wysokiej jakości zakwaterowania zajmują prywatni najemcy.
Aby zapewnić wygodny i spokojny urlop w dyspozycji są luksusowe apartamenty i pensjonaty nad samym morzem z prywatnymi naturalnymi plażami, serdecznymi gospodarzami, naturalnym i zdrowym wyżywieniem."


***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 10:51

Sevid

Położenie


Relacje:

- numenius- Sevid,Trogir,Primośten - wróciłem 04.08.

Podstawowe informacje

"Sevid (Marina)Sevid jest małą miejscowością na pięknej Riwierze Trogirskiej (oddaloną od Splitu 40 km, a od Trogiru 12 km) z rodzinnymi domami na cichy i spokojny wypoczynek, z dala od zgiełku wielkich turystycznych ośrodków. Choć mały, Sevid ma wszystko czego potrzebujecie Państwo na wypoczynek: sklep, restaurację, czyste morze i piękne plaże, a jeśli zapragniecie rozrywki możecie Państwo wybierać pomiędzy Trogirem, Primoštenem, Rogoznicą albo Splitem. Ponieważ ta część wybrzeża należy do najbardziej rozwiniętych, Sevid spodoba się żeglarzom."

- Zakwaterowanie

- Atrakcje


***********************************
Powrót do indeksu
Ostatnio edytowano 13.01.2012 08:36 przez weldon, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 11:00

Split zwiedzanie

Położenie


Historia, informacje

Historia, informacje

Relacje:

- 2 razy w Splicie
- Solin
- Klis

***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 11:11

Zablace

Położenie

"Zablace.
Zablaće jest małą rybacką wioską leżącą 9 km na południe od miasta Šibenik, pierwszy raz wspomnianą na początku XV w. kiedy znajdowała się tutaj salina. Mieszkańcy Zablaća tradycyjnie zajmują się uprawą owoców cytrusowych, oliwek, oraz rybołówstwem, tak więc gościom, w ramach oferty wyżywienia oferuje się lokalne potrawy i wino. Osiedle Zablaće położone jest wśród gęstego lasu sosnowego, a polecamy je szczególnie na spokojny wypoczynek rodzinny. Ci, którzy zapragną sportu i rozrywki, mogą skorzystać z oddalonego tylko o 500 metrów osiedla hotelowego Solaris, zaliczającego się do najlepiej wyposażonych miejscowości turystycznych na Adriatyku. Bliskość Šibenika umożliwia gościom Zablaća odwiedzanie miejskich letnich festiwali: festiwalu dziecięcego i festiwalu piosenki. Na peryferiach Zablaća znajduje się zalew z błotem o udowodnionym działaniu leczniczym, tak więc miejscowość posiada potencjał rozwoju turystyki leczniczej, a znana jest również z auto-kempingu o tej samej nazwie. Można tutaj znaleźć betonowane kąpieliska i żwirowe plaże."

Apartamenty

***********************************
Powrót do indeksu
weldon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.01.2012 11:15

Zaboric

Położenie

"Žaborić znajduje się pomiędzy miastami Šibenik i Primošten, w regionie znanym z gajów oliwnych i figowych, oraz winnic opadających aż do samego morza. Miejscowość ta, otoczona przejrzystym morzem w którym kąpią się pobliskie wyspy akwenu šibenickiego, dostarcza doprawdy pięknych widoków. Žaborić przyciąga turystów spragnionych zwykłego wypoczynku i bezpośredniego kontaktu z przyrodą. "

Apartamenty

***********************************
Powrót do indeksu
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystycznecron
Informacje o miejscowościach z rejonu Zadar - Split - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019