Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 30.06.2017 08:05

pyton napisał(a):A jakbyś nawiązał do tematu "Ile zabrać pieniędzy" ?
Może dwójka pożre więcej niż czwórka ? :roll:

Nawiązywałem do wypowiedzi:
Bartas89 napisał(a):Witam,

jedziemy w sumie w 4 dorosłe osoby + dziecko 6 lat. Nocleg już opłacony, 3000zł (niecałe) na 10 dni, apartament. Dodam, że miejscowość to Okrug Gornji na Ciovo. Ile zabieram? A więc, paliwo + winiety, liczę na górkę 3000km (oczywiście PL-HR-PL) około 1600zł.
Licząc na rodzinę 2 dorosłych + dziecko:
- nocleg 1500 zł
- paliwo/przejazd 800 zł
- wydatki 3200 zł
SUMA: 5500 zł.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.06.2017 08:36

Przez długi czas myślę o tym problemie i to jest moja rada:
Ile zabrać pieniędzy - wystarczająco
Bartas89
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartas89 » 30.06.2017 09:18

adrianek90 napisał(a):
Bartas89 napisał(a):
adrianek90 napisał(a):
Bartas89 napisał(a): A więc, paliwo + winiety, liczę na górkę 3000km (oczywiście PL-HR-PL) około 1600zł.

Jedziecie jednym samochodem?


Tak, jedziemy jednym autem. To SUV więc spalanie dosyć duże, ale i tak mniejsze niż 2 autami, a komfort bardzo dobry ;)

Bo zastanawiają mnie dwie kwestie. Koszt wakacji dla czterech dorosłych osób podzieliłeś na pół.
Ciebie tak wyniesie bo de facto jedziecie w dwie rodziny.

Natomiast dla kogoś kto jedzie tylko we dwójkę, to nie wyjdzie go równo połowa.
Za dojazd czyli paliwo i winiety zapłacisz we dwójkę tylko samo co we czwórkę. No może minimalne różnice w spalaniu wyjdą.
A apartamenty dla czterech osób rzadko kiedy są równo dwa razy droższe.

Dlatego jak się jedzie większą ekipą to raczej wakacje nas wyjdą taniej.


Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego zaznaczyłem, że jedziemy w dwie rodziny i koszty paliwa, winiet i zakwaterowania rozbijają się na pół. Wiadomo, że im więcej do podziału tym taniej dla poszczególnych osób. Podałem też całkowity, orientacyjny koszt paliwa i opłat przy 3000km.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 01.07.2017 00:22

mirko napisał(a):Przez długi czas myślę o tym problemie i to jest moja rada:
Ile zabrać pieniędzy - wystarczająco

Wydaje mi się, że że to jest esencja tego wątku :)
Wystarczająco :papa:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 01.07.2017 01:44

pyton napisał(a):
mirko napisał(a):Przez długi czas myślę o tym problemie i to jest moja rada:
Ile zabrać pieniędzy - wystarczająco

Wydaje mi się, że że to jest esencja tego wątku :)
Wystarczająco :papa:


Nie mogę uwierzyć, że ten wątek jednak działa i nakręca się jakoś sam. 8O :roll:
Choć już wielu z duuuużym dystansem się tu wypowiadało.

Już na pierwszej stronie tego wątku, 4 lata temu jego założyciel otrzymał odpowiedź, żeby wziąć 600 EUR. Nie usatysfakcjonowała go ta rada. Dostał kolejną - żeby zabrać 2000 EUR. Też nie był zadowolony. Chyba z tego powodu nie logował się też na forum od tamtego czasu. Ale dogódź to Polakowi...Może wziął 1300...?

Nie mogę uwierzyć, że ktoś kto planuje jakikolwiek wyjazd z domowych pieleszy (np: do Chorwacji) nie jest w stanie policzyć kilku podstawowych rzeczy, do których nie potrzeba ukończenia studiów matematycznych.
Zsumować koszty przejazdu, koszty noclegu, dodając do tego własne potrzeby żywieniowe i rozrywkowe.

Moja śp. babcia zawsze mi mówiła - weź sobie tyle pieniędzy żeby ci starczyło i jeszcze coś na wszelki wypadek miej.
To również powinna być swego rodzaju kwintesencja tego wątku.

Wątku moim zdaniem do zamknięcia.

Po pierwsze istnieją praktycznie bliźniacze:
ile-kosztuje-urlop-w-chorwacji-t22917-6555.html
koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html#p1208442
policz-zanim-pojedziesz-t36745-1245.html#p1876118

Po drugie - skoro można radzić sobie nawzajem ile zabrać pieniędzy, to może mogą pojawić się podobne wątki, np:
Ile jeść?
Ile spać?
Ile chodzić, a ile leżeć?

I tam będziemy sobie nawzajem doradzać.
Ja doradzę komuś na którym boku ma spać, a ktoś doradzi mi jak długo mam gryźć surową marchewkę.
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 01.07.2017 07:48

To podobnie jak z moim samochodem, gdy ktoś pyta ''ile pali ?".
Odpowiadam. Nigdy nie spali więcej niż mu wleje, woli stanąć.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Ile zabrać pieniędzy ? - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone