Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15666
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.04.2023 20:37

tbrek napisał(a): otrzymałem info że cena z 55 idzie na 68 eur, ucieszyłem się bo liczyłem że min 80 będzie, szczególnie że znajomi poprosili o zablokowanie terminu przed naszym przyjazdem i dostali cenę 85... Chyba warto być stałym i bezproblemowym klientem :)
Za ile osób taka cena? i w jakim okresie?
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 17.04.2023 21:00

Tydzień w sierpniu, tydzień we wrześniu, 3 osobowy.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.04.2023 21:16

tbrek napisał(a):8 lat jeździmy do tych samych gospodarzy, Chyba warto być stałym i bezproblemowym klientem :)

Można i tak. Mam znajomego, co od końca lat 90 jeździ do tych samych gospodarzy. Mnie jednak ciągnie z każdym rokiem w inne miejsce, choć nie powiem, mam swoich faworytów do ponownego odwiedzenia..... cały czas jesteśmy poza meritum tematu, u mnie niezmiennie od kilku lat 100 €/dzień/2 osoby z wyłączeniem dojazdu i noclegu ;) . Zazwyczaj sporo z powrotem przywożę.
Rafal55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal55 » 06.05.2023 18:13

Jestem aktualnie 10 dzień w Rovinj:), tanio nie jest :(120 EU na dzień na 3 osoby to tak minimum ,średni rachunek w Konobie zazwyczaj jemy jakieś ryby itp między 70-100EU, gałka lodów 2.60 EU .
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 06.05.2023 22:36

Rafal55 napisał(a):Jestem aktualnie 10 dzień w Rovinj:), tanio nie jest :(120 EU na dzień na 3 osoby to tak minimum ,średni rachunek w Konobie zazwyczaj jemy jakieś ryby itp między 70-100EU, gałka lodów 2.60 EU .

Tam nigdy nie było tanio, 3 lata temu sam "traciłem 100 €" dziennie.....beż żony byłem z kolegami z pracy ;) .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.05.2023 22:57

SebastianM napisał(a):
Rafal55 napisał(a):Jestem aktualnie 10 dzień w Rovinj:), tanio nie jest :(120 EU na dzień na 3 osoby to tak minimum ,średni rachunek w Konobie zazwyczaj jemy jakieś ryby itp między 70-100EU, gałka lodów 2.60 EU .

Tam nigdy nie było tanio, 3 lata temu sam "traciłem 100 €" dziennie.....beż żony byłem z kolegami z pracy ;) .

Z kolegami i tylko stówa dziennie :?: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Rafal55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal55 » 06.05.2023 23:24

Pewnie trochę racji jest ze miejscówka droga , ale jest poza sezonem ceny pewnie skoczą w sezonie to będzie naprawdę dość drogo , jeśli bym zliczył pamiątki i inne duperele jak oliwa z oliwek , trufle itp to spokojnie 200EU na dzień wyjdzie :).
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 07.05.2023 02:54

Poniższa uwaga absolutnie nie jest ad personam :!:
Po lekturze przybywających wpisów w wątku dot. kosztów urlopu i obejrzeniu zdjęć z paragonów czy kart menu obawiam się, że w tym roku zwolennicy "cały rok pracuję, to mi się należy, a poza tym to moje pieniądze" będą ostro ścierali się z oponentami spod znaku "sami gotujemy, ceny oszalały, w życiu tyle wydasz w Polsce na 10 dni". Wszystko wskazuje na to, że wakacje 2023 tanie nie będą, bo... tanio już było :|
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.05.2023 05:50

Rafal55 napisał(a):(...) i inne duperele jak oliwa z oliwek (...)
8O 8O 8O

I również nie ad personam:
Czy jest tu ktoś, kto jedzie do Chorwacji na urlop aby odpocząć?
Tak po prostu odpocząć, bez liczenia pieniędzy.
Rafal55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal55 » 07.05.2023 08:38

Wątek dotyczy kosztów stad dyskusja ,sadze ze każdy jedzie odpocząć ,będą osoby które specjalnie nie przejmują się tym ile wydadzą i osoby dla których pewne informacje mogą być istotne żeby spiąć budżet :).Nisetety trzeba się zgodzić z wnioskiem kolegi powyżej ze „tanio to juz było”:( i dotyczy to nie tylko Chorwacji.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 11.05.2023 00:03

stachan napisał(a):Poniższa uwaga absolutnie nie jest ad personam :!:
Po lekturze przybywających wpisów w wątku dot. kosztów urlopu i obejrzeniu zdjęć z paragonów czy kart menu obawiam się, że w tym roku zwolennicy "cały rok pracuję, to mi się należy, a poza tym to moje pieniądze" będą ostro ścierali się z oponentami spod znaku "sami gotujemy, ceny oszalały, w życiu tyle wydasz w Polsce na 10 dni". Wszystko wskazuje na to, że wakacje 2023 tanie nie będą, bo... tanio już było :|


Nawiązując do Twojego podziału, ja bym ujął wczasowiczów w trzy największe grupy: pierwsza (opcja najtańsza) to apartament (powiedzmy 100E) i gotowanie we własnym zakresie (przy czym będą i tacy, którzy aprowizację z domu wezmą). Druga grupa (według mnie opcja najdroższa) to apartament (znowu załóżmy skromnie 100E) i żywienie się na tak zwanym mieście, co da na pewno co najmniej 200E dziennie dla powiedzmy 3 osobowej rodziny. Czyli mamy 300E dziennie. Trzecia grupa - osoby, które wybiorą hotele w tym te All lub z 3 posiłkami. I wbrew pozorom, to nie wychodzi najdrożej, bo około 18.000 PLN za 3 osoby za dwa tygodnie, czyli mniej więcej 280EUR dziennie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15666
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.05.2023 06:31

Jest jeszcze jedna grupa, która częściowo coś sobie gotuję, a częściowo korzysta z konob.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.05.2023 06:42

piekara114 napisał(a):Jest jeszcze jedna grupa, która częściowo coś sobie gotuję, a częściowo korzysta z konob.

Zaryzykuję stwierdzenie, że ta właśnie jest najliczniejsza.
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 11.05.2023 09:44

Należałem do tej 3 grupy, niestety nie wypada to dokładnie tak jak piszesz, bo po za tym co zjesz w hotelu w "cenie" i tak poniesie Cię na miasto, a tu kawka, tam deserek, a może jak już krążymy po mieście 50km od hotelu to wejdziemy do konoby, i się robi + 1000 euro z całości.

Po kilku pobytach przeszliśmy na opcję 4 wspomnianą wyżej, czyli apt + konoby i co któryś raz w domu, czy to grill, czy choćby zwykłe pierogi z owocami, i ta opcja odpowiada nam najbardziej.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 11.05.2023 10:08

Każdy bierze tyle na ile sobie może/chce pozwolić wydać na wakacjach :)
Ja może powiem jak to wygląda z naszej perspektywy. nasze wakacje są z reguły budżetowe, Nie jestem typem człowieka, który lubi wydawać pieniądze :) ale też nie liczę każdej złotówki.
W tym roku będzie nasz czwarty raz w Chorwacji (z reguły jeździmy po za wysokim sezonem - Czerwiec lub Wrzesień)
W zeszłym roku nasz czerwcowy pobyt nie przekroczył 6000 zł, z reguły żywimy się we własnym zakresie, część jedzonka zabieramy z domu, część kupujemy na miejscu 2-3 razy idziemy do knajpki. W tym roku tak samo planuję się zamknąć w podobnym budżecie tym bardziej, że apartament w tym roku mamy tańszy i paliwo sporo staniało :)
9 nocy w Zivogosce Blato dla rodzinki 2+1 + mały piesek kosztuje nas 350 euro.
policzyłam, że dojazd (Paliwo, Winiety, ubezp. zdrowotne i ap. powinno wynieść max 3500 zł) więc wydaje mi się, że fajna kwota :) a reszta to hulaj duszy co tylko nam się zapragnie to kupujemy albo jedziemy i zwiedzamy. I co najważniejsze, nie zamieniłabym takiego wypoczynku na All inclusive w 5* hotelu - a na takich też byliśmy np. w Turcji. Cenię sobie na wakacjach spokój i niezależność.
Ostatnio edytowano 11.05.2023 11:53 przez Margo87, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone