Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 15.08.2019 19:42

Trasa w tym roku przebiegła następująco:
Wyjazd 7 czerwca z okolic Częstochowy o godzinie 8:00, z racji tego że zaplanowaliśmy nocleg w Krapinie nie spieszyło nam się zbytnio.
Dojazd do Wiednia bezproblemowy zajął około 5h z przerwą na dotankowanie w Polsce i zakup winiety w Czechach.
Później niestety zaczęły się schody.
Cały Wiedeń zakorkowany, odcinek miedzy Wiedniem i Grazem non stop z jakimiś mniejszymi zatorami.
Tankowanie w Leibnitz i do granicy SLO-CRO bezproblemowo, jedna przerwa na zakup winiety w słoweni.
Niestety na granicy SLO-CRO kolejny korek około 30-40 minut.
Odcinek od granicy do Krapiny bez problemu.
I tak trasa o długości 800 km zamiast w 8 pokonana w 12 h.... Masakra.
Wyjazd rano w sobote z Krapiny do Pakostane. Odcinek 350 km poszedł bezproblemowo, zero korków.
Na autostradzie jeszcze w miarę pusto praktycznie tylko chorwackie rejestracje, czasami austryjacki i słoweńskie.


Powrót

Wyjazd 22 czerwca ( sobota) o 4 rano z Pakostane.
Przejazd przez granicę CRO-SLO bez problemów. Po kilka samochodów na każdym pasie do granicy.
Ponowne dotankowanie w Leibnitz i dalej w drogę. Przez całą Austrię droga OK, poza tym że padał deszcz.
W wiedniu o dziwo mały ruch, trzeba było się pilnować żeby nie przekroczyć prędkości i nie załapać zdjęcia z fotoradaru.
Dalej do Polski też bez problemów.
Dojazd na miejsce o godz 16.
Cała droga 1137km w 12 h w tym dwa postoje.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.08.2019 06:08

Wyjazd 20.30, wjazd do Cro 4.30.
710 km, 8 godzin
Postój w Mikulovie na siku nasze i pieska :), drugi postój, wjazd do Slo. Oba po 15 min.
Teraz jest 6.09 i mamy 354 km w okolice Makarskiej
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 16.08.2019 08:17

2017 - Legionowo - Igrane - wyjazd o 16, dojazd na 11 następnego dnia (ok. 1620 km)
2018 - Legionowo - Tribunj - wyjazd o 18, dojazd przed 10 na dzień następny (ok. 1400 km)
Moja trasa: Legionowo - Piotrków - Cieszyn - Bratysława - Węgry droga 86 - Letenye - potem iuż standardowo.
Ostatnio edytowano 17.08.2019 14:51 przez pawelg, łącznie edytowano 1 raz
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 16.08.2019 19:40

bledzik napisał(a):
Mike_79 napisał(a):
....... Lucko byłem o 8.45 na bramkach pieniężnych puściutko - podjechałem od strzału
przejście graniczne SLO/Cro o godzinie 9.00 na kilka samochodów ( 10 minut)





Lucko do granicy ze Słowenią jest prawie 70 km i jedzie się 40 min a nie 15 :D



Widzę, że niektórym się bardzo nudzi i analizują wszystko,

a więc kolego #bledzik : AKUTALIZUJĘ
na bramkach Lucko byłem 8:36 (mam paragon)
na granicy Słoweńskiej 9:18 (mam zdjęcie - Nie, nie mandat - zrobili znajomi jadący za nami :P )
....42 minuty.....
mam nadzieję że jesteś zadowolony :-)

Pozdrawiam
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 16.08.2019 21:23

w tym roku wyjechałem z Poznania do Breli o 8.30.
najgorzej było Leszno, Rawicz wymiana nawierzchni i straciłem 1,5 godziny. mimo to na granicy z Chorwacją byłem o 21.00
dalej kierunek prosto na Split i dalej do Breli i na miejscu byłem 3.45.
jeden kierowca - tylko odpoczynki na kawę i papieroska po około 10-15 minut - nie liczyłem ile - ale kilka było.
droga super bez korków i innych problemów. jechałem do CRO ze środy na czwartek.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 17.08.2019 07:30 przez leswac, łącznie edytowano 2 razy
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2019 22:59

Wyjazd wczoraj z Raciborza o 8. Trasą przez Słowację i Węgry. Korek przed Czadcą i GM poprowadziło szutrową drogą przez góry :evil: O 15 tankowałem w Lenti, na granicy w Mursko bez kolejki, za to i Słoweńcy i Chorwaci skanowali paszporty. A4 pusta, Lučko też. Dalej zjazd na Karlovac i D1 przez Plitvice i Knin w stronę Splitu. Według GM miałem być o 22 :10 W Spltskim porcie, niestety w Kmin wybrałem jazdę przez Sinj A tam wielki festyn z okazji Sinjske Gospe i przejazd przez miasto zajął mi jakieś 1,5godziny. W porcie byłem o 23:45 i ledwo zdążyłem na ostani prom. Po drodze przerwy po ok 15 minut na rozprostowanie nóg i spacerek z psem i jedna dłuższa z tankowaniem.
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 16.08.2019 23:13

Wczoraj jechałem z okolic Poznania przez Boboszów, Ołomuniec, Brno dalej klasyk Austria, Słowenia. Najgorzej okolice Ołomuńca (remonty) i wypadek, Austria koło Wiednia korek na 20km, przed Graz wypadek i kolejny korek. Najlepiej i najszybciej w Polsce (bo jazda w nocy) a w Chorwacji bajka, nawet na bramkach były puste miejsca. Trasa 1100 km 15 godzin (w tym postoje 1,5 godz. łącznie)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 17.08.2019 19:17

......Katowice -Split 11h , Split - Katowice niecałe 10 h
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.08.2019 22:41

dids76 napisał(a):Wyjazd wczoraj z Raciborza o 8. Trasą przez Słowację i Węgry. Korek przed Czadcą i GM poprowadziło szutrową drogą przez góry :evil: O 15 tankowałem w Lenti, na granicy w Mursko bez kolejki, za to i Słoweńcy i Chorwaci skanowali paszporty. A4 pusta, Lučko też. Dalej zjazd na Karlovac i D1 przez Plitvice i Knin w stronę Splitu. Według GM miałem być o 22 :10 W Spltskim porcie, niestety w Kmin wybrałem jazdę przez Sinj A tam wielki festyn z okazji Sinjske Gospe i przejazd przez miasto zajął mi jakieś 1,5godziny. W porcie byłem o 23:45 i ledwo zdążyłem na ostani prom. Po drodze przerwy po ok 15 minut na rozprostowanie nóg i spacerek z psem i jedna dłuższa z tankowaniem.


Ty to Dids lubisz podróżować.
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 19.08.2019 10:30

Wyjazd z Płocka w piątek 9-go sierpnia o 16:30. Trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię z objazdem autostrady w Słowenii przez Bad Radkersburg i Ormoż (trasa około 1450 km) Miejscowość docelowa to Dugi Rat koło Omisia. Na miejscu byliśmy w sobotę 10-go sieprnia o 15:00, więc wychodzi 22,5h, ale...
Uwzględniam w tym:
- około 1,5h stania w korku na gierkówce między Piotrkowem Tryb. a Częstochową,
- kilka postojów na tankowanie, toaletę i rozprostowanie kości, (łącznie około 1h)
- trochę spowolnień z powodu robót drogowych na autostradach w Czechach i Austrii,
- około 2h na sen w samochodzie przy autostradzie w CRO
- około godziny opóźnienia z powodu korków przy bramkach w Lućko
- około godziny stania w korku z powodu wypadku przed tunelem Sv Rok

Także odliczając wszystkie korki, postoje, przerwy na sen wychodzi około 16h samej jazdy :) Jechałem przepisowo bez szaleństw :)
Ostatnio edytowano 20.08.2019 07:53 przez discoshaker90, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2019 10:40

Mniwoj napisał(a):
manewr napisał(a):15:XX Zjazd z autostrady na stare przejście. Restauracja Gorićan. Pyszny obiadek. (postój 40 minut)

Która restauracja?


Restoran Herman.
Miły starszy Pan obsługuje. Filet z grilla z frytkami + mieszana sałata = 35 KN
Miał być jeszcze naleśnik na deser, ale się nie zmieścił. :-)

Dzięki
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 19.08.2019 11:43

discoshaker90 napisał(a):Wyjazd z Płocka w piątek 9-go sierpnia o 16:30. Trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię z objazdem autostrady w Słowenii przez Bad Radkersburg i Ormoż (trasa około 1450 km) Miejscowość docelowa to Dugi Rat koło Omisia. Na miejscu byliśmy w sobotę 10-go sieprnia o 15:00, więc wychodzi 19,5h, ale...
Uwzględniam w tym:
- około 1,5h stania w korku na gierkówce między Piotrkowem Tryb. a Częstochową,
- kilka postojów na tankowanie, toaletę i rozprostowanie kości, (łącznie około 1h)
- trochę spowolnień z powodu robót drogowych na autostradach w Czechach i Austrii,
- około 2h na sen w samochodzie przy autostradzie w CRO
- około godziny opóźnienia z powodu korków przy bramkach w Lućko
- około godziny stania w korku z powodu wypadku przed tunelem Sv Rok

Także odliczając wszystkie korki, postoje, przerwy na sen wychodzi około 13-14h samej jazdy :) Jechałem przepisowo bez szaleństw :)



chyba 22,5 godziny... minus powyższe
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 19.08.2019 17:45

manewr napisał(a):
Mniwoj napisał(a):
manewr napisał(a):15:XX Zjazd z autostrady na stare przejście. Restauracja Gorićan. Pyszny obiadek. (postój 40 minut)

Która restauracja?


Restoran Herman.
Miły starszy Pan obsługuje. Filet z grilla z frytkami + mieszana sałata = 35 KN
Miał być jeszcze naleśnik na deser, ale się nie zmieścił. :-)

Dzięki


manewr prośba ogromna o podanie dokładnych w miarę możliwości namiarów na restauracje. gdzie konkretnie i jeśli możliwe jaka trasa i jaki zjazd.........
pozdrowienia Leszek :hut: :hut: :hut:
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 19.08.2019 19:55

@discoshaker90
Już Ci @bledzik znalazł błąd w wyliczeniu, ja tylko sobie myślę, że 1450 km w 13 h, jeszcze omijając autostradę w SLO, nie da się, jak piszesz : "bez szaleństw".
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 19.08.2019 21:12

discoshaker90 napisał(a):Wyjazd z Płocka w piątek 9-go sierpnia o 16:30. Trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię z objazdem autostrady w Słowenii przez Bad Radkersburg i Ormoż (trasa około 1450 km) Miejscowość docelowa to Dugi Rat koło Omisia. Na miejscu byliśmy w sobotę 10-go sieprnia o 15:00, więc wychodzi 19,5h, ale...
Uwzględniam w tym:
- około 1,5h stania w korku na gierkówce między Piotrkowem Tryb. a Częstochową,
- kilka postojów na tankowanie, toaletę i rozprostowanie kości, (łącznie około 1h)
- trochę spowolnień z powodu robót drogowych na autostradach w Czechach i Austrii,
- około 2h na sen w samochodzie przy autostradzie w CRO
- około godziny opóźnienia z powodu korków przy bramkach w Lućko
- około godziny stania w korku z powodu wypadku przed tunelem Sv Rok

Także odliczając wszystkie korki, postoje, przerwy na sen wychodzi około 13-14h samej jazdy :) Jechałem przepisowo bez szaleństw :)


Łał, super czas. I to bez szalenstw...
Ok. 13-14h, spora rozbieznosc, jak na ponad 1400 km...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone