Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 20.06.2019 22:23

Jest na tym forum kilku kozakow ktorzy pewnie dali by rade ten odcinek na raz. Ja jako że jeżdze z Poznania w ciągu dnia na raz zajechalem do Karovaca. Od 5 do 22.Do Omisia to jeszcze dobrych kilka godzin. ....jak kto lubi ....
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 20.06.2019 23:14

majki13 napisał(a):A jak to wygląda Poznań - Omiś/Tucepi?

Da radę to na spokojnie na raz przejechać?

Da radę ale na pewno nie na spokojnie. Ja jadę tę trasę na dwa razy, ale ja amator jestem. Tak wolę; mam porównanie jednej i drugiej wersji. Mam czas a i na nocleg 60 jurków się znajdzie. Niestety powrót będzie wyjątkowo "longiem" bo terminy gonią.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.06.2019 07:33

Buber napisał(a):ale chciałoby się zobaczyć niesamowite Lastovo, no i Vis, cień Dinary też sounds good.


Jak masz korektor albo czarny mazak, to weź to miejsce zamaluj. Jak nie to wytnij albo wyszarp ten punkt z mapy. Gdyby mi dali noclegi za darmo to też bym tam nie pojechał 8) Nawet Rab jest mniej smutny od Visu :mrgreen:

Żeby opr nie zebrać od Anakina dopiszę że 16 godz. 16 min, a najbardziej mi się podoba
Wybierz prom Split - Vela Luka (Korčula) - Ubli (Lastovo) do Ubli
Droga płatna
5 godz. (121 km)


Mi to zabierze 2 dni ale mom to kajś :wink:

Edit: Pomylił mi się Vis z Virem. Proszę nie brać powyższych pierdół co napisałem do serca. :oops:
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 21.06.2019 11:02

Tucepi Poznań biorąc pod uwagę sezonowe zatory będzie to przy jednym kierowcy niebezpieczne bo przepisowo jechać z zatorami(nadrabiać straty kiedy brak korków) to będzie pewnie koło 18-20h z postojami ocierając się o granicę bezpieczeństwa. Jeśli jest dwóch kierowców i jeden śpi w trasie to tak.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 21.06.2019 15:20

Jesteśmy już w Szybeniku,czas 30 godzin,1400km,samej jazdy ok 22 godziny,ładnie szło,o 6 wyjazd z Piły,granice Chorwacji przekroczyliśmy o 23,droga przez Czechy,Słowacje i Wegry,bez winiet,do Wrocławia idealnie,potem do Kłodzka wolniutko,Czechy ok,Brno ok 16 dramat-jedyne korki w drodze,Bratysława to przyjemność,na granicy w Mursko byliśmy 2 autem,stania 2 minuty
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 21.06.2019 18:51

Stanko napisał(a):Tucepi Poznań biorąc pod uwagę sezonowe zatory będzie to przy jednym kierowcy niebezpieczne bo przepisowo jechać z zatorami(nadrabiać straty kiedy brak korków) to będzie pewnie koło 18-20h z postojami ocierając się o granicę bezpieczeństwa. Jeśli jest dwóch kierowców i jeden śpi w trasie to tak.


Planuje wyjazd we wrześniu wiec powinno być luźniej. Mapy niby pokazują około 13h jazdy. Doliczając 2h na postoje to łącznie 15h.

No cóż, trzeba zmienić chyba trasę i odwiedzić przyjaciół w Budapeszcie :)
andrzejstrzelba
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 15.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejstrzelba » 22.06.2019 11:58

Trasa Lubin (woj. dolnośląskie) Rogoznica.

Wyjazd wczoraj w piątek o 17. Tankowanie w Międzylesiu około 19.30, krótka przerwa, przejście w Boboszowie, Czechy bez winiety przez Svitavy, Brno i Mikulov. W Austrii jestem około 23 i w Roadhouse Route B7 Kramer od razu kupuję winiety na Austrię i Słowenię. Między Wiedniem a Grazem 3 roboty drogowe z ograniczeniem do 80 i po 2 wąskie pasy w każdą stronę, między Grazem a Spielfeld 1 takie samo ograniczenie. Do Słowenii wjeżdżamy przed 2, po 2 tankuję przy autostradzie i zaraz jedziemy dalej. W Gornji Macelj jesteśmy o 2.30 i przejazd przez granicę zajmuje prawie 30 minut. Za bramkami w Lucko jesteśmy około 3.30, śpimy około 2 godziny i ruszamy dalej. Za chwilę dzieciaki wstają, robimy już częstsze przerwy i jedziemy na spokojnie. W Rogoznicy jesteśmy około 10.30 i na razie trochę mało słońca.

Mam nadzieję że pomogłem komuś.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.06.2019 14:15

Rysio napisał(a):
Buber napisał(a):ale chciałoby się zobaczyć ... no i Vis ...

Jak masz korektor albo czarny mazak, to weź to miejsce zamaluj. Jak nie to wytnij albo wyszarp ten punkt z mapy. Gdyby mi dali noclegi za darmo to też bym tam nie pojechał 8) Nawet Rab jest mniej smutny od Visu :mrgreen:


Ja wiem, że robię straszny OT, ale napisz czemuż to aż czemuż, skreślasz to miejsce totalnie ??
Myślałem, że może jeszcze tam dawna CRO ocalała ...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.06.2019 09:27

:oops: :oops: :oops: Mea culpa :oops: :oops: :oops: To tak jak się po łebkach czyta. Przeczytałem starymi oczami Vir zamiast Vis. Jeszcze raz SORRY :oops:
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 28.06.2019 02:40

Petrovac-Wrocław. Trasa(Sarajewo, Udvar, Budapeszt, Brno, Boboszow). 1416 km
Wyjazd 6.50 - przyjazd 2.00.
2 tamkowania, zakupy w Bośni i raz kalorie na McDonaldzie
Jazda spokojna bo z rowerami na dachu. Wypakowalem bagaze, wstawiłem rowery do piwnicy i sącze Ożulsko:)
Każdy organizm jest inny.

Dostałem też mandat w Czarnogórze. 92 na 80. 20 euro kartą.
Tolerancja w całym kraju to 10(tak mi policjant powiedział).
Ostatnio edytowano 14.07.2019 21:08 przez Janusz212, łącznie edytowano 1 raz
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 28.06.2019 09:21

Dziś wróciłem do domu z Istrii. Trasę 1270km pokonałem w bardzo przyzwoitym czasie 15,5h. Na trasie zero problemów , jazda płynna przez całą drogę. Dwa postoje w At na kolację i po wjeździe do Pl przerwa 20min na sen . Obserwacja GM na granicy HR/SLO dała rezultat w postaci pustej granicy przy przekraczaniu. Zauważyłem , że zatory na 1-2 h stania powstawały w godzinach dopołudniowych i po 17 . Luz był od 13 do ok 17 , dlatego z kempingu zwinąłem się ok 14 , obiad w knajpce i ok 15.30 przekraczałem granice w Koper, byłem sam... :wink:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.06.2019 12:32

Właśnie do tego służy GM, by można było racjonalnie zaplanować czas przejazdu przez newralgiczne miejsca.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.06.2019 14:51

wielbiciel napisał(a):Właśnie do tego służy GM, by można było racjonalnie zaplanować czas przejazdu przez newralgiczne miejsca.


O ile oczywiście mamy możliwość wyjechania akurat wtedy gdy inni nie jadą

Nam wyjazd np. o 14tej absolutnie nie pasuje. Jadąc z Istrii wyjeżdżamy jak wielu koło 9tej, dojeżdzamy blisko granicy boczną drogą i w "korku" spędzamy może z 10-15 minut
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 28.06.2019 15:07

W tym roku jedziemy 11 raz do Cro. Wrocław - Bratuś. 1200 km przez Boboszów. Żona jeździ często w trasy, ja również. Ustaliliśmy że robię 300km a żona 200. Rok temu jechaliśmy w ten sposób i to pierwszy raz na noc. Sprawdziło się i było nam wygodnie tak jechać, na tyle, że teraz to powtórzymy.
Kwaterę mamy od 14 więc na luzie, wyjazd o 22.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.06.2019 15:37

Garo&Justa napisał(a):W tym roku jedziemy 11 raz do Cro. Wrocław - Bratuś. 1200 km przez Boboszów. Żona jeździ często w trasy, ja również. Ustaliliśmy że robię 300km a żona 200. Rok temu jechaliśmy w ten sposób i to pierwszy raz na noc. Sprawdziło się i było nam wygodnie tak jechać, na tyle, że teraz to powtórzymy.
Kwaterę mamy od 14 więc na luzie, wyjazd o 22.


To kto robi pozostałe 700km?

Ja też robię często trasy, więc te 200km to za mało, aby nawet wygodnie sobie usiąść :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 97
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone