Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

HVAR - Sv. Nikola

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 18.03.2011 20:52

1000% nie ta. Tamta jest dalej z ciężkim dojściem, tam jest szkola wspinaczkowa itp. Zdjęcia tej plaży są na stronie vilii ypsylon lub ypsilon, w której byłem w 2009 nie wiem tylko czemu nie chodzi u mnie jej link. Postaram się odszukać to wtedy dam Ci jakoś znać. Żeby trafić na plażę trzeba iść za w/w willą prosto w leśną scieżkę (wille zostawiasz po prawej stronie. Willa położona jest 10m, przed zakrętem , na jedynej drodze w SN która prowadzi do małego portu. Na ostrym - 90 stopni zakrętem - w prawo i w dół, idziesz prosto w leśną ścieżkę (przed ścieżką znajduje się szutrowa zatoczka na 2-3 auta) i po jakiś 10 - 15 min dochodzisz do plaży. To chyba tyle jak zagmatwałem to daj cyn naprowadzeę jeszcze raz :wink:
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.03.2011 19:14

Dziękuję Kasiu za pozdrowienia i również pozdrawiam:) szkoda, że na forum brak jest dożartych bikerów :) a rower jest naprawdę niesamowitym środkiem transportu :)
jeżeli wszystko dobrze pójdzie wrócimy na Hvar w tym roku z bardziej profesjonalnym sprzętem :) specyfikacja będzie pod kątem ciężkiego terenu :)
henius34
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 22.03.2011 17:24

CinnamonGirl znalazłem kilka fotek z plaży EB, nie za wiele ale jak chcesz podaj mejla to prześle te które mam :wink:
Pozdrav
dantopik
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dantopik » 22.03.2011 23:15

[quote="henius34"]CinnamonGirl znalazłem kilka fotek z plaży EB, nie za wiele ale jak chcesz podaj mejla to prześle te które mam :wink:
Pozdrav[/quote
jak mozna to poprosze adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.03.2011 07:26

No to podaję maila lmadzia(małpa)interia.pl
jkowal
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkowal » 23.03.2011 13:59

smer napisał(a):
hepik napisał(a):
henius34 napisał(a):Na exotic beach nie ma prawie wogóle ludzi

http://plfoto.com/zdjecie,krajobraz,exotic-beach,1897862.html

Dałeś czadu hepik ;) Autor zdjęcia musiał się chyba długo w budzie zasadzać, żeby tak liczne stado pstryknąć... :lol:

Choć uczciwie przyznaję, że nie mam pojęcia jak wygląda ta plaża w sezonie.

To ja to zdjęcie popełniłem w dniu 2009/07/05 więc to chyba już sezon.
henius34
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.03.2011 18:02

dantopik i cimonka zdjęcia wysłane. Postaram się o więcej ale nie obiecuję. :wink: Pozdrav
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.03.2011 18:05

henius34 napisał(a):dantopik i cimonka zdjęcia wysłane. Postaram się o więcej ale nie obiecuję. :wink: Pozdrav

ano coś sie sciąga ;) dzieki
henius34
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.03.2011 18:08

W sumie poszły 3 mejle :lol:
waldemort
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemort » 18.05.2012 10:44

henius34 napisał(a):1000% nie ta. Tamta jest dalej z ciężkim dojściem, tam jest szkola wspinaczkowa itp. Zdjęcia tej plaży są na stronie vilii ypsylon lub ypsilon, w której byłem w 2009 nie wiem tylko czemu nie chodzi u mnie jej link. Postaram się odszukać to wtedy dam Ci jakoś znać. Żeby trafić na plażę trzeba iść za w/w willą prosto w leśną scieżkę (wille zostawiasz po prawej stronie. Willa położona jest 10m, przed zakrętem , na jedynej drodze w SN która prowadzi do małego portu. Na ostrym - 90 stopni zakrętem - w prawo i w dół, idziesz prosto w leśną ścieżkę (przed ścieżką znajduje się szutrowa zatoczka na 2-3 auta) i po jakiś 10 - 15 min dochodzisz do plaży. To chyba tyle jak zagmatwałem to daj cyn naprowadzeę jeszcze raz :wink:

witam

Bardzo proszę o opinię na temat villi ypsylon. Jetem tuż przed wpłatą zaliczki.

pozdrawiam
henius34
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 20.05.2012 13:00

willa spoko, właściciele mili, do plaży troszkę daleko, tzn może nie daleko ale stromo, największy minus jak dla mnie - cykady, naprawdę kocham ich dźwięk,ale tam to jest jakaś masakra, willa położona jest wśród drzew, a cykady dają tam niesamowity koncert - czasami ciężko było na tarasie porozmawiać ze sobą bo najnormalniej nie było słychać drugiej osoby. Poz tym jest spoko, polecam :wink:
Dżejan
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.01.2013 13:31

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cześć, jeszcze przed sezonem postanowiłam dorzucić kolejny możliwy sposób dostania się na szczyt sv. Nikoli. Otóż jesienią ubiegłego roku przygotowano nową drogę p- poż, która prowadzi prawie na szczyt. To dość dobre rozwiązanie dla tych, którzy z jakiś względów nie mogą , bądź też nie chcą iść pieszo. Nowa droga jest nieco lepsza niż ta, o której pisałam rok temu (od punktu widokowego Lavanda) i właściwie każde autko osobowe powinno dać radę (oczywiście jazda powoli, bo droga naturalnie nie jest asfaltowa, tylko zwyczajna "szudrowa", żwirowa).
Zatem droga "odbija" od nowej (dla odmiany) drogi Stari Grad - Hvar. W kierunku od St.Gradu należy skręcić praktycznie od razu (jakieś 100 m)po wyjeździe z tunelu (na żwirową drogę) w lewo. Jadąc od strony Hvaru skręcamy w prawo na drogę żwirową jakieś 100 m przed tunelem... Dla tych, którzy jadą od Hvaru ułatwieniem jest drewniana tablica z napisem dotyczącym śmieci ("zabranjeno odlaganje odpada" albo coś w tym stylu)(może to ułatwi sprawę i nie pozwoli "przeoczyć" bocznej drogi).
Droga prowadzi prosto na szczyt. Jeśli jest ktoś szczęśliwym posiadaczem autka z napędem 4x4, wtedy naprawdę może dojechać praktycznie na sam szczyt. Posiadaczom aut osobych z tradycyjnym napędem zalecam zostawić autko przy zabudowaniach pod szcztem (gospodarstwo, dwa budynki, wybieg dla koni); i dalej na pieszo, ale to juz rzut beretem. Posiadaczy aut terenowych zaczęcam do zjazdu w kierunku osady Svirče (droga u podnóży szczytu na wschód). Dla auta osobowego póki co może to być jednak zbyt wiele (choć nasza astra dała radę), ale wymaga to naprawdę dużych umniejętności, doświadczenia i cierpliwości od siedzącego za kierownicą (inaczej szkoda auta).
Pozdarwiam serdecznie

Czy ktoś mi powie czy to tą drogą można dojechać samochodem na szczyt? http://goo.gl/maps/mRMwB
Możliwe, że się w tym roku wybiorę i zaliczę jak Sv. Jure w tamtym roku.
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.01.2013 17:56

Droga podlinkowana to nie ta opisana w moim poście, który cytujesz. W poście opisuję odbicie od starej drogi, a podlinkowałeś "nową drogę" (cytowany mój post pochodzi z czasu, kiedy drogi podlinkowanej przez Ciebie jeszcze nie było). Obiema można dojechać normalną osobówką, choć ta podlinkowana jest "łatwiejsza" (odbicie od nowej drogi St.Grad- Hvar za tunelem- tablica "obiteljsko gospodarstvo Kolumbić")
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.01.2013 21:01

dziękuję za szybką odpowiedź, jak łatwiejsza to pewnie tą wybiorę...
pece387
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) pece387 » 14.09.2013 22:32

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Droga podlinkowana to nie ta opisana w moim poście, który cytujesz. W poście opisuję odbicie od starej drogi, a podlinkowałeś "nową drogę" (cytowany mój post pochodzi z czasu, kiedy drogi podlinkowanej przez Ciebie jeszcze nie było). Obiema można dojechać normalną osobówką, choć ta podlinkowana jest "łatwiejsza" (odbicie od nowej drogi St.Grad- Hvar za tunelem- tablica "obiteljsko gospodarstvo Kolumbić")

Czyli lepszy, nowszy podjazd samochodem jest na nowej drodze St. Grad-Hvar. Jadąc od St. Gradu do Hvaru, po wyjeździe z tunelu skręcamy w lewo, w szutrową drogę i gdzieś tam dojeżdżamy, a resztę dochodzimy pieszo. Czy tak?

Zejść bym chciał do Sv. Niedielji, ale już sam, kierowca wróci do samochodu i tam dojedzie. Szlak z góry jest dobrze oznaczony? Gdybym nim wchodził na szczyt, nie obawiałbym się, że zgubię drogę, ale tak nie będzie i wolę uniknąć sytuacji, w której zamiast do Sv. Nedielji zejdę gdzie indziej, albo się zgubię.

Który szlak jest lepszy do zejścia? Ten w kierunku Poljica? Czy ten w kier. Gospa od Zdravlia?
mapa.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

HVAR - Sv. Nikola - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019