Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 09.07.2013 12:38

Świetna, konkretna wakacyjna opowieść. Po Twojej relacji w przyszłym roku zaatakujemy Hvar. Dzięki :D
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 09.07.2013 13:07

hahhaaa widzę, że kolejki na prom się wydłużą w tym i w przyszłym roku ...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 09.07.2013 15:57

Już w zeszłym się wydłużyły :wink: W listopadzie udało mi się zarezerwować apartament na ...koniec sierpnia- wszystkie inne terminy były już zajęte!

Ostatni raz (obiecuję :wink: ) wrócę do promu ze Splitu.
Przypomniałam sobie, że tam też utknęliśmy w korku, na ulicach miasta. Początkowo jechało się dość płynnie, są znaki prowadzące do portu a potem stanęliśmy lakier w lakier na jednokierunkowej uliczce , w dwóch rzędach a między nami trąbiąc przeciskały się skutery.
Przy wjeździe do portu stoją ubrani na biało ludzie mówiący po angielsku, którzy tłumaczą skąd odpływa dany prom. Tylko jak się już wjedzie to trochę się człowiek gubi w tej przestrzeni 8O
W zeszłym roku wracaliśmy przez Drvenik i z Sucuraju prom odpłynął tylko częściowo zapełniony. Myślę, że w Starim Gradzie też nie ma masakry.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 09.07.2013 20:09

Jacku , podręczyłeś moją duszę .......:roll: :wink: ale i tak dzięki Ci za to :!: :D
To były fajne wakacje 8) i na dodatek żaden Dżin Cię nie dręczył :wink:

HVALA
Btw

Dotarłem na Hvar z Drvenika, a wracałem ze St.Gradu - mogliśmy opuścić miejscówkę następnego dnia do 10 rano,ale wcześniej dowiadywaliśmy się jak jest z kolejką na prom w ciągu dnia (początek sierpnia - bywa że czeka się 6 godzin 8O ) i zdecydowaliśmy się odpuścić ostatnią noc.
Wybawiliśmy się w morzu do wieczora, po czym wyjechaliśmy na zakupy do Jelsy i później ustawiliśmy się w kolejce na ostatni nocny rejs o 22.30 - samochodów było sporo,prawdopodobnie komplet - po dwóch godz. z haczykiem cieszyliśmy oczy włócząc się po nocnym Splicie....
W szczycie sezonu jest to dobre rozwiązanie .(lub z Sukuraja)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.07.2013 22:07

Piękna relacja. Bardzo fajnie się z Tobą podróżowało :) . Szkoda, że to już koniec.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 09.07.2013 23:02

jackuc, zajefajna relacja zapewne w sierpniu odwiedzę nie jedno z miejsc które opisałeś, mam tylko dylemat skąd na ten prom :?: mam nocleg w Grazu raczej na prom o 14:30 ze Splitu nie zdążę(bo podobno na 2h przed odpłynięciem trzeba być) następny to o 17 ale wciąż rozkmina skąd płynąć trochę mnie martwi ten Split bo w 2010 byłem na tym nabrzeżu jak zajechaliśmy sobie pozwiedzać miasto i tam istna masakra jeśli idzie o auta ruch i kupę ludzi, kolejki do kas szukanie wjazdu an prom itd, więc zaplanowałem sobie Dvernik tylko że nie tylko Ty pisałeś, że są tam remonty na tej trasie i tak nie za bardzo wiem czy ze Splitu czy jednak trzymać się pierwszej wersji, ta trasa jest w mocnych remontach :?:, my będziemy na Hvarze w niedzielę(miał być poniedziałek, ale się dogadałem z właścicielem że wpadniemy w niedzielę )właśnie ze względu na remonty, bo sobie pomysłem że w niedzielę raczej wywrotki się nie bujają z lądu na wyspę, ale już bez kitu sam nie wiem :?: :?:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.07.2013 07:53

O wszystkich utrudnieniach na chorwackich drogach przeczytasz tu
A jeśli o jakiś nie piszą, to znaczy, że ich nie ma....
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 10.07.2013 08:18

CROberto napisał(a):Jacku , podręczyłeś moją duszę .......:roll: :wink: ale i tak dzięki Ci za to :!: :D
To były fajne wakacje 8) i na dodatek żaden Dżin Cię nie dręczył :wink:

HVALA
Btw

Dotarłem na Hvar z Drvenika, a wracałem ze St.Gradu - mogliśmy opuścić miejscówkę następnego dnia do 10 rano,ale wcześniej dowiadywaliśmy się jak jest z kolejką na prom w ciągu dnia (początek sierpnia - bywa że czeka się 6 godzin 8O ) i zdecydowaliśmy się odpuścić ostatnią noc.
Wybawiliśmy się w morzu do wieczora, po czym wyjechaliśmy na zakupy do Jelsy i później ustawiliśmy się w kolejce na ostatni nocny rejs o 22.30 - samochodów było sporo,prawdopodobnie komplet - po dwóch godz. z haczykiem cieszyliśmy oczy włócząc się po nocnym Splicie....
W szczycie sezonu jest to dobre rozwiązanie .(lub z Sukuraja)


Hhahaa ja się dopiero przymierzam do Twojej relacji więc doczytam więcej o Dżinie :mrgreen:

Z promem to dobra opcja :idea:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 10.07.2013 08:21

barti75 napisał(a):jackuc, zajefajna relacja zapewne w sierpniu odwiedzę nie jedno z miejsc które opisałeś, mam tylko dylemat skąd na ten prom :?: mam nocleg w Grazu raczej na prom o 14:30 ze Splitu nie zdążę(bo podobno na 2h przed odpłynięciem trzeba być) następny to o 17 ale wciąż rozkmina skąd płynąć trochę mnie martwi ten Split bo w 2010 byłem na tym nabrzeżu jak zajechaliśmy sobie pozwiedzać miasto i tam istna masakra jeśli idzie o auta ruch i kupę ludzi, kolejki do kas szukanie wjazdu an prom itd, więc zaplanowałem sobie Dvernik tylko że nie tylko Ty pisałeś, że są tam remonty na tej trasie i tak nie za bardzo wiem czy ze Splitu czy jednak trzymać się pierwszej wersji, ta trasa jest w mocnych remontach :?:, my będziemy na Hvarze w niedzielę(miał być poniedziałek, ale się dogadałem z właścicielem że wpadniemy w niedzielę )właśnie ze względu na remonty, bo sobie pomysłem że w niedzielę raczej wywrotki się nie bujają z lądu na wyspę, ale już bez kitu sam nie wiem :?: :?:


Hm ciężko mi doradzać, wiesz w sierpniu to masakra a kampery na Jadrance to już wogóle...
Ale z remontami oni się już tam w miare uporali. Ten mostek co pisałem wracając był gotowy, oni myślą o turystach więc wątpię aby w sierpniu było coś nie halo... więc może spróbuj Drvenika tam i St grad spowrotetm tak jak tu dumalismy i żeby nie było na mnie jakby co :mrgreen: Acha i pop powrocie melduj :boss:

Ja w tym roku specjalnie nocowałem w Majolce, żeby być bliżej cro. Graz ciut za blisko ...
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 10.07.2013 09:02

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):O wszystkich utrudnieniach na chorwackich drogach przeczytasz tu
A jeśli o jakiś nie piszą, to znaczy, że ich nie ma....


podziękował za stronkę faktyczne ciekawa i będę śledził na bieżąco :D

jackuc napisał(a):
........... żeby nie było na mnie jakby co :mrgreen: Acha i pop powrocie melduj :boss:
luzik nie ma obawy :mrgreen:


Ja w tym roku specjalnie nocowałem w Majolce, żeby być bliżej cro. Graz ciut za blisko ...
dalej nie pociągnę na raz i tak do Grazu mam prawie 1400km, ehh uroki mieszkania na północy kraju :evil:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 10.07.2013 09:29

A no tak kolega z nad morza.... plus jest taki, że masz do Szwecji bliżej niż ja :twisted: :twisted: :twisted:

A ile Ci zajmuje od siebie do granicy z Czechami ?


A dla mnie z Wawy do Majolki w sam raz, nawet mogłem pociągnąc jeszcze z godzinkę dwie ale to max. Fajnie bo następnego dnia zanim poziewałem konkretnie już granica była a tak rok temu z Grazu jeszcze gula dostałem z rana jak miałem Słowenię przejechać (widokowo ładnie, ale jako kawałek trasy to spory spowalniacz)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 10.07.2013 15:01

jackuc napisał(a):A no tak kolega z nad morza.... plus jest taki, że masz do Szwecji bliżej niż ja :twisted: :twisted: :twisted:
a w sezonie z Ustki mamy nawet połączenie na Bornholm choć to nie Szwecja, ale tyż skandynawia :D


A ile Ci zajmuje od siebie do granicy z Czechami ?
oj dawno nie goniłem tej trasy

jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 10.07.2013 15:05

To daj znać, ciekawy jestem, którą trasą będziesze jechał - do Bochumina ?
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 10.07.2013 16:04

Jacek?? Powstawiaj jeszcze kilka fotek. Wierze że masz w rękawie jeszcze kilka. Takie małe biss specjalnie dla fanów :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.07.2013 16:50

Niedzwiad napisał(a):Jacek?? Powstawiaj jeszcze kilka fotek. Wierze że masz w rękawie jeszcze kilka. Takie małe biss specjalnie dla fanów :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut:


Popieram :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone