Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 12.07.2013 15:28

nie ma problemu, jakby co pisz na priva... pomogę
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.07.2013 21:49

lepiej późno niż wcale, już nadrabiam straty :D

cooleczka napisał(a):Jacku,
czy to jedyny sklep w Ivanie? Ceny przyzwoite? I nie pytam o pieczywo bynajmniej ;)
pozdrawiam,

K. wierzę że będziesz już zaprzyjaźniony z okolicą jak dojedziemy :wink:
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 12.07.2013 22:10

januszek1960 napisał(a):Wybieram się na wyspę Hvar 15 sierpnia .
i mam pytanie czy ktoś wie czy tam można wypożyczyć łódkę :?:


januszek my w Ivan Dolać od 12 sierpnia, więc jak co to wal na PW jakieś spotkanko zrobimy i Karlowacko się jakieś walnie na Hvarze :D sorki Jacku że tak brużdżę Ci w w Twojej relacji, ale bez kitu doczekać się już moge wyjazdu :mrgreen:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 12.07.2013 22:34

Ależ nie ma problemu, dyskutujcie :)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 12.07.2013 22:42

jackuc napisał(a):Ależ nie ma problemu, dyskutujcie :)


podziękował za wyrozumiałość :D
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 14.07.2013 18:25

m@rek napisał(a):lepiej późno niż wcale, już nadrabiam straty :D

cooleczka napisał(a):Jacku,
czy to jedyny sklep w Ivanie? Ceny przyzwoite? I nie pytam o pieczywo bynajmniej ;)
pozdrawiam,

K. wierzę że będziesz już zaprzyjaźniony z okolicą jak dojedziemy :wink:

Będę, będę... Relacje z przyjazdu dostaniesz na pewno, co by ewentualnie doposażyć kufer ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.07.2013 09:59

O kurcze, wpadłem, a tu już koniec! Uwinąłeś się szybko z tą relacją... Sam nie wiem, co mi sięw niej najbardziej podobało - detale na pewno, bo sam jestem drobiazgowy w pewnych tematach, Sv. Nikola i pożyteczne informacje, choć nie wiem kiedy z nich skorzystam, bo Hvar, mimo wszystko, musi poczekać na nasze odwiedziny ;)

Ciekawe było to, że pokazałeś w relacji Hvar z innej strony niż np. longtom w roku ubiegłym. No i masa zdjęć - jak zawsze na plus!
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.07.2013 10:11

Dzięki
na miejscu bez notatek ani rusz, potem sporo detali się zapomina ... I tak wielu rzczy co chciałem to nie opisałem bo "uleciały" ...
Wielu miejsc nie odwiedziłem, zatem trzeba w przyszłości wrócić na Hvar, baza jest przygotowana, jeśli chodzi o mapy, zaznaczone miejsca itp

PS

Jakby ktoś z Was korzystał z Navi Garmina (modele obsługujące trasy) i bawił się w MapSource to mogę podesłać "gotowce" jeśli chodzi o trasy na miejsce i punkty na Hvarze na priva

Pozdrawiam
januszek1960
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) januszek1960 » 15.07.2013 16:46

barti75 napisał(a):
januszek1960 napisał(a):Wybieram się na wyspę Hvar 15 sierpnia .
i mam pytanie czy ktoś wie czy tam można wypożyczyć łódkę :?:


januszek my w Ivan Dolać od 12 sierpnia, więc jak co to wal na PW jakieś spotkanko zrobimy i Karlowacko się jakieś walnie na Hvarze :D sorki Jacku że tak brużdżę Ci w w Twojej relacji, ale bez kitu doczekać się już moge wyjazdu :mrgreen:

Nie ma sprawy :papa: karlowacko super piwko :lol:
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 15.07.2013 19:20

Hej. Przeczytałem jednym tchem, super relacja, foty powalają mimo problemu z balansem mi pasowały były inne.

Pzd be-ja
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 15.07.2013 19:25

Oglądając relacje z Hvaru serce mnie boli... bo ciągle nie ma czasu na Hvar... w tym roku pierwszy raz od lat zostaliśmy na lądzie, w przyszłym - też inne plany... Ale Hvar poczeka, mam nadzieję :hearts:
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 15.07.2013 22:32

jackuc napisał(a):Dzięki

Wielu miejsc nie odwiedziłem, zatem trzeba w przyszłości wrócić na Hvar,

już za 39 dni :mrgreen: :mrgreen: wracamy na Hvar....ale tylko na tydzień....i jak tu zobaczyć to co do tej pory nie zdążylismy zobaczyć ;)....trzeba będzie wrócić tam ponownie :smo: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Pozdrawiam :)
januszek1960
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) januszek1960 » 17.07.2013 07:19

Witaj Jacku.
Znalazłem filmik nakręcony telefonem z pobytu Vodicach i Tribunj z ubiegłego roku,wyjaśnia on dlaczego pytwłem o łódkę

Frajda niesamowita dla całej rodziny, no i łowienie rybek z łudki .
Pozdrowionka :papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2013 08:04

Janusz, łódka to super sprawa... cóż mogę więcej powiedzieć ... rewelka
Awesky
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Awesky » 30.07.2013 17:43

Nieprawdopodobne. Widać doskonale zna pan moją rodzinę. Ja natomiast pana wcale. I byliśmy razem w tym samym czasie i miejscu. Niebywałe. Jak pan to robi?

jackuc napisał(a):Wtorek 18.06.2013

Dzisiaj pobudka ciut później bo o 5:40…:twisted: :twisted: :twisted:
Rano jest cudownie, może się powtarzam, ale to piękne chwile (dzieci nie płaczą, wyjechały… :boss:). Naprawdę warto wstać wcześnie, szkoda czasu na spanie…
Patrzę na termometr (przywiozłem swój…), zaledwie 21 stopni, chłodnawo i rześko zarazem. Noce nie są gorące…

Obrazek

Moja „maszyna” na parkingu. Na lince w wodzie zrobiłem pętelkę, do której się przypiąłem

Obrazek

Obrazek

Idę znowu na ryby, łapię jednego malucha tracąc przy tym kilkanaście ziarenek kukurydzy… znowu nici z ryby na obiad… Hm jakbym miał wyżywić rodzinę tym co złowię, to by to cieniutko wyglądało :mrgreen:

Obrazek

Wracam ok. 7:30 na drugą kawę i śniadanie.

Rano w Ivanie dosyć długo plaże są zacienione, dopiero potem słońce wychodzi ponad górami, z kierunku na Zavalę.
No cóż ten dzień nie ma większej historii. Po wczorajszych przeżyciach dzisiaj „plażing” „byczing”.

Dzisiaj rozkładamy się na ostatniej plaży przed FKK.
Fajna plaża, powyżej lasek, gdzie można się schować przed słońcem, ciekawe skałki.
Wogóle tu nie robi się tak szybko bardzo głęboko jak w Breli (to dla mnie nie problem, tak tylko na marginesie).
Zatem standard - maska, rurka na głowę, płetwy na moje platfusy i do roboty…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W przerwie zachodzę 100 metrów dalej. FKK wczoraj pusta dziś jest pełna. Cofam się w odpowiednim momencie bo przez chwilę widzę ten teges coś jak rozwalone słonie morskie…. A fuj, szybko się wycofuję….Słoneczny Patrol to to nie był… :mrgreen:

Czas mija leniwie…a obok nas plażują Polacy z dwójką dzieci. Chłopczyk spokojny, fajnie się bawi a starsza siostra :twisted: wcielony. Drze się, krzyczy, kłoci z innymi dzieciakami, na polecenia rodziców tupie nogami, płacze. W zasadzie w ogóle ich nie wykonuje. Masakra. Nie wyobrażam sobie jak można tak bezstresowo wychowywać dzieci. Dla mnie to niedopuszczalne… jaka ona będzie za kilka lat ? Stare dobre, niemieckie hasło „Porządek musi być” w tej dziedzinie powinno jak najbardziej obowiązywać.
Obok siedzi samotna pani, nie Polka i z niedowierzaniem patrzy na tą żenującą sytuację, zerka na nas porozumiewawczo i kręci głową z niesmakiem…słowa są zbędne…
A, że czas nieubłaganie mija, nareszcie idą koło południa…. Pytam żonę „Słyszysz to? „ „Co?” „Jest cisza…”
Uff

Błogo leniuchujemy, puszczamy kaczki, czasem wychodzą kaczory…:oczko_usmiech:

Wracamy do domku
Po powrocie biorę aspirynę…za dużo słońca, mam lekkie dreszcze. Zasiadam do lektury książki w naszej zacienionej sypialni, która jest od północy więc cały dzień jest cień, dla mnie fantastic. Balkon też jest zacieniony. Rok temu w Breli mieliśmy lampę cały dzień w okna i to nie było fajne…
Mimo to wyskakuję jeszcze po południu na nasz kawałek przed Arpiną

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczorkiem jeszcze pyszne lody w naszej kawiarence

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rondo w „Centrum”
Obrazek

Obrazek

…potem znowu moczę kija i jak zawsze d…a wielka, blada… :evil:
Idę spać trochę zły… :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013 - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone