Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.02.2018 11:53

anubis2423 napisał(a):Super relacja. Zastanawiam się nad Hvarem w tym roku Ivan dolać miał być ale jak patrzę na twoją relację to Zavala też bardzo interesująca. Chciałbym Cie zapytać jak wygląda z infrastrukturą w Zavali są sklepiki , restauracje? Ze zdjęć widać dużo skał a wyjazd będzie z 7 letnim dzieckiem i troszkę się obawiam.Pozdrawiam

Jeśli mogę coś doradzić, to spieszcie się z rezerwacją. My będziemy mieszkać w Ivan Dolac na przełomie czerwca i lipca i dostałam może ledwie ze 3 oferty z wolnymi apartamentami, więc może być kłopot ze znalezieniem miejscówki. Nam się trafiło nieźle, bo mieszkamy przy samym morzu w apartamentach Slavinka, ale wiem, że w naszym terminie już nie mają wolnego. Te miejscowości chyba trochę podobne do siebie są. My też z dzieciakami jedziemy (2,5 roku i 6 lat) i myślę, że nie będzie problemu ze żwirową plażą
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 10.02.2018 12:16

Hej dzięki za odpowiedź , Z rezerwacją teraz może być problem druga połowa zmienia pracę i nie wiadomo na tą chwilę co z urlopem .Planujemy 2 pierwsze tygodnie lipca. Musimy niestety troszkę jeszcze poczekać. Nic nie poradzimy :( Ostatecznie zostaje jakiś last minute ale to już nie będzie to :( Ale wam gratuluję wyboru i życzę udanego urlopu :D P S co do App też rozważałem Slavinkę dobry wybór :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.02.2018 18:01

anubis2423 napisał(a):Hej dzięki za odpowiedź , Z rezerwacją teraz może być problem druga połowa zmienia pracę i nie wiadomo na tą chwilę co z urlopem .Planujemy 2 pierwsze tygodnie lipca. Musimy niestety troszkę jeszcze poczekać. Nic nie poradzimy :( Ostatecznie zostaje jakiś last minute ale to już nie będzie to :( Ale wam gratuluję wyboru i życzę udanego urlopu :D P S co do App też rozważałem Slavinkę dobry wybór :D

Zawsze warto poszukać przed samym urlopem, albo jechać w ciemno. Zawsze gdzieś się znajdzie wolne lokum :D Może nie takie jakby się chciało, ale tam się przecież tylko śpi...
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.02.2018 18:36

agata26061 napisał(a):...ale tam się przecież tylko śpi...

Agata, jesteś tego pewna :?: :twisted:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.02.2018 18:42

Nie no robi się tam tez różne inne rzeczy:d np. siedzi na tarasie z piwkiem i patrzy na piękne morze oświetlone przez księżyc:)
(chyba widziałem takie zdjęcie w tej relacji i mnie natchnęło:D)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 10.02.2018 18:57

Co prawda, gdy zaczynałeś pisać swoją relację myszkowałem po relacjach dotyczących innej wyspy wynotowując sobie potrzebne dane, ale przyszedł czas zajrzeć tutaj, bo kto wie co przyniesie przyszłość.
pawel silesia napisał(a): :!: Poznając Hvar, uświadamiasz sobie: że nigdy nie odkryjesz wszystkich tajemnic, miejsc i historii…

Tak sobie myślę, że takie przemyślenie na temat każdej kolejnej wyspy, czy odwiedzonego regionu ma każdy próbujący dreptać ścieżkami tego pięknego kraju turysta, ale nie każdy tak zgrabnie to ujmie.
pawel silesia napisał(a):Zaplanowałem trasę przejazdu Polska - Czechy - Słowacja - Węgry - Chorwacja (A1 do Sestanovac - Makarska - Drvenik) i potem do Zavali na Hvarze.
Cieszyłem się do tego stopnia z przejazdu riwierą, że zaproponowałem znajomym jeden nocleg (So-Nd) właśnie w Makarskiej.

No zobacz, a mnie nie przyszło do głowy takie rozwiązanie, może dlatego, że nawet nie pomyślałem, że można w tamtej okolicy cokolwiek na 1 dzień zdobyć..
pawel silesia napisał(a):Przed tunelem Sv. Rok mijamy górę-skałę Zir - wielu forumowiczów ją bardzo lubi…

Wszystkie nasze wyjazdy do Cro przebiegły tak, że albo jechaliśmy tamtędy w nocy, albo w ulewie – może za czwartym razem ją oglądnę…
pawel silesia napisał(a):…ale byłem pod wrażeniem ile “udało” się zmieścić pomiędzy Jadranem i ścianami Biokova…

Trudności wyzwalają w niektórych ludziach wyższą zdolność do ich pokonywania. To chyba charakteryzuje ten naród.
Podoba mi się na znaku napis PIRACI – nieźle, jak chcesz być złupiony zawitaj do nas… :mrgreen:
pawel silesia napisał(a):rekreacja przy cmentarzu... hmmm

Zauważam kontrowersyjnie, że jest to miejsce gdzie bardziej ciągnie żywych niż zmarłych…

POZWÓL, ŻE O TWOICH ZDJĘCIACH NIC NIE POWIEM. Uważam, mam bardzo duży zasób słów, nie sądzę aby brakowało mi wrażliwości, ale jakichkolwiek słów nie wyciągnąłbym z mojej głowy nie będą odpowiednie i nie oddadzą mojego zachwytu, bo jak oddać odczucia patrząc na to co opisałeś tak:
pawel silesia napisał(a):Pozostawiam na koniec moje ulubione zdjęcie... ze spacerku. Pelješac i Hvar :nice: :!:



pawel silesia napisał(a): Nie wiem czy też tak macie, że gdy przygotowujecie wyjazd, na tyle dobrze poznajecie odwiedzaną okolice (mapy, zdjęcia, filmy), że nie robi ona na Was takiego wrażenia. Inaczej gdy jesteście nieświadomi wyglądu, lub go znacie jedynie z opisu.

Chodzę po g-maps tylko po to, by zlokalizować jak dojść do zabytków, ale mierzi mnie nieraz co tam widuję. Widuję dużą różnicę między wyglądem jaki zastają moje oczy, a jaki pokazują zdjęcia na forach zrobione z użyciem polaryzatorem, zwracam często uwagę na rzeczy, których nie idzie złowić aparatem – tembr mowy, zapachy, odgłosy, nawet sposób chodzenia charakteryzujący spotykanych ludzi (nawiasem mówiąc lubię go czasem dyskretnie naśladować. Więc trudno robić mi takie porównania. Zresztą i tak bardziej zaskakuje mnie zawsze drugi mój pobyt w miejscu, gdzie już byłem…
A w kwestii dyskusji o poprawianiu fotografii to ja się, jako totalny laik nie wypowiem. Dziś rano zupełnie przez przypadek wyczytałem o jakimś dzieleniu obiektu do sfotografowania na jakichś 9 części. A chromolić to! Jak patrzę na pejzaż to nie będę go ciął jakimiś liniami. Zresztą prezbiopia zrobiła swoje a progresy wymagają innego podążania za ostrością… Każdy robi co uważa za słuszne – a ja uważam za słuszne, jeśli chodzi o fora, następujące podejście – Jak mi się podoba oglądam, jak mi się nie podoba nie zaglądam. Tu mi się podoba
I oczywiście podpisuję się również pod poniższym
Habanero napisał(a):Nie jestem ekspertem od fotografii, także nie będę polemizować z fachowcami. Wiem, że każdy aparat, smartfon, dodaje coś od siebie i trochę przekłamuje rzeczywistość. Jednak ilość detali, które da się zobaczyć na Twoich zdjęciach, jak również ujęcia, które nam prezentujesz, są niezwykle interesujące i powodują, że palec na scrollu myszki zatrzymuje się, a to świadczy o Twoim talencie. Pozdrawiam i życzę samych pięknych ujęć :papa:


Podsumowując Makarską, którą przy okazji urlopu w Breli zwiedziliśmy właściwie licząc od Mariny bardzo podobną jak Ty trasą, kończąc ją tylko jeszcze w muzeum motyli, muszę przyznać, że jadąc do niej trzeba przede wszystkim wyrzucić z siebie myśl, że tak tylko tłum i ludzka gęstwina… Poszukać tego co w niej piękne, bo że jest tam wiele Chorwackich mikro-cudów do zobaczenia to nie mam wątpliwości.
pawel silesia napisał(a): Swoją osobą zauroczył chyba wszystkie pielęgniarki i zdobył międzynarodowe kontakty w międzynarodowej sali... np. Japonia.

Skoro się dobrze skończyło, to przypomnę tylko….
„…Są Japonki bardzo grzeczne, ciche, ciemnookie,
Wschodnie gejsze niedzisiejsze, skośne, niewysokie,
Może dałbym się Japonce nawet zauroczyć... „
pawel silesia napisał(a): To miejsce oczekiwania przed słynnym tunelem. Przed nami kilka samochodów, za nami również - kilka. Zielone - jedziemy. Jazda samochodem tym tunelem jest "MEGA". Trochę jak atrakcja w wesołym miasteczku.

No! Przyznam, że oglądnąłem kilka filmów na YT z przejazdu tym tunelem. Muszę się tamtędy przejechać, chociaż wiem, jakie słowa padną z ust żon,y gdy go zobaczy. Niecenzuralne!!!
No dobra, to na tę chwilę tyle, oglądałem już wcześniej zdjęcia od Zavali i parę rzeczy mnie tak mocno zauroczyło, że poświęcę temu za jakiś mały czas kolejny wpis.
Wybacz Pawle, że tak dużo, ale jak mam czas to lubię dogłębniej, nie po łebkach.
Ostatnio edytowano 11.02.2018 09:49 przez Abakus68, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.02.2018 00:57

m@rek napisał(a):
agata26061 napisał(a):...ale tam się przecież tylko śpi...

Agata, jesteś tego pewna :?: :twisted:

Pisałam, to raczej z przymrużeniem oka :wink: bo wiadomo, że miejscówka tez jest bardzo ważna. Nam się w tym roku trafiło bardzo dobrze i za dobrą cenę. Może się okaże dopiero na miejscu co nas czeka, ale czytając opinie jestem dobrej myśli.

adrianek90 napisał(a):Nie no robi się tam tez różne inne rzeczy:d np. siedzi na tarasie z piwkiem i patrzy na piękne morze oświetlone przez księżyc:)
(chyba widziałem takie zdjęcie w tej relacji i mnie natchnęło:D)

Dokładnie tak. Dlatego będziemy mieszkać w Slavince :oczko_usmiech: ale to był taki ślepy traf. Gdybym nie dostała od nich tak kuszącej propozycji to bym się zadowolila tym co zostalo
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 11.02.2018 10:03

anubis2423 napisał(a):Super relacja. Zastanawiam się nad Hvarem w tym roku Ivan dolać miał być ale jak patrzę na twoją relację to Zavala też bardzo interesująca. Chciałbym Cie zapytać jak wygląda z infrastrukturą w Zavali są sklepiki , restauracje? Ze zdjęć widać dużo skał a wyjazd będzie z 7 letnim dzieckiem i troszkę się obawiam.Pozdrawiam


Witaj!
Sklep jest jeden w górze wsi czynny rano i popołudniu. Asortyment jak w naszej Żabce. Może bogatszy wybór owoców i napojów. Ceny jak u monopolisty - ale bez przesady. Miła pani przyjmuje też Euro :wink: Do Jelsy gdzie są duże spożywcze sieciówki macie ok 16 minut.
Plaże z 7-latkiem ? Bez żadnego problemu. Na "naszej" codziennie widywałem młodsze dzieciaki :mrgreen: Doskonale organizowały sobie czas w wodzie. Do tego "jaskinia", betonowa przystań, dużo rybek, kamyki, muszelki, łodzie... Zabawy po pachy. Dno opada łagodnie praktycznie w całej Zavali.
Atmosfera. Drugie imię Zavali to "spokój". Są tego plusy i minusy. Na spacer, lody do Jelsy, Starego Gradu czy Hvaru zawsze można wyskoczyć. :papa:
Zavala to nie tylko plaże.
Ja nocleg zamawiałem w kwietniu - ale na czerwiec...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 11.02.2018 10:24

Świetne zdjęcia...świetne „pisanie” :sm: .... Tak sobie zaczęłam czytać w niedzielę z rana i niepostrzeżenie minęło 18 stron. Niewiele ostatnio na cro czytam ale TUTAJ z pewnością zostanę :papa: .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.02.2018 11:06

Jeżeli będzie kiedyś Hvar, to z pewnością będzie to druga strona tunelu Plitve i najpewniej Zavala, to tylko dzięki Tobie;
jedyny minus, to ceny wybranych miejscówek po sezonie, są spore i dużo większe od innych regionów. Ale coś za coś.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 11.02.2018 21:19

Abakus68 napisał(a):Wybacz Pawle, że tak dużo, ale jak mam czas to lubię dogłębniej, nie po łebkach.


Wybaczam :mrgreen:
Dziękuję za wszystkie odniesienia.
Zachęcam do dalszego śledzenia relacji.

Potter napisał(a):Świetne zdjęcia...świetne „pisanie” :sm: .... Tak sobie zaczęłam czytać w niedzielę z rana i niepostrzeżenie minęło 18 stron. Niewiele ostatnio na cro czytam ale TUTAJ z pewnością zostanę :papa: .


te kiero napisał(a):Jeżeli będzie kiedyś Hvar, to z pewnością będzie to druga strona tunelu Plitve i najpewniej Zavala, to tylko dzięki Tobie;
jedyny minus, to ceny wybranych miejscówek po sezonie, są spore i dużo większe od innych regionów. Ale coś za coś.


Dziękuję! Wierzę, że znajdziecie trochę inspiracji i sami odkryjecie lawendową wyspę.

Miłego wieczoru! :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 13.02.2018 12:14

Rozdział Szósty część trzecia (dzień 4, Wtorek 13.06)

"Zavala i płyniemy do S" (plażowanie)

Po tym jak ogarnęliśmy to piekielne narzędzie do latania, przyszedł czas na relaks. Wszak popołudniu płyniemy do cywilizacji. Część ekipy już od dłuższego czasu zajmuje niedaleką uvalę Petarčica. Z naszego apartamentu to jedynie zejście w dół ogrodu i może 2 minuty spaceru.
Petarčica to niewielka plaża, a raczej kombinacja naturalnej plaży z jaskiną + kilkanaście różnej wielkości tarasów, tarasików, schodów i pomostów. Gdy docieramy na miejsce drzewa z pobliskiego kempingu rzucają jeszcze cień.

Obrazek

Pływamy, snurkujemy i plażujemy. Dno opada łagodnie więc dzieci, a jest ich sporo, samodzielnie bawią się przy brzegu. Wiadomo kamyki, muszelki, łopatki, zabawki dmuchańce, w jaskini myszkują wśród "zaparkowanych" łódek. Ogólnie na plaży jest wesoło - ale nie za głośno :oczko_usmiech:

Obrazek

Nie był bym sobą, gdym nie zrobił rundy z aparatem, dookoła zatoczki. Najpierw wspinam się do góry, by uchwycić szerokim kadrem "ogół miejsca".

Obrazek

Następnie schodzę na skalne wybrzeże...

Obrazek

W wodzie trwają prace badawcze fauny i flory :mrgreen:

Obrazek

Ponownie szerszym spojrzeniem...

Obrazek

Widok w stronę Šćedro
Obrazek

Obrazek
samotnik

Obrazek
Vis :hearts: i mała jednostka samonapędzająca(się)

A na koniec dwie wysepki Lukavci na horyzoncie

Obrazek
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 13.02.2018 16:13

takie przerywniki w pracy na śledzenie Twojej relacji to dobre ładowanie baterii :)
czekam na c.d.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.02.2018 13:30

pawel silesia napisał(a):A na koniec dwie wysepki Lukavci na horyzoncie


Coś na co parzyliśmy tyle razy z Lili, a nawet kilka razy do nich popłynęliśmy gumiakiem. :)

Pięknie! :hearts:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 15.02.2018 09:36

Roxi napisał(a):
pawel silesia napisał(a):A na koniec dwie wysepki Lukavci na horyzoncie


Coś na co parzyliśmy tyle razy z Lili, a nawet kilka razy do nich popłynęliśmy gumiakiem. :)

Pięknie! :hearts:


A takie niby zwykłe wysepki. Fajnie prezentowały się z pewnej wysokości :wink: ale o tym za kilka dni :oczko_usmiech:

A jeśli mamy już w Roxi... 8)
Z plaży Petarčica mam kilka podwodnych fotek: rafa to to nie jest - ale pamiątka na pewno. :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone