Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 02.02.2018 22:12

Paweł szkoda, że z Twoich zdjęć, nie można zrobić kalendarza z 365 stronami ;).
Dobrze, że się nie obraziłeś na amen, bo kazałeś na siebie czekać prawie pół roku ;)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 03.02.2018 18:44

gusia-s napisał(a):Super, że opowieść ruszyła dalej :)

Ruszyła i będzie trwać :D

Katerina napisał(a):Bardzo miłe oku widoki :) 8)

Hvar jest wspaniały, gorący i bardzo fotogeniczny.

wiolek_lp napisał(a):Ooooo jak świetnie, że wróciłeś :!:
W takim razie zaczynam od początku tym bardziej, że w tym roku wracamy na Hvar :mrgreen:

Ja na Hvar moge wracać choćby zaraz :mrgreen: ZAPRASZAM :papa:

lotnikwsk napisał(a):Wreszcie CD :D
no i trzeba od początku bo nie pamiętam :mrgreen:

Nie ma dużo... ogarniesz :mrgreen:

majeczka napisał(a):8O jestem pod wrażeniem...

Dzięki bardzo!
Zapraszam na kolejne odcinki.

piekara114 napisał(a):Fajnie, że udało się zdjęcia powrzucać....

Co do tej plaży to w lipcu była zajęta przez FKK, nawet sporo osób było. Nie było szans, gdzieś w rogu się rozłożyć...

Ja też się cieszę. W którym miejscu znajdowała się TA plaża?

agata26061 napisał(a):Cudna ta ośmiornica. Przepiękne Twoje zdjęcia :D

Ośmiornica jest super.
klik

krakusowa napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Witajcie!

Ale teraz czas wrócić na
LAWENDOWĄ WYSPĘ!

:papa:
Pozdrawiam Paweł!

Lepiej późno niż wcale ....nadrobiłam zaległości :D
W Zavali byliśmy ... w 2008 roku 8O
Chętnie sobie przypomnę te piękne miejsca :hearts:
Pozdrawiam Anna

Zawala okazała się doskonałym wyborem jeśli chodzi o spokój, ciszę i odpoczynek. Pewne trudności nastręcza pokonanie grzbietu górskiego na rowerach, ale... zobaczycie wkrótce.

Igłą pinii napisał(a):Paweł, super, że relacja ma ciąg dalszy. Twoja bračka opowieść była dla mnie taką kropką nad i w wyborze wakacji 2017 r. Gdy dziś zaczęłam ponownie czytać tę relację, w mojej głowie zaczęła kiełkować tegoroczna trasa ;) Jednym słowem: inspirujesz!

:hearts: Dzięki za miłe słowa. Mam nadzieję, że i w tej relacji odnajdziecie inspiracje, do własnych lawendowych wakacji.

Trajgul napisał(a):Paweł szkoda, że z Twoich zdjęć, nie można zrobić kalendarza z 365 stronami ;).
Dobrze, że się nie obraziłeś na amen, bo kazałeś na siebie czekać prawie pół roku ;)

Kalendarz...? tego chyba nie ogarnę... na razie :lol: ale kto wie?
Zdjęcia będą ładowały się z nowego źródła - oby pewniejszego.
Awaria z ładowaniem zdjęć - nie wracajmy do tego :cry:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.02.2018 18:58

pawel silesia napisał(a):
piekara114 napisał(a):Co do tej plaży to w lipcu była zajęta przez FKK, nawet sporo osób było. Nie było szans, gdzieś w rogu się rozłożyć...
W którym miejscu znajdowała się TA plaża?
To ta podlinkowana przez Ciebie "ośmiornica"
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.02.2018 19:02

pawel silesia napisał(a):
piekara114 napisał(a):Fajnie, że udało się zdjęcia powrzucać....

Co do tej plaży to w lipcu była zajęta przez FKK, nawet sporo osób było. Nie było szans, gdzieś w rogu się rozłożyć...

Ja też się cieszę. W którym miejscu znajdowała się TA plaża?


Pozwolę sobie odpowiedzieć ;)
PS. Zdradzisz czy w tym roku znowu Cro ? I jeśli tak to gdzie :wink:

plaża.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.02.2018 19:05

aaa ja zrozumiałam, że piekara114 byłaś na tej plazy co ja 8O Może przez to, że właśnie jest to plaża FKK :wink:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 03.02.2018 19:28

Rozdział Piąty część piąta (dzień 3, Poniedziałek (wieczór 12.06)

"Kulinarne przywitanie z Hvarem"

Nadszedł wieczór - ruszamy do centrum Zavali.
Naszym celem będzie Restauracja Davor.
Znajduje się powyżej portu w Zavali, przy głównej ulicy.



Ale nim zjemy na kolację pyszną pizze, musimy pokonać prawie półtora kilometra widokowej trasy wzdłuż morza.

Obrazek
Ja

Wszystkie (prawie) plaże w Zavali łączy betonowa ścieżka. Ciągnie się przez 1,5 km. Ale to nie tylko zwykły element infrastruktury komunikacyjnej. W dzień to widokowy szlak pieszy, wieczorami godne miejsce do podziwiania zachodu słońca, nocą wygodna i oświetlona droga do apartmanu :mrgreen: szczególnie kiedy nawigacja szwankuje :wink: :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w porcie trwają poszukiwania drobnych :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
nowa zabudowa

W Davorze spędziliśmy przemiły czas. Jedzenie pyszne (ale nie najtańsze). Na stolik nie czekaliśmy, mieliśmy szczęście - ostał się ostatni wolny. Spotkaliśmy tam rodaków - opowieści, żartów, historyjek i wina nie było końca :mrgreen:

Obrazek
wracaliśmy bardzo wolno - ale w takich okolicznościach...

Obrazek

Miłego wieczoru! :papa:
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 04.02.2018 08:56

Paweł tą relacją i pięknymi zdjęciami utwierdziłeś mnie że wybór Hvar na te wakacje 2018 był dobrym...wyborem:)
ps.
jestem rok za Tobą 2017 - Brać, ciekawe gdzie w tym roku się wybierzesz, idąc tym tokiem myślenia w 2019 też tam będę :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 04.02.2018 09:44

wiolek_lp napisał(a):Pozwolę sobie odpowiedzieć ;)
PS. Zdradzisz czy w tym roku znowu Cro ? I jeśli tak to gdzie :wink:

Obrazek
Obrazek


Tayla napisał(a):Paweł tą relacją i pięknymi zdjęciami utwierdziłeś mnie że wybór Hvar na te wakacje 2018 był dobrym...wyborem:)
ps.
jestem rok za Tobą 2017 - Brać, ciekawe gdzie w tym roku się wybierzesz, idąc tym tokiem myślenia w 2019 też tam będę :)

Zapraszam do śledzenia relacji, może odnajdziesz miejsca dla siebie... :papa:

No to teraz mam już jasność. Mówimy tutaj o plaży "Rarog". Nie odnalazłem zejścia do niej :| Szkoda bo świetne miejsce.

W tym roku miał być Vis 2 tygodnie, a będzie Čiovo 7 dni. Czekam już z niecierpliwością. Wszystko mamy dograne. Zdradzę, że zaczynam rozpracowywać Trogir i szukam ciekawych miejscówek na wyspie.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.02.2018 16:18

Paweł mam pytanie czy może orientujesz się, czy ten statek z Twojego zdjęcia, to jakiś "fishpicnikowiec". W sensie, czy pływa z turystami oczywiście.
pawel silesia napisał(a):
DSC_4164.jpg

Najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca będziemy w Ivan Dolac i raczej nie podejrzewałam, że w okolicy będziemy mogli liczyć na fish picnic.
MariuszD
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszD » 04.02.2018 17:45

agata26061 napisał(a):Paweł mam pytanie czy może orientujesz się, czy ten statek z Twojego zdjęcia, to jakiś c. W sensie, czy pływa z turystami oczywiście.
pawel silesia napisał(a):
DSC_4164.jpg

Najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca będziemy w Ivan Dolac i raczej nie podejrzewałam, że w okolicy będziemy mogli liczyć na fish picnic.

Ten statek to mały wycieczkowiec jakich wiele w tym zakątku Hvar-u. Jeśli chodzi o wycieczki to z Zavali tylko wycieczki na Scedro. Ale jeśli chodzi o porównanie najlepszy rejs a wycieczka na Scedro wybieram zawsze Scedro. Od kiedy zrobiono w roku 2017 na nim "drogi" to w każdej zatoce jest Raj na Ziemi:-). Najbliższe wycieczkowce to Jelsa , Hvar.
Pozdrawiam miłośników Hvar-u:-)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.02.2018 18:37

MariuszD napisał(a):Ten statek to mały wycieczkowiec jakich wiele w tym zakątku Hvar-u. Jeśli chodzi o wycieczki to z Zavali tylko wycieczki na Scedro. Ale jeśli chodzi o porównanie najlepszy rejs a wycieczka na Scedro wybieram zawsze Scedro. Od kiedy zrobiono w roku 2017 na nim "drogi" to w każdej zatoce jest Raj na Ziemi:-). Najbliższe wycieczkowce to Jelsa , Hvar.
Pozdrawiam miłośników Hvar-u:-)

Dzięki. Być może przetestujemy tą opcje latem :D
MariuszD
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszD » 04.02.2018 18:56

agata26061 napisał(a):
MariuszD napisał(a):Ten statek to mały wycieczkowiec jakich wiele w tym zakątku Hvar-u. Jeśli chodzi o wycieczki to z Zavali tylko wycieczki na Scedro. Ale jeśli chodzi o porównanie najlepszy rejs a wycieczka na Scedro wybieram zawsze Scedro. Od kiedy zrobiono w roku 2017 na nim "drogi" to w każdej zatoce jest Raj na Ziemi:-). Najbliższe wycieczkowce to Jelsa , Hvar.
Pozdrawiam miłośników Hvar-u:-)

Dzięki. Być może przetestujemy tą opcje latem :D

Warto:-)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.02.2018 21:24

pawel silesia napisał(a):
No to teraz mam już jasność. Mówimy tutaj o plaży "Rarog". Nie odnalazłem zejścia do niej :| Szkoda bo świetne miejsce.

W tym roku miał być Vis 2 tygodnie, a będzie Čiovo 7 dni. Czekam już z niecierpliwością. Wszystko mamy dograne. Zdradzę, że zaczynam rozpracowywać Trogir i szukam ciekawych miejscówek na wyspie.


Miejsce faktycznie super, a skąd wynajdujesz nazwy zatok ? Na mojej super świetnej, najbardziej szczegółowej mapce Hvaru ta zatoczka oznaczona jest jako Basćanbad :)

A czemu akurat Ciovo ? :wink:
MariuszD
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszD » 04.02.2018 21:36

wiolek_lp napisał(a):
pawel silesia napisał(a):
No to teraz mam już jasność. Mówimy tutaj o plaży "Rarog". Nie odnalazłem zejścia do niej :| Szkoda bo świetne miejsce.

W tym roku miał być Vis 2 tygodnie, a będzie Čiovo 7 dni. Czekam już z niecierpliwością. Wszystko mamy dograne. Zdradzę, że zaczynam rozpracowywać Trogir i szukam ciekawych miejscówek na wyspie.


Miejsce faktycznie super, a skąd wynajdujesz nazwy zatok ? Na mojej super świetnej, najbardziej szczegółowej mapce Hvaru ta zatoczka oznaczona jest jako Basćanbad :)

A czemu akurat Ciovo ? :wink:

Może pomoc
https://www.google.pl/search?q=nautical ... HXwRcOmLgM:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.02.2018 21:44



Akurat na niej nie ma nazwy tej plażyczki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone